Prastaré prosincové patrolářské perly

Máte-li dost předvánočního shonu, pojďte se s námi ponořit do světa krásy, originality a kreativity.

Kdo by si aspoň na chvíli nechtěl odpočinout a pokochat se něčím zajímavým. Proto jsme zapátrali v archivech módní patroly a představíme vám zde neotřelé kreace, které obyvatelé hradu vynesli v adventních časech dob dávno minulých.

**

Mudlové mají utkvělou představu, že barvami Vánoc jsou zelená a červená. Jistě, jsou s nimi neodmyslitelně spjaty, ale patří k nim bezesporu i mystická fialová. To zase víme my všichni z kouzelného světa. Proto první kousek věnujeme právě jí. Od hlavy k patě se do ní oděl profesor George McBrave.

*

V jeho stopách, i když poněkud složitějším modelem, ho pak následoval havraspárský Dunstan Merryweather, ještě za svých studentských let.

*

O trochu víc zimu připomínající outfit volila madam Betelgeuse Orionis. Pokrývku hlavy lze považovat za odvážnou volbu, ale i když bychom si dokázali představit něco příhodnějšího, nelze jí upřít, že na první pohled zaujme.

*

Nyní se už přesuneme k poněkud mrazivějším modelům. Přesně takový totiž předvedla madam Jostein Lauierová, která v něm působí jako dechberoucí stvoření z ledového elfího světa.

 

*

Statečně jí sekunduje zmijozelský Zpytlehněv Zďáblíkov, jenž působí, jako by byl její vyvolený. Nechceme ale šířit nějaké drby, proto tuto myšlenku nebudeme dále rozvíjet. Pravdou ovšem je, že jim to oběma náramně sluší a krásně k sobě pasují – jejich hábity samozřejmě...

*

Dalším kouskem se může pochlubit studentka mrzimorské koleje, Daria Renawalti. Na jejím zevnějšku je už víc patrná snaha o vánoční přípravy... zjevně ne vždy to jde tak snadno a člověk se do toho někdy trochu zamotá, že?

*

Ani duchové samozřejmě nezůstávají sváteční atmosférou nedotčeni. Příkladem nám je dušice Marguerita Laux. Její pojetí je vskutku nepřehlédnutelné.

*

Je dobrým zvykem, že při výzdobě hradu přikládá ruku k dílu každý, profesory a zaměstnance nevyjímaje. Nicméně někdy se to může vymknout z rukou i těm nejzkušenějším... posuďte sami na podobizně madam Any Dawson.

*

Nebelvírská studentka Malmhín Taogdottir zvolila konvenční barevnou kombinaci, ovšem ve velmi osvěžujícím podání. Zjevně byla v té době naplno ponořena do nacvičování vánočních koled.

*

Takový sbor ovšem vyžaduje víc než jeden hlas. A když s k tomu přidá i ten andělský, musí to být vskutku báječný kulturní zážitek. Nenechte se ale zmást andělským vzezřením dalšího modelu. Byť vypadá sebevíc něžně, jedná se o profesora Filiuse Orionise.

*

Když pak dozní adventní písně na chóru a utichne hodovní veselí, vše je připraveno na kouzelné okamžiky u nazdobeného stromečku. Přesně v takovém okamžiku byla patroláři zachycena oblíbená profesorka a milovnice žab, madam Barbara Arianne Lecter. Je to zároveň poslední perlička, kterou jsme pro vás vydolovali z redakčního archivu.

***

Věříme, že se vám ohlédnutí za prosincovými módními kreacemi napříč historií patroly líbilo, a dopřálo vám chvilku klidu v jinak hektickém adventním období.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Mafalda Úchvatná
Vydáno:

Komentáře
No... jsem učiněná krasomila:D Ale lepší než být po výbuchu!
Márčí | 16. 12. 2019
To je krásné připomenutí modelů! Díky za ně! :) Náramně jsem se pokochala! Tedy až na tu vočouzenou Dawsonku :P O:)
Eleanor B. | 15. 12. 2019
Výborný!! :D Jsou tam krásné a zajímavé modely.. a pak je tam vočouzená Dawsonka :D
Dawsonka | 12. 12. 2019
Jsem vskutku rád, že má móda inspiruje nejen jednu sezónu, ale i mnoho následujících! Mohu být na sebe tak pyšný!
George McBrave | 11. 12. 2019
Některé modely jsou opravdu zajímavé :D
Isabell T. | 11. 12. 2019
1601511695