Havraspárská vítězná léta

Havrani drží při sobě celoročně, o tom není pochyb. Svá křídla však rozpínají a o kořist, totiž pohár, se derou především v létě. Co však dělají hradní opeřenci v zimě?

Havraspár získal školní pohár od roku 2004 celkem osmkrát, z toho šestkrát v létě. Takový poměr nemůže být čistě náhodný, zvlášť pokud uvážíme, že i ostatní koleje mají svá silnější a slabší období. Proč havrani bojují hlavně v teplých měsících a za jakými cíli létají v zimě?

Léto 2005, Léto 2008, Zima 2009, Zima 2010, Léto 2011, Léto 2017, Léto 2018Léto 2019 toto jsou školní roky, které ovládla modrá barva, po Velké síni se kutálely safíry a havrani krákali o sto šest. Někdy byl boj o pohár zuřivý a až do samého konce nerozhodný, jindy se vítězství na základě počtu bodů a míry nadšení a elánu studentů dalo očekávat.

Naše redakce se pustila do pátrání po možných příčinách slávy i úpadku Roweniny mo(u)dré koleje. Zde jsou nalezené možnosti, které připadají v úvahu. Pravda nakonec leží nejspíš někde na pomezí všech faktorů.

*

V létě se nám lépe plachtí

Donesly se k nám zprávy o anatomické stavbě havrana i podmínkách, za nichž se mu snáze létá. Havraní let je lehkýrychlý, obratně plachtíme. K tomu jsou však nutné i dobré podmínky  a právě ty nejpříznivější termické proudy chytáme v období od února do června. Holt to tak příroda nastavila  a plavat (nebo létat) proti proudu sice lze, není to ale tak jednoduché.

*

V létě nemáme takovou spotřebu čokolády

Zatímco v létě nám to létá samo a často nepotřebujeme tolik povzbuzení k práci, zima bývá krušná. Podmínky za okny hradu vyhlíží nepříznivě, a tak místo bádání, poznávání a závodění okupujeme kolejní místnost, střádáme hrnečky na dušičky horkou čokoládu, luštíme křížovky, drbeme si peří a utužujeme mo(u)drou atmosféru. A samozřejmě vymýšlíme, kam se s příchodem teplého počasí rozlétneme.

*

V létě jsme lépe vybavení

Cestování ani studium není zdarma  a taková podpora morálky a motivace k aktivitě jakéhokoliv druhu, to taky něco stojí. Havrani to dobře vědí už dlouho, a proto se těmto životním nutnostem přizpůsobili. Abychom mohli v létě utrácet a financovat, musíme v zimě patřičně šetřit. Candor je za každý srpec rád a kdybyste viděli, jak roztomile kráká, když ho podpoříte v jeho syslení, určitě byste mu taky nějaký ten srpec galeon věnovali!

S tou horkou čokoládou je to trochu obtížnější. Sice se snažíme střádat ji do zásob, protože takové sladké povzbuzení o termínovou neděli je vždycky potřeba, jenže ať už v tom mají pařátky havrani či v tom vězí škrkny, čím víc čokolády nahromadíme, tím víc jí také vypijeme. Zvlášť v zimě se prostě nedaří dostat se do viditelně plusového stavu, a tak jsme rádi, když každý člen Havraspáru obdrží po hrnečku na neděli. V létě, jakmile se trochu oteplí, se občas některý havran svého přídělu vzdá, a tak můžeme podpořit i ty méně odhodlané. A společnými silami nakonec zvládneme, cokoliv si usmyslíme.

*

V létě nám nezamrzají křídla

Vedoucí famfrpálových týmů prý tento faktor nepovažují za relevantní, protože nelétáme přece na křídlech, ale na koštěti. A tak by nám nějaká ta nepřízeň povětří a ovzduší neměla vadit. Studenti z řad opeřených však vědí své.

***

Shrnutí našeho pátrání na závěr: Havrani v zimě odpočívají, pijí více horké čokolády, preventivně nelétají za špatného počasí a hodně hrají společenské hry v kolejní místnosti, aby utužili kolektiv. Ani v létě na zábavu, prevenci, relax a dostatek čokolády (v jakékoliv podobě) nezapomínají, díky příznivějším termickým proudům mají ale mnohem větší rozlet.

 


 

Za cenné poznatky o havraní povaze děkujeme těmto (víceméně) mo(u)drým: Aimée Leavittové, Any DawsonZendaerovi Amattisovi.




Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Ver Loren Vysvobozená
Vydáno: 3/2020

Komentáře
Moc děkuji madam! <3
Ver | 19. 03. 2020
Vítězná léta jsou nejlepší! :D Vždycky ta atmosféra uměla člověka pohltit... :))Povedený článek, slečno Ver!:)
Lilien | 18. 03. 2020
1713481692