Výuka v Havraspáru

Havraspár se tento školní rok snaží vyhrát školní pohár a my se podíváme na to, jak studenti Havraspáru nahlíží na výuku na hradě.

Na hradě máme možnost získat body prostřednictvím výuky, seminářů a nebo třeba pomocí soutěží. Jak studenti Havraspáru nejraději získávají body? To nám prozradí tento článek a možná i mnohem více.

**


Corvinus Declaratio: Jak vnímáš výuku v Havraspáru?

Myker Fae McGarden: Havraspár má dle mého názoru k výuce vcelku seriózní přístup. Nemyslím tím ve stylu, že bychom studovali ve velkém, naopak, z mé zkušenosti modří většinou přesně vědí, co chtějí, a dle toho si pečlivě vybírají předměty případně profesory.

Aya Watanabe: Popravdě nevím, jak na tuto otázku odpovědět, protože výuku nevnímám nijak zvláštně v koleji nebo mimo ni. Možná jsem ale otázku špatně pochopila, za to se případně omlouvám. *usměje se*

Ewenlia Lerche: Pozitívne. *usměje se* Plusom je veľké množstvo predmetov, z ktorých sa dá vyberať. Rovnako pozitívne vnímam, že výuka núti študentov sa zamýšľať, zlepšovať ich fantáziu, tvorivosť... Na druhej strane mi tu chýba väčšia podpora jazykových predmetov. Rozšírenie jazykov by ma úprimne potešilo.

Aimée Leavittová: Asi ji nijak výrazně nevnímám. Každý si studuje podle svého tempa, které mu vyhovuje. Kolej je plná různých osobností, myslím, že to nejde shrnout takhle do jednoho velkého celku. Ale řekla bych, že letos máme k výuce spíše kladný. *zazubí se*

*

Corvinus Declaratio: Máš nějakého oblíbeného profesora?

Myker Fae McGarden: Oblíbených profesorů mám vícero, velmi mi ve výuce v současné době chybí madam Belatris a madam Tydynka, jejich předměty tvořily většinu mého každoročního výběru.

Aya Watanabe: Ano, mám hned několik oblíbenců, konkrétně tři. Měla jsem velmi ráda naši někdejší kolejní ředitelku, slečnu Larrie Larstonovou. Studovala jsem u ní LykantropologiiSoví orákulum a obojí mě moc bavilo. Hlavně byla slečna Larr neuvěřitelně nápaditá, milá a zábavná osobnost, která mi na hradě chybí. Dál mám velmi ráda též jednu z našich bývalých kolejních ředitelek a to slečnu Lilien Emity Meissed. U slečny Lilči jsem studovala Magii slova, ze které jsem skládala zkoušky OVCE a nyní jsem si žádala i o zkoušky CKÚ. Letos kromě zkoušek mám u slečny Lilči také předmět Magie osobních artefaktů a musím říct, že mě zatím velmi baví, stejně jako mě bavila Magie slova. Mimo to je slečna Lilča skvělá i jako člověk, nejen jako profesorka, a to je také důležité. *usměje se* Poslední moje oblíbenkyně už není z Havraspáru, je to slečna Nerys Heliabel Ghostfieldová, u které jsem studovala Živlovou magii a chystám se z ní též dělat zkoušky CKÚ. Slečna Neryska je velice snaživá profesorka a zvlášť její zpětná vazba mě vždy velmi potěší. Je to laskavá duše a jsem ráda, že na naší škole učí. *usměje se*

Ewenlia Lerche: Mám. Ale pokiaľ možno, meno by som si asi rada nechala pre seba. *usmeje sa*

Aimée Leavittová: Oblíbených profesorů mám víc, na hradě je spousta skvělých profesorů, u nichž jsem studovala. Pokud bych měla jmenovat, určitě bych na někoho zapomněla a to bych nerada.

Grace Annabeth Reatcher: Obľúbeného profesora určite mám. *usmeje sa*

*


Corvinus Declaratio: Jaký předmět se ti zatím líbil nejvíce a jaký byl pro tebe nejtěžší?

Myker Fae McGarden: Mým dosavadním favoritem zůstává Kritické myšlení od madam Belatris, společně s Kočkou madam Tydynky. Plus se mi zatím velmi líbí Charakterové studie pana Zendaera. Pokud jde o nejtěžší předmět, tak asi Bystrozorství u madam Belatris. Skvělý předmět, ale není všeobecně známý jako náročný jen tak pro legraci.

Aya Watanabe: To je zajímavá a celkem těžká otázka. Nemám jen jeden nejoblíbenější předmět, bavilo mě jich hodně. Ovšem mezi ty mé nejoblíbenější patří určitě Magie slova od  slečny LilienLykantropologie od slečny Larrie. Také mě hodně bavilo Létání na koštěti od madam Elle, která už na hradě merlinužel není. Co se druhé části otázky týče, ve výuce jsem neměla žádné problémy a předměty si vybírám tak, abych je zvládala, tudíž žádný z mých předmětů asi nemohu označit za nejtěžší. *usměje se*

Aimée Leavittová: To je dost podobné jako u profesorů, vlastně ještě horší – protože ti skvělí profesoři můžou mít více dobrých předmětů, což dělá výběr ještě těžší. A nejtěžší předmět také nejde úplně jmenovat. Já jsem vždycky studovala předměty, které mě bavily a zajímaly, takže mi žádný nepřipadal vyloženě těžký. Jen jsem na některé měla méně času, než bych potřebovala, takže už se merlinužel stalo, že bych si i něco musela odhlásit.

Grace Annabeth Reatcher: Najviac sa mi páči tento rok predmet Charakterové studie. Najviac ťažký za všetky roky, ktoré som už tu, bol predmet Historie Hogwarts.

*

Corvinus Declaratio: Máš ráda semináře? Jaké jsou tvoje oblíbené?

Myker Fae McGarden: Semináře mám moc ráda, je to myslím skvělý prostředek ke studiu témat, která nevystačí na samostatný předmět. Oblíbený vybrat nedokážu, za ty roky jsem jich už odstudovala tolik, že nevím, jak bych z toho vybrala jen pár.

Aya Watanabe: Jaké jsou tvoje oblíbené? Seminářům jsem nikdy moc nepřišla na chuť, sama od sebe si je zapíši jen vzácně. Dávám před nimi přednost třeba soutěžím na body, ale semináře mě nijak zvlášť nebaví.

Ewenlia Lerche: Koncept seminárov sa mi páči, dávajú tak priestor témam, ktoré nie sú natoľko rozsiahle, aby mohli byť zaradené do výuky. Nemám však žiadny konkrétny obľúbený seminár. Páčia sa mi ale semináre, ktoré sú voľnejšieho charakteru a poňaté trošku odlišnejšie od bežnej výuky čo sa týka výkladu ako aj úloh.

Aimée Leavittová: Docela ano, ale v poslední době mám trochu problém s výběrem, protože jsem strašně vybíravá a ty, které jsem chtěla, už mám z velké části dokončené. Mám ale moc ráda například semináře od slečny Any.

Grace Annabeth Reatcher: Semináre dvakrát neobľubujem. Síce si ich zoberiem, ale momentálne na nich nemám čas. Napriek tomu moje najobľúbenejšie sú: Hry na hrdiny – stručná historieSoví terapie.

*

Corvinus Declaratio: Snažíš se dělat soutěže na body nebo peníze?

Myker Fae McGarden: Letos to většinou buď střídám, nebo jdu přímo půl na půl. Celkově za má studia převažuje spíše soutěžení za srpce.

Aya Watanabe: To záleží na situaci; pokud ale myslíš letošní rok, tak bych řekla, že je to zatím půl na půl.

Ewenlia Lerche: Aj-aj. Momentálne prevládajú súťaže na srpce, ale striedam to, aby som tak mohla bodovo podporiť aj svoju kolej.

Aimée Leavittová: Letos plním soutěže zásadně na body – na peníze dělám jen ty, u kterých se body nedají získat, loni jsem zase dělala soutěže jen na peníze.

Grace Annabeth Reatcher: Určite na peniaze, tých nie je nikdy dosť. *zasmeje sa*

*


Corvinus Declaratio: Pokoušela si se někdy o Snaživce roku?

Myker Fae McGarden: U Merlina, ani náhodou! Snaživec není něco, o co bych měla jakýkoli zájem. To s radostí přenechám jiným.

Aya Watanabe: O Snaživce roku jsem se nikdy nepokoušela, přesto se mi ho podařilo v roce Léto 2018 vyhrát a jsem za to velmi ráda. *usměje se*

Ewenlia Lerche: Nepokúšala. Mám veľmi pestrý pracovno-vzdelávaco-cestovací mudlovský život, ktorý by mi to neumožnil.

Aimée Leavittová: Ne a (minimálně zatím) to ani neplánuji. Já si raději vychutnám menší množství předmětů a užiju si je, než se honit jen za co největším množstvím bodů a splněných úkolů. Navíc, většinou mám problém pracovat rychle a nad úkoly trávím občas i o dost více času než ostatní... A celkově, hrocení prostě není pro mě, potřebuji se věnovat i mudlům.

Grace Annabeth Reatcher: Áno snažila som sa, ale nevyšlo mi to.

*

Corvinus Declaratio: Kolik máš letos předmětů a kolik jsi jich kdy měla nejvíce?

Myker Fae McGarden: Letos mám čtyři, nejvíc jsem měla třináct.

Aya Watanabe: Letos mám pouze dva předměty, protože se mi začínají kupit povinnosti u mudlů, a tak jsem si chtěla dát takový odpočinkový rok. Nejvíc jsem měla 17 předmětů a bylo to právě v té době, kdy jsem se stala Snaživcem roku. Podařilo se mi ovšem vystudovat pouze 15 z nich, protože na jednu esej už nezbyl čas a s druhou jsem si jaksi nevěděla rady a její náročnost absolutně neodpovídala náročnosti celého předmětu, což mě trochu i naštvalo, ale od daného profesora bych vlastně ani nečekala víc. *nasadí svatozář*

Ewenlia Lerche: Už druhým rokom mám 3 predmety a najviac som ich mala taktiež 3 v kombinácii so seminármi.

Aimée Leavittová: Letos mám 6 předmětů, nejvíce jsem jich měla před rokem – na začátku jsem si zapsala 8, dokončila jsem jich však jen 7, protože jsem nestíhala, jak bych potřebovala.

Grace Annabeth Reatcher: Tento rok mám päť predmetov. Najviac som ich mala pätnásť.

*

Corvinus Declaratio: Chtěla by ses někdy stát profesorem?

Myker Fae McGarden: Určitě, ale to je ještě daleko.

Aya Watanabe: Někdy určitě ano, ale takové „někdy“ je hodně daleko, daleko v budoucnosti.

Ewenlia Lerche: Nad tým som ešte, úprimne, nepremýšľala, nakoľko ma čaká dlhá cesta k ukončeniu štúdia. Bolo by ale zaujímavé pozrieť sa na výuku aj zo strany vyučujúceho. Myslím, že v istom bode je profesorstvo akýmsi vyústením štúdia a celohradného snaženia.

Aimée Leavittová: Už jsem nad tím několikrát přemýšlela, ale nemám jasnou odpověď. Možná někdy... Ale nejprve mám v plánu si určitě vychutnat i studium v r. s.

Grace Annabeth Reatcher: Chcela som, ale už ma to až tak neláka.

***

Děkuji všem za krásné odpovědi a doufám, že nám všem vydrží energie až do konce!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Maite de Velarde
Vydáno: 4/2020

Komentáře
1653471696