Příprava havraspárského týmu na letošní famfrpálové zápasy

Loni skončili na posledním místě bez jediné výhry, bez jediné chycené zlatonky, s druhým nejhorším rozdílem gólů... O to víc jsou odhodlaní letos zabrat, letět vstříc famfrpálovým zápasům s havraspárskou bojovností a vymanit se ze spárů posledního místa famfrpálové tabulky. Zvládnou to? Mají na to? Máte se vůbec Havraspáru ve famfrpálu ještě bát? Máte, a proto čtěte!

S koncem famfrpálové sezóny Léto 2019 se ke koni uchýlila i kariéra dosud nejlepšího havraspárského chytače Edmunda Heusingera, který se na tomto nesnadném postu dokázal vytrénovat až na 28. úroveň a díky němuž havraspárský tým dosahoval skvělých výsledků. S jeho ztrátou se havraspárský tým musel rychle vyrovnat a ač se snažil sebevíc, jeho nové hlavní chytačky Aya WatanabeHazel Jane Morion se svými 21 úrovněmi neměly proti ostatním chytačům nejmenší šanci. V loňském roce tedy Havraspár po dlouhé době opět spadl na poslední místo famfrpálové tabulky, jelikož nechytil ani jednu zlatonku. Bude tomu tak i letos?

**

Havraspárský tým se do trénování vrhl po hlavě a s kolejním tréninkem začal mezi prvními. To se určitě vyplatilo, neboť dorazila spousta prváků, kteří o famfrpál projevili hned ze začátku vleký zájem. Vypadají opravdu nadějně a doufáme, že je nadšení neopustí a budou našemu týmu za pár let důležitou oporou. Mezi ty nejsnaživější, kteří udělali výrazný pokrok, patří Adewaelle VinaxisMaite de Velarde.

Corvinus Declaratio: Jelikož jsi ve famfrpálu jako prvačka velice aktivní, zajímalo by mě, zda se takto hodláš angažovat i na zápase jako fanoušek? Chceš se jít podívat a podpořit svou kolej? Máš už připravené i nějaké pokřiky, mávátka, třásně či transparenty nebo se dáš do výroby až později?

Adewaelle VinaxisMusím říct, že mě famfrpál velmi baví a tréninky si užívám. Bohužel, jako prváci zatím nesmíme hrát, tak chci na zápas dojít alespoň jako fanoušek a pořádně podpořit naše havránky. *usměje se* Zápasů se chci určitěAdewaelle Vinaxis zúčastnit, i když to zatím bude jen z tribuny, ale od vyššího ročníku se doufám na koštěti proletím s vámi. Ať už havraspárský tým vyhraje se mnou v týmu nebo bez, budu mít obrovskou radost! Doufám, že případné vítězství pak celá kolej oslavíme a uděláme si vzpomínkovou fotku u pana Paštičky.*usměje se* Co se mé přípravy na zápasy týče, zatím jsem si pořídla z vetešnictví sedmibojařské tričko v barvách naší koleje. *usměje se* Mám v plánu se víceméně celá obléct do modré barvy, musí být přece pořádně vidět, komu jsem přišla fandit! *zasměje se* Zatím nemám žádné třásně ani mávátka, ale už jsem po nich pokukovala na Příčné ulici. Snažím se teď něco našetřit, abych si je pořídila a byla kompletně vybavená na zápas. Co se transparentu týče, ten si pořídím pravděpodobně přímo až na stadionu. Vlastně teď mě napadá, že si chci obstarat i modré barvičky na tvář, tak snad je někde ukořistím *zasměje se* Přiznám se, že nad pokřiky jsem zatím ještě vůbec neuvažovala, do zápasu snad nějaké vymyslím *usměje se*

Maite de VelardeNa zápase rozhodně jako fanoušek chybětMaite de Velarde nemůžu. Rozhodně se přijdu podívat a podpořit svoji kolej. Jsem na to velice zvědavá, protože jsem ještě nikdy žádný zápas neviděla a upřímně doufám, že vyhrajeme, protože náš tým je moc šikovný! Abych řekla pravdu, pokřik žádný vymyšlený nemám a ani nevím, jestli nějaký vymýšlet budu, protože na tohle moc dobrá nejsem. Nedávno jsem si ale od pana Fila koupila Kolejní transparent, tak aspoň vím, jak ho teď využiji! Třásně také bohužel nemám, ale rozhodně je musím sehnat, protože chci být fanda se vším všudy!

*

Důsledná příprava se týká i naší zákaldní sestavy, kterou v nejlepším případě tvoří střelkyně Aimée Leavittová, Betria CarsonIsabell Tenebris, odrážečky Angela QuickBowEvanlyn Cooper a brankářka a chytačka Aya Watanabe s dlouholetou chytačskou náhradnicí Hazel Jane Morion. Čtyřem posledním jmenovaným hráčkám se však famfrpálová kariéra blíží pomalu, ale jistě ke konci a letos si za svou milovanou kolej zahrají úplně naposledy, tak snad to pro ně bude o to víc stát za to.

Corvinus Declaratio: Na škále od 1 do 10, kdy 1 je „Co je to famfrpál?“ a 10 „Na famfrpálovém hřišti i spím.“ nám pověz, jak moc se připravuješ na letošní famfrpálové zápasy.

Aimée LeavittováMusím se přiznat, že se na zápasyAimée Leavittová nepřipravuji tak intenzivně, jak bych si přála. Merlinužel mám poslední dobou více práce na jiných místech a famfrpál holt musel ustoupit do pozadí. Po dlouhém přemýšlení bych svou přípravu zhodnotila číslem 7. Kdyby šlo pouze o fyzickou přípravu, číslo by bylo ještě o něce nižší, jsem ráda, když se mi podaří dorazit na kolejní trénink, čas na individuální tréninky využívám jinak. Ale myslím, že důležitá i psychická příprava, jíž se docela pilně zabývám – nejen u sebe, ale snažím se povzbuzovat i naše ostatní famfrpálové hráče. *usměje se*

Angela QuickBow: 11 z 10, kdy 11 je fakt, že nadšením likviduji potloukama všechny zbylé členy týmu, kteří ještě před Bubáčkem z podsvětí neutekli. Já si myslím, že vítězství máme v kapse.

Hazel Jane MorionMoje příprava na zápasy je velmi intenzivní a věnuji se jí každý den! Nejdříve si hned po probuzení ujasním, kdo že je aktuálně kapitán a zástupce. To proto, že moje hlava není schopna tu změnu přijmout a to vlastně jakékoliv nové věci na našem hradě. Proto jí denně opakuji, jak se vše má. Po standardních ranních rituálech jako je jídlo či přeměna z příšery na přijatelnou kouzelnickou bytost se vrhnu na sebepřemlouvání k tréninku.Hazel Jane Morion Když se mi od tohoto nápadu nepodaří odběhnout během prvních pěti minut, vydávám se na hřiště. Jelikož se ale až na dané místo bez rozptýlení dostanu jen velmi zřídka, občas je součástí mé denní rutiny také jeho hledání poté, co bylo přesunuto, přestavěno, zdemolováno, sežehnuto či pohřbeno. Pokud mám ale zrovna to štěstí a podaří se mi dorazit na hřiště na první pokus a to i s koštětem a vším potřebným, trénuji velmi důkladně...občasné klimbání na koštěti nepočítám... a snažím se ze sebe dostat všechno. Ke konci dne jdu co nejpozději spát, abych trénovala včasné probuzení na případný zápas a abych svým těsně před zápasem načasovaným příchodem mohla osobu, která mě má v těchto ohledech „hlídat“ (poz. redakce: To je chudák Aya), pořádně vynervovat. Tyto věci se snažím dělat dennodenně, abych byla na následný zápas velmi dobře připravena! Jak je tedy vidět, na škále neustále kmitám mezi 1 a 10.

*

Základní sestava je sice složena  z nejlepších kolejních hráčů, ale bez náhradníků by zápas neodehrála. Náhradníci tvoří nedílnou součást týmu a ač se mnozí z nich během zápasů dostanou koeště třeba i jen na pět minut, pomáhají týmu více, než si možná myslí.

Corvinus Declaratio: Jak se těšíš na letošní famfrpálové zápasy? Myslíš si, že si na zápase chvíli zahraješ i z postu náhradníka? A jak se na to připravuješ?

Eleonora AnimaNa zápasy se těším hodně. Těším se, až znovu ta těžko popsatelná, krásná zápasová atmosféra zachvátí naši kolej… Jsou to chvíle, kdy držíme pospolu ještě více než jindy, sdílíme spolu všechny dojmy ze zápasu, radosti i smutky. Nehledě na výsledky, dosud nebyl zápas, který bych si neužila, byť převážně jen na lavičce náhradníků. Náš tým do hry vždycky dá všechno a energie našich hráčů je nakažlivá!Eleonora Anima Každý zápas je pro mě jako dobrodružství, nikdy nevíme, co nám přinese a jakým způsobem při nás bude stát štěstí. Ale je to pro mě také věc, která mi dokáže rozjasnit den. Zkrátka ani skutečnost, že jsem jenom náhradník, mi nedovolí, aby mě kouzlo famfrpálových zápasů minulo. Myslím že někdy během zápasů budeme potřebovat, abych za někoho na pár chvilek zaskočila. V minulosti už jsem náhradníka párkrát dělala, takže nějak tuším, jakým způsobem by zápas mohl probíhat. Tak v první řadě se připravuji tréninkem. To je takový základ, co pro naši kolej mohu ohledně famfrpálu udělat. Zejména naše kolejní tréninky jsou přípravě prospěšné, nejen kvůli získávání zkušeností, ale hlavně proto, že zažijeme mnoho legrace. Smích má příznivý vliv na mysl… Dále by se do přípravy dal zahrnout i dostatek čokolády, což v naší koleji není problém. I čokoláda je jedna z věcí, které mají na kouzelníka příznivý vliv. Energie je třeba. Před zápasem je ještě prospěšné trochu procvičovat svou paměť. Zmenší se tak riziko, že si zapomeneme vzít lektvary, kus výstroje, nebo že zapomeneme úplně, že se nějaký zápas koná.

Indris ElwinorNa letošní famfrpálové zápasy se těším, i když nemůžu popřít určité zklamaní, že nebudu hrát v ZS. Dost jsem se na to těšila. Jestli si zahraji, nevím, ze zkušenosti z minulých let se mi to povedlo asi dvakrát každou sezonu, ale nikdy to nebylo déle než 5 minut za zápas, pokud se bavíme o odrážeči. Připravuji se ale poctivě celou sezónu stejně jako každý rok.

Lessien PosieNa famfrpálové zápasy se samozřejmě těším,Lessien Posie teda až na to ranní vstávání, to mi dělá trochu problém. Ale ono stejně chvíli trvá, než se na hřišti někdo rozplácne, takže náhradníci jsou potřeba až později a do té doby se snad trochu probudím. Asi bych se měla připravovat a poctivě trénovat, nabírat svaly a podobně. Avšak zavedla jsem si individuální tréninkový plán, který mému tělu i duchu velmi vyhovuje a spočívá v celodenní konzumaci různých druhů čokolády. Klíčem je nabrat tolik kil, že si rány potloukem přes všechen ten tuk ani nevšimnete a vůbec vás nerozhází. Je opravdu účinný, vřele doporučuji!

*

V neposlední řadě je kromě fanoušků, zákaldní sestavy a náhradníků pro tým velice důležitý i kapitán, bez kterého by vše spadlo jako domeček z karet. Betria Carson je letos kapitánkou druhým rokem a ač převzala tým oslabený po chytačské stránce, nevzdává to a své svěřence trénuje, jak nejlépe umí. Ač se jí to daří poměrně krásně, letos ji čeká další nezáviděníhodná situace, kdy jí profesionální liga sebere hned pět hráčů včetně čtyř důležitých členů základní sestavy.

Corvinus Declaratio: Jak se připravuješ na letošní famfrpálové zápasy? Těšíš se na ně?

Betria CarsonNa zápasy se určitě těším. To, že jsme se loni umístili jako poslední ještě neznamená, že bysme se neměli těšit na další sezónu a náležitě si ji vychutnat. Věřím, že se těším nejen já, ale i ostatní hráči. Je to vidět i na trénincích, kde se objevují na hřišti často i hráči, kteří na KT již dlouho nebyli a jsou správně natěšení. Moje skvělé odrážečky například vylepšují recepty na své „palačinky“ a na hřišti panuje dobrá nálada. Chytači zkouší nové přesvědčovací metody na ochočení zlatonek, samozřejmě náš tajný recept neprozradím, článek by si mohl přečíst někdo nepovolaný a zbraň nám vyfouknout. No a střelci a brankářka se také neflákají. Náš tým prostě nezahálí a věřím, že do této sezóny půjde s plným nasazením.

*

Corvinus Declaratio: Jak to vidíš s umístěním svého týmu? Dokáže se letos vyškrábat alespoň na třetí místo?

Betria CarsonJá v to pevně věřím. Loni nás provázela nehorázná smůla, ale přece to tak nemůže být dva roky po sobě, když máme tak skvělý tým plný odhodlání. To prostě nejde.

*

Corvinus Declaratio: Jak přistupuješ k budoucí ztrátě pěti členů týmu, kteří budou odcházet do profesionální ligy? Máš už připravené náhradníky třeba i z řad prváků? Chtěla bys něco těmto budoucím profesionálním hráčům vzkázat?

Betria CarsonTo mi vůbec nepřipomínej. *sáhne do svých hojných zásob uklidňujících a povzbuzujících lektvarů, na kterých začíná být závislá a pořádně si přihne z lahvičky* Jak asi můžu přistupovat k tomu, že mi odejdou nejlepší odrážeči a jediní chytači? Už mám sbalený batoh a na konci sezóny emigruju. *ušklíbne se* No dobře, tak zlý to snad nebude. Náhradníky se snažím připravovat, jak jen to jde. Letos máme i spoustu šikovných prváků, ve kterých vidím naděje týmu, stejně jako v těch starších, kteří pilně trénují, aby mohli naše odchodivší členy týmu plnohodnotně nahradit. Někteří se na to už velice těší. Stejně nám ale budou moc chybět.Betria Carson
Ráda bych vzkázala budoucím i stávajícím hráčům, aby se nevzdávali a pilně trénovali, protože náš kolejní tým je potřebuje a já si moc vážím každého človíčka, který věnuje svůj čas tvrdému tréninku a nenechá se odradit tím, že třeba ještě nebývá v základní sestavě na zápasech. Moc vás všechny potřebuju a jsem za vás vděčná. Věřím, že když budete trénovat ještě víc, brzy zazáříte a v zápasech budete nejen na střídačce, ale na košťatech.No a budoucím profesionálním hráčům bych ráda vzkázala, že si moc vážím všeho, co pro náš tým za roky svého působení v týmu dokázali. Za jejich plné nasazení, jejich radost ze hry a za to, že pro mnohé z nás se stali vzorem, ke kterému jsme vzhlíželi a byli pro nás motivací pro to, abychom se snažili to dotáhnout také tak vysoko, jako vy. Moc vám děkuji, že jste byli součástí našeho týmu a hrdě jste svoji kolej ve famfrpálu reprezentovali a letos ještě reprezentovat budete. Doufám, že svým odchodem do profiligy na nás nezanevřete a budete se chodit za náma bavit na KT a občas nám předávat cenné rady, které jste za ty roky nasbírali, abychom mohli jít ve vašich šlépějích.

***

Kapitánka rozhodně naději neztrácí a nevěší hlavu (pokud tedy pomineme fakt, že poslední odpověď byla sepsána až poté, co si dala „pár“ lahviček uklidňujících lektvarů), což je správný přístup, kterým jde hezkým příkladem svým hráčům. Letošní famfrpálová sezóna nebude pro Havraspár snadná, a tak jsem si pro náš tým přichystala jednu větu, na kterou by měl pamatovat každičký z nich během jednotlivých zápasů, It's not over, until it's over, tak nevěšte hlavu, žádný boj není přede prohraný a vypadá to, že s námi ostatní kolehe rozhodně počítat mohou, resp. musí, protože my se bez boje nikdy nevzdáme, nemám pravdu, havrani?
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno: 4/2020

Komentáře
Máš pravdu, máme na to! Kráá na ně. ♥
Aimée | 03. 05. 2020
1653473103