Vánoční posezení s milovnicí Vánoc Annie Reprobate

Annie Reprobate je vyhlášenou milovnicí Vánoc. Rozhovor s ní tedy nemohl ve vánočním speciálu našeho kolejní plátku chybět. Pojďte si přečíst, co pro ni znamenají Vánoce, jak se vypořádává s Grinchi, jak zdobí stromeček a mnoho dalšího!

Neznám nikoho, kdo by Vánoce miloval víc než slečna Annie Reprobate. Stejným způsobem miluje i Halloween, je to zkrátka svátkový nadšenec. Vánoce jsou její nejoblíbenější a do vánoční nálady dokáže přepnout i toho největšího Grinche – včetně mě. Jak to dělá? Jak moc dopředu se na Vánoce připravuje a co na nich má nejradši?

**

Corvinus Declaratio: Kdy začínáte s přípravami na Vánoce, respektive kdy umístítě první vánoční dekoraci? Neříkejte, že je to hned, jakmile odzvoní Halloweenu?

Annie Reprobate*usměje se* Vlastně je to přesně tak. Zdobím co nejdříve po Halloweenu, není čas ztrácet čas! Člověk se s tím zdobí, a pak to má mít jen měsíc? Nesmysl! Chci si tu výzdobu pořádně užít! Ale svítíme až od 1. prosince.

Vyzdobená polička slečny Annie

Vyzdobená polička slečny Annie

(Vánoční dekorace slečny Annie)

*

Corvinus Declaratio: Já si skoro až dělala srandu v té předchozí otázce, ale ono to tak fakt je. *zasměje se* Na druhou stranu, proč ne, aspoň si tu výzdobu přádně užijete. Ale povězte mi, proč máte vůbec ráda Vánoce? Co je na nich tak skvělého? *grinchovsky se ušklíbne*

Annie ReprobateVlastně úplně všechno, jen si člověk nesmí z nich udělat stresující období. Nic nemusí být dokonalé, jde jen o to si užít ten sváteční čas. Pro mě za mě, já bych nemusela ani mít dárky. Líbí se mi ta pohádková atmosféra, kterou si nenechám zkazit. A k tomu mi stačí výzdoba, vánoční hudba, filmy a dobré jídlo. *zasměje se* A ještě jsem zapomněla na vánoční svíčky!

*

Corvinus Declaratio: To jste řekla moc hezky, naprosto s Vámi souhlasím. *usměje se* Když jste zmínila všechny ty věci, co Vám nesmí o Vánocích chybět, zmínila jste i vánoční hudbu a u té my chvíli zůstaneme. Máte svůj vánoční playlist? Které vánoční písničky jsou Vaše nejoblíbenější?

Annie ReprobateUrčitě mám. Nejvíc poslouchám staré vánoční jazzové anglické písničky a občas i nějakou tu modernější. Vlastně vůbec neposlouchám české koledy. *krčí rameny*

*

Corvinus Declaratio: To jsme na tom stejně, české koledyAnnie Reprobate u mě také nejedou, ale když je příležitost, ráda si je zazpívám. Texty naučené v mudlovské školce mi z hlavy asi jen tak nezmizí. *zasměje se* Uvidíme ale, zda se takhle trefíme i u vánočních filmů. Jaké byste nám doporučila a bez jakých si neumíte Vánoce představit?

Annie ReprobateKaždý rok se těším na nějaký nový vánoční film, ale určitě mám pár tradičních a bez nich by nebyly Vánoce. Mé nejoblíbenější jsou: Klaus, Sám doma, Grinch, Vánoce naruby, Láska nebeskáRolničky, kam se podíváš!

*

Corvinus Declaratio: Tak to jsme se opět skoro shodly. *zasměje se* Sám doma a Grinch jsou u mě v televizi také každé Vánoce, ale jak tak koukám na Váš seznam, budu muset ty vánoční klasiky trochu dohnat, takže děkuji za tipy. *mrkne* Co dalšího kromě poslouchání písniček a sledování vánočních filmů o Vánocích děláte? Vyrábíte, pečete, nebo se věnujete naopak něčemu úplně jinému?

Annie ReprobateOno záleží na tom, kolik mám času a jaká je situace u mudlů. Ale chodíme například na rozsvícení stromečku na vánoční trhy kousek od domova, peču cukroví, vyrábím dekorace, ale nejraději se zahrabu do peřin a koukám na vánoční filmy. A dost často během svátků hraju nějakou PC hru, protože na to nemám jinak moc času. Třeba The Sims 4!

Adventní věnec slečny Annie

(Profesorčin adventní věnec)

*

Corvinus Declaratio: To zní moc krásně! A souhlasím, sledování vánočních filmů z pohodlí vlastní postele je ta nejlepší vánoční aktivita. Ale The Sims 4 Vám také schvaluji! *zazubí se* Říkala jste, že si cukroví pečete, takže další otázka je jasná. Jaké jsou Vaše nejoblíbenější druhy? A máte-li po ruce recept na něco rychlého, klidně se s námi o něj podělte, ocením ho nejen já, ale určitě i naši čtenáři. *usměje se*

Annie ReprobateKdybych si ho sama neupekla, tak se bojím, že bych se ho nedočkala. Jsem veganka, takže si peču vlastní cukroví, abych měla jistotu, že je vegan a také protože to moje je vlastně nejlepší. *uculí se* Posílám tip na rychlé cukroví!

Čokoládové hrudky

Ingredience

  • 150 g hořké čokolády
  • 20 g veganského margarínu
  • 50 g nasekaných mandlí
  • 70 g obyčejných cornflakes
  • 1 lžíce agáve sirupu
  • 1 vanilkový cukr

Příprava

Ve vodní lázni si rozehřejeme čokoládu s margarínem. Sundáme ze sporáku a smícháme s ostatními surovinami. Počkáme 2 minuty, až směs trochu zchladne a na pečicí papír lžičkou uděláme hrudky. Necháme přes noc v lednici ztuhnout.

Cukroví slečny Annie

(Vlastní cukroví slečny Annie)

*

Corvinus Declaratio: Souhlasím, vlastní cukroví je nejlepší. A zvlášť, když jeden z Vašich receptů vypadá takhlě skvěle. Určitě vyzkouším! *usměje se* Další na řadě je adventní kalendář. Máte? A jaký – čokoládový nebo s dárky? A jen jeden? Je totiž docela trend mít jich více. *pokrčí rameny a zasměje se* A co otvírání počílek, jste poctivá, nebo to vše otevřete v jeden den?

Annie ReprobateVždy jsem měla čokoládový, ale teď musím objednávat s vegan čokoládou a to né vždy stihnu. Poslední 3 roky jsem měla lego adventní kalendář s postavičkami z Bradavic. To mi připomíná, že jsem ještě ani jedno okénko neotevřela! Většinou se snažím ale dodržovat, že každý den otevřu jedno. Spíš na to zapomínám, než bych byla netrpělivá. *vzdechne si*

*

Corvinus Declaratio: Tak takový problém já nemám, někdy i čekám do půlnoci, abych okénko mohla otevřít. *zasměje se* A co Váš vánoční stromek? Do jakých barev ho ladíte? a kdy začínáte se zdobením?

Annie ReprobateMáme umělý stromeček, takže ho vždy zdobíme společně s ostatní výzdobou po Halloweenu. Náš hlavní stromeček je tradičně zlato-červený, máme pár menších, co mají stejné barvy, ale letos jsme si dali ještě jeden do ložnice, který je zlato-červeno-modro-zelený aneb Hogwarts forever! Jsou na něm ozdoby, které mně a manželovi věnovala minulý rok profesorka Any Dawson. *na chvíli se zasněně zahledí do prostoru*

Vánoční stromeček slečny Annie

(Profesorčin vánoční stromek)

*

Corvinus Declaratio: Ten je krásný! *obdivuje stromek* Povězte mi, co Vaše okolí a Vánoce, mají je všichni kolem Vás rádi? Jak se případně vypořádáváte s takzvanými Grinchi, kteří Vánoce nesnáší?

Annie Reprobate: Buď je ignoruji, nebo se je snažím převést na moji stranu. Někdy to dokonce funguje, ale chce to roky nátlaku. *rozesměje se* Stačí jim jen ukázat, jak Vánoce vidím já a oni mají možnost dát Vánocům šanci. Samozřejmě ale chápu, že ne pro každého jsou svátky veselé.

*

Corvinus Declaratio: Jste v tom určitě dobrá, Vaše láska k Vánocům je totiž opravdu nakažlivá. Sama se považuji za Grinche, Vánoce moc nemusím, ale jak neustále vídám Vaše krásné fotky na mudlovských sítích, začala jsem aspoň sledovat vánoční filmy a pomalu tu vánoční náladu chytám od Vás. *zasměje se* Nyní přichází nejdůležitější otázka rozhovoru – už jste psala Fleutýnce či mudlovskému Ježíškovi?

Annie ReprobateJak jsem již zmiňovala, tak já dárky nějak nepotřebuji a už dlouho mi dává zabrat, když musím něco vymyslet. Moji blízcí mě ale už znají a sami dokážou uznat, co by se mi líbilo. Letos je moje největší přání si hlavně odpočinout a nabrat sílu na nový rok!

Stůl připravený ke štědrovečerní večeři

(Stůl připravený na štědrovečerní večeři)

*

Corvinus Declaratio: Vidíte to, my se shodneme i u těch vánočních přání! *zasměje se* Touto otázkou jsme se dostaly na úplný konec našeho rozhovoru a já Vám za něj moc děkuji. Bylo to příjemné vánoční popovídání. *usměje se* Pokud chcete něco vzkázat našim čtenářům, jen do toho.

Annie ReprobateSnad jen to, aby se zbytečně nestresovali a užili si tento předvánoční čas. Vždyť je jedno, jestli jste stihli napéct 10 druhů cukroví, umýt okna, koupit velké dárky nebo vyzdobili celý dům. Radši si uvařte kakao, zabalte se do peřin a koukněte se na animovanou pohádku Klaus (je vážně úžasná). Odpočiňte si!

***

Slečna Annie to řekla moc krásně – odpočiňte si. Od toho vánoční svátky jsou, přece jen jsou to svátky klidu a pohody, tak si je přesně takto užijte. Dejte si dobré cukroví, horkou čokoládu a buď koukněte na vánoční filmy, které vám zde slečna Annie doporučila, nebo si něco přečtete. Třeba vánoční číslo Corvina!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno:

Komentáře
1643100195