Vánoční filmy a knihy

Když se řeknou Vánoce, vybaví se nám rodina a blízcí lidé, dárky, dobroty, vánoční stromeček, ale také vánoční filmy či knihy. A právě o vánočních filmech a vánočních knihách bude tento článek.

V nedávném dotazníku jsem vás žádala o zodpovězení několika otázek. A pár odpovědí skutečně dorazilo a já tímto děkuji všem, kteří mi odpověděli.

V tomto článku uvádím jenom odpovědi s konkrétním filmem či knihou.

**

Corvinus Declaratio: Jaká je vaše nejoblíbenější vánoční kniha a proč?

Princess Star: Oblíbenou vánoční knihu asi nemám. Jako malá jsem milovala knížku Veselé Vánoce s myšákem Mickeym a jeho přáteli.

Tery Poe: Grinch v originále. *usměje se*

Anseiola Jasmis Rawenclav: Úkoly na Hogu. Moji studenti mne čtením zásobují pravidelně. *usměje se*

Calla Torová: Vánoční dárek.

Skylar Blair Anderson: Nevzpomenu si na název, ale vím, že James Herriot určitě nějaké vánoční příběhy o zvířátkách a své veterinární praxi má. Ty se mi hodně líbily.

*    

Corvinus Declaratio: Jaký je váš nejoblíbenější vánoční film/seriál a proč?

Selina Garcia: Polární expres, Velká Vánoční jízda, Grinch. Vše má své vánoční kouzlo a dívám se na to každý rok.

Princess Star: Animovaná pohádka Anabela: Vánoční přání. Nic hezčího jsem snad v životě neviděla.

Tery Poe: Láska nebeská, Harry Potter, Sám doma, a několik starších českých pohádek. Ještě mě napadá Arabela, ta je dobrá k pečení.

Anseiola Jasmis Rawenclav: Láska nebeská.

Calla Torová: Doba ledová - můžu na ni koukat celoročně a nikomu to nepřijde divné.

Skylar Blair Anderson: Sám domaSám doma 2, to je klasika mého dětství. Ale miluji taky Pelíšky nebo Tři oříšky pro Popelku.

Aya Watanabe: Jingle Jangle: A Christmas Journey. Je to originální příběh plný krásných písniček. Mimo to jsou nádherné i lokace a herecké výkony hodnotím také pozitivně. Film rozhodně stojí za to.
Ještě ale nesmím vynechat animovaného Grinche s Benedictem Cumberbatchem. Je to krásně animované, vtipné a ve finále to má hezké poselství. Stejně tak má krásné poselství originální vánoční pohádka A Boy Called Christmas, tu také vřele doporučuji.

*


Corvinus Declaratio: Rozkoukali jste nějaký vánoční film/seriál, který byl tak příšerný, že jste ho po chvíli vypnuli a už se k němu nevrátili?

Selina Garcia: Santa je úchylVánoční skřítek. Ani jedno mě nenadchlo.

Princess Star: Nejspíš budu v menšině, ale Grinch. Pardon. *směje se*

Skylar Blair Anderson: Asi mě žádný nenapadá, ale nejspíš se mi to děje u takových těch romantických komedií se Santou, ty bývají na jedno brdo a příliš mě nebaví. Nu a určitě se to stalo i u některých vánočních pohádek, u těch nových to bývá tak půl na půl. Někdy mi přijde, že kdyby se Česká televize nesnažila každý rok mermocí přijít s něčím novým, mohla by jednou za tři roky vzniknout vážně skvělá, kultovní pohádka...

Aya Watanabe: S kamarády jsme se chtěli dívat na nějaký vánoční film a já jsem za celý letošní i loňský prosinec zkoukla spoustu vánočních filmů na Netflixu, odkud jsme film vybírali, že jsem jim radila, který je dobrý a o čem je tohle a proč pustit tamto. Jenže oni dali na našeho dalšího kamaráda, který vybral Polární expres. Já ho měla už dlouho v seznamu ke zhlédnutí, tak jsem nebyla proti. Merlinužel se ukázalo, že je to naprosto příšerný vánoční film bez pointy a jakéhokoli zajímavého děje. Absolutně mě to nebavilo, mělo to spoustu nesmyslných zvratů a i když jsme ho dokoukali, nikdy si ho znovu nepustím a nechápu, jak jsem si ho vůbec mohla dát do seznamu ke zhlédnutí.

**

A abych jenom netlumočila odpovědi, doporučím vám i já svých několik oblíbených filmů. Myslím však, že netřeba tu mluvit o filmech či seriálech s letitou vánoční oblíbeností jako je například:

 • Harry Potter
 • Grinch
 • Tři oříšky pro Popelku
 • S tebou mě baví svět
 • Láska nebeská
 • Anděl páně
 • Sám doma
 • Vánoční koleda
 • Polární expres
 • Frozen, Shrek
 • Doba ledová
 • Dvanáct měsíčků
 • Vánoční prázdniny
 • Veselé Vánoce přejí chobotnice
 • Pelíšky
 • Mrazík
 • Byl jednou jeden král

Dále také doporučuji tyto filmy:

Legenda o VánocíchTento vánoční film vám opravdu doporučuji. Není to film o Santovi, jako na nás chrlí většina vánoční filmové tvorby.
Hlavním hrdinou filmu odehrávajícího se před stovkami let, je mladý Nikolas, který přijde o rodiče. Lidé v jeho vesnici se rozhodnou, že se o něj postarají, ale nikdo z nich si nemůže dovolit nechat si ho u sebe napořád a tak se o sirotka starají společně. Rok co rok se Nicholas na Boží hod stěhuje k jiné rodině. Svou vděčnost projevuje tak, že vyrábí dřevěné hračky pro děti svých bývalých rodin. A jak stárne a stěhuje se, rodin přibývá. Když ale vesnice postihne ještě větší bída a hlad, dostane se náš mladý hrdina do učení k nerudnému poustevnickému tesaři…

*

Poslední aristokratka


Jestliže máte rádi české komedie, zkuste Poslední aristokratku. Film byl natočen podle knižní předlohy Evžena Bočka. Nahlédnete tu do radostí a strastí aristokratické rodiny. Hlavě rodiny byl právě navrácen rodinný zámek Kostka a tak se celá rodina vydává z Ameriky do České republiky, aby tu začali nový život…

*

Bílý tesák

Příběh Bílého tesáka vám zajisté nemusím přestavovat. S Bílým tesákem se setkáváme ve chvíli, kdy je ještě vlčetem. Během svého dospívání vystřídá tři různé pány, kteří utvářejí jeho vlčí podstatu. Příběh je to opravdu moc pěkný. A pokud jste jako já měkká povaha, zajisté i slzičku uroníte.

*

Klaus

Sobeckému pošťákovi Jasperovi je vlastním otcem přidělen úkol: zřídit poštovní pobočku v odlehlém Smeerensburu. Pod hrozbou vydědění musí Jasper vyrazit a konat. Při plnění svého úkolu potká spoustu méně či více zvláštních lidí, dokonce i jednoho výrobce hraček… Dokáže Jasper splnit úkol svého otce na místě, kde je pošta už jen zchátralá budova?

***

To by bylo k vánočním knížkám a filmům od nás vše. Nezapoměňte nám ale v komentářích sdělit, jaký je ten váš oblíbený vánoční film či vánoční kniha. A pokud se chcete podívat trochu blíže na knižní doporučení, které jsme v tomto článku jen nakousli, určitě si přečtěte článek od Indris Elwinor.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Lilien Emity Meissed
Vydáno:

Komentáře
1643094411