Famfrpálový pohár získává Havraspár!

Poslední zápas sezóny měl rozhodnout o vítězi ŠFM. Po hodině a jedenácti minutách žlutý Mark chytá zlatonku a modří začínají slavit. Získali famfrpálový pohár!

Školní rok Léto 2022 začal už 7.2.2022, ale na začátek famfrpálové sezóny jsme si museli skoro dva měsíce počkat, konkrétně do 19.3.2022. Od této chvíle začal nejen havraspárský tým pilně trénovat na kolejních trénincích. Kromě starých zkušených havranů se na hřišti objevily i nové tváře.

**

Havraspárský famfrpálový tým po zápasu se Zmijozelem

*

Kapitánka si letos pro tým připravila 34 kolejních tréninků. Během těchto hodin se nastřílelo 643 gólů (průměrně 19 gólu na jeden trénink), chytlo se nespočet zlatonek a odrážeči poslali k zemi hodně spoluhráčů.

Z prvního ročníku se na hřišti objevili hned 4 odvážlivci. Mezi nepilnější patří Katie Haleki a následně Destiny Dark.

Corvinus Declaratio: Máte za sebou vaši první famfrpálovou sezónu. Jak jste si ji užily? Už máte vybraný post, který chcete trénovat i nadále? A byly jste fandit Havraspáru na zápasech?

Destiny Dark: Svou první sezónu jsem si i po několika týdenním zmrazení náramně užila! Nečekala jsem, že mě famfrpál začne tak moc bavit, ale jakmile jsem na kolejním tréninku nasedla na koště, hned jsem se těšila, až mi bude 12 let a budu moct chodit na tréninky sama.
Co se týče postů, nejdříve jsem dala šanci střelci. Tato pozice byla zábava, ale to jsem nečekala, že existuje ještě něco mnohem lepšího. Hned po střelci jsem si vybrala odrážeče a světe div se, našla jsem se v něm. Samozřejmě si chci ještě zkusit chytače, abych věděla, co člověk musí udělat, aby chytil zlatonku, ale jsem si na 99% jistá, že svou lásku už jsem našla - odrážeč.
Kdo nezažil tréninky s modrými, jako by nežil. Myslela jsem si, že to bude nudné trénování, ale splést jsem se více nemohla. Mám na ně moc hezké vzpomínky - asociace, slovní fotbal, koledování... a hlavně večerní koupání!
Ohledně zápasů jsem bohužel pozadu. Většinu jsem strávila na velmi ledovém místě a na poslední možný zápas jsem se bohužel nemohla dostavit. To ale neznamená, že jsem na holky v duchu nemyslela a nefandila jim! Což mi připomíná, že bych všem holkám chtěla moc pogratulovat, jelikož přinesly pohár domů! Jste prostě jedničky!

Katie Haleki: Na famfrpál jsem se moc těšila a nemohla jsem se dočkat prvního kolejního tréninku! *směje se při vzpomínce* Těch jsem se pak v celém školním roce zúčastňovala jak jen to šlo. Na otázku, jestli mám vybraný post, však asi nedokážu odpovědět. Zatím jsem si vyzkoušela pouze střelce, ostatní posty si snad vyzkouším už co nevidět na individuálním tréninku. Spolužáci tak aspoň neuvidí, jak mi to potlouk natře a zlatonka se mi bude se smíchem schovávat. *směje se* Zápasy letošní sezóny byly skvělé, zúčastnila jsem se všech havraspárských a řádně fandila. Bylo to napínavé až do konce a já se moc těším na další sezónu.

*

V půlce května začaly kapitánky všech koleji dohadovat. Ani letos nebylo jednoduché zápasy domluvit. Letošní termíny pro zápasy byly následovné: v sobotu 4.6.2022 jsme od 9 hodin hrály se Zmijozelem, druhý zápas byl v ten samý den, tedy 4.6.2022, jen od 19 hodin s Nebelvírem a poslední zápas jsme měly až 19.6.2022 s Mrzimorem.

Havraspár x Zmijozel
300:70

Zápas se nesl poměrně přátelské atmosféře. Kromě fanoušků z modré a zelené koleje se na hřišti objevili i studenti z červené koleje i fialoví. I přesto, že šance týmu se dostat k camralu byla stejná, tak více šancí proměnily modří (9x Eleonora, 3x Aimée, 3x Amaltheia). Havraspárské odrážečky byly v mírné výhodě, což se projevilo na počtu sražených hráčů (6x Addie, 2x Indris). Zlatonku po 1 hodině a 44 minutách chytila naše primuska Ewenlia Lerche.

*

Nebelvír x Havraspár
50:380

Oproti loňské sezóně, kdy byl zápas ve prospěch Nebelvíru, si letos lépe vel Havraspár. Modré střelkyně nastřílely neskutečných 23 golů (9x Aimée, 8x Eleonora, 3x Betria, 3x Laura). Brankářka Salisha do branky pustila pouze 5 střel z 15. Vražedné duo poslalo k zemi dohromady 8 červených (5x Indris, 3x Addie), oproti nebelvírštím, které poslaly dolů dva modré. Boj o zlatonku byl vyrovnaný, avšak po 1 hodině a 35 minutách si zlatonku opět odnáší Ewenlia Lerche.

*

Havraspár x Mrzimor
170:160

Poslední zápas měl určit, která z kolejí se stane držitelem poháru za ŠFM Léto 2022. Havraspárskému týmu stačila výhra bez zlatonky, kdežto Mrzimorští potřebovali vyhrát se zlatonkou.

Tento zápas patřil mezi nejnapínavější. Modré střelkyně měly podstatně navíc. Do žluté branky poslaly 17 gólů (6x Betria, 5x Aimée, 3x Laura, 3x Melanie). Z druhého týmu na naši branku letěly 2 střely, ale pouze jedna prošla obručemi. Modré odrážečky poslaly k zemi celkem 7x (4x Indris, 3x Addie). Zlatonka po většinu času byla nakloněna spíše na mrzimorskou stranu, čehož Mark1 hodině a 11 minutami využil a polapil ji.

*

Při posledním zápase sice zlatonku chytili mrzimorští, ale zápas, díky počtu střelených gólů, vyhrál Havraspár. Díky tomuhle výkonu si modří nakonec odnesli famfrpálový pohár!

TÝM Z V P VG OG R ChZ
1. Havraspár 3 3 0 55 13 42 2
2. Zmijozel 3 2 1 62 20 42 0
3. Mrzimor 3 1 2 3 49 -49 3
4. Nebelvír 3 0 3 15 53 -38 1

 

Nyní jsme už jenom čekali na Závěrečnou slavnost, kterou pan ředitel naplánoval na 28.6.2022. Nejdříve přišlo na řadu shrnutí hradní výuky, následně proslovy kolejních ředitelů, shrnutí hradní novinařiny a kouzelnických zkoušek a konečně přišlo na řadu vyhlášení Školního famfrpálového mistrovství, které vyhrál Havraspár se třemi výhry!

Vyhlášení famfrpalového poháru

*

Letošní sezóna merlin žel byla poslední pro naši hlavní ochutnávačku čokolády Aimée Leavittovou, která se do základní sestavy na pozici střelce dostala ve školním roce Zima 2019. Aimée se za 10 let vytrénovala na 28. úroveň na střelci, čím se řadí mezi nejlepší střelkyně. Na zápase pravidelně střílí první gól při příchodu pana Amattise na zápas.

Aimée Leavittová

Corvinus Declaratio: Letošní sezóna je pro tebe poslední. Máš za sebou 10 hogroků spojené s famfrpálem. Co ti bude nejvíce chybět? Máš nějakou vzpomínku, na kterou budeš vzpomínat?

Aimée Leavittová: Obecně více vzpomínám na své famfrpálové začátky, ve kterých jsem byla aktivnější. Famfrpálem jsem trávila spoustu času, snažila jsem se co nejvíce chodit na kolejní tréninky a při tom individuálním jsem si hlídala, abych neměla plnou výdrž. Na to jsem merlinužel časem přestala mít čas, ale bavilo mě to, dokud to trvalo. A o to více jsem si vážila pak společných tréninků či zápasů, při nichž jsme si jako havrani užili spoustu zábavy. Dnes mám za sebou poslední kolejní trénink jakožto neprofi hráč a je to trošku zvláštní pocit, abych pravdu řekla. Už si například neposlechnu naši famfrpálovou hymnu v šatně před zápasem... *povzdechne si*

*

Corvinus Declaratio: Budeš příští rok podporovat svoji kolej z tribuny? Jestli ano, tak čím? Transparenty, nebo čokoládou?

Aimée Leavittová: Ráda bych! Uvidíme, jak mě pustí mudlové s časem, ale chtěla bych věšet transparenty, užívat si dobroty od Rosmerty a samozřejmě zásobovat hráče čokoládou! Poslední dobou je na zápasy nutná dávka energie a se svým množstvím této hnědé zázračné hmoty cítím povinnost ji našim hrdým sportovcům poskytnout. A kdo ví, třeba mě do další sezóny napadnou další možnosti podpory, té není nikdy dost! *zazubí se*

*

Corvinus Declaratio: Co bys chtěla vzkázat nebo popřát havraspárskému týmu?

Aimée Leavittová: Užívejte si to, užívejte si, že můžete hrát s ostatními. Famfrpál se možná může občas dát jako bezduché klikání, možná nás někdy od tréninku demotivuje, že čím dál tím větší roli hraje náhoda... Ale hra je o tom, jakou si ji uděláte. Podporujte se navzájem, vymýšlejte nové strategie a zkrátka se bavte. Jste nejlepší, díky, že jsem s vámi mohla hrát!

***

Havraspárské letce gratuluji k zisku již 5. poháru! Za své trénování i aktivitu si ho zaslouží! Dále ji přeju, aby se jí v nadcházející sezóně dařilo stejně, ne-li lépe.

Aimée chci za celý famfrpálový tým poděkovat, za její aktivitu na zápase i na KT, a zároveň popřát hodně nápadů a čokolády na tribunách v následujících letech!

Famfrpálu zdar!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Addie Hazel
Vydáno: 4/2022

Komentáře
Příští rok se bude historie opět opakovat! Nemůžu se dočkat, až začne famfpálová sezóna :) Úžasně jste to zvládly, dámy, ta skóre jsou neskutečná. Tento rok máte spoustu nováčků, co potřebují zaučit :)
| 15. 09. 2022
Doufám, že budu mít šanci vydat tento článek i nadcházející rok! Už se z toho stala taková tradice. Aimée, když budeš fandit, tak určitě to týmu pomůže! Čokoláda je nejlepší motivace :D
Addie | 02. 09. 2022
Parádní shrnutí parádní sezóny, Addie! Snad se takto bude týmu dařit i dále, minimálně já budu dále fandit. Ještě jednou díky. ♥️
Aimée | 20. 07. 2022
Jupí! Další rok, kdy můžeme vydat tento článek! Tak snad příští rok sepíšeš stejný, Addie :)
Ayuš | 12. 07. 2022
1685667306