Aya Watanabe: „Především mě tu drží náš kolejní časopis“

V sobotu 11.6. složila Aya Watanabe KOZU z Živlové magie. Podle čeho si vybírala předmět? Jak jí vyhovovalo téma práce? Bude měnit modrý hábit za fialový? Vše a ještě více se dozvíte v článku.

Aya Watanabe, dlouholetá členka havraspárské koleje, která  má nyní pod svým peřím redakci Corvina. Když zrovna nesepisuje články pro časopis, tak ji můžete slyšet fandit na famfrpálových zápasech.

Studentka nyní už 8. ročníku rozšiřujícího studia. Během těchto 14 let stihla splnit všechny čtverečky v profesní dráze. To znamená, že vystudovala přes 35 předmětů, úspěšně zvládla OVCE z Magie slova, sepsala neuvěřitelných 14 CKÚ a teď zakončila KOZOU z Živlové magie.

Portrét Ayi Watanabe

**

Corvinus Declaratio: Ahoj, Ayuš! Děkuji, že sis na mě a na rozhovor našla čas. Ze začátku bych ti chtěla pogratulovat ke složené zkoušce! Jaké pocity jsi měla, když ses od madam Nerys dozvěděla, že jsi KOZU zvládla?

Aya Watanabe: Ahoj, Addie, já jsem zas moc ráda, že se mnou rozhovor děláš. *usměje se* Když slečna Neryska ve Velké síni vyhlásila, že jsem zvládla zkoušku KOZA, měla jsem velkou radost. Samozřejmě jsem čekala a i věděla, že jsem ji zvládla, ještě než to slečna řekla oficiálně, protože to prostě podle průběhu zkoušky poznáš *zazubí se*, ale nijak to neubralo mé radosti ze zvládnutí zkoušky.

*

Corvinus Declaratio: Taky jaké jiné pocity očekávat, když jsi úspěšně dokončila KOZU. *směje se* Během svého studia jsi úspěšně zakončila hned několik předmětů. Podle čeho sis tedy vybírala předmět ke zkoušce? Jakou roli v tom hráli profesoři?

Aya Watanabe: Dalo by se říct, že tu největší. Chtěla jsem ke zkoušce předmět, co mě baví, ale zároveň profesora, kterého mám ráda a vím, že mě s ním bude zkouška bavit. Slečna Neryska byla jasnou volbou, protože už mi vedla CKÚ z Živlové magie a byly skvělé. Je to neskutečně kreativní duše, do svých hodin dává spoustu času přípravy, dává si záležet i na hodnocení úkolů a je to zkrátka nejlepší profesorka, co jsem si mohla ke zkoušce vybrat, a jsem moc ráda, že mi ji byla ochotna vypsat, vymyslet i vést. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Souhlasím, že profesor je pro takovou zkoušku hodně důležitý. *napije se ledové čokolády* Téma tvé práce byla Živlová magie v pohádkách a pověstech. Jsi spokojená s tímto tématem? Jak se ti psala písemná část?

Aya Watanabe: Z tématu jsem byla nadšená! Psalo se to skoro samo a moc jsem si psaní užila. Bavilo mě, že jsem měla volnost a mohla si vybrat, o jakých pohádkách budu psát. To je pak radost, však si vezmi, že jednou z částí mé KOZY bylo povinné sledování tak skvělých pohádek jako je třeba Frozen II, kdo by to nechtěl. *zasměje se*

*

Vyhlášení KOZY ve Velké síni

*

Corvinus Declaratio: Na pohádky můžu koukat pořád! A když je to i součást zadání, tak je alespoň skvělá výmluva. *směje se* V sobotu 11.6. jsi měla termín ústní zkoušky, kde tě čekala obhajoba. V porotě byla madam Barbara Arianne Lecter a madam Anseiola Jasmis Ravenclaw. Jaký byl průběh celé zkoušky? Byla jsi nervózní? A byla jsi spokojená s porotou?

Aya Watanabe: Zkouška byla překvapivě krátká, čekala jsem ji mnohem delší. *zasměje se* Ale užila jsem si ji a jak říkám, klidně bych ji i prodloužila. Nervózní jsem nebyla, věděla jsem, že u slečny Nerysky se nemám čeho bát. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Takže když to shrnu. Úspěšně jsi splnila zkoušky KOZA že Živlové magie se třemi V. Očekávala jsi takový výsledek?

Aya Watanabe: Popravdě řečeno, očekávala. Z té ústní určitě, u té písemné jsem si nebyla jistá, neboť jsem tam nepopsala žádné pověsti a měla jsem trochu obavy, aby to nebylo bráno jako nedodržení plného znění zadání. Naštěstí to bylo v pořádku. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Ale naštěstí to vyšlo. Detailní rozbor tří pohádek bohatě stačil! Nyní se nabízí přímo nabízí otázka co dál? Zůstaneš navždy modrou, nebo změnit hábit za fialový?

Aya Watanabe: Zůstanu modrou. Pořád se necítím připravená na fialový hábit a pořád mám pár povinností v koleji, co mě tam drží. *usměje se*

*

Fotka z KOZY

*

Corvinus Declaratio: Tak to ráda slyším! Byl by to nezvyk tě nevídat v koleji. *usměje se* Prozradíš nám, co tě, jako studentku 8. ročníku rozšiřujícího studia, stále drží v koleji? Máš ještě nějaké cíle, které si chceš splnit? Které předměty chceš v budoucnu studovat?

Aya Watanabe: Především mě tu drží náš kolejní časopis, kterému dělám šéfredaktorku. Dále také kolejní atmosféra a pocit, že člověk někam patří, což s profesorským či zaměstnaneckým hábitem zmizí, co jsem se tak dozvěděla od svých fialových přátel, a to bych nerada. V Havraspáru mě to prostě pořád baví a necítím se na odchod. *usměje se* Co se předmětů týče. Já nikdy nebyla moc výukový typ, výuka byla pro mě na našem hradě na vedlejší koleji, přední byl vždycky famfrpál. Teď je to novinařina a výuka je stále jen nutnou povinností, kterou jako student musím plnit. *zasměje se* I tak ale mám pár předmětů, co bych chtěla ještě vystudovat, ale ty ještě neexistují a jsou jen v hlavách budoucích profesorů, co se na rozdíl ode mě nerozhodli v koleji zůstat. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Třeba se jednou dočkáš těch zatím neexistujících předmětů! O důvod více zůstat modrou. *přerovná pergameny* Jak už si zmínila, tak součástí tvého nynějšího hradního života je novinařina. Jsi šéfredaktorkou Corvina, píšeš famfrpálové reporty do Denního Věštce. Máš ještě nápady na články? A co by bylo s Corvinem, kdybys po KOZE zfialověla?

Aya Watanabe: Neměl by šéfredaktora. *zasměje se* Asi by si do jeho vedení sedla na chvíli má zástupkyně Aimée a po čase našla náhradu, což si myslím, že by nebylo vůbec jednoduché, a proto jsem stále v koleji, nemůžu tam přece nechat Corvina samotného. *mrkne*

*

Corvinus Declaratio: Samozřejmě! Chudák Corvinus. *usměje se* Po úspěšném složení zkoušky přišla týden na to další radostná zpráva, a to zlaté umístění v UNC v kategorii Šéfredaktor roku. Čekala jsi to?

Aya Watanabe: Vůbec ne. A o to větší radost jsem z toho měla. Moc si vážím toho, že ostatní šéfredaktoři a zbytek odborné poroty moji práci vidí a cení si jí natolik, abych obdržela sošku UNC. Práce šéfredaktora je mnohdy neviditelná. Někdy ji nevidí ani kolejní vedení, ale jen ti, co se v novinařině pohybují a dají tomu ten čas a ocení to. *mrkne*

Vyhlášení šéfredaktora

*

Corvinus Declaratio: Zlaté umístění si zasloužíš! Pro Corvina toho děláš dost. Zrovna práce šefredaktora je poměrně dost neviditelná, což je škoda. Po složení KOZY se ti otevírají dveře do Akademického klubu. Co na něj říkáš? Už jsi objevila pochopila runovou magii?

Aya Watanabe: Akademický klub mě velmi mile překvapil. Je tam spousta fancy drinků a pohodlná pohovka, na které pravidelně vylehávám drinkem v ruce. *zasměje se* Runovou magii jsem pochopila tak napůl. Runy mám vyluštěné, to bylo jednoduché, ale k praktické části jsem se ještě nedostala a nic jsem neočarovávala. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Tuhle otázku si neodpustím, ale který drink je tvůj oblíbený? A už máš zabrané místo na pohovce? *směje se*

Aya Watanabe: Mám! Nejradši se rozvaluje na celé, ale když to nejde, beru kraj nejblíže k baru s drinky. *zasměje se* Nejraději si tam dopřávám pomerančový koktejl, je příjemně sladký a osvěžující.

*

Corvinus Declaratio: Ještě jednou ti gratuluji ke KOZE. Děkuji, že sis na mě našla čas. Chceš sdělit čtenářům něco na závěr?

Aya Watanabe: Děkuji moc za rozhovor! Čtenářům vzkazuji, ať čtou Corvina, komentují články, hodnotí patroly a jsou šťastní jako já, když čtou Corvina, komentují články a hodnotí patroly. *zasměje se*

***

Jak jinak se s Vámi mohla rozloučit zlatá šéfredaktorová Corvina BcMe. Aya Watanabe! Za celou redakci Aye gratuluji ke splnění KOZY a přeji v následujících letech dost modrých redaktorů a pomerančových koktejlů!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Addie Hazel
Vydáno: 4/2022

Komentáře
Děkuji, Aimée! Rozhovory s Ayuš se píšou sami :D
Addie | 02. 09. 2022
Patronová, ještě jednou moc gratuluji k úspěšné zkoušce! Jsem ráda, že ale stejně zůstáváš v modré, byl by to nezvyk. :D A Addie, super rozhovor! :)
Aimée | 20. 07. 2022
1685666485