Grace Annabeth Reatcher: „Prácu na konte som zbožňovala, ale bol čas sa posunúť ďalej“

Grace Annabeth Reatcher. Nyní už bývalá pokladnice Havraspáru. Od loňského roku ale držitelka Ceny Roweny z Havraspáru. Popovídala jsem si s ní o jejím odchodu z funkce i o uděleném řádu. Nestyďte se a pročtěte si rozhovor!

Grace Annabeth Reatcher na náš hrad přišla v roce 2017. Za tu dobu vyzkoušela hraní famfrpálu, psaní do kolejního časopisu a oblíbila si i výuku. Ze všeho nejraději ale tráví čas někde v klidu, kde si může nerušeně číst. Skvělým místem pro to se ukázalo být kolejní konto, které v plodenu 2020 (pro neznalce Havrokalendáře se jedná o měsíc červenec) převzala po Myker Fae McGarden. Své funkce se zhostila výborně a troufám si říct, že byla jednou z nejlepších pokladnic, co si za svůj poměrně dlouhý kouzelnický život zde na hradě a v koleji pamatuji. Nejenže pečlivě spravovala finance, vymáhala peníze od dlužníků (a že to chce notnou dávku nervů!) a konto jen vzkvétalo, ale zvládla si též podrobit Candora, který se stal její pravou rukou. To není jen tak vyjít s naším chamtivým a hamižných strážcem konta, ale Grace to zvládla levou zadní. Za její příkladnou práci jí byla v Létě 2022 udělena Cena Roweny z Havraspáru. Tento rok Grace možná plakala od štěstí z kolejního řádu, kolej ale od smutku, neboť pár dní po závěrečné hradní slavnosti oznámila na kolejním večírku svůj odchod z funkce pokladníka. Vystřídala ji Amaltheia Capella Moonlight, kterou důkladně zacvičila a doufáme, že se jí povede stejně dobře jako její předchůdkyni.

Grace Annabeth Reatcher

*

Corvinus Declaratio: Ahoj Grace, děkuji, žes přijala pozvání k rozhovoru. Na začátek se tě zeptám, jak se máš a jaké byly prázdniny? *usměje se a napije se limonády, jednu postaví i před Grace*

Grace Annabeth ReatcherPekný deň prajem! *usmeje sa* To ja sa musím poďakovať za ponuku rozhovoru. Je tomu už tak dávno, čo som nejaký poskytla. *zavtipkuje* Mám sa v rámci možností dobre. Keby nebol koniec leta, a zároveň môjho voľna, mala by som sa priam skvelo. Bohužiaľ, vzdelanie si nevyberá a neúprosne trieska na tie pomyselné dvere. *natiahne sa po pohári s limonádou a trochu si odpije* Prázdniny boli skvelé. Mala som kopu času na moje milované knihy, trochu cestovania, ale aj nahrabanie si majetku v podobe galeónov. Určite sa nemôžem sťažovať.

*

Corvinus Declaratio: Čtení, cestování a galeony - neexistuje lepší kombinace pro tebe! Věřím, že sis prázdniny užila. *zasměje se* Nyní mi dovol přejít rovnou k věci. Jako první se podíváme na tvůj kolejní řád. Pan kolejní tě napínal do poslední chvíle, dokonce na slavnost přišel až po všech ostatních ředitelích i šéfredaktorce Denního věštce a netradičně se neujal slova jako první. Byla jsi nervózní, když jsi viděla, že na slavnosti není? Já se přiznám, že jsem se několikrát přištihla, jak ho pohledem hledám mezi přítomnými. *zasměje se*

Grace Annabeth ReatcherUrčite som bola nervózna. Už som na hrade nejaký ten rok a poznám, ako tieto slávnosti prebiehajú. Preto mi bolo čudné, že ho nevidím, ale hovorila som si, že sa pravdepodobne nemohol dostaviť, ako väčšina fakultných riaditeľov z iných fakúlt. Prekvapením bol fakt, že aj po príhovoroch neprítomných ho nikde nebolo. To už som si zvedavosťou a nervozitou obhrýzala nechty. *hlasno sa zasmeje*

*

Corvinus Declaratio: Vše ale nakonec dobře dopadlo, pan Zendaer se ukázal a předal ti Cenu Roweny z Havraspáru. Jaká byla tvá reakce? Co sis v tu chvíli pomyslela?

Grace Annabeth ReatcherV prvom rade som bola úprimne prekvapená. Neverila som vlastným ušiam a očiam. Následne prišlo zdesenie. *podotkne s jemným náznakom smiechu* Ale asi len v podobe uvedomenia si tej skutočnosti. Pamätám si, ako mi v hlave prebehla vcelku vtipná myšlienka: Sakra, Grace, ty si dostala řád! A potom už len to nadšené poskakovanie na mieste.

Předání řádu Grace

(Předání Ceny Roweny v zastoupení pana ředitele)

*

Corvinus Declaratio: Tolik emocí, co se v jednu chvíli v tak důležitém okamžiku vystřídá! *zazubí se* Cena to byla bezesporu zasloužená, to víme všichni a doufám, že si to myslíš i ty. *mrkne* Čekala jsi ji? Myslela sis, že to tento rok budeš opravdu ty, nebo jsi alespoň doufala?

Grace Annabeth ReatcherS odstupom času si dokážem pripustiť, že bola zaslúžená. Teda, nie že by som nerobila nič za tie roky. Snažila som sa robiť svoju prácu svedomito a nič nezanedbať. Napriek tomu som ju tipovala pre inú šikovnú bystrohlavskú dušu, ktorá by si ju tak isto zaslúžila za jej svedomitú prácu. Nedúfala som vôbec v jej udelenie. O to viac ma to zastihlo nepripravenú.

Grace s Ayou na fotce od Paštičky

*

Corvinus Declaratio: A o to větší jsi z ní mohla mít radost! *mrkne* Pár dní po závěrečné hradní slavnosti následoval závěrečný kolejní večírek. Na ten jsi šla s tím, že na něm budeš oznamovat svůj konec na pozici pokladníka. Byla jsi nervózní? A než přejdeme k otázkám ohledně konta, jak sis večírek užila? *usměje se*

Grace Annabeth ReatcherAch, áno. Pár dní dopredu som si chystala príhovor. Nie som v nich dobrá, a že som na to každý jeden večierok upozorňovala *uchechtne sa*, ale chcela som mať poslednýkrát všetko pripravené na výbornú. Aby som odišla ako chamtivá dáma od konta a nie ako večný popleta. Paradoxom bolo, že som aj tak musela mierne improvizovať! Nervozitou a chorobou, nakoľko v tom čase na mňa vyliezol bacil, som sa triasla do posledného slova. No večierok som si užila v plnej paráde! Ako keby ďalší nemal ani prísť.

*

Corvinus Declaratio: Náhodou proslov se ti povedl moc pěkně! *uznale pokýve hlavou* Nic ale netrvá věčně a ani tebe nemůžeme mít v čele kolejního konta navždycky (merlinužel!). Jak ses cítila poté, cos pronesla závěrečnou řeč a jmenovala Amaltheiu svojí nástupkyní? Věříš jí, že to zvládne? Vím, žes ji vše důkladně naučila, takže se asi o konto nebojíš, viď?

Grace Annabeth Reatcher: V prvom rade úľavu. Bolo to „konečne“ *naznačí uvodzovky* vonku. Bolo to také nemilé prekvapenie, ktoré sa v žiadnom prípade neoznamovalo ľahko. No ako to už bolo vonku? Neskonalý smútok. Prácu na konte som zbožňovala, ale bol čas sa posunúť ďalej a pustiť na trón mladšiu krv. Amaltheie verím ako nikomu inému. Je šikovná, učenlivá a hlavne rozmýšľa ako správny pokladník. So zápalom sa pripravovala na prevzatie funkcie a aj teraz sa jej vedie výborne. Stačí mi pozrieť si fungujúcu kasu a vývesku. Takže určite sa o konto nebojím. Je vo veľmi dobrých rukách.

Proslov Proslov

(Závěrečný proslov Grace)

*

Corvinus DeclaratioMoc se mi líbí věta „Amaltheie verím ako nikomu inému,“ ta jen podtrhuje, kolik času jsi dala do hledání  a školení své nástupkyně a že jsi nakonec vybrala dobře. Nyní je čas na klasickou otázku - co ti z konta bude chybět nejvíce? Je to tvůj věrný kamarád Candor? Jak si myslíš, že se s tvým odchodem vypořádal a jak vlastně reagoval, když jsi mu to oznámila? *se zájmem pohlédne na Grace a upije ze své sklenice limonády*

Grace Annabeth Reatcher: Uháňanie neplatičov. *strhne sa a rýchlo sa poopraví* Teda, chcem povedať pripomínanie splatenia pôžičky študentom s nábehom na sklerózu. *na chvíľku sa odmlčí a následne sa rozosmeje* Dobre, dobre. Najviac mi budú chýbať vývesky o stave konta. Zo začiatku som na ne strašne nadávala, no postupom času mi prirástli k srdcu. Čo sa týka Candora, nemaj ho za nejakú citlivku. Síce sme si spolu rozumeli v oblasti šetrenia a chamtivosti, no to je tak všetko. Zvykol si na mňa keď som prišla, zvykne si na ďalšieho pokladníka. S Candorom by pohlo len vydrancovanie konta na nulu, to by si ho našla buď v smrteľnom kŕči alebo dávno po smrti. *mávne rukou*

*

Corvinus DeclaratioŠkoda, já už jsem si myslela, žes v Candorovi třeba za ty roky probudila trochu citu k něčemu jinímu než ke galeonům. *zasměje se* Jak hodnotíš své roky na pokladně? Jsi se svou prací spokojena, bavilo tě to? Co ti tato funkce dala a za co jsi jí vděčná?

Grace Annabeth ReatcherHodnotím ich dobre. Boli roky, kedy som makala ako drak, ale aj také, kedy som potrebovala zvoľniť a držať krok s muklami. Za všetkým hľadaj mukla, keď to nejde. *zasmeje sa* Konto ma bavilo. Bola to zaujímavá práca, pri ktorej som mala relatívny pokoj a mohla byť zavretá len za hrubou stenou trezoru. Otázka, čo mi dala a za čo som jej vďačná mi príde náročná na zodpovedanie. Čo mi dala úprimne neviem. Pravdepodobne väčšiu organizovanosť a nábeh na infarkt po zaplatení fakultných predmetov. *pousmeje sa* Ale som jej vďačná za možnosť spolupracovať s úžasnými ľuďmi na fakultnom dianí. Za možnosť prispieť svojou neviditeľnou troškou do chodu a byť toho súčasťou.

*

Corvinus Declaratio: *přikývne a usměje se, zvlášť na konci odpovědi Grace* Když se zkusíme vrátit v čase, představ si malou Grace a zapřemýšlej, zda chtěla být pokladnicí. Nelákala tě prvně jiná kolejní funkce? Nebo ses odjakživa viděla v čele kolejního konta?

Grace Annabeth ReatcherZamýšľať sa ani nemusím. Keby si sa spýtala Grace v druhom ročníku, povedala by ti nie. V tej dobe som bola oslnená postom prefekta. Až neskôr mi došlo, že to nie je niečo pre mňa. Síce som komunikatívna, ale radšej robím niečo, čo druhí nevidia a mám od nich pokoj. To mi presne konto poskytlo. Dokonca som istú dobu pásla aj po poste šéfredaktorovi Corvina, no aj to ma omrzelo, ako mám svoje bloky v písaní. Keď som dostala možnosť pozrieť si prácu zblízka, neváhala som. Trochu mi síce trvalo, kým som sa rozhúpala, no pokladníkom som bola a nikdy by som už nechcela robiť nič iné.

*

Corvinus Declaratio: Malá Aya to měla naprosto stejně. Také ji lákal prefekt, ale pak objevila jiné kolejní funkce, které jí sedly jako ulité. Jsem ráda, že pak malá i velká Grace takhle podobně objevily konto! *usměje se* Co dodat na závěr, asi jen to, že jsi na pokladně byla brilantní. Vše ti šlo bezchybně a pokud tam nějaké chyby byly, zvládla jsi je tak rychle napravit, že si jich nikdo nevšiml. Přeji ti, ať se ti přesně takto daří i nadále! Je něco, co bys chtěla vzkázat koleji, případně čtenářům nebo třeba Candorovi?

Grace Annabeth ReatcherĎakujem, veľmi si tvoje slová vážim. *usmeje sa a pritlačí si ruku na srdce* Chyby určite boli, ale ako si sama povedala, rýchlo sa napravili. A čo by som teda odkázala? Amaltheie, nech sa drží a nenechá sa Candorom zlákať na úžernícke chodníčky. Candorovi, že uklovanie dlžníka je stále trestné a konto ho potrebuje. A fakulte? Havrani, ste najlepší a to si pamätajte!

***

Děkuji Grace za rozhovor a ještě jednou i za práci, kterou odvedla na kolejním kontu. Snad bude Amaltheia pokračovat v jejích stopách a zvládne tak dobře nejen finance, ale i Candora, s tím to rozhodně lehké mít nebude.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno: 5/2022

Komentáře
Sl. Grací, děkujeme za vaši práci v rámci hospodaření s pokladnou a komunikací s drahým (a náročným) Candym! A Ayuš, super rozhovor. Přijde mi vtipné, že zatímco vy jste původně toužily po prefektovi, já jsem si dříve myslela, že bych chtěla na kapitána. :D Ale je dobře, že všechno dopadlo, jak mělo! A Theiuš přeji hodně štěstí jako nástupkyni strážkyně konta. :)
Aimée | 18. 09. 2022
Myslím, že madam Grace našla naprosto plnohodnotného nástupce na pozici kolejního pokladníka, před kterým se i samotný Candor třese strachy :D Moc hezký článek, děkujeme madam za její úžasnou práci, kterou pro kolej udělala :)
Envy | 15. 09. 2022
Grací teda madam Grace. Ďakujem za dôveru a dúfam, že nesklamem teba, kolej ani Candora. Krásny rozhovor a nech sa darí vo fialovej!
Theia | 14. 09. 2022
Inšpiratívny rozhovor! Teším sa na predmety od Grace, držím palce v profesorovaní a našej Theiuš v krotení Candora! :)
Ewenlia | 08. 09. 2022
Ďakujem za nádherný rozhovor <3
Grace | 07. 09. 2022
1716515234