Co dělat o prázdninách?

Léto již přišlo a mnohé z vás čekají teď 2 měsíce prázdnin! Někteří si již našli brigády, naplánovali dovolené k moři nebo do hor, ale určitě se mezi vámi najdou i takoví, kteří neví, co s volným časem dělat.

Vymysleli jsme pro vás tedy seznam 30 věcí, které musíte toto léto zkusit! Pokud máte rádi challenge, udělejte si z těchto tipů bucket list a každou splněnou věc si zdokumentujte. Kdo mi do konce prázdnin pošle fotodokumentaci všech 30 splněných tipů na email: destiny69dark@gmail.com, dostane odměnu.

**

summer

**

Přečíst alespoň jednu knížku
První aktivitu nemusím nijak zdlouhavě představovat. Jakožto studentka modré koleje mám ke knihám blízko. Proto bych byla ráda, kdybyste se do knih zamilovali i vy! Myslím si, že není nic příjemnějšího, než si v parku nebo u vody odpočívat u knihy. Vím, že někteří z vás mají ke knihám odpor díky povinné četbě, proto to zkuste zlehka a přečtěte si nějakou krátkou knihu, která vás svým popisem zaujme. Pokud si nevíte rady s výběrem, mrkněte se na naše články, ve kterých vám pár knížek doporučujeme.

*

Návštívit ZOO
Kprázdninám patří cestování do různých měst a zemí a já, kdykoliv odcestuji do jiné země nebo do města, tak musím navštívit místní ZOO. Kolikrát jsem byla mile překvapena! Můžu Vám doporučit například ZOO ve Dvoře Králové, Praze nebo pro výletníky ZOO na Tenerife.

*

Večerní ochutnávka vína/piva/limonády
Přes den se v letních dnech dá akorát přežívat a většina lidí ožívá až s příchodem večera. Mnoho z vás si již všimlo, že zahrádky jsou v letních večerech nejvíce vyhledávaným místem, proto tam zkuste zavítat i vy! Může to být na víno nebo pivo s kamarádkou nebo klidně jen na osvěžující limonádu.

*

Seznámit se s někým novým na HOGu
Škola není, kolejní tréninky také nejsou a většina studentů neví, do čeho píchnout. Na hrad se v létě dostávají i lososáci, kteří pořádně ani neví, kde co je. Zkuste se s některým z nich seznámit a pomoct mu! Nebo si začněte psát s někým ze starších ročníků nebo s někým z jiné koleje. HOG je přeci o přátelech.

*

Udělat si piknik
Kdo nechce trávit čas pouze zavřený doma, piknik je pro něj skvělou volbou. Seberte se se svými kamarády, zajděte spolu na piknik, zahrajte si deskové hry a pořádně si pokecejte.

*

Zajít si na koncert
V létě bývá hodně koncertů jak na naší domácí scéně, tak i na zahraniční. Podpořte tak vašeho oblíbeného interpreta nebo nějakého začínajícího. Není nic lepšího než hudba, přátelé a osvěžení!

*

Zajít na výstavu
Nad výstavou mnozí z vás ohrnují nos a jsou proti tomu. Problémem je, že jste si akorát ještě nenašli to pravé téma výstavy pro vás. Výstava neznamená jen ukázka obrazů, ale můžou to být například i sochy vyrobené z dnešních moderních věcí. Nebo dokonce i výstava memes! Najděte si to, co vás zaujme a běžte se mrknout.

*

Jít do letního kina
Mnohá divadla nebo kina nabízí v létě několik filmů a dokumentů, které si můžete shlédnout venku na plátně. Dokonce se obnovilo i několik autokin. Nehrají tam pouze staré filmy, ale mnohdy dokonce i novodobé, například Marvelovky!

*

Udělat si domácí limonádu/domácí smoothie
Není nic lepšího než ovocné osvěžení v letních dnech. Vždy když vyrazím do města, tak mám na tyto věci chuť, ale většinou stojí okolo 200 korun! A přitom si to levněji můžete udělat sami doma.

*

Dosáhnout nové úrovně ve famfrpálu/Navštívit kuchyni (pro nováčky)
Léto bývá nejdůležitějším časem famfrpálových tréninků. Dva měsíce prázdnin jsou skvělou dobou na vytrénování se. Dosáhněte proto nové úrovně ve famfrpálu!

Famfrpál je pouze pro sudenty od 12 let, proto pokud jste lososíci, tak se nebojte, je tu úkol i pro vás. Hrad nabízí mnoho skrytých místností a překvapení. Jednou z nich je i kuchyně, ve které vám skřítci uvaří všechno možné. Z kuchyně lze sbírat i magíky, proto se zkuste po této místnosti porozhlédnout!

*

Oživit domov květinami z louky
Domov s květinami je vždy o hodně hezčí a příjemnější na pobyt. Květiny z obchodů stojí ale hrozně moc peněz, proto zkuste natrhat nějaké na louce.

*

Najít kešku v Geocachingu
Tato mudlovská aplikace je skvělým pomocníkem při nudných procházkách. Chcete se jít projít, ale nechcete jen tak bezhlavě chodit? Zkuste při tom hledat “kešky”! Dokonce je můžete hledat i v zahraničí na dovolených.

*

Zajít na farmářské trhy
Zkuste podpořit místní farmáře a kupte si čerstvé a domácí jídlo. Může to být zelenina a ovoce nebo i vajíčka, květiny. V některých městech bývají každé dopoledne, někdy jen v sobotu a v některých částech pouze jednou měsíčně. Vyčíhněte si tu správnou příležitost.

*

Strávit noc ve stanu
Spojte tuto aktivitu klidně s nějakým výletem a vyražte si někam. Můžete si zajet i na vodu! Pokud nemáte tyto aktivity rádi, vytáhněte si stan klidně jen na zahradu. Přineste si s sebou noťas na seriály (viz aktivita #29) nebo filmy, popkorn a milion polštářů. Je to skvělý způsob i jak strávit večer s kamarádkou.

*

Psát si deník nebo cestovatelský deník
Deník je skvělou volbou, jak si zaznamenat zážitky, ale také jak se vypsat z problémů. Psychohygiena je důležitá, proto se nad tímto tipem opravdu zamyslete. Pokud na psaní deníku nejste, zkuste alespoň cestovatelský deník, do kterého si zaznamenáte všechny zážity, které jste přes léto zažili!

*

Udělat si výlet do jiného města
Mnoho z vás nemá na vícedenní zahraniční dovolené čas a ani finance. Skvělým způsobem, jak poznat něco nového z naší krajiny, je vyjet do jiného města. Je to levnější způsob dovolené. Stačí klidně i jen jednodenní výlet, ze kterého vytřískáte úplně všechno!

*

Napsat článek do Denního věštce nebo kolejního časopisu
Zkuste pomoci šéfredaktorům školních časopisů a věnujte alespoň jeden kousek svého volného času jim. Prospěje to jak tomu časopisu, tak i vám! Třeba se do psaní článků zamilujete.

*

Zahrát si minigolf
V létě se všichni potí i jenom při stání ve stínu, natož kdyby ještě měli sportovat. Minigolf je ale jedním z nejméně náročných sportů a ještě je to zábava. Co si takhle udělat kolejní turnaj?

*

Udělat alespoň jednu letní grilovačku (nebo být pozván/a na jednu)
Já mám léto spojené s grilovačkami. Možná proto i vypadám tak, jak vypadám, ale kdo sakra nemiluje grilovačky?! Zúčastněte se proto alespoň jedné grilovačky a dejte si pořádně do nosu. Můžete na ní využít i tip #27.

*

Jít na houby
Poslední dny často prší a ke konci léta bude ještě víc. Takovou oblíbenou českou aktivitou po dešti je hledání hub. Je to uklidňující a ještě i odměňující. Po dni hledání je skvělým zakončením smaženice z hub.

*

Zkusit nový koníček
Kdy jindy si vyzkoušet něco nového, než když zrovna máte 2 měsíce volno. Můžete si zkusit naučit se na hudební nástroj, začít malovat či kreslit. Nebo se naučit nový jazyk na mudlovské aplikaci Duolingo (pozn. redaktorky - Tato aplikace je velmi návyková, věřte mi!).

*

Půjčit si loďku nebo šlapadlo
Opalovat se u vody je nuda. Proto si s kamarády půjčte třeba loďku nebo šlapadlo, ze kterého můžete i skákat do vody. Nedoporučuji to však dělat ve Vltavě.

*

Udělat si domácí zmrzlinu
Kdo nejí v létě zmrzlinu? Nanuky, točenou, prostě jakoukoliv. Co když ale doma nemáte žádnou? Nevadí! Ovoce má snad po ruce každý, tak si z něj udělejte zmrzlinu.

*

Jít si zaplavat
Za mě je to asi nejlepší sport na léto. Je levný a ještě super na přemýšlení. Dokonce při něm zapojíte i takové svaly, o kterých jste nevěděli, že je máte. Stačí zajít do bazénu, rybníku, přehrady či moře a můžete se pustit do toho.

*

Zkusit ranní jógu nebo meditaci
Jak již bylo zmíněno výše, psychohygiena je velice důležitá. Mnoha lidem k tomu pomáhá například meditace nebo jóga. Celkově vás to protáhne a připraví vaše tělo i mysl na zbytek dne.

*

Zažít východ slunce venku
Zkuste si někdy přivstat a jít se projít například na nějakou horu či kopec blízko domu. Připravte si kávu do termosky a pořádnou snídani s sebou. Takové klidné ráno, které zažijete jen vy, vycházející slunce a ptáci, je k nezaplacení.

*

Opéct si na ohni marshmallows nebo buřty
Ať už to jsou tábory či jen opekáčka s rodinou, tak buřty, jablka nebo marshmallows prostě patří k létu. Ještě si k tomu zazpívat s kytarou a pohodový večer může začít.

*

Zajít si na zápas
Na konci léta začínají již sezóny týmům, a proto si zkuste na nějaký fotbalový, baseballový či basketbalový zápas zajít. Pivo, pokřiky a hotdogy. Co víc si přát?

*

Propadnout novému seriálu
Tato aktivita je snad moje nejoblíbenější. Kdy je lepší čas podívat se na nový seriál, než když máte prázdniny. Některé seriály jsou tak návykové, že je prostě musíte shlédnout v kuse!

*

Udělat alespoň 10 soutěží
O prázdninách je skvělý čas na dělání soutěží a syslení si tak srpců a galeonů na nové módní doplňky či na zápis předmětů. Pokud se vám žádná soutěž líbit nebude, mrkněte se alespoň na letní soutěže od žluté a červené koleje.

***

Doufám, že se necháte inspirovat alespoň jedním tipem na letní prázdniny. Já osobně mám chuť vyzkoušet úplně všechny! Pokud Vás napadnou ještě nějaké tipy, můžete se o ně podělit v komentářích.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Destiny Dark
Vydáno: 4/2022

Komentáře
Jsem ráda, že alespoň někdo z nás něco dělá :D Chci pak vidět fotečky!
Destinyy | 29. 07. 2022
Díky tomhle článku prožívám nejaktivnější prázdniny ever! Mám splněnejch 10 tipů (pokud se teda jako vypůjčení loďky může počítat i výlet lodí :D) a rozhodně pokračuju dál. Díky, Des! :))
Prin | 28. 07. 2022
To jsou skvělé tipy, Des! Díky za ně, myslím, že se k tomuhle článku ještě vrátím. :)
Aimée | 20. 07. 2022
Moc zajímavé tipy. Splnila jsem již nejméně 4 body ze seznamu a ani jsem o tom nevěděla! :)
Čuuči Taygeta | 15. 07. 2022
Super tipy, díky za ně, Des! Až venku bude opět to nesnesitelné vedro co minulý týden, dám na tvůj tip a udělám si domácí limonádu! :D
Ayuš | 12. 07. 2022
1716515160