Závěrečný kolejní večírek aneb Přišla, viděla a získala co se dalo!

Školní rok Zima 2023 je už sice za námi a již nám začal ten letní, ale než za vším uděláme tlustou čáru, pojďme se ještě společně ohlédnout, co se událo na závěrečném havraspárském „rychlovečírku“. Ten se tradičně nesl v duchu ocenění nejaktivnějších havranů. Jedno jméno z úst vedení zaznívalo v komnatě až podezřele často. Kdo na modrém večírku zazářil nejvíce? Čtěte dál a dozvíte se, kdo shrábnul nejvíc pozornosti a odměn.

Závěrečný večírek Havraspáru se uskutečnil v Komnatě nejvyšší potřeby ve čtvrtek 26. 1. 2023. Jakmile se všichni patřičně upravili, slečny nahodily fasádu a oblékly se do krásných šatů, odebrali se z kolejní místnosti. Zázemí poskytla KNP z důvodu změny kolejního ředitele, kdy již odstoupivší pan Zen neměl přístup do kolejní místnosti. V komnatě nás přivítalo naše zimní vedení a primuska Melanie Abott bez otálení předala slovo ex kolejnímu řediteli Zendaerovi Amattisovi, který vyhlásil první cenu.

**

Jedno z nejvyšších ocenění je v Havraspáru zisk Rowenina diadému. Toho lze dosáhnout jediným způsobem, a to získat během školního roku nejvíce safírů do bodovacích hodin. S 3538 body se to povedlo studentce prvního ročníku Envy Reeves a stala se tak havraspárským Snaživcem roku.


*

Druhým oceněním, které již bylo uděleno na školní závěrečné slavnosti, byl prestižní Řád Roweny z Havraspáru, kdy se jméno držitele zapisuje do hradní Síně slávy. Cenu zakladatelky modré koleje v roce Zima 2023 získala od pana kolejního za svou aktivitu v současném roce, ale i v těch uplynulých v oblasti kolejního života a podílení se na fungování koleje, prefektka Penelopa Parren.

*

Jako další se slova ujala prefektka Elizabeth, která na jeden nádech vyhlásila top deset havraspárských, kteří přispěli nejvíce safíry do bodovacích hodin a mohli si tak putovací kolejní předmět užít ještě během zimních prázdnin. TOP 10: Envy Reeves, Vilja Carrie Dechant, George McGloid, Nicolette Marique Leroy, Melanie Abott, Kassandra Whitecrow, Cesmína Hardy, Ewenlia Lerche, Indris Elwinor a Elysion Blackmoorová.

*

Následně dostala slovo pokladnice a správkyně kumbálu Markét Maky Modřinková, kterou čekala její první řeč na večírku, ze které měla určité obavy, jak prozradila v rozhovoru. Spolu s Corvino Candorem uděluje pokladník řád Candorovy kadeře, který ten večer nikdo neobdržel. Uvidíme, zda tomu v letošním roce bude jinak a někdo svými příspěvky zaujme dvojici natolik, aby řád získal. Pozornost by určitě zajistily štědré dary do kolejního kumbálu a samozřejmě velký obnos galeonů kutálejících se do trezoru. Jen takový tip pro někoho, kdo by řád rád…

*

Každoročně svou pozornost vedení zaměří i na naše nejmladší, kteří mohou získat ocenění Bodový nováček rokuNováček kolejní atmosféry. Co je smyslem první ceny si každý domyslí a u zmíněného druhého „titulu“ se hledá někdo, kdo je často viděn v kolejní místnosti, komunikuje se spolužáky, věnuje se koleji, vyzařuje z něj kouzlo a obecně si získá větší pozornost. V roce Zima 2023 na sebe oči všech strhla Envy Reeves a získala tak obě ocenění!

*

Jedním z dalších ocenění, které v Havraspáru může a nemusí být při závěrečné slavnosti uděleno, je vážená Cena Sedmera. Havrani během roku sledovali ty nejaktivnější z koleje, mezi všemi po dlouhém zvažování nakonec našli dvě studentky, které byly hodny a zasloužily si za svou píli ve svých funkcích jejich ocenění.

Jako první udělilo havraní Sedmero cenu studentce třetího ročníku, kvalitní hráčce famfprálu, milé, ochotné a nápomocné duši, naší drahé prefektkce Elizabeth Eileen McAlcarnar.

Druhou oceněnou se pak stala zástupkyně kapitánky, skvělá Addie Hazel, která odvádí fantastickou práci ve famfrpálu, ale je také aktivní redaktorkou. Její články můžeme pravidelně číst v kolejním časopisu.

*

Pak přišla na řadu oceněná Addie, v tu chvíli ještě zástupkyně kapitánky. Dosavadní kapitánka Betria Carson té doby u ledu, takže projev zůstal na Addie, která vyšvihla skvělou, rozsáhlou řeč, při níž nic neopomněla. Shrnula celou famfrpálovou sezónu, poděkovala všem hráčům, motivovala k pravidelnému tréninku a zmínila plány a aktivity připravované na Léto 2023 a famfrpálový pohár, pro který by si tým mohl společným úsilím doletět. Vyhlásila celoroční famfrpálovou soutěž, rozloučila se s odrážečkou Indris Elwinor, která dlouhá léta při zápasech tvrdě srážela protivníky z košťat, ale čas se zastavit nedá a profiliga čeká. A v neposlední řadě udělila Odznak orlích letců zasloužilým hráčům.

Addie Hazel
Markét Maky Modřinková
Melanie Abott
Salisha Kuipers
Qia Neat
Elizabeth Eileen McAlcarnar
Laura de Morganne
Envy Reeves

*

Závěr večírku se nesl ve znamení změn na mnohých kolejních postech. Jedna z hlavních změn se již udála pár dní před večírkem a to výměna kolejního ředitele Havraspáru. Pana Zendaera Amattise na postu nejvyšším nahradila slečna Grace Annabeth Reatcher, která tak zpět do koleje zavítala po pouhém půl roce odloučení.

V obměně vedení zůstáváme. Na večírku se se stříbrným plíškem rozloučila Penelopa Parren, kterou ve funkci prefektky nahradila mladičká Envy Reeves. Na začátku článku jsem zmínila někoho, kdo na sebe upoutal veškerou pozornost. To je, prosím pěkně, ona! Ukažme si na ni. A to večírek ještě neskončil!

Změny se udály také v oblasti famfrpálu, ačkoliv asi nebylo pro nikoho překvapením, když Melanie sdělila, že na kapitánku povýšila Addie Hazel. V samotném závěru už chybělo obsadit poslední post a to ten zástupcovský. Kdo jiný ho v ten večer mohl obsadit, než Envy Reeves! Tady mě napadá jen jedna poznámka na závěr z mudlovského světa: "To jsem opravdu nečekal!”

**

Na havraspárské poměry se uskutečnil bleskurychlý večírek, který byl zakončen stejně rychlým focením. A to je snad ještě nevídanější, jelikož „výprava“ k panu Paštičkovi bývá v modrém podání docela očistec. A tak jsme se naskládali na pódium a cvak!, fotka byla na světě.

Ale, ale, co se stalo?! Zasáhla vyšší moc, zastínil ji někdo vlastním tělem, nebo hvězdnou Envy někdo vystrčil zadkem z pódia? Jak to skutečně bylo a co nepřítomnost na fotce způsobilo už se nedozvíme. Ale je nepřípustné, aby osoba, která byla celý večer v hlavní roli, neměla svou fotku na památku. Takže se celý proces focení opakoval, pro velký úspěch opět v rekordním čase a druhý snímek do Envina alba vyšel!

***

Všem oceněným ještě jednou gratuluji a přeji mnoho úspěchů, energie, nápadů a odhodlání do dalších let! Všem, kteří odešli, odstoupili, přeji zasloužený odpočinek a děkuji za odvedenou práci. A chtěla bych poděkovat i všem ostatním, kteří Havraspáru věnují svůj čas. Ať už sbírají body, píší články, přichází oživit kolejku, trénují famfrpál… Rok Zima 2023 je za námi. Přivítejme společně Léto 2023 a naplno si ho užijme, ať je za půl roku o čem psát!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy
Vydáno: 2/2023

Komentáře
Na večírku jsem merlinužel mohla být jen napůl, takže jsem vděčná, že si o něm mohu přečíst tento parádní report! :) I když je pravda, že spoustu ocenění Envy jsem nepřehlédla. :D Gratulace všem! :)
Aimée | 14. 03. 2023
Moc děkuju, že jsem si mohla přečíst článek o tom, jak vypadal večírek předtím, než jsme přišli do koleje! Envy sbírá ty posty jako pokémony :D
Hayley | 05. 03. 2023
Vida, jak já už se těším na závěrečné kolejní večírky, vždycky jsem je měla ráda... :D A ano, dost často tam byli tací, kteří ty ceny a posty na konci ani neunesli... :D A Envy si to určitě zaslouží! Co jsem si byla schopna všimnout, je opravdu šikovná, talentovaná... a myslím, že opravdu dobré péčko! :))
Ashley | 05. 03. 2023
No, vezmu to celé jako kompliment na mou modrou duši! :D Prý vyšší moc, houby, bylo to spiknutí :D Skvělý článek, Nic! Veškeré informace podané s vtipem, skvěle se to čte! :)
Envy | 03. 03. 2023
Na to jak rychlý to byl večírek, jsi z něho přinesla krásně propracovaný report. Díky! :) Možná víc, než byl večírek sám, neboť tam člověk mrknul a byl konec a se všemi cenami odešla beztak Envy :D
Ayuš | 28. 02. 2023
1709627647