XXL Módní patrola: Plešatá edice

Hradem se nezadržitelně šíří nová nemoc calycocorsus stipitatus způsobující plešatost, tedy ne zcela. Na hlavě všem nakaženým zůstává jeden trčící vlas uprostřed hlavy. Od pacienta 0 už uběhla nějaká doba a šíření se nepodařilo dostat pod kontrolu. Nakaženým tak nezbývá nic jiného, než se s následky nemoci smířit a uzpůsobit své dosavadní outfity anténce. Jak se jim to daří? Čtěte a můžete se několika vybranými modely pokochat s námi.

Každý z nás jistě někdy stál před zrcadlem a nevěděl, co si obléknout. Počínající deprese z toho, že nemám co na sebe, hromada oblečení povalující se na zemi, rozházený obsah skříně všude po pokoji a ubíhající čas při vybírání mnohdy i všedního outfitu. A pokud bychom k tomu přidali ještě bad hair day... pohroma je na světě. To by se vzhledem k šířící se nemoci mohlo v některých pokojích odehrávat. Já osobně mám pocit, že bez vlasů vypadá ¾ mého šatníku divně. Na mé oblíbené modely sedá prach a já marně ladím outfity nové. Bohužel ne vždy úspěšně, a tak jsem vyrazila “mezi lidi”, abych načerpala inspiraci, jak šikovně schovat pleš s anténou. Skryje ji nejlépe klobouk, čelenka, paruka, opakované stříhání, či jiný doplněk? Vybrala jsem několik hradních obyvatel, kteří mě svým stylem zaujali. Pojďme se na ně a jejich maskování následků choroby společně podívat.

**

Filius Orionis

Filius Orionis

Na samotný začátek jsem vybrala model, který zaujme na první pohled. Je naprosto boží a moc mě baví! A k dané situaci, která je teď na hradě tématem číslo jedna, je více než výstižný. Inspektor výuky pan Filius zvolil zcela přírodní outfit, který by mu v terénu poskytl skvělé maskování pro pozorování. Kdoví, třeba byl zrovna na cestě na nějakou misi s cílem zachránit naše kštice a jezero. Ať stojí za volbou cokoliv, zaslouží si plných 10 bodů za originalitu, nápad, extravaganci, ale za mě rozhodně za celkový dojem.

*

Saiph Lacaille

Saiph Lacaille

Když se tak nad tím zamyslím, řekla bych, že by se i tento outfit dal zařadit mezi ty maskovací. Saiph by na břehu, nebo s vodní hladinou velmi dobře splynula. Doplněk, který zvolila na skrytí antény pravděpodobně nepatří mezi ty nejpohodlnější a asi bude pěkně těžké s ním balancovat, ale ke zvolenému oblečení padne jako ulitý. Díky barevné kombinaci a řasení se mi vybaví zpěněná mořská hladina. Model, který zmijozelská studentka zvolila na mě celkově působí takovým “dovolenkovým” dojmem a hned mám chuť vyrazit někam do ciziny. Nápaditá, neokoukaná volba, kterou hodnotím 10 body.

*

Amanda Wright

Amanda Wright

Při hledání modelů do speciálu o plešce jsem samozřejmě chtěla najít někoho, kdo se z nastalé situace nehroutí a na veřejnosti se nebojí odhalit. Myslím anténu, aby bylo jasno! Amanda si oblékla nádherné růžové šaty s květinovým zdobením, ke kterým jako doplněk zvolila jednoduchou, ladící čelenku. Outfit oživila ještě stříbrnými náušnicemi a závěsnou girlandou ve stejné barvě. Jak se, ne nadarmo, říká… méně je někdy více. A tato volba je toho důkazem a zaslouží si 10 bodů z 10.

*

Skylar Blair Anderson

Skylar Blair Anderson

Při svých toulkách hradem jsem opakovaně narážela na Skylar, která nemoc calycocorsus stipitatus chytla již před nějakou dobou a vlasy by, dle mých výpočtů, měly být tatam. Avšak! Pokaždé je měla! Vypadá to tedy, že Sky si na svých vlasech opravdu potrpí a ke své zvolené róbě si plešku představit nedokáže. Co je srpec denně proti ceně, kterou musela dát za originální a očka házející šaty ze salonu NiT. Maska dodává outfitu tajuplnost a doplňky v podobě zlatonek k šatům též hezky ladí. Ač chápu, že nebelvírská studentka je na hřišti jako doma, tak za koště, které nedává z ruky, ubírám jeden bod. Hodnotím tedy 9 body.

*

Mintaka Orionis

Mintaka Orionis

Díky zvolenému turbanu by nejspíš nikdo neřekl, že madam Mintaka též postihla plešatící nemoc. Díky zlatému lemování zvolený doplněk na hlavu krásně ladí k róbě a hábitu ze stejné kolekce. Díky této volbě nemusela profesorka trávit dlouhý čas před šatní skříní a hledat další cinkrlátka, jelikož nic víc není třeba. Celkově outfit působí tak nějak čistě a jednoduše, nepřeplácaně ale zároveň je originální a zaslouží si pozornost. Doufejme jen, že pod turbanem neschovává madam jiné překvapení, než je anténka. Uděluji 10 bodů za volbu líbivého, moderního profesorského outfitu, který se skvěle hodí na vyučovací hodiny.

*

Ashley Watfar

Ashley Watfar

Paruky jsou aktuálně velmi žádaným zbožím a velmi efektivně schovávají pleš. Není tedy divu, že právě tento doplněk volí velká část hradních obyvatel, aby ztrátu vlasů maskovala. Nemoc si oběti nevybírá, a tak byla velmi brzy nakažena i prvačka Ashley. Ta kvůli dominantní červené květinové paruce neměla příliš na výběr a musela volit totožnou barvu i pro hlavní kousek oblečení. Ash vkus rozhodně nechybí. Červeno černá je klasika a mezi (obvykle do starých uniforem oděnými) nováčky rozhodně vybočuje. Povedený jednoduchý model hodnotím 9 body!

***

Bylo opravdu náročné vybrat jen těch několik zmíněných. Narazila jsem na velkou spoustu modelů, které by si zasloužily pozornost, ale prostor je omezený. Avšak XXL sérii není konec a módní policie havaspárské patroly zůstává neustále ve střehu, takže tvořte zajímavé outfity, fikaně kombinujte anténu a doplňky a příště budete vybráni třeba právě vy. Módě zdar a anténám nazdar!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy
Vydáno: 2/2023

Komentáře
Super nápad, udělat edici k plešatým outfitům! Je zajímavé pozorovat, jak se k tomu obyvatelé různě staví a s pleškou a anténkou bojují. Móda toho dokáže vyjádřit hodně, to se také podařilo ve článku ukázat. :)
Aimée | 14. 03. 2023
Je pravda, že pan Filius to vzal z gruntu a tu plešku skryl parádně! :D Ale musím říct, že i ostatní modely mě opravdu moc baví. Ať už nosí plešku nazdobenou nebo skrytou, jsou to modely vkusné a oku lahodící. Moc hezky napsáno Nic. A děkuju, že jsem se dostala do výběru. Každopádně potřebuju našetřit na další hadříky, mám jich žalostně málo. Tohle je na tom nováčkovství jedna z nejtěžších věcí... :D
Ashley | 05. 03. 2023
Je zajímavé, co dokážou lidé vymyslet za modely :D. Podle mě to s panem Filem je tak, jak si psala- chtěl zamaskovat. Ale nejspíš zapomněl, že tady není prales :)A Saiph musí být teda pěkný silák, když unese celý rybník s lodí a člověkem :D.
Ali R. | 04. 03. 2023
Pan Fil mi spíš připomíná Jóžina z bažin :D Ale vypadá super!
Hayley | 01. 03. 2023
Ježíš! :D se až stydím za to jaký jsem flegmatik :D a pan Fil je boží! Na první pohled vypadá trochu jako Grinch, ale na ten druhý absolutně bezkonkurenční model!
Mandy | 01. 03. 2023
Plešatá edice je výborná! :D To, čím někteří zakrývají plešku, je fakt originální. Hezký výběr modelů, NiC! Hodně mě pobavil lesní model pana Fila a moc se mi líbí model Saiph a mdm. Mintaky, ty jsou fakt TOP :)
Ayuš | 28. 02. 2023
Omg, outfit pana Fila! :-D Jinak skvělá XXL patrola, Nic. Miluju to!
Mady, muhehe | 28. 02. 2023
1680167082