Rozhovor s nejmladšími členy Havraspáru

Z nováčků už se oficiálně stali studenti prvního ročníku. Pojďme se podívat, jak havraspárští prvňaci zapadli mezi zkušené havrany!

Závěrečný večírek je za námi, takže přišel čas na rozřazovací slavnost, která se odehrála v neděli 29. 1. 2023. Z celkového počtu 59 nováčků jsme my, jako Havraspár, získali hned 18 aktivních havranů.

Využila jsem potermínového pondělí a zašla jsem naše nováčky vyzpovídat. Nyní si společně můžeme přečíst, co mi odpověděli.

**

Corvinus Declaratio: Začneme klasickou otázkou! Myslíte si, že vás klobouk zařadil do správné koleje?

Arizona Fox: Myslím si, že určitě ano! Bylo mým přáním se dostat do Havraspáru, takže jsem s jeho rozhodnutím spokojená.

Ashley Watfar: Jsem o tom přesvědčená. *usměje se* Vzhledem k tomu, že není žádné tajemství, kdo jsem. *znovu se zasměje, pokrčí rameny a ty, kteří ještě tápou, nasměruje do infa o své postavě* Myslím, že jsem se takříkajíc vrátila domů.

Eilonwy Ellesméry: Naprosto. Mou druhou volbou by byl Zmijozel, ale v Havraspáru se cítím jako doma.

Hayley Moon: *vykoukne zpoza knihy a ukáže prstem na štos knih za sebou* Myslím si, že jsem nemohla být zařazena nikam jinam! Co jsem tak zjistila, tak jsou zde všichni posedlí knihami. *zvedne ruku a nakloní se k Addie* Hlavně paní kolejní ředitelka!

Scarlette Salvatrice: No je to těžké zhodnotit, dle domluvy s Moudrým koboukem jsem skončila přesně tam, kde jsem skončit chtěla. Otázkou je, jestli je to ta správná kolej a jestli zapadnu a budou se mou spolužáci spokojení, jako jsem já spokojená zatím s nimi.

Zyair Jamie Sagrada: Myslím, že bychom neměli rozporovat vůli Moudrého klobouku, ale s jeho volbou naprosto souhlasím.

*

Corvinus Declaratio: Krátce po zařazení vám byl přidělen patron. Kdo je vaším patronem? Jak spolu vycházíte?

Arizona Fox: No odpovědi asi nejsou anonymní že? Nerada bych měla rozcvičku navíc. *směje se* To byl samozřejmě vtip, mou patronkou je Addie, naše famfrpálová kapitánka. Je moc hodná a moc hezky se o mě stará, vím, že se na ni můžu vždy obrátit a dokonce mi slíbila, že mi ty rozcvičky odpustí!

Ashley Watfar: Mojí patronkou je Abigail Maddison. Známe se už pár let a stýkáme se i mudlů, tudíž si rozumíme skvěle. Umí vyslechnout i rozesmát a podpořit. Vážím si ji jako člověka. *usměje se* Jo a dala mi boží „patronskou“ sovičku!

Eilonwy Ellesméry: Naše milá prefektka Elizabeth Eileen McAlcarnar je mou patronkou. Pravidelně mi posílá sovy a ptá se na mé blahobytí, poradí, zahraje si se mnou Řachavého Petra, zkrátka ideální průvodce kolejním životem.

Hayley Moon: Mým patronem je kolejní pokladnice Markét. Myslím si, že spolu máme super vztah! *usměje se* Hlavně tedy doufám, že v budoucnu dostanu nějaké bonusy z pokladny!

Scarlette Salvatrice: Mojí úžasnou patronkou se stala Aya Watanabe a myslím si, že spolu vycházíme vážně moc dobřě. Jako bývalá kapitánka famfrpálového týmu mě podporuje ve snaze stát se skvělou hráčkou, stejně jako mě podporuje ve všech ostatních věcech na hradě. Rozhodně bych ji za žádnou jinou neměnila.

Zyair Jamie Sagrada: Mým patronem je Addie Hazel, a je naprosto úžasnou opatrovnicí. Od samého začátku se o mě perfektně stará a má svatou trpělivost, protože musela přetrpět mé dotazy. Jsem rád, že jsem pod jejími křídly, protože se na ni mohu kdykoliv s čímkoliv obrátit a ona mi pomůže, jak jen může. *usměje se*

(poznámka redaktorky: Arizona a Zyair při odpovědi nebyli nijak ovlivněni)

*

Corvinus Declaratio: Jak se ti líbí v Havraspáru? Je něco, co tě překvapilo?

Arizona Fox: Líbí se mi tam moc, není to tedy úplně přesně takové, jako jsem čekala, ale je to super, jsou tam moc fajn lidi. Nejvíc mě překvapilo Sedmero a Candor, nic takového jsem nečekala.

Ashley Watfar: V koleji se mi líbí moc. Všichni jsou milí, neskutečně šikovní a nápomocní. Jakoby na mě dýchl závan Havraspáru, který jsem znala kdysi, a budu doufat, že to tak bude i nadále. *zasní se*

Eilonwy Ellesméry: Díky mé reinkarnaci jsem věděla, do čeho jdu. Takže ačkoliv je tu spousta věcí nových, skvělá mo(u)drá atmosféra Havraspáru se nezměnila.

Hayley Moon: Líbí se mi strašně moc. Ačkoliv teda první cesta nahoru po těch schodech byla docela nepříjemná, tak to za to určitě stálo. Překvapilo mě, kolik soutěží je pro nás teď připravených. Abych řekla pravdu, všechno si budu muset začít někam psát, protože mám pocit, že jinak všechno stíhat nebudu. *zasměje se*

Scarlette Salvatrice: Zatím se mi tu líbí a určitě jsou věci, které mě v koleji překvapily, ale necháme si je na jindy, určitě to nejsou věci, co by měly opuštět vnitřek koleje a být ke čtení. Budeme se tvářit trochu tajemně. *směje se*

Zyair Jamie Sagrada: V Havraspáru se mi líbí moc. Není nic, na co bych si mohl stěžovat. Báječná společnost, milý kolektiv, super kolejní ředitelka a Modré večery? Nemohu se dočkat dalšího.

*

Corvinus Declaratio: Jaké aktivity sis na hradě oblíbila? Máš ještě nějaké v plánu prozkoumat?

Arizona Fox: Nejvíce mě na hradě asi baví soutěže. Jsou opravdu různorodé, takže si tam vždy něco najdu. Ale na to, že jsem na hradě chvilku, tak už jsem docela hodně času strávila na ošetřovně a z toho tedy nadšená úplně nejsem.

Ashley Watfar: Na hradě mám ráda tu pospolitost. Povídání si s ostatními obyvateli hradu, společné tahání z jezera, tvořivost… Líbí se mi nové týdenní výzvy a těším se na další týden. Mám ráda tvorbu pro Corvina a vždy nadšeně sleduji, co se v koleji zrovna děje a čím se nechají lidé strhnout, aby tvořili Havraspárskou atmosféru. Musím uznat, že za tu chvilku, co jsem „zpět“ v koleji, mě už uchvátilo několik talentovaných havránků. *usměje se*

Eilonwy Ellesméry: Ráda vařím lektvary, snažím se čistit jezero. Hrozně mě baví sledovat ponory a snažit se přicházet s řešeními hádanek. A musím se pochválit, jednu už jsem úspěšně vyřešila! *zakření se* Jinak se ráda chodím procházet do jámy. Těším se na soubojový klub, i když si ještě chvilku počkám.

Hayley Moon: Určitě se mi líbí teď tahání z jezera, potápění a zkoumání hádanek. Taky mě vzalo navrhování, ale tam je to spíš neopětovaná láska. *zasměje se*

Scarlette Salvatrice: Jednu chvíli mě dost bavila jáma, ale té se člověk přejí, a tak už se jen potloukám po hradě, kdo ví jestli se k nájezdům na ni ještě vrátím. A k druhé části otázky... Rozhodně se těším na famfrpál.

Zyair Jamie Sagrada: Oblíbené aktivity? Rád trávím čas u Tří košťat v milé společnosti, baví mě Ďáblova jáma, přeci kdo by nelovil rád fazolky, je legrace tahat z jezera a doufat, že neskočím na ošetřovně, ale i na ošetřovně je zábava. Takže člověk ničeho nelituje. Co bych chtěl prozkoumat? Rád bych si zahrál šachy, zkusil Řachavého Petra, maškvorky. Je toho ještě mnoho, co bych chtěl objevit...

*

Corvinus Declaratio: Samozřejmě si nemůžu odpustit otázku na famfrpál. Máte v plánu se zúčastnit kolejních tréninků? A tušíte, na kterém postu chcete hrát?

Arizona Fox: No tak vzhledem k tomu, kdo je moje patronka, nemám úplně na výběr... Ale samozřejmě se těším, jsem opravdu moc zvědavá a už se nemůžu dočkat, až tréninky začnou.

Ashley Watfar: Když to bude v mých silách a najdu nějaký ten čas, tak bych na kolejní tréninky ráda zavítala. Uvidíme, který post mi nakonec případně sedne, ale zatím si „tajně“ myslím na střelce. *směje se*

Eilonwy Ellesméry: Na famfrpál se strašně těším! Ideálně bych se zúčastnila všech tréninků. A nejspíš začnu brankářem, to je taková Ellesméry tradice.

Hayley Moon: No to si piš! Jakmile zjistím, kdy budou tréninky, tak se budu hlásit mezi prvními! Od patronky jsem slyšela, že jsem se dostala do jisté pokrevní linie chytačů, takže nezklamu a pojedu na tuto pozici taky.

Scarlette Salvatrice: Jak už si může člověk přečíst výše, je to věc, na kterou se těším nejvíce ze všeho. Ale psát jak moc by bylo na dlouho a čtenáře by to jistě začalo nudit, tak si to můžeme nechat na jindy. A co se pozice týče, ráda bych se stala legendární brankářkou, ale když tam nebude pro mě místo, tak se spokojím i s pozicí střelkyně.

Zyair Jamie Sagrada: Na famfrpál se moc těším, chci zkusit všechny posty. Zatím nemám žádného favorita, to až si to vyzkouším. A na kolejní trénink už si připravuji koště a brousím lokte.

*

Corvinus Declaratio: Součástí každé koleje je i kolejní časopis. Ze strany šéfredaktorky proběhl už menší nábor. Zapojili jste se už do psaní článků? Nebo preferujete radši Módní patrolu? Pokud ještě ne, tak máte to v plánu?

Arizona Fox: Do časopisu jsem se zatím nezapojila – ale co není, může být. Přece jen se musím první pořádně rozkoukat.

Ashley Watfar: Do kolejního časopisu mám v plánu „dál“ psát, ráda bych i do tohoto vydání, pokud mi čas dovolí (a šéfová počká). Tradičně nestíhám, ale na mou obhajobu… poslední víc jak týden byl hektický a času na tvorbu bylo poskrovnu, a když pominu, že byl ke všemu i termín na hradě… *pokrčí s úsměvem rameny* Corvinus Declaratio je skvost, který je potřeba opečovávat, aby měl svůj lesk.

Eilonwy Ellesméry: Zapojení do Corvina merlinužel neplánuji, upřela jsem totiž svoje zraky na větší periodikum. Ale ráda ho čtu a Patrolu často sleduji! Nejsem sama ale taková módemanka, abych si troufla kohokoli hodnotit.

Hayley Moon: Ano, Aya byla velmi neústupná, proto jsem radši do redakce vstoupila. Každopádně jsem zjistila, že nějak nemám nápady na články. Teď momentálně jsem se přifařila k Eig, se kterou bychom rády napsaly něco málo o Hogwarst Legacy, ale uvidím, jak to se mnou bude dál. Co se týče patrol, tak jsem zatím ani jednu nenapsala. Po hradě jsem ale chodila a jakmile jsem si všimla nějakého pěkného kousku, tak jsem si ho hned vyfotila. Musím říct, že na hradě zde máme fakt dobré módní ikony. Každý den mají na sobě něco jiného, co stojí za vyfocení.

Scarlette Salvatrice: Jelikož šéfredaktorka je moje patronka, tak byla povinnost do redakce nakouknout, nevím, jestli budu pomoc pro patroláře nebo redaktory, nějaký model mě fakt musí zaujmout, abych o něm mohla psát. A nápady na články se jen tak nehrnou, ale jednou to třeba přijde a patronka na mě bude hrdá.

Zyair Jamie Sagrada: Do psaní článků jsem se nezapojil. Ne, že by nebyly nápady, ale chybí inspirace k dokončení. Takže možná v budoucnosti, asi nedohledné... Módní patrola? Koukli jste se v čem tu chodím?

*

Corvinus Declaratio: Který havran z našeho Semdera je váš nejoblíbenější?

Arizona Fox: Tak na tuto otázku zatím úplně neodpovím, protože nejsem schopná z paměti ani všechny vyjmenovat, takže bych nerada zvolila špatně.

Ashley Watfar: To je ale těžká otázka, já mám ráda všechny havrany! Všichni jsou strážci velmi důležitých ctností, které tvoří nejlepší celek pohromadě. *usměje se* Ale pokud mám tedy někoho vyzdvihnout, tak dva bratry… Ouzel (Skromnost) a Hreamm (Pokora). Tyto ctnosti často hledám jak mezi kouzelníky, tak i mezi mudly, myslím, že jsou ke společnému životu na zemi opravdu potřeba. A když někomu chybí, je to smutný pohled.

Eilonwy Ellesméry: Ten osmý. Candor, protože ohledně peněz bychom si určitě rozuměli. *usměje se*

Hayley Moon: Jednoznačně Staroušek. Sama se považuji za takovou babičku, takže jsme naprosto dokonalá dvojka.

Scarlette Salvatrice: Žádný ke mně zatím tak moc nepřilnul a jelikož Candor do samotného Sedmera nepatří, tak ani jeho nemohu jmenovat.

Zyair Jamie Sagrada: Mám rád celé naše Sedmero, nemohu nikomu nadržovat, kdybych řekl to jméno nahlas, co kdyby ti ostatní na mě byli naštvaní, a já bych nerad přišel o svou anténku, až se na mě vrhnou. Ale vede Staroušek. *tiše špitne*

*

Corvinus Declaratio: Za sebou máme první termín výuky. Kolik máte zapsaných předmětů a jaké? Vyzkoušeli jste už letos i novinku ohledně seminářů, tedy volbu Moudrého klobouku?

Arizona Fox: Předmětů mám zatím zapsaných 5 a první termínová neděle byla vcelku krutá, protože jsem si toho samozřejmě spoustu nechala na poslední chvíli a velmi aktivně jsem si přihlásila 3 semináře. Moudrý klobouk jsem v prvním termínu nezkusila, ale už jsem to stihla napravit v termínu druhém a dopadlo to lépe, než jsem čekala.

Ashley Watfar: Zatím mám předměty dva. Živlovou magii a Jak se šťastnějším státi. A ano, jednou jsem si Moudrý klobouk nasadila a on mi zapsal Tajemství labyrintů: Kreslíme labyrint od pana profesora Orionise. *směje se* Tak jsem zvědavá, jak si s tím poradím.

Eilonwy Ellesméry: Začnu Moudrým kloboukem. Ještě jsem ho nezkoušela, protože jsem si trubka myslela, že je to jen jednou za školní rok.

Předmětů jsem si nakonec naložila osm. Myslím, že je to dostatečná výzva a zároveň rozumný počet na to, abych se z toho nezbláznila.

Hayley Moon: Zapsala jsem si 3 předměty a myslím si, že je to na začátek takový strop. Více bych jich asi nezvládla. S výběrem jsem ale naprosto spokojená. Všechny profesorky mě zaujaly hned v prvním termínu a už teď se těším, co přinesou ty následující. Jedná se tedy o Starodávné runy, Knihomilství a Taje času. Poslední předmět jsem si zvolila jen kvůli madam kolejní. *mrkne na Addie a našpulí pusu* Člověk si u ní musí nějak šplhnout, ne?

Scarlette Salvatrice: No na to, jak jsem čekala, že budu dělat úkoly průběžně, tak mi všechny zůstaly až na termínovou neděli. Takže si říkám, zdali jsem to s těmi třemi nepřehnala. Naštěstí jsem si zapsala jen jeden seminář minulý termín, tak jsem to zvládla. Tento termín jsem si taky jeden vzala pomocí Moudrého klobouku a docela se mi i zamlouvá, tak snad to bude v pohodě.

Zyair Jamie Sagrada: Tak momentálně mám devět předmětů (Barvokouzlení, Egyptologie, Hůlkověda, Kouzelná káva, Kouzla všedních dnů, Léčivé rostliny, Symbolika kolem nás, Taj lesa a jeho života, Živlová magie), nadšený jsem z každého jednoho z nich, není na co bych si stěžoval a těším se další hodiny.
Moudrý klobouk jsem vyzkoušel poprvé a s jeho volbou jsem spokojený. Otázkou zůstává, jak bude spokojena paní profesorka s mým vypracováním, protože vybraný seminář není zrovna mým šálkem kávy.

***

Ještě jednou bych chtěla poděkovat, že si nováčci na mě našli čas a chtěla bych jim popřát do budoucna, ať vám momentální nadšení z hradu vydrží i nadále! Přeci svět kouzel skrývá mnoho tajemství, které můžete nadále objevovat!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Addie Hazel
Vydáno: 2/2023

Komentáře
Pěkný článek :) a jsem ráda, že slabost pro jámování měl i někdo jiný :D!
Vivienne | 14. 10. 2023
Moc se mi líbí, jak havrani drží pospolu a pomáhají mladším :)
Irenne Lois Calder | 24. 09. 2023
Průběh roku krásně ukazuje, jak se letošní "líheň" havranů vydařila. Je super to sledovat. Ať vám elán vydrží i nadále! :)
Nic | 27. 03. 2023
Mám velkou radost, jak aktivně a nadšeně letošní havráňata vypadají! Díky, Addie, že jsi nám je hezky vyzpovídala. :) A prvákům přeji, ať jim radost a nadšení vydrží, jsou nadějnou budoucností koleje. :)
Aimée | 14. 03. 2023
Krásný článek, už se těším na trénink! :) +určitě mě nikdo nenutí+
Arizona | 06. 03. 2023
Moc krásně napsaný článek a už se těším jak se potkáme všichni na famfrpálovém hřišti i když to jak koukám bude boj o post brankářky.
Scar | 05. 03. 2023
Awww toto bol krásny článok <3 som rada, že máme takých úžasných havranov vo fakulte :)
Grace | 05. 03. 2023
Moc mě těší, když vidím ten počet aktivních prváků! :D Dívala jsem se na předchozí roky a rozhovory a tento rok je zatím nejpočetnější. Snad to teď bude už jen růst a růst.
Hayley | 05. 03. 2023
Je hrozně super vidět, jak to vidí ostatní nováčci... a porovnat svoje postřehy a tužby. Díky za článek, Addie...:) Auyš, neboj, však pár redaktorů se určitě ještě najde! :D
Ashley | 05. 03. 2023
Super rozhovor! Koukám, že prváci jsou aktivní i ve školní sekci hogu. Ať se vám předměty líbí!
Laura | 03. 03. 2023
To je to nejdůležitější! :)
Ayuš | 03. 03. 2023
Ayuš, věrnou čtenářkou Corvina samozřejmě budu i nadále ;)
Eilonwy | 02. 03. 2023
To vypadá, že Havraspár letos dostal moc hezký balíček nováčků. :) Gratuluju, za Nebelvír jsem taky spoko. Kéž by takto dopadla každá budoucí registrace. :)
Prin | 01. 03. 2023
Jé rozhovor, kde konečně mohu blíže poznat naše nejmladší! Na ten jsem se těšila. Díky, Addie! :) A taky díky tobě, Scar, za tak krásná slova :) Vypadá to, že máme spoustu nadějných famfrpálistů, ale s budoucími redaktory je to o malinko horší...no doufám, že kdo v redakci není, bude alespoň časopis dál se zájmem číst a že se Eil bude dařit v tom "větším periodiku" O:) Ale i ty "menší" (reálně větší :D) jsou super, fakt!
Ayuš | 28. 02. 2023
1709626701