Addie Hazel: „Za jakoukoliv reklamu havraspárskému týmu budu ráda!“

Jméno Addie Hazel není na Hradě neznámé. V Corvinu Declaratio jste si již mohli přečíst nejeden rozhovor s ní, to však nebrání tomu, aby vznikl další! Přestože se týká zejména převzetí postu kapitánky, padly otázky i na jiná témata. Neváhejte tedy a čtěte dál!

Addie Hazelpozor, ne Ayuš, jak sama upozorňuje ve svém čarostavu – je studentka 6. ročníku, redaktorka Corvina Declaratio, členka havraspárské zasedačky, nová famfrpálová kapitánka, držitelka řádu Roweny z Havraspáru (Zima 2022), opakovaně oceňována cenou Sedmera... A to je jen stručný výpis. Mohli bychom rozvést více, kde všude má zaseklé své pařátky, ale vzhledem k tomu, že se naše redakce snaží být ekologičtější, budeme trochu šetřit pergamenem.

Addie je především báječná osoba a člověk na svém místě, za kterou je Havraspár hluboce vděčný. Že se potřebujete ujistit? Neváhejte se ponořit do následujících řádků a věřím, že nebudete na pochybách.

**

Corvinus Declaratio: Milá Addie, začneme klasicky – jak se daří? Zvládáš vše s úsměvem na tváři, nebo k tomu potřebuješ hrnek čokolády?

Addie Hazel: Ahoj, Aimée! Teď jsou mudlové náročnější, ale snad se to brzy vrátí do nějaké pohody. *usměje se* Řekla bych, že jsem převážně optimista, takže se snažím veškeré situace zvládat s úsměvem, ale čas od času se objeví situace, kdy ten hrnek čokolády potřebuji.

*

Corvinus Declaratio: Rozumím. A když ta situace nastane, víš, kde hrnek hledat. *zazubí se* V jednom z předchozích rozhovorů jsi řekla, že jsi jako zástupce spokojená, ale že se těšíš na kapitánskou pásku. Vydrželo to celou dobu, nebo se pocity v průběhu změnily?

Addie Hazel: Tak stále platí, že jsem se na kapitána těšila. Kdo by to tak neměl? Ale zároveň jsem si za poslední cca dva hogroky uvědomila, že by mi vlastně vůbec nevadilo zůstat zástupcem. Jak už jsem někde zmiňovala, tak ve famfrpálovém vedení bych byla stále, měla jsem možnost z části rozhodovat o plánování KT, atributech na zápasy a tak. Jediné, co se pro mě teď změní, je to, že jsem více na očích jako kapitán.

*

Corvinus Declaratio: Věřím, že si s tou pozorností poradíš! Připravuješ se na nějaké změny ve svém fungování i obecně ve vedení týmu? Můžeš prozradit nějaké své plány do funkce?

Addie Hazel: Už během loňského roku se mi sbíhaly nápady na nějaké změny. Takže ano, proběhnou nějaké změny, ale asi nic výrazného. Jsou to změny, které se budou týkat čistě vedení KT, pak tu jsou věci, které se budou týkat celého týmu, ale to bych si asi nechala pro sebe. Se změnami chci přijít hned ze začátku sezóny a uvidíme, jestli to bude dobré rozhodnutí, nebo ne. Zároveň nechci měnit věci, které fungovaly během té doby, co jsem byla zástupce.

*

Corvinus Declaratio: *přikyvuje* To se mi zdá jako dobré rozhodnutí. Držím palce, ať se vše vydaří dle představ. *usměje se* Tvou pravou rukou se stala Envy Reeves. Jaké bylo vybírání zástupce? Vybírala jsi také co nejmladší, podobně jako tehdejší kapitánka Betria Carson, nebo Tě zkrátka jen oslovila aktivita Envy?

Addie Hazel: Řekla bych, že vlastně oboje. Mým plánem bylo najít nejlépe co nejmladší, ale zároveň aktivního zástupce, který bude chrlit nápady na možné inovace, na aktivitu během kolejních tréninků, a tak dále. Myslím si, že to nebyly velké požadavky na zástupce, ale jediný, kdo to pro mě splňoval, byla právě Envy! Už během roku ukázala, že energii i kreativitu by mohla rozdávat, a zároveň jsem ji viděla snad na všech KT s odrážedlem v ruce. *směje se*

*

Corvinus Declaratio: Ano, moje aktivita zrovna za moc nestála, ale Envy byla vidět všude. *zasměje se* Pověz mi, v čem vidíš největší výzvu? Vnímáš nějaký problém, který potřebuje překonat?

Addie Hazel:  Mám takové dvě věci, nad kterými dost přemýšlím. První obava je ta, že nevím, jak mě havrani vezmou jako kapitána. Přeci jen Betri nastavila jako kapitánka vysokou laťku a měla nějaká nastavená pravidla. I když se chci držet většiny pravidel, tak jsou věci, které chci změnit, tak jsem zvědavá, jak na to budou havrani reagovat.
A druhá věc je ta, že obecně naše kolej má poslední roky nedostatek aktivních nováčků. Pokud si pamatuji správně, tak vloni nám zůstaly pouze dvě prvačky. A s tím souvisí problém, že přemýšlím, jak sestavit tým, abych měla i náhradníky. Takže v letošním roce potřebuji nalákat na hřiště spoustu nováčků! Ale letošní prváci vypadají aktivně, tak snad se podaří! Za jakoukoliv reklamu havraspárskému týmu budu ráda!

*

Corvinus Declaratio: Už jsem sice jen fanoušek a případná piňatka, takže nemohu mluvit jako součást týmu, ale nepochybuji o tom, že jako kapitánka získáš podporu. *povzbudivě se usměje* Za ty roky už jsi stálým členem vedení. Jak se Ti za tu dobu měnil pohled na kolej? Měla jsi někdy chvíli, kdy sis pokládala otázku, zda to za to stojí – věnovat čas hradu a koleji?

Addie Hazel: No jo! V zasedačce jsem vlastně od svého druhého ročníku, kdy jsem se stala zástupcem. To to letí! Já nevím, jestli jsem někdy změnila pohled na kolej. Stále vidím Havraspár jako skvělou bandu lidí. Sice během loňských let upadl do zimního spánku, ale i tak se tu najdou lidé, kteří jsou aktivní a snaží se různě pomáhat. Snad když se Havraspár probudí ze zimního spánku, tak to bude ještě lepší. Ano, měla jsem a někdy stále i mám chvíle, kdy přemýšlím, jestli Hogu chci věnovat ten čas. Ale vždy si pak uvědomím, že právě díky němu jsem získala nové zájmy, objevila nové lidi, naučila jsem se nové věci. A zároveň je někdy lepší zdrhnout od mudlů mezi kouzelníky. I o tuhle možnost bych přišla.

*

Corvinus Declaratio: *přikyvuje a zapisuje si poznámky* Vrátím se k odpovědi, kterou jsi poskytla v rozhovoru při převzetí ceny Roweny. Tehdy jsi řekla, že sis ji dle svého názoru nezasloužila, připadala sis na ni mladá. Teď už si myslíš, že jsi její držitelkou oprávněně?

Addie Hazel: Teď už ano. I když to nemusí být vidět, tak si myslím, že pro Havraspár dělám hodně. Pokud mudlové dovolí, tak jsem vidět na každém KT. I když pravda, že u mudlů už z toho mám u mudlů tradici, že si jdu na KT odpočinout od mudlů. A hlavně, co by havrani beze mě dělali? *směje se*
Pravidelně přispívám do Corvina, i když to má taky háček ve formě týdenního psaní závěru. Mám poměrně dost kreativních nápadů a když už nemám, tak se snažím koleji pomoct. Ale myslím si, že už přešel čas, kdy jsem byla vidět všude. Od toho tam máme mladší tváře.

*

Corvinus Declaratio: Myslím si, že to stále lze vidět. *usměje se* Ráda bych se přesunula k novinařině, již nějaký ten pátek se totiž oháníš brkem. Je za tu dobu nějaký článek, na který jsi obzvláště pyšná? Vytyčila sis před sebe v novinařině ještě nějaké cíle?

Addie Hazel: Vlastně žádné vyšší cíle v novinařině asi nemám. Do Corvina jsem začala psát proto, že jsem viděla možnost se něco nového naučit, a zároveň tím pomůžu koleji. *napije se čokolády* A článek, na který jsem nejvíce pyšná? Hm, to bude těžké rozhodování, ale myslím si, že by to asi byl článek Číslo 7 v příběhu Harryho Pottera. Strávila jsem nad ním hodně času při prozkoumávání knížek a filmů. Už přemýšlím, nad jeho pokračováním, protože postupem času zjišťuji, že jsem si nějakých věci nevšimla.

*

Corvinus Declaratio: A to už teď je obsáhlý! Neuvěřitelné, kolik detailů se najde, nedivím se, že jsi zvolila právě tento. Máš nějaké vzory, co se týče obyvatel Hradu (klidně i již odchozích)? Ať už z oblasti famfrpálové, redaktorské či jakékoliv jiné?

Addie Hazel: Nejsem si jistá, zda přímo vzory, ale uznávám, že mám na hradě lidi, které obdivuji za to, kolik času a nápadů hradu věnovali. Jestli můžu jmenovat, tak třeba obdivuji Ayu, která na hradě straší, ehm… pobývá už nějaký ten rok a stále je aktivní a hází nápady, i když už je v profilize, tak si stále zajde na KT, vede Corvina.

Zároveň obdivuji i tebe. Zažila jsem poslední dva roky tvého primusovaní a pamatuji si, že jsi Havraspáru též věnovala hodně času. Havraspárské tradice, čokoláda na každém kroku, úsměv pokaždé, když jsem přišla do kolejky.

Z pohledu famfrpálu jsem obdivovala Betri. Kdykoliv jsem se zeptala na něco ohledně famfrpálu, tak hned odpověděla, protože celý famfrpál měla v hlavě. Vstřícný přístup ke každému členovi týmu. Hodně trpělivosti.

*

Corvinus Declaratio: *překvapeně zamrká, usměje se a vehementně přikyvuje oběma jménům* Kdybys mohla hradu cokoliv přidat, co by to bylo?

Addie Hazel: Jediné, co mě teď napadá, je už dlouho zmiňovaná profiliga. Představa, že teď se snažím vytrénovat co nejvyšší úroveň, ale 21. narozeninami veškerá snaha končí, je pro mě, jako famfrpaloveho nadšence, děsivá. Myslím si, že by profiliga zabránila i odchodu větších famfrpálových hvězd.

*

Corvinus Declaratio: Souhlasím, přijdu si teď jaksi nepoužitelná. *zasměje se* Už klasická otázka, ale nemohu ji vynechat, protože jsem nesmírně – jak vidíš své další směřování?

Addie Hazel: To bych taky ráda věděla. *směje se* Pokud mudlové dovolí, tak bych si letos napsala možná ještě jedno NKÚ. Následně bych chtěla v 7. ročníku složit OVCE. Už asi i tuším, ze kterého předmětu bych je chtěla složit. Ale zároveň se to ještě může změnit. A co dál? Minimálně dokud budu moct být kapitán, zůstanu v modré koleji. A zatím to mám nastavené tak, že nemám v plánu fialovět. Užívám si posezení a pobavení se s havrany!

*

Corvinus Declaratio: Ráda slyším, že se s Tebou ještě budu potkávat v kolejní místnosti! *usměje se* A než se rozloučíme, ještě bych Ti ráda dala prostor pro jakékoliv poselství čtenářům našeho Corvina.

Addie Hazel: Tak co bych čtenářům sdělila? *přemýšlí* Tak třeba trénujte famfrpál, čtěte Corvina a berte vše s úsměvem! Ulehčí vám to život! *usměje se*

***

Tak tady ji máte, novou havraspárskou kapitánku – Addie Hazel. S moudrými slovy na závěr souhlasí i naše redakce, ta ještě připojuje přání, aby se kapitánové v čele týmu dařilo a byla spokojená. S přáním se můžete připojit i vy v komentářích! Podpory není nikdy dosti.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aimée Leavittová
Vydáno: 2/2023

Komentáře
Super rozhovor, skvělý člověk na správném místě! Ať se sezóna vydaří dle představ, Addie!
Nicolette | 27. 03. 2023
Aimée, mockrát děkuji za krásně zpracovaný rozhovor! Jsem ráda, že si připomenula, že opravdu nejsem Ayuš, i když si můžeme být podobné. :D Zároveň chci poděkovat za ty povzbudivé komentáře! <3
Addie | 08. 03. 2023
Super rozhovor, aspoň jsem se toho o své patronce více dozvěděla! :D Už se těším na sezónu :).
Arizona | 06. 03. 2023
Důležité upozornit kdo jsem a kdo opravdu nejsem... pobavilo! :D Každopádně pěkný rozhovor a příprava je na něm určitě poznat. Je veden odlehčeně a přitom se člověk o Addie dozví i nějaké ty zajímavosti. :)
Ashley | 05. 03. 2023
“ Addie Házel - pozor ne, ne Ayuš..” Nene xD Aimeé, super poprskala sem si svůj výtisk xD, rozhovor je strašně super :) díky!
Eig. | 04. 03. 2023
Aimée, Addie, opravdu skvělý rozhovor, ke kterému se ráda zase vrátím! Ano, to jsem chytla po Addie "je vidět všude" :D A konečně se nám sezóna rozjíždí. +je opravdu pyšná na svou patronku+
Envy | 03. 03. 2023
Gratuluju k C odznaku, Addie. :) Bylo zajímavé sledovat tvou cestu. Už od prvního ročníku jsem byla zvědavá, jestli to na toho vysněného kapitána dotáhneš a mám velkou radost, že se to nakonec stalo. :) Hodně štěstí. :) A Aimée, moc hezký rozhovor. Jak píše Ayuška – skvělá příprava. :)
Prin | 01. 03. 2023
Addie je poklad, moje motivace chodit na tréninky! Krásný rozhovor!
Mady | 01. 03. 2023
Moc rásný rozhovor s Ay...teda Addie! :D Zvolila jsi zajímavé otázky a je vidět, že sis před rozhovorem Addie "nastudovala" a prošla si i rozhovory, co o ní vyšly. To je super a přidává to rozhovoru něco navíc. Často totiž slýchávám, že rozhovor je nejjednodušší typ článku, ale udělat fakt kvalitní rozhovor dá také práci a tys přesně takový napsala :)
Ayuš | 28. 02. 2023
1680162836