XXL Módní patrola aneb Jaký pán, takový mazlíček

Také jste někdy narazili na někoho, kdo si byl se svým čtyřnohým parťákem podobný? Ať už jste odpověděli jakkoliv, tak mě s příchodem nového hradního mazlíčka praštilo do očí to, jak některé dvojice k sobě více či méně sedí, ladí. Nedalo mi to a vydala jsem se na průzkum a získala několik modelů, kteří toto tvrzení, dle mého názoru, jistým způsobem potvrzují.

U mudlů často můžeme zaslechnout tvrzení „jaký pán, takový pes“ a nemusí být nutně zaměřeno na vzhled páníčka či jeho psíka. Často jsou to i povahy, které mají podobné. O to zajímavější mi to přijde. Ve svém výběru jsem rozhodně neposuzovala povahy, to bych si ani netroufla, ale pouze to, jak k sobě majitel a jeho mazlíček ladí z pohledu módní patroly. Ať už tím, že mají podobný outfit, hrají stejnými barvami nebo ve mně vyvolali pocit, že si jsou podobní… Na hradě máme velkou spoustu mazlíčků, které si můžeme pořídit a kterým můžeme koupit doplňky a oblečení. Je tedy šance se s nimi pěkně sladit. Nejčastěji jsem potkala oblečené krysy a kočky. Nejvíce mě však zaujali maguáři, na něž ještě oblečení žádné není, ale i tak ke svým společníkům něčím sedli a řekla jsem si: Ano, to tvrzení u někoho určitě sedí. Bohužel tlustočerva jsem hledala těžko a nedovolila bych si tvrdit, že majitel je mu podobný, proto jsem ho z výběru vyřadila. Jaký pán, takový tlustočerv? Raději ne. Svůj záměr jsem dostatečně rozvedla, nyní již k vybraným outfitům majitelů mazlíčků a jejich tvorům.

**

Nessa Naiadés

Nessa Naiadés

Skoro to vypadá, že se Nesse z hromádky bertíkových fazolek jedna fazole zakutálela, ač trochu chundelatá. Rozhodně by Mauve měl skvělé maskování v cukrovinkách, nebo dokonce v květinových náramenících, které krásně ladí s jeho tělíčkem. A ta růžová očka jako dva korálky. Opravdu by tam měla kulička skvělou skrýš a přístup k nosu. Z Nessina zvoleného outfitu na mě vyzařuje jaro, které snad co nevidět dorazí. Růžové šaty doplněné o květinové doplňky jsou zvolené skvěle. Je to krásná kombinace a navíc korunka v kombinaci s maskou dokonale zakrývá pleš s anténou. Celkový dojem, jinak dokonalého modelu, mi však ruší ty dvě dekorace na zemi. Kdyby byly ponechány na výstavce v pokoji, bylo by to lepší. Hodnotím 9 body.

*

Wenai Lafayette

Wenai Lafayette

Jakmile jsem tuhle dvojici spatřila, tak jsem měla jasno, že tady určitá podoba je. Jen se podívejte na ten kukuč. Rozhodně ho má madam s maguářím kotětem Persefonou podobný. A outfit, který madam zvolila –⁠ a zejména pokrývka hlavy, tak připomíná kočičí uši, takže tvrzení o podobnosti pána a jeho mazlíčka rozhodně podtrhuje. Madam s volbou oblečení nešlápla vedle, jelikož je zřejmé, že vybrané kousky jsou navrhované k sobě a dokonale spolu ladí. Ony i samotné barvy oděvu ladí s kožíškem kotěte, alespoň dle mého dojmu. Sympatické dvojici dávám 9 bodů z celkových 10.

*

Claps Craps

Claps Craps

Dovolím si tvrdit, že netopýří plášť je Clapsovým oblíbeným kouskem v šatníku, protože ho v něm vidím často. Naprosto tomu rozumím, jde o unikátní kousek! Červeno černou kombinaci mám moc ráda. Líbí se mi tedy i detail, který je schovaný pod kabátcem v totožné barvě. Klobouk za mě svým tvarem hezky ladí k hávu, ale moc už mi přijdou doplňky jako nárameníky, lucerna a rozhodně sněhulák. Nevím, zda je nutný kabátec, ale nad tím bych přivřela oko. A abych se dostala k tomu podstatnému a to ladění majitele s mazlíčkem, tak kocour Čičák rozhodně stylově zvoleným pláštíkem ladí ke svému majiteli. Už chybí jen to, aby se nad ním vznášel netopýr, který by posloužil rovnou i jako hrací předmět. Hodnotím 7 body z 10 možných.

*

Barbara Arianne Lecter

Barbara Arianne Lecter

Není snad vhodnějšího mazlíčka pro ochránkyni všech skokanů, ať čokoládových, tak živých madam Žábu, než tento obojživelný tvor! Madam Barb zvolila moc krásné tóny zelené a doplňky ladila do zlaté k detailu chrobáka na šatech. Za mě je outfit opravdu velmi povedený, originální a nemám proti ničemu žádnou výtku. Mašlí navíc šikovně schovala anténu a ta pleš bez ní vypadá více šik. Barvami k sobě se svým společníkem Žabákem s fialovou krásně ladí. Podobu v rysech však žádnou nevidím, takže se zmíněným tvrzením je to na uváženou každého. Za zvolený model dávám plných 10 bodů.

*

Filius Orionis

Filius Orionis

Jen se na to podívejte! Ty materiály a barvy zvolených kousků oblečení –⁠ svetru a kožešiny, laděné do barevné kombinace kožíšku své maguáří společnice Křivoušky. A dokonce si pan Filius nechal narůst bradku (povšimněte si té stejné barvy, prosím), která je přesně tím posledním dílkem skládačky a tvrzení “jaký pán, takový mazlíček” v případě našeho inspektora výuky je naprosto trefné a oprávněné. Možná bych příště zvolila jiný doplněk, než květinu za ucho, ale to je maličkost. Krásná dvojice si zaslouží hodnocení 9 bodů z 10.

*

Noah Limbani

Když jsem šla hradními chodbami, tak mou pozornost upoutala Noah. Koukala jsem jako puk na oko kutálející se za ní. Už, už jsem ji chtěla upozornit, že její hliněné dekoraci asi upadlo oko, a pak mi došlo, co je ta kulička zač a že nikomu oko nechybí. Outfit je laděný opět do červeno černé kombinace a doplněn o aktuální doplňky, které je možné získat v hrnčířské dílně. Tajemno celého modelu podtrhuje mazlíček Kai, který se tedy ještě úplně “nevybarvil”, ale i tak mě jeho spojení s Noah nadchlo. Dávám plný počet bodů, tedy 10!

*

Marguerita Laux

Marguerita Laux

Budu zcela upřímná.. potkat ducha ve večerních hodinách je samo o sobě občas nepříliš příjemné, třeba i stresující, jednoduše děsivé.. Tím spíš, předcházela-li tomu setkání nějaká strašidelná historka, nebo už je člověk v limbu a míří do postele. To není nic proti Marg, samozřejmě, ale outfit, který zvolila, tak opravdu nahání hrůzu! Maska spolu s džunglí, za kterou se schovává, a světlušky ve sklenici, které už dosvětélkovaly. Já v tom vidím očividný záměr strašit lidi na hradě! A samozřejmě, aby dojem nabyl úplnosti, tak svou krysu Žemličku (Roztomilé jméno, že? Ovšem jen do chvíle, než se před vámi objeví ve svém outfitu.) oblékla do ostnatého oblečku a šoupla jí pásku přes oko. Dokonalá a strach nahánějící dvojice, které uděluji 8 bodů.

***

A to by bylo vše, aspoň pro tentokrát. Jak se Vám výběr outfitů líbil? Souhlasíte s tvrzením, že někteří lidé jsou na své mazlíčky opravdu podobní? Máte snad doma Vy sami nějakého tvora s nímž jste si podobní, nebo se Vaše povahy shodují? Podělte se o své zkušenosti, budu moc ráda.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy
Vydáno: 5/2023

Komentáře
Tohle je super nápad! Jako je pravda, že pro mazlíčky už pár oblečků také na hradě máme, ale že někoho napadne pátrat po podobnosti s majiteli, to by mě nenapadlo. Víc takových originálních článků! :)
Lilien | 05. 11. 2023
Rozhodně modely, které na první pohled zaujmou :D Těším se, že příští XXL MP bude s vlasy!
Envy | 18. 09. 2023
Povedený článek :). Jednotlivé modely jsou zajímavé a zvířátko u madam Wenai je zlaté ♥.
Vivienne | 18. 09. 2023
Ano, ano :) Žemlička je to nejkrásnější jméno pro krysu, a to říkám naprosto nezaujatě :D
Eilonwy | 15. 08. 2023
To je moc pěkné ovzláštnění tradiční XXL Módní patroly! Super nápad i provedení, NiC! :)
Ayuš | 15. 08. 2023
1721276027