XXL Módní patrola o Valpuržině noci

Jarní modely jsme vám ukázali v dubnovém čísle, ale jaké téma vytáhnout v květnovém čísle, abychom se neopakovali? Opět nějaké to jaro, nebo něco konkrétního? Tentokrát jsem hledala v jeden konkrétní den dostatečné množství outfitů našich hradních čarodějnic, které se vyfikly na Beltain. Pokud čekáte umouněné tváře a obnošené oděvy, jste na omylu! Jste-li zvědaví, čtěte dál…

Každý si jistě vybaví typický outfit, který se na pálení čarodějnic nosí a je běžně k vidění. Ušmudlané tváře, rozcuchané vlasy, staré oblečení, kde hraje hlavní roli dlouhá záplatovaná sukně, opět zemitých barev a typický černý, či hnědý klobouk nesmím opomenout. Ještě ideálně nějaké popelníky na oči a doplnit o bradavici na nose a výsledná typicky mudly znázorňovaná “baba jaga” je na světě. U nás po vypití Valpružina lektvaru k tomu mudlovskému vyobrazení nejsme příliš daleko. Avšak ještě pořád to celkem jde a není to takový děs…

Indris Elwinor

Mně během posledního dubnového dne vyvstala na mysli otázka, zda mohou čarodějnice o Beltainu vypadat šik…A co myslíte? Rozhodně ano, mohou! Na chodbách jsem potkala spoustu skvělých čaro-outfitů, které to potvrzují a vyvrací ty typické obrazy zelených čarodějnic v černé barvě, obnošených šatech a pavouky ve vlasech. Vybrané outfity jsou moderní, hodny aktuálního století a nositelky je zvolily moc pěkně pro daný den.

**

Faye Sages

Faye Sages

Jestli mě někdo rozhodně zaujal, tak to byla rozhodně Faye a to hlavně kouřem, který se kolem ní co chvíli zjevoval. Taková předzvěst zapalování ohňů. Rozhodně skvělý efekt popcornu, který se k danému dni skvěle hodil. A to vlastně nejen vybuchováním, ale kdyby měla v plánu nebelvírská studentka i sledovat nějakou podívanou, tak má rovnou při ruce zobání. Faye zvolila tradiční čarodějnickou černou barvu. Líbivé šaty a plášť doplnila o dominantní kouzelnický klobouk s lucernou a sovou, která pomrkává na kolemjdoucí. Za celkový dojem a originalitu dávám 10 bodů z celkových 10!

*

Abigail Maddison

Abigail Maddison

Abigail už pravděpodobně nějaký ten oheň toho dne zapálila, soudě podle uschlých travin u jejích nohou. Vzhledem k jarnímu počasí a ve večerních hodinách zapáleným ohňům, u kterých se lze ohřát, zvolila krátké černé balonové šaty, které doplnila o další černé kousky. Jako třeba o dominantní kouzelnický klobouk. Takový, který by neměl chybět v šatníku žádné čarodějky. Za mě je méně někdy více a v tomto případě bych osobně kvůli již zmíněnému klobouku, který je výrazný, ubrala na špercích a volila bych decentní kousky, nebo je úplně vynechala. Outfit hodnotíme 8 body z 10.

*

Grace Annabeth Reatcher

Grace Annabeth Reatcher

Jako další mé oko zaujala naše drahá kolejní ředitelka, která si jako mnoho dalších oblékla nádhernou róbu v modrých tónech. Dalo by se říct, že tento extravagantní klobouk a šaty se staly hitem letošního svátku. Zahlédla jsem je i u studentek napříč kolejemi. Nedivím se, je to slušivý kousek. Rozhodně se v tomto případě jedná o outfit hodný moderní čarodějky. Osobně bych vynechala brýle, které mi přijdou navíc. Zbývající doplňky jsou zvoleny moc pěkně. Dávám tedy 9 bodů z 10.

*

Wronka Zabloudilová

Wronka Zabloudilová

Kdykoliv bych hledala čarodějnický outfit, měla bych téměř stoprocentní jistotu, že v takovém oblečení bude právě madam Wronka. Ani v tento den to nebyla výjimka a já se ji rozhodla vystopovat a vyfotit do tohoto vydání. Madam zvolila zemité barvy, které by ji lehce skryly v lese při nějakém rituálu. Moc se mi líbí kombinace sukně a klobouku. Doplněk v podobě lucerny je symbolický. Asi bych volila jiný pléd přes ramena, který mi ten celkový přírodní dojem trochu ruší. Proto dávám 9 bodů.

*

Beteramis Athenodoros

Beteramis Athenodoros

Jakmile jsem na chodbě potkala Beteramis nebylo pochyb o tom, že její outfit je jako stvořený pro tento den. Maska nahání celkem strach a myslím, že v pozdních hodinách ve světle plápolajících ohňů by se lekl nejeden z nás. K šatům ladící návleky a punčochy, které taktéž ladí k zapálenému ohni. Jediná věc, která mi model kazí, je koště. Samozřejmě k čarodějnicím patří, ale představovala bych si nějaký zašlý model, který by dotvořil celkový vzhled v rámci svátku Beltain. Chápu však, že pro hráče famfrpálu, kteří poctivě trénují, je téměř nemožné koště dát z ruky. Za to však ubírám jeden bod. Devítka je však taktéž krásný výsledek.

*

Nicolette Marique Leroy

Já sama jsem pro tento den zvolila outfit, který má kořeny u toho typického vyobrazování čarodějnic. Jsem oděna do černých dlouhých šatů a tvář jsem zahalila ještě pod plášť, nechybí mi kotlík s lektvarem a lahvičky s tajemným obsahem kolem. Dokonce i tu krysu mám, ačkoliv jako společníka a ne přísadu do lektvarů. Troufám si tvrdit, že kousky, které navrhla madam Niam, jsou uzpůsobeny době, jsou slušivé, ale svůj čarodějný původ si uchovávají. Na závěr tedy takové malé srovnání, že není čarodějka jako čarodějka, ač se určité symboly shodují.

***

Které outfity jsou vám o tomto dni bližší? Jste za znázornění čarodějnice neupravené, ušpiněné od popela v ošuntělém oblečení, nebo kopete za tým čarodějek, které mají šmrnc a obléknou se do trendy čaro kousků? A který z vybraných modelů se vám tentokrát nejvíce líbil?
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy
Vydáno: 5/2023

Komentáře
Já kopu za madam Grace, její outfit je úžasný, i když souhlasím s vynecháním brýlí. Takové kousky bych chtěla také mít!
Ginny | 17. 11. 2023
Popcornová čarodějka pobavila nejvíc, škoda, že jsem nestihla pár kukuřic sezobnout, jistě to v tom horku muselo praskat jedna báseň :D
Envy | 18. 09. 2023
Všechny outfity jsou parádní, ale nejvíce mě zaujala Faye. Šaty Beteramis nutně potřebuju :D!
Vivienne | 18. 09. 2023
Osobně se mi nejvíce líbí outfit slečny Grace a Wron, ale ten od Faye mě zas velmi pobavil :D
Ayuš | 15. 08. 2023
1701966351