Byl/a z Havraspáru... Padma Patilová

Holky Patilovy zná z Harryho Pottera snad každý. Jsou to ty, jejichž největší role ve filmu byla několikrát za snímek projít scénou a říct „Ahoj, Harry“, a pak zažít ten nejhorší vánoční ples, jaký si asi umíte představit. O Parvati víme trochu víc, kdežto Padma je často opomíjená, a dokonce jí ve filmech i změnili kolej. Původně byla Padma naše, a proto vám o ní také něco povíme.

Série Byl/a z Havraspáru je plná článků o významných postavách ze světa Harryho Pottera, které chodily do naší koleje. Některé z nich jsou významné více, jiné méně a právě ty méně významné až téměř zapomenuté by tato série článků měla připomínat. V mém článku si dnes připomeneme Padmu Patilovou, ale předtím si můžete počíst také o Ignácii Wildsmithové, Filiusi Kratiknotovi, Zlatoslavu Lockhartovi, Lence Láskorádové, Millicent Bagnoldové, Ufňukané Uršule, Garricku Ollivanderovi, Quirinu Quirrellovi, Sibylle Trelawneyové, Laverne de MontmorencyCho Changové.

**

Padma Patilová pochází pravděpodobně z kouzelnické rodiny, jména jejích rodičů ale neznáme. Vyrůstala se svou sestrou, dvojčetem Parvati Patilovou, a v roce 1991 obě nastoupily do bradavické školy čar a kouzel. Studovaly tedy s Harrym v ročníku a Parvati dokonce i v koleji. Padma nikoli, ta byla zařazena do Havraspáru. Hermiona nám to sděluje ve čtvrté knize: „Sestra Parvati Patiové, Padma, je v Havraspáru, a to jsou dvojčata. Člověk by čekal, že budou spolu, ne?“ Vzhledem k mému mudlovskému já, dovolte mi se k tomu trochu více vyjádřit. Osobně bych řekla, že není až tak velkým překvapením, že sestry Patilovy skončily každá v jiné koleji. Koneckonců jsou každá individuální bytost, každá má své názory, přednosti, slabiny,... kterými se mohou lišit – a často také liší. Jediné co, tak navenek vypadají téměř identicky, ale to pro Moudrý klobouk není nijak důležité. Jen se podívejte na mě a na mou sestru Jenny. Já jsem v Havraspáru a Jenny chodila do Mrzimoru. Mimo náš hrad bychom se každá pravděpodobně dostaly ještě do jiných kolejí, ale opět bychom si je rozdělily a ne nutně vědomě.

*

Zpátky k naší Padmě. Jeden z klíčových okamžiků její školní docházky byl bezesporu vánoční ples, který se konal v rámci Turnaje tří kouzelnických škol, když byla Padma ve čtvrtém ročníku. Přestože se na ples pravděpodobně velmi těšila a oblékla se do krásných plesových šatů, večer nedopadl úplně podle jejích představ. Neměla takové štěstí jako její nebelvírská sestra Parvati a jejím tanečním partnerem byl Ron Weasley, kterého jí vybrala Parvati, neboť ji Harry prosil, ať sežene někoho i pro jeho kamaráda, když už on půjde s ní. Nakonec ale, co si budeme, ten večer si nijak zvlášť neužila, ani Parvati s Harrym. Ta zažila chvilku slávy při prvním tanci šampiónů, ale pak stejně jako Padma půlku večera proseděla na lavičce doufajíce, že ji Harry vyzve k tanci. Ani ji, ani naši Padmu nevyzval žádný z obou kluků k tanci, ale naštěstí krásnohůlští chlapci se k tanci měli a dvojčata tak neměla vánoční ples úplně zkažený.

Padma s Ronem na vánočním plese(Padma a Ron na vánočním plese)

V pátém ročníku se Padma stala prefektkou a o povinnosti se dělila s druhým havraspárským prefektem Anthonym Goldsteinem. Spolu s ním i dalšími spolužáky nejen z Havraspáru, ale i z ročníku, se stala členkou Brumbálovy armády a z toho, co víme, byla odhodlanou členkou a zúčastnila se všech setkání. Při jednom ji dokonce omylem omráčil Neville, když mířil na Deana Thomase. Padma byla odhodlaná podniknout cokoli proti Dolores Umbridgeové, která byla prodlouženou rukou ministra kouzel a ovládala v tuto chvíli bradavickou školu. Spolu s Parvati přišla Padma za Harrym s nápadem na očarování rozhlasů, které dala paní profesorka Umbridgeová vystavět všude po škole.

Přestože byla Padma ve svém pátém ročníku v Brumbálově armádě tak odhodlaná, ona ani Parvati se nezúčastnily bitvy o Astronomickou věž v následujícím roce. Ani jedna totiž u sebe neměla mince, které se loni používaly ke svolávání Brumbálovy armády a které tento rok povolávaly do boje kohokoli, kdo z Brumbálovy armády zůstal a byl ochoten bojovat. Rodiče dvojčat dokonce nechtěli už na začátku roku, aby se holky do Bradavic vrátily, ale nakonec svolili. Po bitvě o Astronomickou věž a následné smrti ředitele Albuse Brumbála si však holky ze školy odvezli ještě před Brumbálovým pohřbem.

V Padmině závěrečném školním roce byla už škola pod nadvládou Lorda Voldemorta a smrtijedů. Ředitelem byl profesor Severus Snape a předměty je vyučovali především smrtijedi. Přes to, jak se rodiče dvojčat o dcery báli, nemohli udělat nic proti tomu, aby holky znovu do školy nastoupily, neboť studenti z čistokrevných a smíšených rodin museli do Bradavic nastoupit povinně. Spolu s ostatními členy bývalé Brumbálovy armády Padma hojně využívala úkrytu v komnatě nejvyšší potřeby a nedá se ani vyloučit, že stejně jako oni se snažila dát najevo svůj nesouhlas s aktuální situací ve škole. Avšak jako malá skupina studentů nic nezmohli. V květnu ke konci školního roku ale do Bradavic přišla nečekaná návštěva – Harry, Ron Hermiona se vrátili ze své výpravy za hledáním viteálů. Brumbálova armáda tak byla silnější než kdy dřív a odhodlaná nastoupit v bitvě o Bradavice proti spoustě smrtijedů. Bitvy se zúčastnila i Padma, bojovala po boku Deana Thomase. Bitvu přežila a pravděpodobně si i dlouho po ní nechala svou minci Brumbálovy armády na památku, což ostatně udělalo několik členů spolku.

Podpis Padmy Patilové

***

O životě Padmy po bitvě o Bradavice merlinužel nic nevíme. Osobně mi Padma přijde jako zajímavá postava a je škoda, že nevíme víc. Zprvu tichá studentka Havraspáru dokázala v Brumálově armádě, že i naši studenti jsou odhodlaní, stateční a připravení kdykoli bojovat za dobro.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno: 1/2024

Komentáře
Zpětně všem díky za tak pěkné komentáře :)
Ayuš | 25. 06. 2024
Moc povedený článek s přidanou hodnotou osobní roviny a zkušenosti. Super práce.
Scar | 23. 06. 2024
Zajimavý článek
Annie | 25. 03. 2024
To je opravdu zajímavý článek a o Padmě jsem toho tolik nevěděla. Děkuji
lucia | 28. 02. 2024
Parádní článek Ayuš :). Děkujeme za něj! :)
Vivienne | 19. 02. 2024
Pěkný článek ;)
Summer | 19. 02. 2024
Moc díky, NiC! S nápadem na sérii kdysi dávno přišel pan Martin, všechny články stojí za přečtení :)
Ayuš | 15. 02. 2024
Skvělá série! Skvělý článek, Ayuš! A jelikož mi uteklo kdoví kolik článků o havr lidech, tak vítám odkazy na vydané postavy. :)
Nic | 15. 02. 2024
1721281737