Halloweenská noc v Bradavicích

Stropy zdobené girlandami z papírových netopýrů a dýní. Chodby tlumeně osvětlují namodralé plamínky svící. Tu a tam se vzduchem prohání nejeden duch rozhazující lízátka ve tvaru různých šklebů. Čím blíž jste velké síni, slyšíte bujaré veselí, smích, hudbu a jiné náznaky potvrzující, že se hradní obyvatelstvo výtečně baví. Taková je halloweenská noc v Bradavicích! Tato událost je jedinečným způsobem, jak prozkoumat a současně otestovat dovednost ve vytváření tematických kostýmů a dekorací. V tomto článku se ponoříme do magické atmosféry halloweenské módy na hradě. A co je na tom nejlepší? Vy jste u toho s námi!

Během této magické noci se na hradě mihlo nespočet krásných a nápaditých oděvů. Každý kostým byl svým způsobem unikátní a představoval kreativitu a fantazii jeho tvůrce. Popsat všechny bylo nemožné, ale přesto se zde ocitáme obklopeni několika vybranými modely, které vynikly svým zpracováním, originalitou a důmyslností. Tyto kostýmy jsou pravým příkladem toho, jakým způsobem halloweenská móda dokáže proměnit večer v Bradavicích v jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

**

Filius Orionis

Filius Orionis

Začneme rovnou zostra! Kdo trpí coulrofobií (chorobný strach z klaunů) zažil toho večera pár „příjemných“ šoků, jakmile uviděl pana profesora Filiuse, protože ten ze sebe udělal velice věrohodného klauna. Není velkým tajemstvím, že i já jsem párkrát odvracela zrak. V tom úsměvu je prostě něco děsivého. A ačkoliv mi z něj naskakovala husí kůže, jeho kostým byl dotáhnutý do posledního bodu. Černý kabátec s oranžovými ornamenty doplňovala křiklavě oranžová paruka. Dá se říct, že měla tvar klasického střihu, ale ta ofina navozovala dojem bláznovství. Zpod kabátu vyčuhovala sukně střižená do ostrých cípů. Posledním kouskem oděvu byla pevná černá obuv dosahující pravděpodobně ke kolenům. Pan profesor za ruku vláčel kouzelnickou panenku a párkrát k ní promlouval. Budeme doufat, že to nebyla novodobá Chucky.

*

Aki san Marino

Aki san Marino

Přesuneme se k madam Aki. Ta toho večera na sebe vzala podobu kočky, ale ne jen tak ledajaké. Kočičí ouška nechala ve skříni a neobtěžovala se ani s „nohama“. Vidět jste ji mohli pouze do půl pasu, a dokonce v rámu! Potichu číhala, a když přišla její chvíle, nepozorovaně se zjevila za vašimi zády. Skoro nepromluvila a jen pozorovala vše kolem sebe. Její žluté oči zářily na kilometry daleko a věřte, že jim nic neuniklo. Svrchní část kostýmu tvořilo černé tričko s kočičím potiskem, spodní část nám byla utajena. Na klasický kočičí ocas jste mohli rovnou zapomenout, madam inovacemi nešetřila ani v tomto případě a kolem její osy se tak točil šedostříbrný drak. Sem tam vyčuhoval i z rámu a když jste stáli v dostatečné blízkosti, ihned se vás snažil omotat. Madam si takto celý večer spokojeně poletovala sálem a pro efekt párkrát i zamňoukala. Opravdu oceňuji, s jakým nasazením se do svého kostýmu vžila. Akorát kapánek nesvá byla ten večer paní Norissová.

*

Magdarlene di Facittra

Magdarlene di Facittra

Co by to bylo za Halloween bez dýně? Nad touto otázkou si nemusíme lámat hlavu, a to díky Magdarlene! Její outfit byl ztělesněním klasického magického období, jehož úkolem nebylo vás vystrašit do bezvědomí. Celý večer zmijozelská studentka na své hlavě místo klobouku nosila obrovskou dýni s ďábelským úšklebkem. V jejích očích tajuplně jiskřilo a pokud jste se zrovna dívali, dýně rozevřela tlamu a děsivě se zasmála. Ale dýně nebyla jen na hlavě studentky, dokonce i její šat znázorňoval tuto plodinu. Studentka šaty vhodně doplnila černým bolerkem a černými punčochami s oranžovými puntíky. Dýňové conversky nejen ladily, ale musely být extra pohodlné. Magdarlene totiž tančila jako o závod a na parketě vydržela skoro celou noc. A když se v rytmu hudby točila dokola, její dýně vrhala světla jako správná disco koule. I s takovým těžkým závažím si udržela bezchybný balanc. Budeme doufat, že se dalšího dne nevzbudila s těžkým bolehlavem.

*

Sarah Thompson

Sarah Thompson

Na tematických večerech je skvělé, že si každý obleče kostým podle svého uvážení. Byť je dáno jedno téma, sejde se plno různorodých obleků a masek, které vás dokážou okouzlit nebo vám dokonce dají inspiraci do dalších let. V tomto případě se to povedlo Sarah, která se nebála si prostřednictvím svého kostýmu připomenout „pleška“ období. Nechala se slyšet, že jí byla velkou inspiraci Addamsova rodina, konkrétně strýček Fester. Akorát místo volného hábitu vsadila na vypasované šaty. Zvolila dobře! Dlaně ukryla do černých rukavic a koště měla připravené, aby mohla kdykoliv vzlétnout a přidat se ke svým netopýřím kumpánům. O zelenou kytičku na hlavě se jí po čas večera starala Aurora, která ji pravidelně rosila rozprašovačem skrývaným pod svým hábitem. Tomu říkám kooperace!

*

Aurora Mockingbird

Aurora Mockingbird

Popojedeme dále a rovnou navážeme na zmíněnou Auroru. Tady trochu trvalo, než bylo poznat, že se pod maskou skrývá právě ona zmíněná studentka. Kdyby se jí Sarah vytrvale neptala, zda jí neuvadá kytička na vyleštěné lebce, asi bychom ani nezjistili, kdo se to tam ukrývá. Když se zpětně podíváte na Aurořin look, vypadá takřka jednoduše, jelikož je skoro celá zakrytá v obrovském tmavém hábitu. Zpod kápě jí vyčuhuje pouze část „obličeje“, ale i přesto je ten kostým něčím zvláštním. Dívám se na něj a pořád musím přemýšlet, jak na mě vlastně působí. Květinky jsou roztomilé, srdíčkový náhrdelník romanticky něžný, ale ta tvář netvář je až strašidelná. Oči nevidíte, nos také ne, pouze příliš velká ústa bez zubů. Kdybych nevěděla, že je to Aurora, tak z toho mám až hrůzu. Ale o to na Halloween přece jde, ne?

*

Ginevra Eleanor Zauberinová

Ginevra Eleanor Zauberinová

Ačkoliv Ginevra zrovna neoplývá nadšením z Halloweenu, hradní slavnost nezmeškala a naopak přišla předvést své dílo. Během večera jsem se ji snažila vyzpovídat. Nápad pro její kostým k ní přišel ve chvíli, kdy sledovala film Lesní duch. Původně měla v plánu jiný oděv, ale zdál se jí až moc děsivý a nechtěla mít co do činění s následky. Přeci jen je na hradě prý hodně strašpytlů. Sice nevíme, jak vypadal prvotní model, ale já bych Gin v lese v tomto potkat teda nechtěla. Primárně byla oděná v odstínech hnědé. K maxi sukni oblékla potrhanou halenu se stehy, přes kterou přehodila pléd se vzorem soviček. Věřím, že i ten malý soví společník byl nastražený, aby Gin působila neškodným a přívětivým dojmem. Hlavu jí skryl obrovský klobouk s přírodním zdobením, zpod kterého vyčnívala její bujná hříva. Nechci zamýšlet k čemu měla ty latexové rukavice. U sebe měla pergamen, který ani na okamžik nepustila z ruky. Beztak na něm byly napsány jména příštích obětí… Tak mám pocit, že se asi budu řadit k těm strašpytlům nebo aspoň konspirátorům.

*

Freya Reeves

Freya Reeves

Na závěr tady máme Freyu. Musím napsat, že mě její kostým úplně dostal. Předvedla nám perfektně vytvořený model Barbie Día de Muertos. Zhotovení takového make-upu muselo trvat hodiny. Jejím černým dlouhým vlasům vévodila čelenka z květin v podzimních barvách. Viktoriánské šaty s řasenou vázankou u krku a zdobeným korzetem mi nedají spát. Za pomocí kouzla si šikovně vytvořila kolem sebe svíce s modrými plamínky. Jakmile se pohnula, pohnuly se s ní. Kouzelné na tom bylo, jak se jí plamínky svíček odrážely v očích. Posledním doplňkem tohoto outfitu bylo nebelvírské světlo v podobě levitujícího balónku s fénixem. Zkrátka se na Freyu nešlo vynadívat. Byla úchvatná!

***

Onoho večera hrad oplýval opravdu bohatým množstvím překrásných, nápaditých a inspirativních modelů. Nebylo možné do článku zahrnout všechny, ale nezoufejte. Další z nich můžete již nyní najít v naší patrole.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Vivienne van Abernathy
Vydáno:

Komentáře
Líbí se mi, že i když je téma Halloween, tak každý outfit je úplně jiný! :) Nejvíce se mi líbí model Freyi, i když ta je někdy děsivá i bez něho! :D Díky za článek, ViVi!
Addie | 24. 11. 2023
Skvělý výběr modelů, který se málokdy obejde bez našeho vrchního inspektora výuky, je vidět, kdo je na našem hradě módní guru! :D Skvěle okomentované modely :)
Lilien | 05. 11. 2023
Moc pěkný výběr halloweenských outfitů a skvělý a čtivý popis k nim. Madam Aki jsem jsem obdivovala ještě před vydáním článku a díky barvitému komentáři mě nadchl ještě víc! :))
Nic | 05. 11. 2023
Ginny, děkuji, moc mě to potěšilo :)!
Vivienne | 01. 11. 2023
Viv, to je překrásný přehled haloweenských kostýmů, děkujeme za něj! Obdivuji tvoji bezmeznou představivost a umění slova! Z kostýmů mi nejvíce učarovala Freya, z té bych měla infarkt. :D
Ginny | 01. 11. 2023
1701971056