Halloweenské malování na obličej

Kostýmy a masky k Halloweenu neodmyslitelně patří. Příšery, strašidla, ale také superhrdinové a cokoliv dalšího od princezen až po zvířata, nebo známé postavy. A takové převleky nemají rády pouze děti. I dospělí pořádají tematické párty, nebo zavítají na ples, či karneval, kde je dress codem strašidelný look. Pokud v záloze nemáte potřebný kostým, ať už pro sebe nebo pro ratolest a nechcete jít v civilu, tak situaci můžete zachránit barvami na obličej. Co všechno se dá vykouzlit za pár minut?

Znáte barvy na obličej? Věřím, že jste o nich minimálně slyšeli. V poslední době je totiž malování na obličej velmi populární mezi dětmi. Téměř na každé akci se najde někdo, kdo se tomu věnuje a vykouzlí dětem na tváři celou masku, či maličkost dle přání. Nejčastěji si dívky nechávají namalovat něžného jednorožce, motýla, duhu a podobné motivya chlapci odchází s výrazně pomalovaným obličejem spidermana, piráta, nebo tygra. Možností je spousta a fantazii a kreativitě se meze nekladou. Samozřejmě pokud je člověk zdatný malíř a má představivost, osvojí si tuto činnost levou zadní. Avšak! Já jsem se do toho pustila i za předpokladu, že mé kreslířské schopnosti jsou hodně pod průměrem a pokusila se o několik jednoduchých masek, které zvládne každý! Ať už se chystá do společnosti, nebo si chce jen zkrátit dlouhou chvíli. S barvami se také zaručeně zabaví starší děti, ale i ty mladší, když jim budete sedět modelem a necháte je tvořit.

A co k tomu budete potřebovat? Barvy na obličej (já mám od značky Snazaaroo), štětce, houbičku, vodu a obličej, nebo jinou část těla. A taky ždibec trpělivosti na obou stranách, pokud budete malovat na někoho. Pokud sobě, tak možná víc než ždibec. A na závěr případně nějaké doplňky, či rekvizity, pokud svůj zjev budete chtít doladit.

Barvy se nanáší velmi snadno, rychle schnou a následně vydrží i několik hodin! Obličej můžete, ale nemusíte zafixovat sprejem k tomu určeným. Nemusíte se bát, že budete barvu dostávat z obličeje týden. S odstraněním si hravě poradí voda, mýdlo a žínka.

Já jsem měla při prvních pokusech neposedného malého raracha, který si vyžádal několik masek na přání. Když jsem se snažila vytvořit něco sobě, tak první pokus úplně nedopadl. Ale nevzdala jsem se a pokusila jsem se o něco znovu. Za co jsem “převlékla” své pokusné tváře?

**

Dýnička

Dýně k Halloweenu neodmyslitelně patří a upřímně mě překvapilo, že si jako první vybral právě takovou masku. Což mi nahrálo skvěle do karet a dala jsem se do vůbec prvního malování barvami na obličej. Jdu tedy tak trochu s kůží na trh, jak to ne/dopadlo. Naštěstí je havráně ve věku, kdy není kritické a maska se mu líbila. Jde poznat, oč se jedná a to je důležité!

Nejprve jsem nanesla na požadovanou část obličeje oranžovou barvu, v tomto případě úroveň jako při nošení škrabošky. Následně jsem udělala zelený stonek, na který jsem byla opakovaně upozorňována, abych nezapomněla. A nakonec černá barva na nos. Do té doby jsem byla spokojená, ale jakmile přišlo na scénu obtahování, tak jsem byla nahraná. Špatně zvolená velikost štětce tomu také nepomohla, ale jak se říká, chybami se člověk učí.

*

Mumie

Přišla vám nečekaná pozvánka na párty, která začíná za pár desítek minut? Není jednodušší líčení a případně i kostým, než je mumie. Nahoďte černé oblečení, vyrabujte lékárničku a natřete obličej. Bílá barva přes celou tvář a nějaké ty černé čáry coby překlady obvazů a kruhy kolem očí. Samozřejmě pokud si dáte práci se stíny a detaily, tak efekt bude o nějaký ten level výš. U nás proběhla hodně rychlá akce, protože chtíč hodně rychle vystřídala vlna nevole. Nebyl čas ztrácet čas.

*

Pavouk

Proč zrovna pavouci? Proč se nemůžeme držet třeba motýlů? K Halloweenu zrovna tihle tvorové neodmyslitelně patří, tak by byl hřích podobnou masku nevytvořit. Navíc je vytvořena raz dva a ani její následné smývání nevyžaduje příliš práce. Stačí kdekoliv na obličeji vytvořit pavučinu a z ní se spouštějící pavouky. U dětí klidně v provedení jaké vidíte a u dospělých třeba decentní pavoučí síť ke spánku a malého pavouka na doladění zvoleného halloweenského outfitu.

*

Dino

Několikrát jsem bubáka přemlouvala k dalšímu malování na obličej, že zkusíme klidně Spidermana, nebo cokoliv jiného, ale nebyla jsem ve vyjednávání úspěšná. Své pokusy jsem vzdala a malovala místo toho sebe. Po nějaké době našel sešit s návrhy a našel si tam líčení draka, ještěra, nebo co to vlastně je. Prý dinosaurus, a tak jsme se dali do díla. Bubák musel uklidnit svou divokou povahu a sedět na židli a já pracovat velmi rychle. Už v průběhu nanášení zeleného základu přišly otázky, zda je hotovo. Moje odpověď se po celou dobu malování neměnila. Skoro ano. Když jsem měla tvar masky, vzala jsem menší štětec, kterým jsem namalovala růžky. Bílou a šedou barvou jsem pak udělala do základu skvrny. A nakonec přišla na řadu černá kontura pomocí nejslabšího štětce. Ač to je jistě k neuvěření, když se na tu linku podíváte. Udržet bubáka v klidu právě na tuhle část bylo téměř nemožné, ale i přesto je výsledek mnohem lepší, než tomu bylo u prvních dvou pokusů malování na obličej.

*

Slídivé kukátko

V tomhle případě už je potřeba něco navíc, než jen barvy na obličej. Bílý základ je namalován barvou na obličej, jelikož takhle světlý makeup nevlastním. Dále jsou potřeba očka všech velikostí, hodně očí všech velikostí! A také potřebujeme lepidlo na umělé řasy a ideálně ještě pinzeta na ty nejmenší oči. Zalepenými prsty už to jde totiž dost těžko. A rozhodně víc než pět minut času, protože mně nestačil ani jeden spánek malé mandragory, abych masku zvládla udělat komplet. Měla jsem mírné obavy, jak na mě bude reagovat, ale maska měla úspěch, jelikož jsem byla chodící chrastítko. Každopádně mít více času a také očí, tak bych se snažila vyplnit prázdné prostory, abych měla obličej polepený celý. Takže pohodlně sebe, nebo někoho druhého usaďte a dejte se do lepení. A na závěr jen malé varování, dejte si pozor, aby se vám nedostalo lepidlo do vlasů, protože při odstraňování šly s očima i ty.

*

Ať žijí duchové

Tenhle halloweenský make-up se mi moc líbil! Je decentní, ale zaujme a splní účel. Navíc je i velmi snadné ho dostat z obličeje dolů. A jak na to? Nejdříve se i se svým obvyklým makeupem naličte. Pokud máte černou rtěnku, tak naneste rovnou i tu. Pokud ne, tak pusu namalujte černou barvou jako jsem učinila já. Slabounkým štětcem jsem pak kreslila bílé duchy a po zaschnutí barvy jsem jim domalovala obličej. A bylo hotovo.

Není to žádná věda a věřím, že takové líčení by se dalo udělat i bez barev na obličej, tedy s kosmetickými produkty. Černou a bílou tužkou na oči, nebo tekutými linkami. Na hlavě si pak můžete udělat jeden, nebo dva drdoly a pomocí gumičky připevnit na boban gázu, namalovat na ni obličej a účes ladící s líčením je na světě!

*

Kostlivec

Co by to bylo za Halloween bez líčení kostlivce. Na tohle malování by mi bubák nezůstal sedět ani náhodou, takže se mi pod ruku dostala pramáti havráňat, na které jsem mohla líčení vyzkoušet. První pokus v podobě škrabošky nevyšel úplně nejlépe, takže jsem následně zvolila jinou předlohu a to masku pouze na půl obličeje. Upřímně jsem tak učinila z toho důvodu, abych se vyhnula asymetrii při malování. Tohle byla tedy jistější, ačkoliv pro mě ne úplně snadná, varianta. S výsledkem jsem byla ale nakonec spokojená.

A jak jsem při malování postupovala? Nejprve jsem velkým štětcem na celou polovinu obličeje, kromě oblasti oka, nanesla bílou barvu. Počkala, až uschne a vyměnila nejětší štětec za nejmenší, abych si udělala obrysy, kde budu obtahovat nebo vybarvovat větší plochu černě. Takže oko, tvář, nos a ohraničení obličeje. Zuby a švy“ jsem dělala rovnou tímto slabým štětcem a na oko a ohraničení obličeje jsem si vzala houbičku, která byla součástí balení barev na obličej. Jakmile maska celá uschla, doladila jsem ještě potřebné detaily bílou, nebo černou barvou.

*

Muerta

Muerta

Obléknout šaty, květinovou čelenku do vlasů a kostým na Halloween je na světě i bez nákupu drahého oblečení. Na tomto makeupu je skvělé, že pokud černou v okolí očí vyměníme třeba za růžovou, fialovou nebo dle preferencí jakoukoliv jinou barvu, tak vznikne něžnější líčení, které na druhé straně tváře můžeme sladit očními stíny a kamínky v tónech dané barvy.

Základ bude v každém případě bílá barva a následně po uschnutí malujeme detaily černou. Zuby jsem tentokrát tvořila pomocí otisku nabarveného párátka, aby byly tenčí než při tvorbě štětcem. Stejně by se dalo postupovat i u pavučiny. Když jsem tvořila já, tak tento nápad přišel až ve chvíli, kdy bylo pozdě. Jsem alespoň moudřejší pro příště. Nakonec jsem nalepila perličky pomocí lepidla na řasy. Líčení by ještě povýšilo, pokud by se na oči nalepily umělé řasy, ale to už je pro mě vyšší dívčí. Při tomto líčení se kreativitě meze nekladou a mohou vznikat nejrůznější ornamenty.

*

Teď já tobě!

Bylo by asi nefér, kdybych neustále přemlouvala k dalšímu malování svého malého bubáka a on nic. A že se toho bubák ve svých třech letech zhostil velmi dobře! Představu, co chce namalovat, měl okamžitě a nesmělo se hlavně zapomenout na černý nos a stonek! A byla ze mě dýně!

***

Budete se letos vy nebo vaše děti za něco převlékat? Jestli ano, jaký kostým máte pro sebe nebo ratolesti nachystaný? Vedou u vás na Halloween outfity à la upír, čarodějnice, nebo něco jiného? Dejte mi vědět do komentářů!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy
Vydáno:

Komentáře
Děkuji moc! Joo, vnímám to tak, že cokoliv, co zabaví dítě i na cenných deset minut, tak se to pokusím pro něj připravit, nebo zajistit. :DD Joo, taky si říkám.. jako by to byla její pravá tvář. :D Děkuji, děkujeme! :)) <3
Nic | 13. 11. 2023
Skvělá činnost pro děti! Sice mluvíš o podprůměrném umu, cose kreslení na obličej týká, ale talent na zabavení svých ratolestí máš rozhodně nesmírný...:) S těmi pavouky je malé havráně tak roztomilé... :) Celkově všechny masky jsou moc pěkné, pramáti havráňat to moc sluší, jako by se pro takové maskování narodila :D A co si budeme povídat, malý bubák má talent po tobě, určitě! :D
Lilien | 05. 11. 2023
No to je opravdu veliká škoda! :D Bylo by skvělé, kdyby ze mě následujících pár měsíců bylo chrastítko, ale co by na to řeklo okolí. Nevím. :DD
Nic | 05. 11. 2023
Ooo! Škoda jen, že to není natrvalo :D
Dawsonka | 31. 10. 2023
1701965179