Prvačky po první famfrpálové sezóně

Většina havraspárských studentů patří mezi famfrpálové nadšence. Můžete je vidět jak na koštěti, tak i na tribunách. A jak si stojí loňští prváci – čerství druháci? Oblíbili si famfrpál během první sezóny? Mají oblíbené posty?

Tak jako jsem před začátkem famfrpálové sezóny jsem podrobila menšímu famfrpálovému rozhovoru, tak nesmí chybět podobný rozhovor na jejím konci.

Na začátku sezóny jsem měla čtyři adeptky na famfrpálové nadšence. A na konci roku mám také čtyři! Sice z původní sestavy Emmy, Minabelly, JessicyVivienne odešla Minabella, ale místo za ni vzala Irenne.

**

Corvinus Declaratio: Při prvním rozhovoru jsem se vás ptala, jaký post byste chtěly trénovat. Vydržely jste u své první volby?

Emma Anet Laufey: Minule jsem říkala, že bych si chtěla vyzkoušet všechny a nemám vybraný post. Nakonec jsem si je opravdu všechny, kromě chytače, vyzkoušela a jsem spokojená na odrážeči a na střelci.

Jessica Charlotte Wilson: Ano, skutečně jsem u ní vydržela. Chtěla jsem být na střelci a pořád na střelci jsem. Přijde mi to jako super post, který dokáže obracet zápasy.

Vivienne van Abernathy: *přemýšlí, jaká byla její první volba* Tuším, že jsem chtěla nejprve trénovat především post odrážeče s tím, že bych si vyzkoušela i střelce. A pokud si to pamatuji správně, tak jsem u toho nevydržela, protože jsem si postupně kromě těchto dvou zmíněných vyzkoušela i post brankáře. (pozn. redakce: na začátku roku Vivienne chtěla trénovat chytače, nebo odrážeče)

Emma Anet Laufey

*

Corvinus Declaratio: Poměrně nedávno jste mohly být svědkyněmi famfrpálových zápasů. Jak jste si je užily?

Emma Anet Laufey: Velmi jsem si je užívala. Ta atmosféra byla neskutečná a už teď se těším na další zápasy.

Jessica Charlotte Wilson: Moc. Dokonce jsem i na pár minut skočila na koště, sice se ke mně camrál nedostal, ale opravdu jsem si to užila a atmosféra byla neskutečná.

Vivienne van Abernathy: Famfrpálový zápas jsem stihla jen jeden, a to jako divák na zápase mezi Nebelvírem a Mrzimorem. Jednak jsem byla pryč s cestovní agenturou a potom mi to nedovolily povinnosti u mudlů. Musím ale dodat, že ten zápas byl skvělý. Oba týmy předvedly skvělou hru a mně nešlo než fandit všem. *usměje se*

 

Jessica Charlotte Wilson

 

*

Corvinus Declaratio: Ráda bych vás teď poprosila o shrnutí vaší první sezóny. Na co budete rády vzpomínat? Co se vám líbilo? Je něco, co byste udělaly jinak? Zkrátka cokoli vás napadne! *povzbudivě se usměje*

Emma Anet Laufey: Ty jo, já asi nemám slov. Bylo to ještě lepší, než jsem si myslela. Atmosféra na kolejních trénincích byla super a atmosféra na zápasech ještě lepší! Vzpomínat se bude na všechno. Na to, že na začátku roku se nám schovaly míče, i na to, jaký byl rozpačitý první trénink s míči, protože člověk nevěděl, co má dělat, ale i na všechno okolo… Příprava na zápasy a na zápasy samotné. Prostě všechno bylo neskutečné

Jessica Charlotte Wilson: Sezóna začala poměrně nezvykle, když hřiště bylo poměrně prázdné a hrálo se bez míčů. I tak jsem si tréninky užívala, o to víc jsem si vážila, když se míče našly. Jak už jsem zmínila dostala jsem se i na zápas, kde byla super atmosféra. Tuto sezónu bych ohodnotila 9/10, bod jsem strhla za míče (lépe řečeno nemíče).

Vivienne van Abernathy: Celou sezónu bych shrnula dobře, i když jsem se famfrpálově tolik nezapojovala. Na druhou stranu jsem nějaké ty tréninky absolvovala a bavilo mě to. Na tréninku byla zábavná a pohodová atmosféra. Tréninkové hřiště jsem vždy opouštěla s úsměvem na rtech. Mrzí mě, že jsem nestihla ani jeden zápas mé koleje, ať už jako hráč nebo alespoň divák, ale jak už jsem říkala, bohužel mi to časově nevycházelo…

Vivienne van Abernathy

*

Corvinus Declaratio: Po závěrečné slavnosti se vám otevře možnost chodit na individuální tréninky. Těšíte se na ně? Chcete na nich vyzkoušet všechny posty, nebo půjdete jen ten svůj vysněný?

Emma Anet Laufey: Určitě tam vyzkouším i toho chytače konečně a brankáři se budu stále vyhýbat, ale těším se na ně moc. Jen doufám, že to nepřepísknu s tím nadšením a neskončím na ošetřovně. *směje se* Takže bych to viděla na trénování těch tří postů a asi se domluvím s kapitánkou, co potřebuje nejvíc.

Jessica Charlotte Wilson: Upřímně jsem nad tím ještě nepřemýšlela, ale asi bych si chtěla vyzkoušet vše, avšak bych se chtěla zdokonalit na střelci.

Vivienne van Abernathy: Individuální trénink bych určitě ráda vyzkoušela a mám v plánu vyzkoušet všechny posty, abych se utvrdila v tom, který je pro mě ten nejvhodnější. Tak uvidíme, jak to všechno bude.

*

Na začátku roku jsem merlinužel nevyzpovídala Irenne, tak to pojďme napravit nyní!

Corvinus Declaratio: Irenne, jak sis užila svoji první sezónu? Který post ti nejvíc sedí? Chceš v něm pokračovat, nebo počkáš, co ti nabídne individuální trénink o prázdninách? A co říkáš na zápasy? Bavily tě?

Irenne Lois Calder: Když jsem šla poprvé na kolejní trénink, vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat. Nenapadlo by mě, že bude tak hezky interaktivní – i když nám poměrně dlouho nefungovaly míče, ale o to větší to byla zábava, protože jsem při společné imaginární hře o trochu lépe poznala členy našeho týmu.

Hrála jsem zatím střelce brankáře, dobře se cítím na obou pozicích a jsem ochotná je střídat podle potřeby, dokud se u jedné neusadím.
Odrážeče v blízké budoucnosti zkoušet nechci, to je zrovna ten jediný post, co mě nikdy příliš nepřitahoval. Ale naopak bych si v rámci individuálního tréninku vyzkoušela chytače – vím, že je to nejspíš nejtěžší role, takže jsem si chtěla počkat, až budu připravená. Bude to opravdu jen na zkoušku, na zápasech ráda nechám tenhle post někomu jinému, zkušenějšímu.

Na individuální trénink jsem se těšila celý rok. Ne, že bych se chtěla stranit našemu týmu (a přijít o čokoládu za odměnu), ale občas je fajn trénovat si vlastním tempem, vyčistit si u toho hlavu... Je to skvělá příležitost pro aktivní odpočinek *usměje se*

Zápasy jsem si užívala asi ze všeho nejvíc. Společné fandění, napínavá hra, skvělá organizace kapitánky a starších hráčů tomu dodaly tu správnou atmosféru. Zvlášť na posledním zápase, kdy jsme společně fandili zeleným – je vidět, že mistrovství sice nebereme na lehkou váhu, ale zároveň se u toho dokážeme pobavit. Taková krásná zdravá rivalita.

Jsem ráda, že jsem letos mohla s famfrpálem začít a příští rok si určitě na tréninky najdu víc času.

Irenne Lois Calder

***

Jako redaktor a zároveň i kapitán jsem ráda, že si modré prvačky užily svoji první sezónu. První rok ve famfrpálu má svoje kouzlo. Jako jedenáctiletý student nemáte přístup na individuální trénink, a tak jediná možnost, jak trénovat, je pravidelně chodit na kolejní trénink, a i tam se můžete pobavit.

Přeji všem holkám, aby se jim dařilo i v následujících sezónách!

Famfrpálu zdar!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Addie Hazel
Vydáno: 1/2024

Komentáře
Je super vidět že i po dalším ročníku to holky pořád baví. Moc krásné rozhovory které by stáli za pokračování :)
Scar | 23. 06. 2024
Je super, že nám (skoro) všechny dotázané zůstaly i po sezóně a famfrpál je pořád baví :) Ať se vám daří na koštěti, holky!
Ayuš | 12. 02. 2024
1721275485