Kdo letos? aneb Ceny zakladatelů Zima 2024

Další školní rok je téměř za námi, ale než za ním uděláme pomyslnou čáru, tak se ještě sejdeme na celohradní závěrečné slavnosti, která s sebou přináší i udílení ocenění. Jedno z nich udělují kolejní ředitelé jednomu ze studentů příslušné koleje. Kteří čtyři studenti se letos dočkají Ceny zakladatele jejich koleje? To si musíme počkat na samotnou slavnost. Avšak na tipy oslovených studentů, kdo si ji letos v jejich očích nejvíce zaslouží, je ta nejlepší chvíle.

Musím přiznat, že jsem asi nezažila rok, kdy by bylo obtížnější získat z řad studentů jednotlivých kolejí odpovědi. Všem, ke kterým zavítala jedna z mých sov a zájem vyjádřit se neměli, se upřímně omlouvám, že jsem je uháněla, ale nechtěla jsem to vzdát. A všem, kteří si našli chvíli a podělili se s námi o svůj tip, vřele děkuji! Jsem moc ráda, že si jmenovaní studenti mohou přečíst svá jména a vámi psanou veřejnou pochvalu. Věřím, že jim to udělá radost! Má otázka zněla jasně: "Kdo by měl v roce Zima 2024 získat Cenu zakladatele koleje a proč?"

**

Havraspár

Addie Hazel: Letošní Cenu Roweny by se podle mě zasloužila naše primuska Envy Reeves. Už od příchodu na hrad je všude! Doslova, v kolejce, na famfrpálovém hřišti, ve VS... To není jediné, proč si myslím, že si ji zaslouží. Envy se snaží každému nabídnout pomocné křídlo, hází nové a skvělé nápady na různé soutěže, vím, že se na ni můžu kdykoliv spolehnout.

*

Jeba Záhradníková: Podľa mňa si cenu zaslúži tento rok Hayley. Sice je na funkcii nová, ale chopila sa toho zdatne a je extrémne aktívna. Na hlavnú kolejnú súťaž napísala pekný príbeh a celé je to tak vďaka tomu pekne štylizované. *usměje se* A tak celkovo je vidieť, že si s tým dala veľa práce.

*

Vivienne van Abernathy: *přemýšlí* Určitě máme v koleji spoustu šikovných, kreativních a aktivních lidí, kteří mají nějakou tu svou oblast, ve které se realizují. Pro někoho to může být grafická tvorba, psaní článků, zapálenost pro famfrpál, pro někoho jiného studium velkého množství předmětů nebo všechno dohromady. Tím jsem chtěla říct, že by si tuto cenu zasloužilo určitě více lidí, ale to merinužel nejde. Proto bych ji nejvíce přála Zymu. Nejen že studoval tolik předmětů, až si říkám, kdy vůbec spal, ale ještě se aktivně zapojuje do famfrpálu a do toho všeho kreativně tvoří. Jen se běžte podívat do archivu... Třešničkou na dortu je jeho dobré srdce. Myslím, že pro něj je ta cena jako stvořená. *usměje se*

*

Zyair Jamie Sagrada: Nerad tipuji, protože mi to nikdy nevychází, ale kdyby záleželo na mně, nepochybně by to byla Envy Reeves. Mám pocit, že je tu od nevidím do nevidím a neustále něco pro nás vytváří.

Ale protože si nejsem jistý, zdali ji už nezískala, *snaží se pátrat v paměti, ale místo jména je jen černá díra* tak bych řekl, že si ji zaslouží naše Eillonwy za svou snaživost, akčnost v koleji a samozřejmě za perfektní zástupcování Addie.

*

Mezi oslovenými havraspárskými zaznělo dvakrát jméno primusky Envy Reeves, ale zmíněna byla také prefektka Hayley Moon, zástupkyně kapitánky Eilonwy Ellesméry a snaživec Zyair Jamie Sagrada. Mezi havrany je spousta výrazných jedinců, koho v letošním roce madam Grace ocení? Kdo získá Cenu Roweny z Havraspáru?

**

Mrzimor

Rose Daninatali: Já bych nejraději dala tuto cenu hned několika lidem, ale napadají mě hned dvě jména, která si ji dle mého momentálně zaslouží. Je to Felicitas Frobisherová, která se po dlouhém čase v mrazáku vrátila mezi nás a neskutečně rychle se zapojila do dění v koleji, ale i celkově na hradě. A druhá je Olivia Wines, která si tuto cenu zaslouží za skvělé vedení Žlutého Trimela, za krásné akce, které skrz kolejní časopis vymyslela.

*

Enid Bloom: Není jednoduché vybrat pouze jednoho člověka. Pokud bych to někomu letos opravdu přála, byla by to Olivia. Myslím si, že k této ceně měla našlápnuto už v minulém školním roce. V kolejním časopise tvoří neuvěřitelné věci a za to ji obdivuju. Dovolím si ještě zmínit Rose, která dokáže vyburcovat celou kolej, když je to potřeba. Sama jsem zvědavá, jak to dopadne.

*

Felicitas Frobisherová: U nás by si cenu zasloužil snad každý, kdo je aktivní. *usměje se* Ale myslím, že by ji mohl dostat někdo z vedení, tedy Ivy, Rose, Luna G., Enid nebo Olivia. Za odvedenou práci by si ji zasloužily všechny. Můj tajný tip je Rose.

*

Tery Poe: Kdo by měl za Mrzík dostat cenu zakladatele? To je pro mě moc těžká otázka, dala bych ji hned všem jezevcům. Vůbec nezávidím madam kolejní, že tohle musí rozhodnout. Jako zástupce kapitána bych dala cenu Enid za to, jak se nového postu skvěle ujala. Jako vášnivá čtenářka Trimela bych ji dala Olivce za to, jak hladce svou úlohu přebrala od (nyní madam) Mandy. Jako hrdý patron bych ji udělila mému super aktivnímu patrončeti, Bertrandě. Nejsme početná kolej, myslím, že bych mohla vyjmenovat všechny v čele s naší primuskou a prefektkami *směje se*

*

Oslovené mrzimorské studentky zmínily každá několik jmen, ale na jednom z nich se shodly, a to je jméno šéfredaktorky Žlutého Trimela Olivie Wines. Dalším opakujícím se tipem je prefektka Rose Daninatali a famfrpálová kapitánka Enid Bloom. Komu letos madam Oresta udělí Cenu Helgy z Mrzimoru?

**

Nebelvír

Ema Talia: Za Nebelvír bych rozhodně volila naši Prin. Je neskutečná. Kdo jí zná, ví. Jako čarodějka je nesmírně milá, empatická, prostě zlatá hvězda. V koleji je neocenitelná, vzhlížím k ní, kolik toho ví, dokáže, umí, na co všechno myslí. Já bych jednou chtěla být jako ona *směje se* ale tím nemyslím primuse, to nikdy! *zasměje se* Prostě naši Prin nám může závidět kdejaká kolej a pro mně je obrovská čest stát po jejím boku.

*

Claps Craps: Podle mě by si za Nebelvír cenu zasloužila naše primuska Princess. Pro kolej dělá rok co rok první poslední a ani ten letošní nebyl výjimkou. Myslí vždycky na všechno, nic pro ni není problém, skvěle se s ní spolupracuje, v koleji je ji vidět všude od bodovacího žebříčku přes famfrpál a kolejku, obětavější primusku si Nebelvír nemůže přát! *usměje se*

*

Skylar Blair Anderson: Jsem si jistá, že má odpověď nebude nikterak originální – a to jak v porovnání s ostatními studenty koleje, tak s mými odpověďmi v minulých letech. Již několik let totiž na tuto otázku redakce Corvina Declaratio odpovídám stejně... Cenu bych nejvíce přála Princess Star, která si ji také dle mého názoru nejvíc zaslouží. Vypisovat, čím vším je koleji přínosem a kolik toho koleji dává, by bylo jen opakováním toho, co už všichni dobře víme. Pevně věřím, že letos – s novou kolejní ředitelkou – bude vše napraveno a tak, jak má být.

*

Una Vinona Flare: Za svoji kolej bych letos nominovala Simelii Malorny. Pilnou studentku, šéftlapku našeho kolejního listu a hlavně osobu s (asi)nevyčerpatelnou zásobou nápadů pro další a další čísla. Nejen, že zřídila spolek Lví Tlapou, ale daří se jí také z kolejních redaktorů dostat pestré a zábavné články, a ještě všechno zvládá bez zástupce! Cenu by si moc zasloužila.

*

V Nebelvíru mají téměř jasno. Stejně jako v loňském roce se nejčastěji opakuje jméno primusky Princess Star. Zaznělo ale také jméno šéfredaktorky Lví Tlapou Simelie Mallorny. Vyjde červeným jejich opakující se tip? Komu madam Hekatea letos udělí Cenu Godrika Nebelvíra?

**

Zmijozel

Enselis Ismenia: Za me by si nejvíce cenu Óóó Salazara zasloužila Enolka nebo Fejka. Obě dvě jely letos (a nejen letos) na maximální výkon, zvládly úžasně dvě funkce a ještě měly cas kolej motivovat, bodově podporovat, vymýšlet různé akce a udržovat atmosféru.

*

Faye Sages: Mým tipem na cenu Salazara Zmijozela je Enola Gatito. Nejen že sedí zadkem na dvou funkcích, které plní na 173737 %, ale také podává pomocnou ruku všem, kteří to potřebují. Je excelentní studentkou, bodohrotičkou, archivářkou, plní jednu soutěž za druhou, účastní se vnitrokolejky, v zasedačce maká jako šroub, famfrpálí, vymýšlí rychlovýzvy, pořádá večírky, hadonoší,... zkrátka a jednoduše, její tempo je vražedné a nasazení vysoké! Je to prostě super žena, všudypřítomná a vševědoucí! Ocenění řádem je tak zcela na místě a budu jí to moc přát.

*

Enola Gatito: Ve Zmijozelu je hodně lidí, kteří by si toto vzácné ocenění zasloužili. Máme ve vedení hodně šikovných studentů. Jejich práce možná není pro studenty z cizích kolejí vidět, ale uvnitř koleje toho dělají opravdu hodně. Třeba Sarah Thompson. Je v zasedačce už dlouho a vždy se ochotně nabídne na každou práci, která se namane. Nebo Enselis Ismenia. Té sice mudlovské povinnosti nenechávají příliš mnoho času na hradní život, i tak se ale vždy ke všemu vyjádří, udržuje dobrou náladu díky svým vtipným komentářům a kdykoliv je třeba, ráda pomůže. A také se věrně stará o zábavu na kolejních večírcích. Ze všech nejvíc by si ale dle mého názoru toto ocenění zasloužila Faye Sages. Je prefektkou a navíc šéfredaktorkou Hadího krále, ale to stále ještě není vše, co pro kolej dělá. A všechny obory její činnosti jsou provedeny kvalitně, na výbornou a nikdy u nich nechybí kopec hadího humoru navrch. Řád Salazara Zmijozela bych tak nejraději viděla právě na její hrudi.

*

Veronica Fox: Vážím si, že mohu vyjádřit svůj názor a snad nebudu mluvit jen za sebe a věřím, že i další hadi se mnou budou souhlasit, když zmíním dvě jména.

Tím prvním je naše vždy humorem sršící primuska Nessa Naiadés. Je to hadice trpělivá, moudrá, ochotná, velkorysá,(všeho)schopná, vždy přítomná a jednoduše dechberoucí. Já ji vnímám jako srdce smaragdově zelené koleje.

Ale také vím, že toto ocenění již v minulosti získala, a tak jedním dechem připojím i jméno druhé, a tím je Enola Gatito. Enola je bytůstka nadaná všemi talenty, je to kreativní duše a vždy ráda a ochotně přispěchá na pomoc. To mají ostatně obě hadí dívky společné. Enola umí být velkou oporou a rozhodně si zaslouží ocenění.

*

Nejčastěji opakující se jméno mezi zmijozelskými studentkami je jméno Enola Gatito, ta spravuje dvě velké kolejní funkce – pokladníka a famfpráového kapitána. Jméno Faye Sages, studentky též se dvěma funkcemi (prefekt a šéfredaktor), se objevuje steně často. Zazněla ale i další jména. Jak rozhodne madam Veronica? Komu udělí Cenu Salazara Zmijozela?

**

Hrad

Jeba Záhradníková: Z ostatných kolejí by to mohli dostať napríklad: Vulpecula kvôli propagácii hradu na sociálnych sieťach, Oliv za neustálu prácu na Trimelovi a u červených by to mohla konečne dostať Prin. *směje se* Samozrejme neviem kto je ako aktívny vo vedení, tak to navrhujem celkom subjektívne, ale tieto tri slečny podľa mňa skvelo reprezentujú svoju farbu aj mimo kolej. *usměje se*

*

Rose Daninatali: A kdo by si zasloužil ceny zakladatelů ostatních kolejí? Je pravda, že nestíhám sledovat úplně vše, co se děje i v jiných kolejích. Za Havraspár Envy Reeves, která je dle mého aktivní primuskou a podílí se i na hradních aktivitách. Za Nebelvír Freya Reeves díky úžasné famfrpálové týmovce ve Lví tlapou. A za Zmijozel Faye Sages za vedení Hadího krále.

*

Felicitas Frobisherová: Co se týče ostatních kolejí, tak tam nemám moc přehled, takže budu tipovat ty, kteří cenu ještě nemají (pokud jsem se nepřehlédla) a za školní rok mi nejvíc utkvěli v paměti. *usměje se*

Za Havraspár Envy nebo Zyair, za Zmijozel Faye nebo Nessa a za Nebelvír Simelie nebo Princess.

Jsem zvědavá, jak to dopadne!

*

Ema Talia: Ve Zmijozelu vidím mnoho tváří, jedna mi však vyčnívá více – Enolka. Její laskavost, neskutečný talent, pracovitost a nápady jsou daleko široko známé. Na co sáhne, to umí. Pro zmijozelskou kolej je obrovským přínosem.

V Havraspáru mi zní jméno Envy Reeves. Asi se budu opakovat, ale je to člověk nesmírně milý a schopný, modrá hvězda s nádherným úsměvem, co dokáže pohladit na duši.

A jezevečci? Tady je to těžší, nikdo mi více nevyčnívá. Všimla jsem si ovšem, že ve famfrpálu jedou dobře a hlavně se krásně zvedá jejich časopis. Je radost, že je tady máme. *usměje se*

*

Enola Gatito: Z jiných kolejí bych to viděla následovně:

V Nebelvíru mě velmi překvapila Freya Reeves, která se postavila na post zástupce famfrpálového kapitána a vplula do toho jako kdyby už roky byla minimálně kapitán. Kromě toho je vidět i v jiných oblastech hradu. Nevím, kde bychom bez ní byli třeba při ponorech do jezera.

Jako druhý adept mě napadá Claps Craps, jehož práci já jako student jiné koleje úplně přímo nevidím. Ale stačí slyšet, jak o něm občas červení mluví. To potom člověk nepochybuje, že je to člověk na svém místě. Navíc pozici prefekta vykonává už nějaký čas a působí jako zodpovědná a důvěryhodná osoba.

Zmínit ale musím i Simelii Mallorny, která již dlouhou dobu vede Lví tlapou a je vidět, že pro tento plátek doslova dýchá. I ona by si toto ocenění víc než zasloužila.

V Mrzimoru mě na toto ocenění napadá Olivia Wines. Převzala Žlutý Trimeles tak elegantně, schopně a zdatně, že působí jako kdyby byla pro tento post přímo stvořená. Navíc je ji vidět a vždy je ke všem moc milá.

No a v Havraspáru už by to konečně měla dostat Envy Reeves! V jejím případě jsem to čekala již minulý ročník, tak teď by to snad konečně klapnout mohlo. *usměje se*

*

Enselis Ismenia: Z ostatnich kolejí lidi neznám až tak do hloubky, tak tam se asi zdržím komentářů. Maximálně poznamenám, že já bych dala cenu červené Princess, protože je to skvělá holka a cena by jí slušela. *směje se*

*

Někteří ze studentů se podělili i o mezikolejní tip. Na největšího kandidáta mezi modrými vypadá na primuska Envy Reeves. Z mrzimorských řad by ocenili šédredaktorku Olivii Wines. Za červené studenty by si letos mohla převzít cenu zástupkyně kapitána Freya Reeves, primuska Princess Star, nebo šéfredaktorka Simelie Mallorny. A ve Zmijozelu by mezi studenty připadaly v úvahu prefektka a šéfredaktorka Faye Sages, nebo pokladnice a famfrpálová kapitánka Enola Gatito.

***

Zaznělo opravdu mnoho jmen a já jsem moc zvědavá, kdo letos Cenu zakladatele koleje nakonec získá! Nyní nám nezbývá nic jiného, než si počkat na slavnost a verdikt kolejních ředitelů. Na viděnou ve Velké Síni na závěrečné slavnosti, která se koná 28. 1. v 18.00 hodin!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy
Vydáno: 28. 1. 2024

Komentáře
Obrovský díky Jebě, že si všimla. Bylo to pracné, dotazy apod., ale Princess mi s tím pomáhla. Moc to zahřeje, když si na Vás někdo vzpomene!
Vulpecula | 28. 01. 2024
Po přečtení tohoto článku musím napsat, že se strašně stydím. Své tipy jsem totiž směřovala k lidem, o kterých vím (nebo jsem si myslela), že řád ještě nemají. A proto jsem v šoku, když jsem teď zjistila, že tento řád ještě nemá Princess? Ehm, jak je to možné? :O V tom případě se omlouvám a připojuji ještě jeden hlas ke všem těm, kteří tvrdí, že řád by na hruď měla připnout právě Prin. Je to skvělá primuska, kterou mají lidé rádi napříč kolejemi a to už o něčem svědčí O:)
Enol | 28. 01. 2024
Děkuji za tradiční tipovačku, NiC! Vždy si moc ráda přečtu názory lidí z jiných i mé koleje :) Už se tolik na hradě nepohybuji, abych měla o tomhle přehled a jsem ráda, že aspoň vím, nad kým by studenti uvažovali a jsem trochu v obraze i těsně před slavností :) Princess bych Cenu Godrika Nebelvíra moc moc přála a doufám, že ji dnes dostane :) Od nás to stejně jako všichni vidím na Envy, tam není o čem, Rowena musí být její :) V Mrzimoru těžko říct, jsem nakloněná k Olivče, ta práce na Trimelovi je obdivuhodná, jako šéfredaktorka ji cením :) Ale zároveň tam mohou být i další osůbky, které jsou pro tu kolej důležité, jen jejich práci nevidím. To samé ve Zmijozelu, tam mě napadá hned několik jmen. Zelení jsou výrazní i mimo svou kolej a nejlépe z nich ji reprezentuje dle mého Enola (zvládat dvě funkce a dle všeho tak dobře? Klobouk dolů!), té budu držet palce na Salazara dnes večer já :) Napadla me samozřejmě i Ness, ale ta už řád má z loňska, tak hádám, že to letos bude někdo jiný.
Ayuš | 28. 01. 2024
1713168741