Emma Anet Laufey: „Těším se na všechno, co prefektování přinese“

Na pozici prefektky nově nastoupila mladičká studentka druhého ročníku Emma Anet Laufey. I když od jejího zvolení prozatím neuběhla dlouhá doba, rozhodli jsme se Emmu vyzpovídat právě na jejím prefektovacím počátku. Přece jen, jaké pocity z funkce má a zda zvolení čekala, se můžeme dozvědět pouze od ní. A nejen to! Jaké jsou její silné a slabé stránky? Jaké aktivity má na hradě nejraději? Co ji baví u mudlů a plno dalšího můžete v tomto rozhovoru zjistit. Tak směle do toho!

U Tří koštat, kde si momentálně někteří návštěvníci povídají, pozvedají číše pohárů k přiťuknutí, nebo si vychutnávají zmrzlinový pohár, se v jednom z rohů lokálu usadily dvě havraspárské studentky, aby započaly rozhovor.

**

Corvinus Declaratio: Ahoj Emmi. *usměje se* Děkuji, že jsi souhlasila s poskytnutím rozhovoru. Už jsi byla obeznámená, o jaké téma především půjde, než se ale na něj vrhneme, ráda bych Tě čtenářům představila i z jiné stránky. Setkáváme se tady U Tří košťat. Rušno je tak akorát, takže si myslím, že se uslyšíme dobře a při této příležitosti mě hned napadá, co si tady dáváš nejraději a co Ti naopak nebylo po chuti? *tváří se zvědavě*

Emma Anet Laufey: Ahoj, Vivi, není vůbec zač. *usměje se* Ano, vychytaly jsme skvělý čas, že tu není tolik lidí. Záleží jak kdy, ale nejvíce sem chodím na máslový ležák, ale nějak extra nemusím pampeliškový čaj, ovocný je lepší. *usměje se a lokne si ležáku*

*

Corvinus Declaratio: Máslový ležák. *přikyvuje* Skvělá volba. Nedá mi to se nezeptat. Už sis někdy zkoušela tady objednat i něco alkoholického? Případně, prošlo to? Rosmerta je tvrďačka... Jak na Tebe vlastně působí?

Emma Anet Laufey: Noo. *zasměje se* Zkusila jsem to tenkrát jako nováček, jsem musela zkusit všechno, ale samozřejmě mi nenalila. Ale je to dobře. Jak by to asi vypadalo, kdyby nám tady po hradě běhali opilí jedenáctiletí kouzelníci. Jinak Rosmerta na mě působí sympaticky, jenom by mohla na zápasech otevírat o chvíli dřív, než až když začne zápas. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Jak by to vypadalo nás naštěstí díky Rosmertině zásadám nemusí trápit, ačkoliv si myslím, že už to zkoušel kdekdo. *pobaveně mrkne* Jaká další místa na hradě nejraději navštěvuješ? A co umývárna? Už jsi měla tu čest s Uršulou?

Emma Anet Laufey: Přesně tak. Stihla jsem prozkoumat snad všechno, myslím, ale nejradši mám kuchyni, skřítky a jejich nejlepší ovoce. S Uršulou jsem se taky setkala, naštěstí tu umývárnu moc nevytopuje, když tam jsem. Ale všechna místa na hradě mají své kouzlo. Nejde určit ta nejlepší.

*

Corvinus Declaratio: Ještě tak na skřítky natrefit! *zasměje se* Když se ale zadaří, stojí to za to. *zasní se nad ovocem* Hrad je vskutku velmi zajímavým místem... Emmi, máš za sebou úspěšný první ročník, prosím, prozraď čtenářům, v jakých kolejních i mimokolejních aktivitách ses angažovala, vyjma studia. Co Tě bavilo nejvíc?

Emma Anet Laufey: Hmm. *zavzpomíná* Já byla tak motivovaná, že jsem se chtěla účastnit snad úplně všeho. Od Nováčkovského turnaje ŽT, našich kolejních soutěží a večírků nebo pak Vánoční soutěže... No a pak samozřejmě famfrpál a přispívání do Patroly. Všechno mě hodně bavilo a nedokážu říct, co mě zaujalo nejvíc. Všechno bylo super. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: *Při zmínce o Patrole jí zajiskří v očích* Samozřejmě, že jakožto šéfka Módní patroly mám obrovskou radost zejména z Tvého působení v módní oblasti CD, ale je pravda, že někdy se prostě vybrat nedá a člověk má v oblibě více aktivit. O tom vím své. *chápavě přikyvuje* Stala ses novým prefektem havraspárské koleje. Připisuješ tento úspěch právě své velké aktivitě a angažovanosti v rámci koleje?

Emma Anet Laufey: Myslím si, že se to tomu připsat dá, ale i tak jsou tu další aktivní a angažovaní studenti. Takže asi to tomu pomohlo, ale s jistotou to říct nemůžu. *usměje se* Každopádně jsem za tuto příležitost velmi vděčná.

*

Corvinus Declaratio: Mohla bys popsat, jak Ti byla nabídnutá funkce prefekta? Byla jsi překvapená, nebo jsi tušila, že tato nabídka přijde? Přijala jsi ji okamžitě, nebo sis nechala nějaký čas na rozmyšlenou?

Emma Anet Laufey: Naše slečna kolejní mi poslala sovku, kde se mě ptala, jestli bych nechtěla nastoupit na funkci prefekta. Byla jsem neskutečně překvapená a poctěná, že jsem tu nabídku dostala a vůbec jsem to nečekala. V duchu už jsem si říkala, že to s největší pravděpodobností přijmu, ale nechávala jsem si čas na rozmyšlenou a rozmýšlela jsem všechna pro a proti i co se týče povinností u mudlů. *usměje se*

**

Pozn redakce: Emma byla prefektkou oficiálně zvolena 2. 2. 2024 na závěrečném večírku modré koleje. Pro umocnění atmosféry vkládám projev tehdejší madam kolejní Grace Annabeth Reatcher a následně reakci Emmy. Současně si můžete prohlédnout fotografii, která byla toho večera pořízená.

**

Corvinus Declaratio: A očividně „pro“ bylo zastoupeno vícekrát než „proti“. *usměje se* Věřím, že si tato funkce našla tu pravou a je svěřena do dobrých rukou. *usměje se na Emm* Jelikož od Tvého oficiálního zvolení uběhl prozatím krátký čas, na co se v rámci prefektování nejvíce těšíš?

Emma Anet Laufey: Taky v to doufám, že budu dobrá prefektka. *uculí se* Noo asi se těším na kolejní celoročku, na které teď pracujeme (možná v datu vydání už bude v plném proudu), ale těším se snad na všechno, co to přinese. *zasměje se*

*

Corvinus Declaratio: Je něco, co bys mohla z chystané celoročky prozradit? *povytáhne zvědavě jedno obočí* Modří studenti by tuto informaci určitě ocenili. *zazubí se*

Emma Anet Laufey: *zasměje se* Myslím si, že můžu prozradit to, že se modří studenti mají na co těšit, ale víc prozrazovat nemůžu. To by pak nebylo ono. *zazubí se*

*

Corvinus Declaratio: Já si to myslela, ale víš jak, zkusit jsem to musela. *zasměje se* Jako správná prefektka ses ale nedala a nic neprozradila. Takže jsi prošla! *zasměje se* Je něco, z čeho máš naopak strach? Pochybuješ v něčem o sobě? Myslíš si, že do budoucna budeš tuto funkci zvládat, až se povinnosti naplno „rozjedou“?

Emma Anet Laufey: Za zkoušku člověk nic nedá, že? *usměje se* Samozřejmě. Teď na začátku mám obavy snad úplně ze všeho, jak mi to půjde a tak. Ale mám velkou oporu v Ari jako druhé prefektce a Envy jako primusce, prostě v celém vedení a toho si moc vážím a jsem za ně vděčná. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Tvé obavy jsou pochopitelné, ještě jak je to teď vše nové, ale řekla bych, že jsi ve správných rukou a holky na Tebe určitě dohlédnou a v případě potřeb nebudou váhat s podáním pomocné ruky. Je to jedna z věcí, kterých si na modré koleji sama velmi vážím. Před Tebou byla prefektka Hayley Moon. Jak dle Tebe zastávala tuto funkci Hayley? Je něco, co bys chtěla dělat jinak? Přemýšlela jsi už nad nějakými inovacemi?

Emma Anet Laufey: S tím naprosto souhlasím. No Hayley jsem zažila ve funkci pouze jeden rok a myslím si, že byla skvělá prefektka. Zatím jsem ani nepřemýšlela, co bych dělala jinak, nebo ne. To asi vyplyne z daných situací.

*

Corvinus Declaratio: Přála sis stát se prefektkou? Pokud ano, co bylo největším důvodem tohoto přání?

Emma Anet Laufey: U Merlina, tak tahle otázka mě zaskočila. *zasměje se* V prváku jsem o tom nestihla pořádně přemýšlet a rozkoukávala se, a pak ta nabídka přišla. *uculí se* Možná bych nad tím přemýšlela v dalších ročnících.

*

Corvinus Declaratio: Počítáš s tím, že se nadále budeš zapojovat i do dalších aktivit, kterých jsi byla doposud součástí, nebo se chceš teď výhradně zaměřit na prefektování?

Emma Anet Laufey: Chtěla bych se zapojovat v podstatě jako doposud, ale uvidíme, jak to situace dovolí. *zazubí se*

*

Corvinus Declaratio: Vypadá to, že máš zatím v plánu jet naplno. Kromě toho všeho jsi i patronkou a momentálně studuješ tři předměty a navštěvuješ dva semináře. Bude se tento počet předmětů rozrůstat, nebo je to finální číslo? A jak to vidíš se semináři?

Emma Anet Laufey: Přesně jak říkáš. Patronče mám skvělé, předměty zůstanou tři. Jednou bych chtěla jet na diadém, ale to je hudba budoucnosti a semináře se vždycky uvidí podle nálady a témat, jaká se vypíší.

*

Corvinus Declaratio: Třeba se tato hudba budoucnosti jednou vyplní a diadém získáš. *usměje se* Představa je to moc hezká… Usuzuji správně, že máš ráda výzvy a vytrvalost Ti nechybí? Řekneš nám nějakou svou další silnou stránku, které si na sobě nejvíce ceníš?

Emma Anet Laufey: To určitě mám a řekla bych, že nechybí. *usměje se* To je těžký takhle říct a taky o tom neumím mluvit. Ale řekla bych zodpovědnost a schopnost si věci zorganizovat, protože všechno mám poznamenaný a rozdělený barvičkami. *uculí se*

*

Corvinus Declaratio: Další maniak do organizování. *zazubí se nadšeně* Emmi, když jsme ještě u těch výzev, byla v poslední době nějaká, které jsi čelila? Ať už ve světě kouzelníků, nebo u mudlů?

Emma Anet Laufey: Maličko, všechno má svoji barvičku. *uculí se* Hmm, nějaká výzva. *zamyslí se* Myslím si, že celkově pokračovat na magistra je výzva sama o sobě a u kouzelníků to vidím asi teprve na budoucí výzvu v podobě první kolejní celoročky, kde je velká zodpovědnost. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Tak to tak vidím, že kromě zodpovědnosti a organizovanosti bude jednou z Tvých silných stránek určitě i cílevědomost. *usměje se* Studium jak na hradě, tak i u mudlů, pilná jako havránek. *mrkne* Jsi novopečená prefektka. Tvé silné stránky už víme, ale co ty slabé? Je něco, na co by si osazenstvo modré koleje mělo dát pozor? *zvědavě čeká*

Emma Anet Laufey: Mno, myslím si, že jenom na začátku trochu nejistota, ale to přejde. Samozřejmě svou práci a povinnosti budu dělat co nejvíce zodpovědně *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Během rozhovoru jsme se dostaly k tomu, jakým aktivitám se ráda věnuješ na hradě a v jeho okolí. Co Tě baví u mudlů, jak trávíš svůj volný čas, máš nějaké speciální koníčky?

Emma Anet Laufey: Nevím, jestli bych to nazvala jako speciální, ale ráda si čtu, hlavně krimi, true crime nebo fantasy, sportuju. Teď už spíš jenom na in-line bruslích, ale ráda jdu na hokej a tak. A ráda koukám na filmy a seriály, ale radši se koukám na to, co znam. *směje se*

*

Corvinus Declaratio: Pěkné využití volného času. *usměje se* Dáš nám tip na fajn seriál nebo film?

Emma Anet Laufey: No, teď mě takhle z hlavy napadají Myšlenky zločince, Mentalista, NCIS, teď nové Sněžné bratrstvo, ale bylo by jich určitě více. Každopádně kdyby chtěl někdo další tipy na knížky, filmy nebo seriály, může mi poslat sovku a ráda se podělím. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Děkujeme za tipy a za možnost kontaktovat Tě přes sovinec, určitě toho někdo využije. *usměje se* Doporučuji dokoupit sovám zobání, ať se Ti při zasílání korespondence hladem nezatoulají. *zasměje se* Také Ti chci ještě jednou poděkovat za rozhovor, za Tvůj čas a sdílnost. Věřím, že Tě čtenáři mohli o něco více poznat. Přeji Ti, abys prefektování zvládla levou zadní a tato funkce se stala Tvou vášní. Věřím, že nejistota se postupně rozplyne a jak Tě vyzpovídám v budoucnu, tak si budeš pěvně jistá v kramflecích. *s úsměvem mrkne*

Emma Anet Laufey: Také děkuji za rozhovor a děkuji za podporu. *usměje se a trošku se začervená*

***

Jsem velmi ráda, že jsem mohla s Emmou vést rozhovor. Je to milá havraspárská dušička, které je určitě vhodné věnovat pozornost, protože její aktivita a účinkování v koleji rozhodně nekončí, právě naopak! Budu se těšit na naše příště a kdo by měl zájem s Emm poklábosit například o seriálech, knížkách nebo mudlovském světě, může ji pozvat k Rosmertě na něco dobrého, třeba na máslový ležák.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Vivienne van Abernathy
Vydáno: 2/2024

Komentáře
Slečno Emmi, mám velkou radost, že jste na post kývla, jste výborná prefektka! Díky i Vivi za skvělé otázky a poctivý rozhovor. :)
Arietty | 09. 06. 2024
1718708777