Máte plný šatník? A můžeme ho vidět? 2. díl: Kde nic není jisté, všechno je možné

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vypadají šatníky největších módních ikon našeho hradu, nebo jaké poklady ukrývá truhla osob, které jsou na hradě už desítky let? Schovali si nějaké retro kousky, nebo je s novými kolekcemi poslali do světa či k Vetešníkovi? Kolik outfitů mají uložených v kolekci a jak často se převlékají? My jsme holky zvědavé, proto jsme se tohle všechno a mnohem více rozhodly zjistit. Tentokrát se podíváme do šatníku studentce, které v žilách koluje zelená krev a hadí řeč jí není cizí.


(Ilustrace: Grace Annabeth Reatcher)

**

Měsíc utekl jako voda a nám je velkou ctí, že vám ke čtení můžeme nabídnout další díl MPŠaMHV. Tentokrát nám svůj šatník odkryje jedna ze zmijozelských studentek, která se díky svému skvělému vkusu často ocitá v Módní patrole, oči hradních obyvatel si pohledy na ni nikdy neodpustí a někteří jí dokonce věnují tolik času a úsilí, že se k jejím patrolám opakovaně vrací a sází jí palce jak nahoru, tak dolů. Asi proto, aby neusnula na vavřínech a stále předváděla jeden lepší outfit za druhým. Jaká parádní a nevšední motivace!

(Únorová patrola, které z nepochopitelného důvodu neustále přibývají palce dolů.)

Třetí dotazovanou modelkou je studentka 4. ročníku Faye Sages! Faye zastávala jeden školní rok funkci prefektky, šéfredaktorky a je také nepostradatelnou posilou famfpalového týmu, který na zápasech reprezentuje na pozici odrážeče. Trénink však nezanedbává ani na dalších postech.

Své dovednosti piluje i v oblasti sesílání kouzel. Pravidelně navštěvuje hradní sklepení, aby porazila nějakou příšeru, a sbírá také zkušenosti v soubojích proti obyvatelům hradu. Její dosažené výsledky za tak krátkou dobu jsou obdivuhodné a na módu nezapomíná ani v samotném soubojáku! Jen pohlédněte na její outfit, který Faye nazývá mít oči všude“ a ačkoliv se to vzhledem k jejímu zranění může jevit jako ironie, opak je pravdou. K perfektnímu zraku jí totiž dopomáhají její hadí pomocníci, kteří jí zdobí hlavu přesně jako řecké Meduse.

Soubojákový outfit

(Ukázka oblíbeného oděvu pro soubojový klub.)

Svou kolej zastupuje kde může a není pro nás velkým překvapením, že se příležitostně anagazuje také v Hadím králi coby redaktorka a to v hodnocení módy. K nahlédnutí zde, nebo tady.

Nesmíme opomenout zmínit její členství ve spolku U Růžové chryzantémy, kde můžeme objevit její dva povedené návrhy doplňků, které jsou k dostání na pultech Příčné ulice.

Jedním z nich jsou Antivalentýnské brýle v několika barevných provedení a zlatá spona Sak(u)ra paráda, která byla speciálně vytvořena do asijské výzvy pořádané Růžovou Chryzantémou. K dostání byla spona prozatím pouze jednou, a to na Příčné ulici loni o Valentýnu.

ANTV Brýle a Sak(u)ra paráda

V Křišťálové jeskyni můžeme nově také zakoupit další doplněk od Faye Řetízek s obručemi, který se objevil teprve pár týdnů společně s dalšími novými kousky nabízenými napříč obchody.

Řetízek s obručemi

A v neposlední řadě bychom o Faye dnes nepsaly, kdyby nebyla výraznou módní ikonou. Často se dostává do hledáčku módním patrolářům, objevila se také v článcích naší rubriky XXL Módní patrola a obecně přitahuje svými outfity pohledy hradních obyvatel. Následující koláž outfitů jsme poslaly několika hradním obyvatelům, aby vybrali jeden, který se jim líbí nejvíce a svůj výběr zdůvodnili. Kdo jaký vybral?

Freya Reeves: Líbí se mi outfit č. 2.  Působí na mě velice pozitivním dojmem. Jaro se blíží, vše bude dobré. Přesně tak. Strašně se mi líbí ozdoba ve vlasech a zavařovačka vedle postavy. Definitivně je jaro tady a blýská se na lepší zítřky.

*

Jeba Záhradníková: Určite ten, čo bol od Faye v Šmrnci, *směje se* pretože nielen sa obliekla, ale ešte sa kvôli tomu dočasne zmrzačila, a to je teda dedikácia, ktorú väčšina nemá.

*

Aya Watanabe: Z nabízených modelů se mi nejvíce líbí tenAya Watanabe uprostřed v prostřední řadě. Francouzská mašle se stala v poslední době mým oblíbeným módním doplňkem, proto mě tento model zaujal. Moc se mi líbí, jak k mašli ladí i vše ostatní – krásná dlouhá sukně, šátek na krku, a dokonce i brýle. Ty se mi líbí hodně, dodávají outfitu ten správný šmrnc. Vše k sobě krásně sedí, top k sukni pasuje naprosto parádně a já se na outfit nemohu vynadívat. Kytka mi k němu sice příliš nesedí, ale nad tím dokážu přivřít oči, jinak je to totiž perfektní. *usměje se*

*

Arietty Liella Minette: Nejvíc se mi líbí č. 4, protože mi přijde na jednu stranu zajímavý a divoký, ale na druhou stranu i chytře sladěný. Kombinace jako celek mi dává smysl a přijde mi super i zajímavé využití detailů jako např. had kolem krku. *usměje se*

*

Any Dawson: Ten uprostřed. Outfit se mi líbí, protože není přeplácaný, jednotlivé části se doplňují, navzájem se neruší a dohromady to povyšuje celý model na vyšší elegantní úroveň.

*

Vulpecula Aldrovanda Vesiculos: Vybírám outfit z první řady uprostřed. Barvy spolu krásně ladí a celé to dává vibe opravdové lesní víly! Líbí se mi i ladění doplňků!

*

Bertranda Hooki: Najviac sa mi páči štvrtý outfit. Mám rada prírodu, zeleň... Kľudne aj takúto džungľu. *usměje se* A maska cez oči spolu s extravangantnými zelenými vlasmi tomu dodali ešte väčší šmrnc.

*

Nessa Naiadés: Nejvíc se mi líbil novinářský outfitNessa Naiadés Fejferonky. Tohle je přesně ona – dává tam něco ze sebe, konkrétně tu novinařinu a taky se jí povedlo sestavit neotřelou kombinaci a to se mi líbí moc! Mám ráda, když narazím na nějaké zajímavé a nové kombinace, které jsem ještě nikde na nikom neviděla. Nejlepší outfity dokážou něco vyjádřit nebo vyprávět příběh. A tenhle outfit je jedním z nich. Šéfredaktorskou Fejku jsem si oblíbila nejvíc a doufám v další podobné outfity!

*

Princess Star: Rozhodovala jsem se mezi dvěma, ale nakonec jsem si vybrala ten první v prostřední řadě. Mám ráda bohaté outfity a tento dává hlavu a patu. Působí to jako výjev z pralesa, hodí se k němu i paruka a had kolem krku už je jen třešničkou na dortu. Pro moje oči je to výborně nakombinovaný outfit, ačkoliv vlastně oblečení není téměř vidět.

*

Brianag Mac Coileáin: Nejvíce mě zaujal první modelBrianag Mac Coileáin v poslední řadě. Poslední dobu tíhnu k elegantním modelům se širokými kalhotami. Černá kombinace je vždycky dobrá volba a bude stále v kurzu. Kombinace kulotek s košilí s velkou mašlí tvoří elegantní kombinaci. Redaktorce to umožní hbitost a obratnost. Může jako správný fotograf fotit se všech možných i nemožných úhlů. Zároveň outfit působí vzdušně, takže i v teplejším počasí v něm může být příjemně, a pokud by se přece jenom ochladilo, tak přes sebe přehodí sáčko. Boty na podpatku tomuto outfitu dodávají ženskost a jsou dostatečně vysoké na to, aby redaktor na tu situaci dobře viděl. Novinářské okolí v podobě papírového deště, hromady knih a brku už jenom dotváří tu pravou atmosféru! Možná trochu navíc je tu bleskobrk, který mi tam úplně nesedí, ale chápu, že někdy je potřeba zapisovat všechny drby rychle!

*

Martin Matýsek: Hele asi tohle. *ukáže na šestý model* Ať koukám jak koukám. Tedy modely jsou pěkné všechny. Ale tady zaolasa mě dětské já. Navíc samozřejmě tam velkou roli hraje Olaf, který má rád vřelá objetí. Ve spojitosti s motivem vloček. Ač zimu nerad, tak tohle spojení je fajn.

**

Jak bylo zmíněno na začátku, tak není zahrnována pouze chválou, ale někdo si dává tu práci se k jejím outfitum vracet i několik měsíců zpět, aby hodil palec dolů. A věřte, že škrkny jsou v tom tentokrát nevinně... Nad celou touto záhadou nám zůstává rozum stát, ale každý kdo se na ni podívá, tak musí uznat, že vkus má a takové hodnocení není na místě. Jsme ale rády, že to Faye bere s nadhledem!

O zamýšleném rozhovoru věděla Faye dlouho dopředu, proto jsme ji chtěly jednoho pátečního odpoledne oslovit a rozhovor s ní uskutečnit. Myslely jsme, že by si mohla u módní přehlídky a představení svého šatníku odpočinout a načerpat tak novou sílu. Upřímně jsme ale nečekaly, že to vezme doslova a přivítá nás nejen v unaveném rozpoložení, ale i outfitu. Chvíli jsme na ni zíraly, ona skrze nás a my zase na ni. Nicolette si pohotově něco zapsala a Vivienne také dvakrát nelenila a cvakla ji démonkem.

Spící Faye

(Outfit Faye v odpoledních hodinách. Zachycena přesně dvě minuty před 15. hodinou)

Jak se ukázalo, tak byl pro Faye týden náročnější a ani debatování o módě by to nezachránilo. Usoudily jsme tedy, že bloumající, schovaná a znavená Faye by nám toho asi moc nepředvedla, proto jsme první pokus raději odpískaly a rozhodly se to nechat na jindy.

Druhý pokus nebyl o moc úspěšnější a opět se nám nepodařilo, tentokrát uprostřed týdne, najít Faye v tom správném rozpoložení. Spící a zasněnou jsme ji minuly u Velké síně, kde si našeho snažení získat její pozornost ani nevšimla.

Opět spící Faye

(Faye jedno středeční odpoledne.)

Na třetí víkendový pokus jsme s vhodným načasováním uspěly. Nicolette měla na starost přípravy v komnatě nejvyšší potřeby, kde se měly společně sejít, a Vivienne se ujala funkce garde dámy, dělala Faye společnost a pomohla jí s oblečením.

**

Setkání v KNP

Nicolette vejde do prázdné, vyklizené místnosti, položí na zem tašku s fotoaparátem, listy pergamenu a dalším nezbytným vybavením, které chce mít vždy svoje. Ve dlouhé ruce drží piknikový koš, který naplnila různými dobrotami z kuchyně. Od ovoce, zeleniny až po slané pochoutky všeho druhu. A nechybí ani sladkosti jako čokoládové pralinky, mini dortíčky anebo oříšky v cukru. Nechybí ani havrasparská horká čokoláda, čaj, káva, voda s ovocem a džus. Představí si stolek se třemi křesly a komnata jí okamžitě vyhoví. Dvě houpací křesílka nesou havrasparské barvy a třetí z křesel je honosnější, skoro připomíná královský trůn a je v barvách zmijozelské koleje. Nicolette nic víc nechystá a čeká, až dorazí Vivi spolu s další obětí, které pomáhá s truhlou oblečení.

Nic už nervózně kouká na hodinky a přechází z jednoho konce místnosti na druhý snažíc se udržet myšlenky pod kontrolou. Už, už chce jít holkám naproti, když v tom do komnaty jako velká voda vpadne nadšená Vivienne, která před sebou tlačí stojan s oblečením. V závěsu za ní je Faye, za níž levituje masivní dřevěná truhla plná dalšího oblečení a doplňků.

Vivienne: Jsme tady! *zářivě se usmívá a přitom veze stojan do rohu místnosti* Snad jsi nečekala příliš dlouho… Zdržely jsme se. Nevěřila bys, kolik má Faye oblečení! *jiskří jí v očích* Všechno jsme vzít s sebou nemohly a vybírání bylo opravdu složité. *na důkaz přikyvuje s vážným výrazem*

Nicolette: Čekala... *zamumlá potichu, že ji není slyšet a poslouchá dál Viv*

Vivienne: A aby toho nebylo málo, cestou jsme ještě potkaly Bertrandu Hooki a zapovídaly se. *má omluvný výraz* Musely jsme také krotit touhu zaběhnout ještě na PU a omrknout aktuální nabídku, co kdyby náhodou. Ale dost povídání. *obrátí svou pozornost na Faye* Tady ji máme. *zatleská a ukáže směrem ke vstupu do komnaty* V plné parádě, perfektní náladě a se spoustou oblečení! *dívá se na Faye a potom se rozhlédne po místnosti* Skvělá práce, Nic! Moc hezky jsi to tady připravila, jen by to ještě chtělo zrcadlo a nějakou kabinku na převlékání. *sotva její slova dozní a v komnatě se objeví vše potřebné*

Nicolette: *z radosti a z lehkých rozpaků ji jemně zčervenají tváře* Děkuji Viv, chtěla jsem, ať se tu našemu hostovi líbí. Měla jsem tušení, že tu přece jen něco chybělo, ale teď už je to, dá se říct, perfektní. Přece jen já jsem tu spíše přes to jídlo. *zasměje se a svou plnou pozornost již nadále směruje na Faye, se kterou se jde přivítat.* Ahoj Faye! Moc děkujeme, že ses s námi sešla na tomto netradičním místě. Obvykle pro rozhovory volíme třeba hostinec madam Rosmerty, ale nemyslíme si, že by byla nadšená, kdybychom tam dotáhly stojany s oblečením, zrcadlo a další serepetičky. Ale kdo ví, třeba by přehlídku uvítali hosté a možná by v dalším vydání chtěla účinkovat i samotná Rosmerta. No, to je teď jedno. Jsme tady a věřím, že komnata nám poslouží tím nejlepším možným způsobem pro tuto událost. *vychrlí ze sebe*

Vivienne: *Přikyvuje proslovu od Nic a současně přemýšlí nad módní přehlídkou U Tří košťat a už se jí v hlavě začínají rodit plány, jestli by se něco takového nedalo někdy uskutečnit. Myšlenky se jí doslova vaří, a pak ji z představ nemilosrdně vytrhne hlas od Nic.*

Nicolette: Viv? Viv? Viv!

Vivienne: Eh?

Nicolette: Vnímala jsi, co jsem teď říkala? Měla jsi zase ten svůj zasněný pohled, jako když nad něčím intenzivně dumáš. *zvedne jedno obočí*

Vivienne: Ne, teda ano. Všechno jsem vnímala. *poškrábe se za uchem a kouká jinam* Pokračuj dál, prosím. *snaží se skrýt vlastní pochybnost*

Nicolette: *nevěřícně si Viv měří pohledem* Jen aby. *a pokračuje dále ve svém výkladu* Faye, i když je komnata co se potřeb týče vybavená, chtěla bych Tě požádat, abys nyní zapojila svou představivost a doladila KNP dle současné podoby Tvého coby Pokoje-šatníku. Takže budeš mít dostupné vše tak, jak jsi zvyklá. Od skříní, paravanu a všeho, nač bychom mohly s Viv zapomenout, a také můžeš přemístit nebo nechat rozplynout převlékací kabinku, využíváš-li jen paravan.  Ještě bych Tě chtěla požádat, abys nezapomněla k tomu všemu zvolit i skutečné barvy a doplňky. My se tak budeme moci přenést k tobě a budeme to mít autentičtější. *zajiskří jí v očích a děsně nenápadně mrkne na Vivi*

Vivienne: *Hltá každé slovo Nic a je nadšená z její kreativity a schopnosti myslet na každý detail.* Jestli někdy budu předávat patrolu, chci ať je to Nic! *Pomyslí si. Na to rychle myšlenku setřese a je plně pozorností v KNP, kde se Faye začne koncentrovat k myšlenkové rekonstrukci místnosti.*

Faye: Uf, ještě, že známe to levitační kouzlo, jinak bychom sem s Viv všechny ty hadry jen tak nedotáhly. *gestem naznačí otření čela od potu, usměje se na Nic na pozdzrav a rozhlédne se kolem sebe* Tohle vypadá rozhodně příjemněji, než u Rosmerty, ale máte pravdu, že by to chtělo trošku poupravit. *zavře oči a dá se do práce*

V pokoji se jako první zjeví ve zdech nádherná velká okna s vyřezávanými dřevěnými rámy. Po stěnách prosvětlené místnosti se začnou plazit nádherné rostliny se srdcovými zelenými lístky, které při bližším prozkoumání mají i různě barevné odstíny. Na zemi se objeví různé druhy koberečků, od divokých vzorů po ňuchňací chlupáče. Kolem studentek se zhmotní blyštivá zrcadla, která kromě vzhledu odráží i krásy duše, a zároveň z druhé strany poslouží jako paravan. Po místnosti ze země vyrostou figuríny, na které samo nalétá oblečení z bedny tak, aby byly všechny kousky prezentovány co nejlépe. Prostředku místnosti dominuje stolek plný šperků a dalších doplňků.

Faye: *spokojeně otevře oči a nabídne si dobroty z připraveného občerstvení*

Vivienne: *nevychází z údivu a je naprosto okouzlená tou krásou*

Nicolette: *spadne jí brada z toho, jak se komnata změnila k nepoznání* To-je-krá-sa! *jde se blíže podívat na rostliny* Mně vždycky všechno chcípne. *zamumlá a otáčí se kolem jako Alenka v říši divů*

Faye: Tak ještě, že tyhle rostliny žijí hlavně z představy, a ne dobré péče! *zasměje se*

*

Vivienne: Atmosféru máme navozenou, takže není čas ztrácet čas a vrhneme se na otázky. *zazubí se na jejich další oběť* Faye, nelze si nevšimnout, že patříš k hradním osobám, které se často objevují v patrole a ze Zmijozelu jsi snad nejčastější osobou, která bývá módně hodnocená. Současně jsi spojována se skvělým módním vkusem, proto tu dnes také jsme. Zajímalo by nás, jaký vztah máš k hradní módě. Pustila ses do vybavení svého šatníku ihned po vstupu na hrad a rozkoukání se po Příčné ulici, nebo se spíše jednalo o pozdější nástup módního šílenství, ehm, teda vášně? *přikyvuje s úsměvem na opravu*

Nicolette upíjí horkou čokoládu, upřeně se dívá na Faye a houpe se v křesle.

Faye: Spojována se skvělým módním vkusem... *s úsměvem slova zopakuje a začne vzpomínat na okamžik, kdy poprvé prošla hradní bránou* Naprosto jsem obdivovala, nebo spíš záviděla, ostatním jejich róby a zajímavé kousky, zatímco já jsem se po chodbách plazila v uniformě plné děr. Ale to mi nevydrželo dlouho... Má hadonoška na mě totiž nakráčela s vyčítavým pohledem a se slovy Co to máš jako na sobě?! Se za své hádě nechci stydět!, čímž změnila mnohé. Ptáte se, kdo že to byl mým opatrovníkem? Znáte Nessu, žejo? *směje se* Právě ona a slečna Barb se pro mě na začátku staly módními ikonami.

No a pak už to šlo se mnou z kopce. Trpěla jsem nákupními horečkami, obsesivním procházením všech obchodů a přiznávám se, že mi nebyl cizí ani stalking těch, kteří měli od nějakého krámku klíče. Hradní móda mě prostě chytla za pačesy a už nepustila.

*

Nicolette: Tak to naprosto chápu, že být patrončetem Nessy s sebou chtě nechtě neslo určitě povinnosti v oblasti módy. *zasměje se* A my jsme rozhodně rády, že tě to nadchlo v takovém měřítku, protože díky módním nadšencům může MP pokračovat a aktuálně i tenhle projekt. *zajiskří jí v očích*

Vivienne: *při zmínce na děravou uniformu se usměje a doplní Nic* Myslím, že tímto jsme si prošli snad skoro všichni. *zasměje se* Jak to tak poslouchám, tak jsi byla k módě vedena hned od samého začátku, přece jen jste kolej, která se nejčastěji převléká, takže to dává smysl. *směje se* Ještě mě tak napadá, když jsme u té uniformy a vyčítavého pohledu Ness, dostala jsi od ní nějaké oblečení? A teď nemám na mysli jako Dobby, kterého nový kousek oblečení osvobodil, *zasměje se* ale spíš nějaký předmět, který v tobě probudil touhu po takřka věčném nakupování. *dívá se zvědavě na Faye*

Faye: Dostala jsem od Ness spoustu krásných věcí, ale nemohu si teď vybavit, který byl ten, co by mě takhle pošťouchnul. *usilovně přemýšlí*

Vivienne: *ihned ji zaujme spoustu krásných věcí“* Mohla bys nám tedy sdělit, který předmět, co jsi dostala od své patronky máš nejraději? A odpověď typu: Všechny mám ráda nebereme. *nekompromisně se s Nic zadívá na Faye*

Nicolette: *souhlasně přitakává Viv* Přesně jak Viv říká. *zasměje se*

Faye: *zasměje se* Naštěstí mám na tohle jasnou odpověď! Nejlepší věc, kterou mi darovala, je Maska Spící luna. *letmo se dotkne masky ležící na stolečku*

Vivienne: *při pohledu na masku se kousne do rtu a tváří se zoufale* Tak to se vůbec nedivím. Nádherný předmět. *zvedne se a lehounce se masky dotkne* Co říkáš, Nic? Souhlasíš?

Nicolette: Tak to je opravdu cennost! *přikyvuje a snaží se nezávidět* Takže předpokládám, že darovanou si necháváš a do slosovačky jsi dala nějakou erární? *zasměje se*

Faye: Samozřejmě, že si darovanou nechávám! Ve Ssslosovačce je jiná, která se mi dostala pod ruku. *s úsměvem mrkne na vyjukanou Nicolette*

*

Nicolette: *spadne jí takový balvan ze srdce, že se slyšitelně ozve celou místností zadunění* To se mi ulevilo! Každopádně bychom taky braly, aby se nám pod rukama objevovaly takové předměty. *zasměje se, zasní se a čeká s nataženýma rukama, zda jí tam něco nepřistane* No nic, takže k věci. *vzpamatuje se* Zmínila jsi, že ony dva velké módní vzory nastartovaly to zapálení pro módu, věčné prolézání obchodů a také časté strojení. Díky tomu jsme si mohly všimnout, že třeba takový outfit do sklepení zůstává stejný. V šatníku je možnost si uložit jednotlivé outfity do kolekce, tak by nás zajímalo, jestli tuto funkci využíváš, nebo nastavuješ vždy vše ručně? Kolik kolekcí máš uložených a které z nich využíváš nejčastěji a jak je máš pojmenované? *vyzvídá*

Faye: *začne okamžitě počítat, až jí z toho začnou kolem hlavy běhat divně motající se čísílka* Mám uložených 161 kolekcí a mně samotné se tomu nechce věřit! Je však nutno podotknout, že některé jsou si velmi podobné, a spoustu kolekcí již není kompletní. Třeba taková kolekce Uniforma“ je v mém šatníku opravdu zbytečně. *zasměje se* No a tímhle jsem prozradila i jeden z mystických a velmi originálních názvů. Kolekce pojmenovávám buď podle nějakého výrazného kousku oblečení, které slouží jako záchytné body, podle událostí a nebo tak, jak se vidím, když mám daný fit na sobě.

Má naprosto nejoblíbenější kolekce se jmenuje -. Je tedy zcela navrchu a dokáže mě meteleskubleskum vysvléknout, když mám chuť si zkusit vytvořit outfit nový. Hned v závěsu je to již zmíněné oblečení do sklepení *při představě, že by se pokaždé oblékala po jednom kousku ručně, jí přejede mráz po zádech* a úbor na famfrpál. U ostatních kolekcí vidím hlavně problém v tom, že byly vytvořené k různým účesům, a k jiným sestřihům třeba tak úplně nesedí.

*

Vivienne: *opakuje po Faye* Sto-šedesát-jedna uložených outfitů. *snaží si představit ten seznam a rolování v něm* To jsi nás zaskočila! *dívá se na Nicolette, která se v křesle přestala houpat a vejrá na Faye* To je oproti Envy z minulého čísla přesně o 161 uložených outfitů víc. *směje se* Ještě musím dodat, že nahá – připravená kolekce je velmi praktická a neměla by chybět u žádného módního maniaka. *zasměje se* Šetří čas a energii. *mrkne* Podělila by ses s námi třeba o nějaký oblíbený outfit? *zajiskří jí v očích*

Nicolette: *konečně se dopočítá a vrátí se do reality* To je fakt! To jsme nečekaly! *zasměje se* A teda outfit na rychlé vysvléknutí je pro mě naprostý game changer! *uznale kýve hlavou* To se nechám inspirovat!

Faye: *směje se statistice počtu svých kolekcí v porovnání s Envy*

Hmm, oblíbené tematické outfity... *zamyslí se a s mávnutím hůlky a vyřčení prapodivného zaklínadla, na kterým si div nezlomila jazyk, si za zrcadlo přivolá pár kousků oblečení* Jste připravené na módní přehlídku?

Jako první outfit můžete vidět Fejku průzkumnici. Pořádná obuv dobře poslouží rychlému útěku, velký batoh na velkou sváču je nutností a nesmí chybět ani mapa s vyznačenými zkratkami. *doproducíruje se po místnosti a opět zaleze za paravan*

Druhým modelem budiž Kolejní pýcha. Jak můžete vidět, zelená se skvěle hodí k mé šupinaté pleti. *zasměje se* Kolejní outfit bych snad nemohla složit lépe z jiných, než kolejních předmětů. Jsou naprosto úchvatné a všechny je absolutně žeru! ♥ *poškádlí holky hadíky a udělá finální otočku*

A nyní se připravte na noční grandfinale! Ale ne, že přitom usnete! Ať už jsem fakt utahaná a nebo mám (tý)den blbec, bezpečně mě uchlácholí na dotek příjemné prostěradlo a dostatek polštářů. A pokud mi někdo zahraje na dobrou noc jako Chloupkovi, přestanu mít dokonce i kousavé poznámky. *cítí se najednou tak pohodlně, že má nutkání se schoulit na kobereček a nalít si teplý čaj*

 

Průzkumnický outfit do džungleFaye ve zmijozelském outfituSpící Faye

 

Nic nastartuje fotoaparát, pracně se zvedne z křesla a je připravena na dokumentaci přehlídky outfitů. Jakmile Faye oblékne první  outfit, vhodný do lesa, přiběhne k ní, prohrábne liány a cvaká jednu fotku za druhou. U nočního modelu upraví záhyby prostěradla, a pak opět fotí. U předvádění kolejního outfitu se raději přikrčí a nenavazuje oční kontakt. Upraví jen šaty na zemi a při focení zavře oči a doufá, že fotka vyjde, jak má. Jakmile je s focením hotova, jde zpátky do křesla, kde si zběžně pro kontrolu projede zachycené outfity. Spokojena s výsledkem položí foťák do klína a vezme si jednu čoko pralinku a věnuje pozornost Viv, která se právě dostává k další otázce.

*

Vivienne: *jásavě pozoruje, jak si je Faye jistá v kramflecích a s kávou v ruce čeká na předvedení prvního outfitu* Model „Fejka průzkumnice“ je teda parádní! Hned bych takový sama brala. *zasměje se a z bezpečného povzdálí sleduje i další předváděné outfity tak, aby Nic nezacláněla u focení. Každý pečlivě sjede pohledem, pak se na chvíli zastaví, nakloní hlavu k pravému rameni, zase ji narovná a zeširoka se usměje.* Je to pecka, jako vždycky, když Tě fotíme i do patroly. Kolejní pýcha má vypovídající název, k tomu není co víc dodávat, kromě toho, že Ti padne jako ulitý a ty vlasy k tomu... Skvělá volba! Prostěradlový model ovšem vyhrává a že to bude i jeden ze Tvých oblíbených outfitů? *zasměje se* Předvedla jsi nám své nejčastěji nošené šatstvo. Dokázala bys ale ve svém, ve švech praskajícím, šatníku najít tři věci, které jsou tvé nejoblíbenější a tři kousky, které jsou pohřbené hluboko pod vším tím oblečením, nikdy jsi je neměla ani na sobě, ale nemáš to srdce je prodat? Jestli se tedy nějaké takové vůbec u tebe nachází.

Faye: Pfff, takové složité otázky! Vy mi dáváte! *vstane, začne obhlížet oblečení vystavené na figurínách a přehrabovat se v zavěšených ramínkách na stojanech*

Tři nejoblíbenější... FEJKA pracholepka – nejbožejší (a hlavně nesmrtelná!) kytka všech dob, prsten Hadí oko, který se hodí snad téměř ke všemu a málokdy ho sundávám, a Klobouček Zlé Královny, který dokáže pozvednout kalhotové i šatové outfity.

A tři kousky ze dna hlubin, které jsem neměla na sobě? Takové asi nemám. *zasměje se* Všechno jsem si minimálně jednou na sebe vzala, ale je pravda, že bych dokázala najít pár věcí, které moc nenosím i přesto, že jsou moc pěkné. U něčeho jsem prostě zatím nepřišla na způsob, s čím to nosit, kombinovat, anebo udělat něčím zajímavé. *pokrčí rameny* Moc často nenosím věci z kolekce かわいい, šaty Tabula Smaragdina a třeba vějíře.

*

Nicolette: A věř, že těch otázek máme v rukávu spoustu, uvidíme, na které se dostane a jestli se mezi nimi najde nějaká obtížnější. *zasměje se a podívá se spiklenecky na Viv* Přiznávám, že jsem čekala, že se do top trojky dostanou nějaké šaty, tak jsem překvapená, že celou vítěznou bednu obsadily doplňky, ačkoliv zvolené opravdu skvěle! *pokyvuje hlavou* A s kombinováním některých kousků jsem na tom stejně, takže stále u mě v šatníku mají své místo, ale… Kdybys měla v tuto chvíli možnost nechat si na zakázku vyrobit předmět na míru, čistě pro sebe, co by to bylo a proč právě to? *upřeně se zadívá na Faye a poposedne si v křesle*

Vivienne: *Přikyvuje slovům Nic a s velkou zvědavostí čeká, o jaký předmět by Faye měla zájem.*

Faye: Šaty jsem vynechala naprosto záměrně, mezi nimi bych si totiž vybrat nedokázala. *směje se*

S předmětem na zakázku vás asi zklamu odpovědí – nemám nejmenší tušení. A nechci se té otázce vyhýbat, ale fakt nevím! *nasadí nervózní výraz a podrbe se na hlavě* Byly by to šaty? Byl by to doplněk? Co by to mělo vyjadřovat? Vztahuje se to nějak přímo k mé osobě, názorům, pocitům, nebo by šlo jen o předmět? Odráželo by se do toho čistě mé kouzelnické já, nebo by tam proniklo i něco z mudlovského života? Tolik možností, že jsem z toho úplně paralyzovaná!

*

Nicolette: Ahá! Chápu! To jsi tedy vyřešila velice chytře! *zazubí se a ukáže palec nahoru* Kdyby mi tahle otázka byla položena, tak se nade mnou vznáší stejné množství otazníků. *zasměje se výrazu Faye, jak se snaží na něco přijít* Hm, tak trochu jinak, když nápad na zakázkový předmět nemáš… Tak je na hradě nějaký nějaký kousek, který ve tvém šatníku chybí, toužíš po něm, ale sehnat ho je nadlidský úkon? Co je to, nebo je jich víc? Nebo není žádný?! *je zvědavá, jestli existuje něco, po čem Faye prahne a nemá to, nebo vždy dokázala sehnat vše, co chtěla*

Faye: Hned jako první mě napadlo Havraspárské světlo ve tmě, ten Měsíc se mi opravdu líbí a chtěla bych, aby mi taky zářil nad hlavou. Pak už by jen stačilo, aby na mě někdo hodil hvězdičkyyyyy a byla bych jak v sedmém nebi! *zasměje se* Jinak všechno, co má pomyslnou nálepku vzácné“, mě přirozeně přitahuje jako magnet. Naprosto kouzelné mi přijdou odměny za uskutečněné čaropřehlídky, a takovej pytel od brambor by mi zaručeně slušel. Určitě bych si ráda do svého majetku přidala i nějaké masky, Věneček dobré víly a v neposlední řadě bych jednou ráda sehnala i kreativní set(y). *už už chce vyjmenovat i sovy, které by chtěla mít, ale vzpomene si, že sovy vlastně do šatníku nedává... většinou*

Nicolette: Tomu říkám výběr předmětů! Některé z nich asi dostat do vlastnictví je trochu mystické, ale jak se říká.. nikdy neříkej nikdy! A Věneček dobré víly byl odjakživa můj sen. A nepochybuji o tom, že by ti pytel slušel! *zazubí se a dělá, že myšlenku o zavírání sov do šatníku nezachytila*

*

Vivienne: Já Tě teď asi nepotěším, ale  před námi není vhodné prozradit, že by sis mezi něčím nevybrala. *potutelně se usměje* Takže ze všech šatů, které vlastníš chceme vidět jenom jedny, které by ve Tvém šatníku zůstaly, pokud bys všechny ostatní musela vyhodit a tím se rovnou dostáváme k tomu, abys nám také sdělila pro Tebe nejvzácnější předmět, který Tvůj šatník ukrývá. *začne v kabelce lovit svého kapesního démonka*

Faye se nedokáže pohnout. Holky ji před očima mávají rukou, ale vypadá to, že vůbec nevnímá. Uběhne pár vteřin, minut, hodina. Nic. Děvčata si z nudy při čekání začnou zkoušet oblečení a doufají, že se jejich host brzy vzpamatuje.

Vivienne: Tento kousek je taky skvělý! *ukáže Nic bledě modrý svetřík s růžovou mašlí a automaticky si jej k sobě přiloží a mrkne do zrcadla* Paráda. *V tu chvíli za sebou v odraze spatří na zemi zmijozelské Slytherinsky a hned je běží omrknout.*

Faye

Nicolette: *ukazuje Viv palec nahoru, hbitě vyskočí z křesla na nohy s připraveným foťákem a ukazuje gestem Viv, aby se otočila a zapózovala* Ještě si to tady uprav. *a fotí o sto sedm* Není tu někde ještě růže? Ta je zase moje oblíbená ze zmijozelských předmětů. *pak si ale všimne vystavených masek a přižene se k nim* Hele, hele, dívej! *vezme do ruky masku Gejši a masku Spící luny a střídavě si je dává na obličej a dívá se na sebe do zrcadla* Ta nebo ta. *opakuje výměnu* Obě jsou taaak krásné! *odloží masky zpět na své místo a odevzdaně si povzdechne* Tak třeba jednou… *jde zpátky do křesla, aby tam vyčkala na probuzení Faye z transu, což se stane ještě dříve, než stihne usednout*

Masky

Vivienne: *najednou uslyší, že se Faye probrala ze své letargie a začne jí věnovat maximální pozornost*

Faye: Jedny? Jedny jediné šaty? *probere se z paralýzy* Než abych se rozhodovala mezi takovými možnostmi, to radši překonvertuju k nudistum!

Ale zato nejvzácnější předmět mám naprosto jasný. Doufám, že máte rády testy!

*zaštrachá v zamčené truhličce a vytáhne masku se štítkem test*

Maska XX

Vivienne: Tak tento předmět jsem nečekala, čím se stal Tvým nejvzácnějším? *snaží se za křečovitý úsměv skrýt zoufalost z toho, že Faye nezvolila jedny šaty a doufá, že se Nic podaří učinit zázrak*

Faye: Podařilo se mi ho vytáhnout ještě v době zamoření z jezera, kdy to bylo takové neviditelné rozbité nic. A o pár týdnů později tomuto testovacímu předmětu, který údajně omylem vyplaval ze skladu salónu Stříbrná NiT, Niam vykouzlila i fyzickou podobu, což pro mne bylo opravdu překvapením. *zasní se a vzpomíná, jak si na sebe poprvé vzala tuto jedinečnou masku*

*

Nicolette: Tak to je velká vzácnost! Páni! *padne jí brada* Tomu říkám pořádný úlovek! *usměje se* Zmíněním madam Niam si skvěle nahrála na další otázku, která nás opravdu zajímá. Na hrad jsi přišla v polovině roku 2022, když salón Stříbrná NiT ještě fungoval. O půl roku později přišla nečekaná rána – odchod madam Niam z hradu a zavření jejího butiku. Jak jsi na tuto zprávu reagovala? Zasáhlo tě jeho zavření? Zvládla jsi v závěrečném naskladnění oblečení a předmětů nakoupit všechno, cos chtěla? Máš představu, kolik jsi tam tehdy utratila peněz? *chrlí ze sebe jednu otázku za druhou, což dělá vždy, když je zvědavá*

Faye: Jak jsem reagovala? Asi jako většina ostatních shopaholiků... *vytáhne výpis z konta, který snad nikde nekončí a rychle něco hledá* Přesně takhle! Prodejem veškerého jiného majetku. *ukazuje pár účtenek a zasměje se, ale moc není poznat, jestli vesele nebo ironicky* Koupit jsem ale rozhodně všechno nestihla. Dodnes mě mrzí Mráček deprese, který se rychle vyprodal a Hedvábné šaty, na které když jsem konečně našetřila, tak už byly dveře do obchodu zamčené.

Odchod legendy mě samozřejmě zamrzel, na druhou stranu po odchodu Niam vynikly pořádně nové tváře a ráda ty peníze teď utrácím například za kousky od talentované madam Ginevry nebo Nessy.

Nicolette: Ten výpis je dost všeříkající! *směje se* Přesně takhle v časech minulých vypadaly ty mé, když přišla nějaká nová kolekce a já byla bez úspor. *zavzpomíná* A s mrzením soucítím. Taky bych ještě spoustu věcí brala. Každopádně co má říkat tady Viv, která přišla až po, že. *podívá se na zadumanou Vivi, raději nebude píchat do citlivého místa* Co kdybys položila další otázku, ať přijdeš na jiné myšlenky? *povzbudivě se usmívá, přihraje jí pralinky a zhoupne ji v křesle* Jen ještě dodám, že souhlasím a že kolekce od stávajících návrhářů jsou skvělé! *usměje se a zadívá se na Viv prohlížející si seznam otázek*

*

Vivienne: Eh. *vzpamatuje se ze zamyšlení, na tváři jsem trochu mimo“výraz* Umím si představit, co to muselo být za zběsilé nakupování a prodávání. *při představě předmětů z NiT se jí točí hlava* No, raději popojedeme dále. Navíc je pravda, že jsou na hradě i jiní skvělí návrháři, takže určitě je z čeho vybírat. *nabídne si pralinku a vděčně se na Nic usměje* Faye, netřeba víc říkat, že jsi milovnicí módy a šatník máš narvaný k prasknutí, ale prozraď nám, je toto jedním z důvodů, proč Tě hrad drží? Když se zeptám napřímo, pokračovala bys na hradě i nadále, pokud by se přestaly zobrazovat postavičky a veškeré módní i jiné itemy? *zahledí se na Faye*

Faye: Víte, že podobné nápady se raději nemají ani říkat nahlas, aby se náhodou nestaly, žejo?! *zasměje se* Jako takhle, pokud by zmizely postavičky, spousta věcí by přestala dávat smysl – nemoci i užitečné předměty jako hůlky, nějaká individualita, návrháři by neměli co žrát, a asi by se hrad stal o dost méně zajímavým. Každopádně postavičky nejsou vůbec důvodem, proč v Bradavicích studuji. Hradní móda je jistě příjemným a náročným rozptýlením, ale pro mě jde hlavně o tu komunitu, přátelství, kreativitu, zkoušení nových věcí a rozšiřování si obzorů. Nevím, jak vy, ale já si třeba před nástupem na hrad nikdy žádný drabble nenapsala, nemalovala solí, nehrála tolik bizarních her a nesnažila se ušít předmět z pixelů.

Vivienne: Velmi hezky jsi to teď popsala, až bych řekla, že jsi tím teď hrad sama pozvedla a nenuceně vyzdvihla vše, co může, kromě zmíněných postaviček a módy nabídnout. Možnost kreativně se vyjádřit a do toho si i příjemně poklábosit je určitě jedna z hradních předností. Co říkáš, Nic? *s úsměvem se otočí na svou parťačku*

*

Nicolette: *přitakává a nadšeně se usmívá* To je opravdu krásně řečeno!* A nemůžu nic jiného, než souhlasit! Náležité rozptýlení v oblasti módy aktuálně nabízí i ŠMRNC, do kterého ses zapojila a tvé outfity se často umísťují na vítězné bedně. Zvažovala jsi účast, nebo jsi měla ihned jasno, že do soutěže půjdeš? Trefily se ti pořadatelky zadáním do noty a šlo to samo, nebo ti tvoření nějakého outfitu zabralo více času?

Faye: No jasně, že jsem se chtěla zúčastnit! Hned u prvního kola bylo znát, že to budou neotřelá témata, a to mě na tom lákalo. Možná už jste si během našeho rozhovoru všimly, že mám problém s rozhodováním, když mám přehršel možností na výběr. zachichotne se Zadaní ve Šmrncu mě drží v nějaké určité hranici a dost věcí eliminují, což mi při skládání outfitů dost pomáhá nejen mentálně *povzdechne si*, ale také šetří čas.

*

Vivienne: Jak já Ti s tím rozhodováním rozumím. *protočí oči a pak se zasměje* Určitě je fajn, že se ŠMRNCu účastníš, tady si domluvím mluvit za Havraspár, že jsme rádi za každého, kdo se této módní soutěže účastní, dělá nám radost sledovat, jaké modely jste si připravili. *usměje se* Takže Ti přejeme hodně štěstí a ať si soutěž užíváš až do jejího samého konce. Když jsme ještě u toho tvoření outfitů, ať už do soutěží, nebo jen tak na běžné nošení, kde bereš inspiraci? Jaké barvy ráda upřednostnuješ a jaké vzory máš ráda a kterým se naopak vyhýbáš?

Faye: Mě neskutečně inspiruje Jeba svým vrstvením. To je pro mě až fascinují, protože já si často jedu svoji jednoduchost, která může působit nudně. Občas si řeknu Hmmm, a jak by tohle zkombila Jebuš?“ a snažím se utrhnout ze řetězu a pořádně se odvázat... A nakonec snahu ukončím tím, že se zakutám do postele a vyprdnu se na to. *směje se*

Ve vzorech asi preference nemám, a co se týče barev, jsem ráda, když mají dané kousky oděvu podobný odstín, abych nemusela řešit 50 odstínů podobné barvy, třeba zelené. Jakože někdy to může být fajn, ale jindy mě to irituje.

*

Nicolette: Jeba je mistryně barev a vrstvení, to je pravda! *zazubí se* Už zase mi hraješ do karet! *spokojeně se usměje* Kdo další z hradu je tvým módním vzorem? Čí vkus, schopnost se obléknout obdivuješ? Kdo jsou dle tebe největší hradní módní ikony? *zvedne jedno obočí*

Faye: Myslím si, že už jsem to v průběhu tak trochu nakousla, koho často okoukávám. Ono je těžké vyjmenovat pár jmen, protože bych na někoho mohla zapomenout, a to bych si nemohla odpustit. *nervózně utírá opocené ruce do kapesníčku*

Ale protože by mi nezodpovězení další otázky asi už neprošlo, tak určitě mi jako první na mysl přijdou dámy Žába, Gin, Veronica Maya, spolužačky Nessa, Enselis, Magda, Lóri, Enol, Annya, dušice Márč... *zarazí se* No, vidíte to, neměly jste se mě ptát takhle konkrétně. Tak já to teda shrnu na zelenou kolej. *trochu křečovitě roztáhne rty* Ale abych nebyla úplnej barvista, tak hodně obdivuju pana Filiuse, který má módu prostě v malíku, ze žlutých má cit pro módu Cassiopea a dobré oko má i Freya. *nechce si naběhnout nebo působit vlezdoprdelkářstvím, a tak se svým výčtem skončí*

Nicolette: Moje hlava senilní… *plácne se do čela* Každopádně super! Přesně tak jsem si to představovala, že zazní výčet jmen! *zazubí se* Věřím, že jmenované zmíňka potěší! *listuje poznámkami a otočí se na Viv* Máš tam ještě něco? *nakloní se a nakukuje jí přes rameno*

*

Vivienne: Nic, když už ji máme tady, musíme využít důkladného zpovídání. *uchichtne se* Faye, děkujeme za odpověď a jak zmínila Nic, určitě tím uděláš radost spoustě lidí. *mrkne* Jelikož sama patříš k módním ikonám a Tvé modely jsou jedny z nejpovedenějších, je jasné, že jsi stálou modelkou Módní patroly, a jak už to tak v našich končinách bývá, úspěch a schopnost v něčem vynikat se neodpouští, co bys chtěla vzkázat svým módním hejtrům? Máš i nějaký vzkaz pro své módní příznivce?

Faye: A že jich mám, co? *zasměje se* Řekla bych, že hradní móda (stejně jako sympatie a náklonnost) je velmi subjektivní a chápu, že ne všem se všechno líbí. Každý vkládáme svou energii do věcí, které jsou pro nás důležité a pokud někoho životně naplňuje se vracet k outfitům mé pixelové postavičky, tak prosím. Každopádně místo bambilionu palců dolů klidně ocením i rady a tipy, co udělat lépe! *pokrčí rameny a usměje se na holky*

A vzkaz pro módní příznivce nemám a nic mě nenapadá. *Faye předvede hlasitý smích, který následně přejde do úsměvu*

*

Jsme rády, že si tímto jednáním nenecháš zkazit náladu. Každopádně od tohoto tématu přejdeme k příjemnějším záležitostem a to je opět módní okénko. Předvedla bys nám prosím své tři úplně nejvíc nejoblíbenější outfity? *plná nadšení se v křesle rozhoupe*

Faye: Začala bych tím, že ne vždy se ke stejnému outfitu hodí i stejný účes. I proto se vám tu teď nebudu promenádovat, protože bez služeb kadeřníka by to nebylo ono, ale co byste řekly na tohle... *zavře oči a představuje si, jak se v rohu myslí objeví myslánka* Jdeme na to? *s úsměvem vstane, dojde k myslánce, kde vloží k nahlédnutí své tři vzpomínky*

Outfity Faye

Vivienne: *Nahlédne do myslánky a vidí nápadité outfity. Doufá, že to, co teď udělá, klapne a tajemná komnata ji podpoří. Vytáhne kapesního démonka a ponoří jej do myslánky. Udělá tři snímky, nevyjde žádný blesk. Vynoří se z myslánky i s démonkem a v obavách do něj nahlédne.* To mě podrž! Ono to vyšlo! *s úžasem hledí na vydařené portréty modelů.*

Nicolette: *ponoří hlavu do myslánky a kochá se outfity* Boží!

*

Vivienne: Prozraď nám, jak jsi na tom s ošacením a celkově módou u mudlů. Máš nějaký svůj oblíbený kousek, ke kterému se ráda vracíš? Necháváš se pohltit trendy,nebo jsi spíše zastánce nošení svých ověřených outfitů? Vzpomeneš si vyloženě na jeden nějaký trend, který Tě absolutně minul?

Faye: Mám dojem, že mě minuly asi všechny trendy. *směje se* Jsem zastáncem toho, ať si každý nosí co chce, hlavně ať se v tom cítí dobře. Ačkoli jsem dřív byla poměrně shopaholik, snažím se teď věci nakupovat víc s rozmyslem a nejdřív nacházet nějakou udržitelnou alternativu – například zbožňuju sekáče. *hledá vyděšené pohledy* Moje peněženka mi teď častěji děkuje, než nadává, a příroda snad taky. Mým nejoblíbenějším kouskem je asi pyžamo, ke kterému se ráda vracím každý večer. Ale občas ho teda i vyperu. *dodá, aby z toho nebyl bulvární titulek, že „Faye smrdí“*

*

Vivienne: Myslím, že na sekáčích není nic špatného, právě naopak. *usměje se* Navíc, kdo v nich umí hledat, si může přijít často na hezké kousky. Já, merlinužel, spadám k těm, kteří to neumí. *zasměje se* Dobrá, budeme Ti věřit, že si pyžamo pereš, alespoň u mudlů. Je nějaký film se zaměřením na módu, na který se ráda podíváš a kdybysměla jednou větou popsat to, co ti móda evokuje, co by to bylo?

Nicolette: *přitakává Viv* Mně se daří urvat v sekáči na havráňata, ale něco pro sebe je celkem oříšek a jestli se mi to povedlo třeba dvakrát? *přemýšlí* Je rozhodně super, že tobě se to daří! *usmívá se*

Faye:

Móda mi evokuje osobitost a jedinečnost, ale zároveň někdy až moc velké nároky a zbytečnou kritiku – prostě nic není černobílé, ačkoli je černobílá super kombinace. *směje se*

A filmy... *zamyslí se* Jsem ten typ člověka, který se může podívat na film a o hodinu později neví, o čem byl. Takže seznam snímků by byl spíš vybavení si názvů, ale už ani nemůžu s jistotou říct, jestli se mi líbily, nebo ne. *nervózně se usměje, že zase dává neurčitou odpověď* Ale myslím, že Cruella byl super film a Devil wears Prada tuším taky. *snaží se vyšťourat aspoň něco ze svého děsné paměti* Určitě od vás i čtenářů ocením tipy, na co bych se měla (znovu) podívat.

Vivienne: *líbí se jí, jaký má Faye názor na módu* Co se týče těch filmů, tak Ďábel nosí Pradu je prostě tutovka. Tento film by povinně měl vidět každý módní nadšenec a ještě bych přihodila Báječný svět shopaholiků. *uculí se*

Nicolette: *snaží se vzpomenout na nějaký film, který v poslední době viděla* Tam móda nebyla, ani tam… *mumlá* U toho jednoho jsem zase usnula… *omluvně se na holky usměje* Asi s žádným dalším, který nebyl jmenován nepřijdu, pardon! A oba filmy jsou boží!

*

Vivienne: Faye, chceme Ti s Nic poděkovat, že ses účastnila tohoto rozhovoru a dovolila jsi nám více než nahlédnout do svého šatníku. Doufáme, že jsi si tuto nekonečnou jízdu užila tak jako my, ale je načase v nejlepším skončit. Věříme, že si čtenáři mají o čem počíst a přejeme Ti do budoucna, ať se Tvůj šatník stále plní. Patrola Tě sleduje! *mrkne a usměje se na Faye*

Nicolette: *přikyvuje Viv na souhlas* Moc děkujeme za tvůj čas, módní přehlídku a výřečnost! Byla to zábava! *usmívá se*

Faye: Já moc děkuji za pozvání a příjemně strávený čas. Sláva plným šatníkům! *se zvolání téměř nenápadně mávne rukou, aby se vydalo rozvěšené oblečení zpět do bedny*

Když děvčata oficiálně ukončila rozhovor a módní přehlídka byla plně dovršena, jako mávnutím kouzelného proutku se začala zavazadla Faye sama plnit jejím oblečením. Zrcadla, paravan i jiná vybavení zmizela z místností dřív, než bys řekl švec. Předváděcí figuríny pochopily, že pro teď jejich úloha došla svému konci. Vivienne zavřela oči a místnost se přeměnila na útulný salónek. Dívky zůstaly ještě chvíli sedět, aby si naplno vychutnaly nachystané občerstvení. Jakmile měly dohodováno, Nicolette sbalila, co zůstalo, do košíku, ve kterém vše přinesla, a Faye s Vivi zase popadly zavazadla a společně se daly se na odchod. Posezení se za nimi rozplynulo a místnost zůstala prázdná. Na závěr udělaly před KNP poslední foto.

Společná fotka

Poznámka redaktorek: Faye na náš zvědavý, možná trochu nejapný dotaz, jestli pod každý outfit nosí ladící spodní prádlo, předvedla názorný outfit, kterým to potvrzuje. Děkujeme za odvahu a zapálení do rozhovoru!

***

To, že má Faye plný šatník a skvělý vkus, jsme věděly už před rozhovorem, ale kdyby o tom někdo náhodou pochyboval, tak věříme, že ho díky článku vyvedeme z omylu. Závěrem ještě jednou děkujeme Faye za ochotu, trpělivost a možnost vyzkoušet si její vzácné kousky! To se jen tak někomu nepoštěstí! A pro nás to byl rozhodně zážitek!

O tom, koho bychom měly vyzpovídat do dalšího dílu můžete hlasovat ve vypsané anketě. Jakmile budou známy výsledky, oslovíme osobu s nejvíce hlasy a budeme doufat, že se nám pochlubí svým šatníkovým královstvím!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy & Vivienne van Abernathy
Vydáno: 2/2024

Komentáře
Skvělý článek! Moc se mi tenhle formát líbí, ilustrace od Grace je skvělá a slečna Faye je prostě módní guru, který nemohl v sérii chybět. :)
Arietty | 09. 06. 2024
Já se divím stejně jako Enol :D Já doteď měla uloženou jen jednu kolekci, a to tu na noční převlékárnu :D Faye mě ale inspirovala udělat si i soubojákovou a je to game changer, nechápu, že jsem se předtím (jakože ještě tak dva dny dozadu :D) každý den převlékala do průzkumnické výbavy ručně :D Kolekci "nahá" si asi taky udělám, to zní jako super vychytávka! Díky za článek! Byl velmi dlouhý, ale za přečtení rozhodně stál, je plný informací a bavil mě :)
Ayuš | 22. 05. 2024
Enolko, my děkujeme, že jsi si pročetla tak dlouhý rozhovor :). Nahatou kolekci teď můžeš přepsat dle Faye :D. Já mám uloženo pod "Přípravný", ale začínám uvažovat, že se taky nechám Fayiným názvem inspirovat, a že je Faye Tvým vzorem v oblékání se nedivím, obléká se opravdu skvěle ♡-♡.
Vivienne | 21. 05. 2024
161? :O :O Já se svými 70 trnu hrůzou, kdy vyběhne nějaké upozornění, že víc outfitů už si nemůžu uložit. Ale takhle jsem teda v klidu :D Outfit nahaté postavičky pro snadné převlékání mám taky, ale jmenuje se "nahatá" a vždycky musím dlouho hledat a scrollovat než jej najdu. Nechápu, že mě nenapadlo pojmenovat ho tak chytře jako Fejka! :D Moc díky za článek, je skvělý! Fejka je v oblékání můj vzor, tak jsem si ráda všechno přečetla. Jen teda na můj vkus tu bylo těch jejích krásných outfitů málo O:) Díky za počtení! ♥
Enol | 21. 05. 2024
1718710603