XXL Módní patrola: Mezinárodní den obrazů

Přinášíme vám další článkovou patrolu, která se tentokrát zaměřuje na oslavu jednoho významného dne, díky němuž hradní zdi o něco nebo o někoho zase trochu více ožily. Chcete-li vědět a také si prohlédnout, čí portréty společně s těmi současnými po vás budou pokoukávat na chodbách, čtěte dále. Víte, jak to chodí. Lepší být připraven a vědět, že se na pozadí tím tuplem teď poškrábete leda někde v ústranní svého pokoje než v ústranní chodeb, kde na vás od teď bude číhat početnější publikum.

15. května bylo na hradě veselo a taky pěkně rušno. Slavil se Mezinárodní den obrazů, takže vás určitě nepřekvapilo, že se chodbami neslo zvučné štěbetání, jak mezi sebou obrazy dychtivě diskutovaly. Jednak ve snaze na sebe co nejvíce upozornit, ale také proto, že nedočkavě vyhlížely nové přírůstky do své rodiny.
Stejného dne vyšla patrola zabývající se onou slavností, aby odkryla obraz, jenž měl výsadu prvotního pověšení mezi současné obrazy, tzv. staroušky, které nejenže už každý zná, ale také už jsou kapánek zašlé a z části skryté pod několikaletém nánosu prachu. Proti četě uklízejících hradních skřítků rozhodně ani slovo! Komu by se chtělo lézt po žebříku a obávat se nejen pádu, ale ještě toho, že během leštění rámů apod. s sebou strhne i ten obraz. To by vám pak dotyčný model v obraze pěkně poděkoval. Vraťme se ale k tomu, kdo byl oním novým obrazovým přírůstkem. Tradááá! Byl to pan Filius! V celé své kráse, vlastně do půli pasu (k nahlédnutí zde) a chvíli na to byla pověšená – neděste se! – na zeď madam Ginevra, kterou jste rovněž mohli spatřit v patrole (poohlédni se tady).
Vzhledem k tomu, že kromě zmíněných dvou obrazů jich přibilo více, proč vás o ně ochudit, pokud jste si jich doposud sami nevšimli a procházíte chodbami s hlavou v knihách, koukáte do země nebo čučíte stále jinam jen ne na ty všední zdi. Každý z obrazů je jiný a originální, takže nízké bodové ohodnocení nečekejte.

**

Brianag Mac Coileáin

Brianag Mac Coileáin

Pokračujeme speciálním obrazem, který kromě toho, že vypadal chutně, vydával krásnou vůni čerstvě upečeného pečiva, a to si troufám tipnout, že měl určitě i křupavou kůrku. Pár studentů se nechalo zlákat omamnou vůní a už pod obrazem stepovali div ne se slinami u pusy. Jaký šok bylo zjistit, že se jedná především o studenty z havraspárské koleje, kteří co si říkali, že k takové briošce by byla dobrá i výběrová kávička. Ještě, že byl obraz zavěšen v dostatečné a bezpečné výšce. Budeme doufat, že uši Bri nezaznamenaly konverzaci lačných gurmánů a místo toho věřme, že její uši byly plné mouky, kvásku a jiných přísad a taky budeme doufat, že tento článek nebude číst. Za vypečenou podobiznu v krásně nablyštěném rámu dáváme 10 bodů.

*

Christina Elizabeth Stark

Christina Elizabeth Stark

Okrasná a honosná koruna, dlouhé lesklé splývavé vlasy a uhrančivý pohled. Přes zelenou róbu přehozen bělostný šál, který působí jako nějaká šerpa.  Je to portrét zachycující Miss z Nebelvíru? Nebo nějakou ledovou královnu? Posuďte sami, jaký dojem z obrazu máte. Přemýšlím, jak by vypadal ve stříbrném rámě a zda by se k outfitu lvíčete z červené koleje nehodil přeci jen více než onen zlatý rám. Možná by nabil ještě většího mrazivého efektu. Na druhou stranu, sto lidí, sto chutí. Ať už je rám ve výsledku jakýkoliv, Christina vypadá půvabně a věřím, že se u jejího portrétu zastaví nejeden z obyvatelů a obyvatelek hradu. 8 bodů.

*

Isabell Tenebris

Isabell Tenebris

Jako by s Isabell soucítila rostlina, která donedávna rozjasňovala jednu z hradních chodeb. Ano, mám na mysli tu schvácenou chuděrku upadající pod Belliným obrazem. Takřka okamžitě po vyvěšení jejího portrétu se květina jako mávnutím kouzelného proutku změnila z živé na mrtvou. Možná chtěla dát na vědomí, že tato část patří duchům. Jestlipak se kvítko přece jen neunáhlilo, protože havraspárská dušice se stále může potulovat po hradě a nějakým svým způsobem nadále funguje, kdežto květinový duch zatím spatřen nebyl. Nebo jste jej někde zhlédli? Řekněme si ještě něco ke zmíněnému obrazu. Jak jinak je celý v černobílých odstínech, což nemusí být vždy na škodu, neboť se nemusíte trápit s tím, aby jednotlivé kousky šatstva k sobě ladily. Co je zde patrné, je částečné splynutí šatů s tmavým pozadím, naštěstí díky jejich světlejším vzorům a přezce na pásku, nesplynuly úplně. Celkově na mě tento portrét působí jako památeční fotografie na přelomu 19. a 20. století. Pěkná práce Isabell, 8 bodů.

*

Enola Gatito

Enola Gatito

K nově pověšeným obrazům se přidává i jeden zachycující zmijozelskou studentku. Ta se rozhodla dát na věčný odiv své dokonalé líčení a bezchybnou pleť. Třeba to byl i chytrý strategický plán, víte co, když visíte na místě, kde je nemalá frekvence lidí, nemusíte se chtít na ně pořád dívat. Takto máte permanentně zavřené oči a nic neřešíte, a nalejme si čisté havraspárské čokolády, někdy je lepší něco nebo někoho nevidět. Enola s korunkou a třpytícími se doplňky vypadá jako nějaká princezna nebo dvorní dáma, která nesmí postrádat svého psíka. Toho můžeme spatřit rovněž pod portrétem ve formě kouzelné dekorace, která zajisté Enolu chrání. Buďte té lásky a něhy a neútočte na něj ostrým špendlíkem, vlastně na něj neútočte vůbec. 9 bodů.

*

Jeba Záhradníková

Jeba Záhradníková

Na posledním a rozhodně ne méně zajímavém obraze můžeme spatřit Jebu. Vážně je tomu tak, i když lze notně polemizovat, zda to není nějaká příšerka z hlubin, která chtěla odvést pozornost od svého původu jakýmsi dlouhým pláštěm s kápí. Pravděpodobně došlo k poznamenání havráněte ŠMRNCem, které samu sebe mystifikovalo, nejedná-li se o další kolo soutěže s cílem vymyslet co nejvýstřednější obraz, a tak Jeba předvedla své maximum a patrně udělala maximum i ze sebe samotné. Tímto extravagantním portrétem, u kterého má člověk nutkavý pocit nakouknout pod masku, aby se přesvědčil, kdo se pod ni skutečně skrývá, se Jebě rozhodně podařilo překvapit možná až šokovat. Pro navození poklidnější atmosféry skřítkové k obrazu přisunuly tentokrát živou rostlinu, držíme palce, ať alespoň tato vydrží! 9 bodů.

***

Jaký z vystavených obrazů Vás nejvíce zaujal? Slavíte i Vy den obrazů a vlastníte nějaký z okrasných rámů? Můžete nám také zanechat tip na téma XXL patroly, o kterém si chcete přečíst příště.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Vivienne van Abernathy
Vydáno: 3/2024

Komentáře
Nádherný výber! A Bri strašne pobavila :D
Grace | 02. 07. 2024
Omg Brioše! Jsi slavná! Díky mě!! :D +je hrdá na své umění+
Annya | 29. 06. 2024
1721279179