Corvinovská putovní knihovna se představuje

Nevíte, co číst a zajímá vás, co právě čtu, nebo jaké jsou oblíbené knihy ostatních z hradu? Zde vám přinesu pár tipů, třeba mezi nimi najdete něco zajímavého.

Asi každý tady má rád knihy (nebo jsem si to do dnes aspoň myslela). Ale co číst, když nastane krize? Nevíte, po čem sáhnout, právě rozečtená kniha vás už nebaví? Snad vám pomůže pár tipů na knihy, které jsem teď nedávno četla. A na konci vás čeká doporučení od někoho dalšího, kdo se s námi podělil o své přečtené knihy.

*

Černá čarodějka

Autor: Laurie Forest

Hlavní hrdinkou knihy je mladá Elloren Gardnerová. Je vnučkou slavné a mocné černé čarodějky, která zachránila lid před zničující válkou. Elloren je jí nesmírně podobná, ale zdá se, že nemá žádné magické síly, alespoň jí to tvrdí její strýček, se kterým vyrůstala. Elloren se dostává na prestižní univerzitu Verpax, kde se chce stát lékárnicí. Jelikož vyrůstala mimo hlavní města a dění, je hrdinka trochu naivní a její pohled na svět se odvíjí od toho, co jí řekla její teta. Neumí se sama za sebe postavit a stále se spoléhá na ostatní. I když to místy vytáčí, tak svým způsobem se chová přesně tak, jak by se na svou povahu chovat měla. Ve škole plné rasismu potkává různé další rasy a brzy pozná, že pravé přátele najde tam, kde to nejmíň čeká.
Kniha, ač se zdá být plná klišé, tak se velmi dobře čte a mě kupodivu bavila. I když se dá říct, že se v prvním díle nic moc neděje, myslím, že je to velmi zajímavě vymyšlený svět. Pokud nevíte, po čem sáhnout, a nevadí vám středoškolské prostředí a to, že byste hlavní hrdinku nejradši nakopli, aby pochopila, že má do ruky vzít tu hůlku a přesvědčit se sama, jestli kouzlit umí, nebo ne, a samozřejmě máte rádi fantasy světy, určitě zkuste.

*

Tetovaný

Autor: Peter V. Brett

Děj se odehrává ve světě, který každou noc zaplavují hordy démonů a lidé se proti nim musí chránit symboly vyřezanými na domech, jelikož zbraně proti nim nemají žádný účinek. Nesmějí chráněná místa v noci opustit, jinak jsou hned zabiti.
První část knihy se zabývá dětstvím tří odlišných hrdinů a čte se trochu hůř, ale potom je to opravdu zajímavé.
Arlen, chlapec vyrůstající ve vesničce daleko od města. Nelíbí se mu, že se musí schovávat před démony a touží putovat po světě a stát se poslem. Nebaví ho sedět v koutě a čekat, až přijde den, touží přijít na to, jak démony zabít.
Rojer, kterého zmrzačil démon, který mu zabil rodiče. Hledá útěchu v hudbě a nakonec zjišťuje, že i hudba má svou tajnou moc.
Leesha, obyčejné děvče, utlačované a ponižované svou matkou. Stane se z ní nakonec velmi vyhledávaná léčitelka.
Skvěle vymyšlený svět, bavily mě všechny tři osudy hrdinů, chvíli jsem si říkala, jestli se nakonec vůbec potkají. Knihu opravdu doporučuji.

**

Tip od Annie Helene Green:

1984

Autor: George Orwell

Je to kniha, která se odehrává v absolutní totalitě. Všem zde vládne Strana a Velký bratr, který vše vidí. Hlavní postavou je Winston Smith, úředník Ministerstva pravdy. Ten se jednoho dne prostě rozhodne postavit systému. Knížka se mi moc líbí. Je napínavá a poutavá.

*

Daisy Jones & The Six

Autor: Taylor Jenkins Reid

Je to kniha inspirovaná kapelou Fleetwood Mac. Vrcholná éra rockové hudby, konec 70. let. Zpěvačka Daisy Jones se chystá spolupracovat s  kapelou The Six. Kniha je hlavně vztazích mezi zpěváky a dopadu na kapelu. Taky je o závislostech a uvolněné atmosféře 70. let. Knížka se mi líbila hlavně protože mě zajímá historie rockové hudby a mám ráda 70. léta.

***

Snad vás knihy alespoň trochu zaujaly. Moc děkuji Annie, že se se mnou podělila o své knihy a nabídla i další. A pokud by vás zajímalo, co právě čte někdo jiný z hradu, napište do komentáře jméno, koho se máme zeptat příště, aby se podělil o svou knihu. Nebo se chcete podělit vy sami? Klidně nám pošlete sovu s vaší oblíbenou nebo právě přečtenou knihou.

 


Zdroj obrázků: Databáze knih
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Summer Night
Vydáno: 3/2024

Komentáře
1721277558