Kdo letos? aneb Ceny zakladatelů Léto 2024

Další školní rok je téměř za námi, než za ním však uděláme pomyslnou čáru a budeme si užívat letní prázdniny, tak se ještě jednou letos sejdeme ve Velké síni na slavnosti, tentokrát té závěrečné, která s sebou přináší i udílení různých ocenění. Jedno z nich udělují kolejní ředitelé jednomu ze studentů své koleje. Kteří čtyři studenti se letos dočkají Ceny zakladatele jejich koleje? To se dozvíme až na slavnosti. My vám nyní na zkrácení chvíle přinášíme tipy od oslovených studentů. Kdo je letos v jejich očích největším kandidátem?

Když jsem v loňském školním roce tvrdila, že je obtížné získat dostatečné množství odpovědí, tak jsem netušila, co mě čeká letos. Nemohu se divit, když se blíží léto – prázdniny a s nimi spojené dovolené, relax, nebo jiné velké plány. Sov jsem rozeslala opravdu spoustu a moc děkuji i těm spolužákům, kteří mi na ni reagovali tím, že tip nemají a odpověď očekávat nemám. Toho si cením, protože mohu uhánět další šťastlivce. Kdo by nechtěl další věc k řešení na to do list! A samozřejmě moc děkuji všem, kteří na mé sovy reagovali, obětovali svůj čas a poslali mi odpověď se svým tipem. Děkuji vám! Věřím, že tipované vaše veřejná pochvala moc potěší. Otázka stejná jako každý rok zněla: „Kdo by měl v roce Zima 2024 získat Cenu zakladatele koleje a proč?“

*

Havraspár

Ashley Watfar: To už je konec roku? *nechápavě zakroutí hlavou a zamyslí se* Abych pravdu řekla, letos naší kolejní ředitelce nezávidím rozodování... nebo závidím? Jak se to vezme. V koleji se sešlo mnoho aktivních havranů, kteří pro kolej dělají mnohdy i více, než se od nich žádá. Což je z mého pohledu samozřejmě dobře, havrani, co jsou ochotní pro kolej vypustit duši, jsou vždy vážení Candorovým zlatem a když se najde minimálně jeden takový, je to pro kolej veliká vzácnost!

Když vyloučím osoby, které své ceny už mají, tak mě napadají asi tři lidé. Primus Zyair Jamie Sagrada, který za tento rok stihl velký kariérní růst, ze studenta prefektem a z prefekta primus. To se člověku nestává každý den. (Slečno Arietty, dávejte si na svůj post kolejní ředitelky pozor!) A co si budeme povídat, Zyair určitě kolej podržel a byl kolejní ředitelce oporou.

A pak je tu ještě naše pokladnice Eigrela Alesev a zástupkyně famfrpálové kapitánky EilonwEllesméry. Obě holky dělají své funkci čest. Eig skvěle krotí Candora, aby nás obíral tak akorát a Eil nejen že skvěle zastupuje famfrpálovou kapitánku, ale často je to ona, kdo poskytne podnětné komentáře či rady.

Ale ať už kolejní ředitelka letos vybere kohokoliv, myslím, nesáhne vedle. Same nejlépe ví, kdo si tento rok tuto cenu zaslouží. *usměje se*

*

Ginevra Eleanor Zauberinová: Já bych letošní Řád Roweny z Havraspáru udělila Eilonwy Ellesméry. Kolej nese její stopy snad ve všech oblastech, je tahounem famfrpálových statistik a soutěží, angažuje se v soubojovém životě a četně přispívá do kolejního časopisu. Její práce pro kolej je systematicky vidět již od prvního ročníku a nepolevuje na četnosti ani kvalitě. Eil je velmi pečlivá a svědomitá, umí komunikovat a chrlí jeden nápad za druhým, které neváhá hbitě zrealizovat.

Ještě jsem uvažovala nad nominací našeho primuse Zyaira, odvádí totiž neuvěřitelnou práci v boji s kagíky na poli organizace, dotazníků a komunikace. Pokud ve své zapálení pro kolej nepoleví a okolnosti se výrazně nezmění, je to můj jasný kandidát na příští rok.

*

Scarlette Salvatrice: Tak abych pravdu řekla, můj tip je jedna z dvojice Eigrela Alesev (dobře a dlouho vede pokladnu) a Eilonwy Ellesméry (dlouhodbě aktivně zástupce kapitánky + tvoří zábavné soutěžě).

*

Vivienne van Abernathy: To vůbec není lehká otázka, Nic! *zasměje se* Kdo by měl získat Cenu zakladatelů? Mm. *přemýšlí* Máme v koleji tolik šikovných lidí, kteří by si tuto cenu zasloužili, a Ty jsi mezi nimi také... Rozhodnu se ale vybrat Zyho a není proto, že je to snad jediný činný muž v naší koleji…Co jsem na hradě vidím, že jeho aktivita a zapálení pro Hogwarts je úctyhodná. Zapojuje se do tolika kolejních činností a do toho zastává funkci primuse. Kreativně tvoří, a ještě stíhá odlétat famfrpálové tréninky a troufám si už teď říct, že i zápasy, které se blíží. Ochotně rád pomůže, poradí, a ještě je u toho milý. Vážím si toho, že patří k vedení havraspárské koleje. Rozhodně je na svém místě a přála bych Zymu, aby Cenu zakladatelů získal právě on. *usměje se* … *nakloní se k Nic a pošeptá* A myslím si, že nespí!

*

Brianag Mac Coileáin: Z mého pohledu bych nejvíce přála Cenu Roweny Zymu. Už od začátku je zkrátka neuvěřitelný. Každý rok nám vytře zrak tím, co vše stíhá. Navíc se letos skvěle chopil pozice prefekta a následně i primuse. A za mě je na tom postu je právem. Letos musím vyzdvihnout kagíky, protože na organizaci jejich plnění má velký podíl. Za to bych vlastně ocenila celou kolej! A také mám slabost pro obrázky od Zyho, jsou zkrátka boží, nádherné, dokonalé! Kdo dostane cenu v jiných kolejích si netroufám tipovat. Jsem v tom velmi špatná. *směje se*

**

Ačkoliv padlo více jmen, tak se havraspárští ve svých tipech shodují. Zazněla jména třech funkcionářů, a to pokladnice Eigrely Alesev, zástupkyně kapitánky Eilonwy Ellesméry a primus Zyair Jamie Sagrada. Eil a Zyho tipovali spolužáci na Cenu Roweny z Havraspáru už v loňském roce, jak letos kolejní ředitelka slečna Arietty rozhodne?

*

Mrzimor

Bertranda Hooki: Napadá mi hneď niekoľko mien, ktoré by si túto cenu zaslúžili. Tento rok sme mali veľmi aktívny a vyskočilo hneď niekoľko ľudí, ktorí v tomto roku ukázali obrovské nasadenie pre našu kolej. Naozaj madam kolejnej nezávidím túto voľbu – ale aspoň má z čoho vyberať. *usměje se*

Ak ale musím povedať jediné meno, bude to Viridis Am Reevesová. Tento rok nie len že nasadila obrovské tempo a priniesla koleji obrovské množstvo bodov, ale ešte povzbudzovala a motivovala všetkých ostatných. Má veľkú zásluhu na tom, že sme tento rok dosiahli historické výsledky.

*

Candy McLovely: Je těžké vybrat jen jedno jméno, protože Cenu Helgy z Mrzimoru by si zasloužili všichni. Ať už ostřílení dinosauři stále hrající famfrpál, stálice v podobě šéfredaktorky či strážkyně pokladny, nebo nováčci, kteří do naší jezevčí nory zapadli tak dokonale, jako kdyby u nás byli odjakživa. *usměje se, přemýšlí a poklepává prsty o stůl*

Ale letos bych ji moc přála Rose – kapitánce našeho nového kolejního sportu – lovení kagíků. I přesto, že to s námi občas nemá jednoduché, nadšení ji stále neopouští. *hi hi* Kagíci jsou totiž jako Pokémoni... Chceš je všechny!

*

Felicitas Frobisherová: Budu opakovat svůj tip z loňského roku a řeknu Rose, za všechnu práci, kterou odvádí s kagíky. Druhý tip je Viridis, díky které bodovací hodiny vypadají tak, jak vypadají. Ale letos si to zaslouží spousta lidí, tak madam kolejní opravdu nezávidím.

*

Viridis Am Reevesová: Já bych řekla, že Cenu Helgy z Mrzimoru si odnese Rose Daninatali. Moc bych jí to přála vzhledem k organizaci kagíků, nahánění mrtvolek, které na hradě nebyly, už ani nepamatujeme. Taky byla letos opravdu neuvěřitelná ve výuce. Rose by si cenu moc zasloužila a budu jí držet pěsti.

*

Valerie Torres: Myslím si, že Cenu Helgy by letos měla dostat Viridis, protože to byla ona, kdo připravil celoroční kolejní výzvu pro každého, kdo chtěl sbírat body a docílila tak aktivního sbírání bodů velké části koleje. Navíc šla všem příkladem.

*

Winterlynn Critchflow: Vidím tolik lidí, co by si jí zasloužilo, že nezávidím naší madam kolejní to rozhodování a vybírání. Nabízí se samozřejmě Viri, ale nedivila bych se, kdyby cenu dostala třeba Rose. A opravdu je víc těch jmen, která by mě vůbec nepřekvapila!

**

I letos u žlutých několikrát zaznělo jméno prefektky Rose Daninatali a druhým jménem, které se v tipech objevilo, je Viridis Am Reevesová, která letos svádí boj o celohradního snaživce. Madam Oresta má za ty roky dostatečnou praxi a jistě má jasno, komu Cenu Helgy z Mrzimoru na slavnosti udělí.

*

Nebelvír

Freya Reeves: Já mám letos jasný tip – a to Emu Taliu. Pro kolej toho dělá opravdu mnoho, je to skvělá prefektka, každému pomáhá, kde může. Je na všechny milá a není vůbec sobecká.

Kolej by bez ní nebyla nikdy stejná. Naše Emka je totiž sluníčko, které každému rozzáří úsměv na rtech.

*

Niobé Taíny: Podle mého názoru by tohle ocenění mohla získat naše Emička.

Jako prefektka plní své povinnosti svědomitě. Hodně přispívá do kolejního časopisu, taky začala hrát famfrpál, i když je pro ni sport spíš mučení. Taky je díky ní v kolejce o zábavu postaráno.

Umí pěkně zlobit, ale taky hodně pomáhá lidem a je milá a vstřícná. Koleji i přes své vytížení u mudlů dává všechno a má můj velký obdiv!

*

Laurie Elenie Arrow: No já jsem ráda, že výběr není na mně. Z toho prostého důvodu, že těch lidí, kteří by si Cenu zakladatele zasloužili, je opravdu hodně a vybrat jednoho je noční můra všech tímhle úkolem pověřených. *usměje se*

*

Princess Star: Zas a znovu musím obdivovat kolejní ředitele, kteří o tomto musí rozhodnout. Je to neuvěřitelně těžké.

V Nebelvíru mám hned tři kandidáty, vyberu tedy toho, který je na hradě nejdéle. Je to Simelie Mallorny, která dlouhé roky bravurně šéfovala LT a tuto funkci opustila jen kvůli stříbrnému odznaku. Je také autorkou mnoha nebelvírských grafických počinů a opravdu nevím, co bychom si bez jejího nadání na excelové tabulky počali. *směje se*

Dle pohledu zvenčí bych v ostatních kolejích udělila řády následovně: Za Havraspár bych nejspíš volila Eilonwy Ellesméry, za Mrzimor Rose Daninatali a za Zmijozel Felariana Pendraeg Morgenstera.

*

Una Vinona Flare: Na cenu zakladatelů bych nominovala naši jedinečnou Simelii Mallorny. Ona sice předala Lví tlapou do nových rukou, ale dělá pro kolej pořád spoustu věcí, které okolní hrad nevidí. Proto bych byla ráda, kdyby cenu letos obdržela ona.

**

I červení mají ve svých tipech jasno, objevila se pouze dvě jména, jejichž nositelky by si letos měly ocenění odnést. Prefektky Ema Talia a Simelie Mallorny, jejíž jméno se objevilo loni, kdy zastávala funkci šéfredaktorky. Udělí některé ze stříbrných slečen madam Hekatea Cenu Godrika Nebelvíra?

*

Zmijozel

Nessa Naiadés: Letos bych to nejvíc přála Sarah Thompson za její letitou práci pro kolej. Saruš dělá v koleji spoustu neviditelné práce, je na ni vždycky spoleh, všechno dotáhne až do úplného konce a tím si získala můj respekt a důvěru. Ta její oddanost koleji a famfrpálu je úplně nakažlivá! Ze Saruše se stala výrazná osobnost a legendární chytačka. Je zábavná, kreativní a vždycky má trefnou odpověď na všechno! Saruší to moc přeji, zaslouží si to! A to neříkám jenom proto, aby po mně nehodila dýňovou bombou! *směje se*

*

Sarah Thompson: Nejraději bych řekla zase Enol, která jede na 200 % a je prostě skvělá, ale vzhledem k tomu, že cenu získala minulý rok, tak bych ocenění ráda viděla u Fejky, která momentálně s aktivitou dost ustoupila, ale dělala pro kolej spoustu věcí ve svých funkcích, podílela se na přípravě různých akcí a umí udržet skvělou atmosféru. Myslím si, že by si to zasloužila a nemělo by to být zapomenuto. Nebo Enselis, která je v zasedačce dost dlouho a i když nemá třeba tolik času, tak skvěle moderuje večírky, baví ostatní a je k dispozici, když je potřeba.

*

Vulpecula Aldrovanda Vesiculos: Cenu zakladatelů by si měla za naší kolej odnést rozhodně Enola Gatito. I když ji už jednou má. Ale druhým horkým adeptem je za mě Felarian P. Morgenster.

Je to totiž člověk, který toho pro hrad hrozně moc dělá a je věčně v pohotovostním nasazení, které nechápu a o to více obdivuji.

Oprava famfrpálu po letech musí být opravdu náročná a on se do toho vrhl s obrovskou vervou.

Tudíž mým tipem je právě on, ale v naší koleji je více lidí, kteří by si cenu zasloužili. Většina hadů totiž podává skvělé výkony na denní bázi. *vykouzlí zelené srdíčko*

**

Zmijozelští mají tipů několik, kdo by si z jejich koleje letos Cenu Salazara Zmijozela zasloužil nejvíce. Jedním z jmenovaných je primuska Enola Gatito, která ji získala loni, dále Felarian Pendraeg Morgenster, který se naplno věnuje správě famfrpálu, zasedačková posila Enselis Ismenia, zaznělo jméno bývalé prefektky Faye Sages a do pětice zástupkyně kapitánky Sarah Thompson. Kdo je horkým kandidátem na Cenu u madam Veronicy?

***

Já jsem opravdu zvědavá, kdo si letos Cenu zakladatele koleje odnese letos! Ale jistě nejsem jediná, nyní nám nezbývá nic jiného, než si počkat na slavnost a verdikt kolejních ředitelů. Nenechme si to ujít! Závěrečná slavnost se koná 27. 6. od 18. hodin ve Velké síni.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy
Vydáno: 26. 6. 2024

Komentáře
Za Zmijozel bych řád rozhodně nejradši viděla u našeho Sararacha. V zasedačce je už dlouho a celou dobu odvádí výbornou práci. Letos si navíc vzala na bedra funkci zástupkyně kapitánky a spoustu dalších kolejních úkolů. Ve všem je skvělá a řád by si rozhodně zasloužila! ♥ Budu moc držet palce!
Enol | 27. 06. 2024
Díky moc všem za milá slova! Já osobně tipuju Zyho, který letos předvedl až organizační zázraky ve spolupráci s madam kolejní a naskočil do funkcí v průběhu roku. Popral se s tím skvěle!
Eilonwy | 26. 06. 2024
1721279129