Opelichanci vs. Opeřenci: Druhý trenál letoška!

8. rostena se konal druhý famfrpálový trénink havraspárské koleje. Jak probíhal, si můžete přečíst právě nyní.

Na hřiště se dostavuji v 19:15, více jak hodinu po začátku tréninku. Tentokrát proti sobě hrají Opelichanci, kteří již mají 200 bodů, a Opeřenci s body osmdesáti.

Pár minut po mém příchodu se osazenstvo týmu celkem vyrovnalo. Tým Opelichanců má dva střelce, Connie ClerencElisu de Lunne, brankářku Rosalie Angel Sadness, odražečku Nicolette Marique LeroyLilien Emity Meissed na postu chytače. Proti nim tři střelci, Dahlia Athara, Katelyn AusterAnita Blakeová, odrážeči Queti Sylie, Ainkidu Arnimane a chytačka Madidess Leevian.

V půl osmé je však sestava opět úplně jiná. Viditelnou převahu mají Opeřenci s plně obsazeným týmem, Opelichanci proti nim mají pouze čtyři hráče – Connie, Sazie, Rosalie a Lilien.

*

Na hřiště se dostavuje náš kolejní, John Werewolf, aby se podíval, jak nám to jde. Katelyn na něho mává ze všech sil, přemýšlejíc, jestli za to dostane bezvýznamné plus.

V 19:37 už má tým Opelichanců pouze dva členy, Rosalie a Lilien. Opeřencům odchází 2. odrážeč.

„Morgana Pepper nahodile vykrývá střelený camrál,“ hlásí komentátor. „Jééés, jsem úžasně nahodilá,“ reaguje Morgan.

V 19:43 už mají Opelichanci opět všechny střelce, což hned dokáže Ainkidu, když dává gól a stav tím zvyšuje na 220:130. Deset minut poté se do přesily dostávají Opelichanci s plně obsazeným týmem, zatímco Opeřencům chybí druhý odrážeč.

V osm hodin deset minut jsou oba týmy na jednu chvíli plné, bohužel chvíli na to opět několik lidí vypadne. Chytačce Lilien Emity Meissed se zavaří koště a musí opustit hřiště.

Lilien Emity Meissed se zavařilo koště

Ve čtvrt na devět je stav 270:210 ve prospěch Opelichanců.

Queti: „A to ještě chvíli, a sundáme i ten zbytek, hranice začínaj bejt... hraniční...“

Lilien: „Queti, mě jste nesundali, mě zradilo koště!“

Queti: „Já vím, že tebe ne... ale hrozíme tomu zbytku...“

Něco před jedenáctou hodinou dosahuje Madidess Leevian mistrovské úrovně u dalšího famfrpálového postu, pro ni již třetího. Stav je 500:330.

Madidess: „Jame, tak ty jsi na tom stejně, že, ty jen nahodile vykrýváš. Pořádně jsi ještě nic nechyt.“

James: „Ale zato jsem už pár gólů pustil.“

Madidess: „Tak to se máš čím chlubit.“

James: „Náhodou, to je slušnost, uhnout, když někdo někam letí, což bys měla vědět, být vychovaná čarodějka.“

*

V devět hodin začíná Isabellu Anne Swan famfrpál asi poněkud nudit, takže si hru zpestřuje vařením lektvarů.

Isabella Anne Swan vaří za letu lektvary

Linn Rose Lairová: „Barvistický famfrpál, fuj.  Žluté komentáře, zelená procenta a červený stánek, a modrá nikde!“

Katelyn Auster: „Nejsem ti snad dost modrá?!“

*

Brianag Mac Coileáin: „Jak to, že nepíšu achich ouvejs?“

Madidess Leevian: „Fňukalové nepatří na famfrc, tak proto.“

*

Šest minut po půl dvanácté je tým Opelichanců úplně prázdný. Naopak tým Opeřenců má šest hráčů.

Na hřiště nakukuje Adretea Lyria se slovy: „Vás je tady jak psů“.

Queti Sylie má svou první sraženou. Stává se jí Rosalie Angel Sadness, která po ráně potloukem opouští hřiště.

*

Ve čtvrt na jedenáct si někdo z havranů všimne vyřezávané knihovny, plující na břehu jezera. Všichni hráči proto zamíří na košťatech do Godrikova dolu, aby ji vytáhli.

Vytažení knihovny z jezera

Nicolette Marique Leroy: „Rosmerta, zmizela jak kometa.“

Madidess Leevian: „Sbalila svůj stánek s sebou, havrani se nenažerou.“

Nicolette Marique Leroy: „Já jsem básník! Tedy, básnička.“

Madidess Leevian: „Nicol je básnička!!“

*

Ve tři čtvrtě na dvanáct začíná Madidess tančit na koštěti a zpívat si u toho. Brzy se do angličtiny přimíchají cizí věty od dalších hráček a po několika minutách lze na hřišti potkat opravdovou směsici cizích řečí.

Hovoříme cizími jazyky

O půlnoci je stav 510:500, Opeřenci druhý tým dohánějí. Šest minut poté Anita hází camrál do prázdné branky a vyrovnává stav na 510:510.

Hřiště opouštím chvíli před druhou hodinou ráno, ve vedení jsou poprvé za celou hru Opeřenci.

***

11:39 Na hřiště se vracím opět dopoledne. Stav je 980:630, oba týmy mají tři hráče. Za Opelichance hraje Elisa de Lunne (střelec), Katelyn Auster (brankář) a Linn Rose Lairová (odrážeč). Za Opeřence hraje Anita Blakeová (střelec), Ainkidu Arnimane (střelec) a Brianag Mac Coileáin (chytač).

Během dne Opelichanci dávají jeden gól za druhým, takže v pět hodin je stav 1700:880.

Hra se prodlužuje skoro o dvě minuty, ani to však Opeřence nezachrání a Opelichanci vítězí.