Vyhlášení prvňáčkovské soutěže!

První a hnedle poměrně náročná soutěž pro modré prvňáčky roku Zima 2012 je za námi. Vy máte nyní jedinečnou možnost prohlédnout si vypracování, odborné hodnocení poroty a závěrečné výsledky. Takže - "Havran či orel"?

1.9. do havraspárské koleje slavnostně a poprvé v životě vstoupil nový ročník modrých prvňáčků. Čekala na ně natěšená banda obývající společenskou místnost a uvítání sira Werewolfa, se kterým přišla i nabídka nevídané možnosti (jíž nováčkům vpravdě záviděli i mnozí starší studenti). Zadání úvahové soutěže s možností získat zbrusu novou školní uniformu.

Úloha zněla jednoduše: "Havran či orel?" Nesmrtelná havraspárská otázka a skrytě i náročná zkouška Roweny z Havraspáru, kterou musí dříve či později projít každý havraspárský.

Nakonec se sešla čtyři velice kvalitní díla, která porotě tvořené zasedačkou vyrazila dech v takové míře, že se všichni shodli na udělení uniformy všem účastníkům. Celkový vítěz klání, Fides Fons, který již uniformou disponoval, navíc získal bonus, a celkem si tak odnesl ze soutěže rovných sedmeráckých 7 galeonů. Fidovi za to právem patří obrovská gratulace, neboť jeho dílo bylo opravdu vytříbeně modré.

Chtěli jsme ale, aby tu možnost přečíst si tak výborná díla nových havraspárských talentů měla celá širší veřejnost, neboť tyto práce si o to vyloženě říkají. Přinášíme vám tedy úvahy všech čtyř účastníků, ke kterým přikládáme slovní hodnocení zasedačkových porotců, jenž jimi byli unešeni.

Pozn.: Díla byla ponechána ve své autentické podobě a jsou netčená korektory a vizuálními mágy Corvina Declaratio, aby zůstala věrná vzezření, ve kterém dosáhla svého umístění.

***

Fides Fons

fides-fons.gif

VYPRACOVÁNÍ

Havran či orel?

Na tuto otázku je těžko odpovědět, když přesně nevíte, zda-li je myšlena jako: "Je-li ve znaku Havraspáru havran anebo to byl původně orel a tedy jméno koleje by mělo být Orlospár?" anebo je to myšleno: "Má duch Havraspáru podobu havraní anebo orlí?" či snad dokonce ve smyslu: "Jsem havran či orel?" Těžko říct, těžko určit, těžko specifikovat, ale napsat úvahu již tak těžké není. Pokud jde o to, jak se cítím a co cítím z ostatních, tak jsem pouhým malým havránkem bez zkušeností, který se sotva nedávno vznesl sám, za pomoci vlastních křídel. Teprve poznávám to, co na obloze k vidění je a také mnohá nebezpečenství, která na mě v tomto novém prostředí čekají. Nechci se dohadovat o tom, jak co může a nemusí dopadnout, ale také bych rád popustil uzdu fantazii a vznesl se až ke slunci a nechá sluneční paprsky, aby mi nahřály má černá, nově narostlá peříčka. Když se však kolem sebe podívám, vidí spousty havranů, kteří již dávno vědí, jak se v tomto prostředí pohybovat, jak si nalézt potravu, jak se nevystavovat zbytečnému nebezpečí a jak pomoci novým havránkům, kteří se teprve rozkoukávají. Pak je v našich řadách ale také orel, orel který nám dává motivaci, který nás všechny vede k úspěchu a pozvedává morálku v řadách havranů. Orel se však nebojí ani některé havránky uložit k ledu, aby se náhodou nenahřáli až moc a jejich peří nevzplálo. Tímto orlem, který je duchem havraspáru, no, řekněme, že je jasné, o koho se jedná, protože takovým orlem je právě náš hlavní havran. Co se ducha havraspáru týče, jsme-li havrani anebo orlové? Havrani jsme srdcem a duší, protože nám to pořádně sluší. Modrá je spojení nebe se zemí, protože modré je nebe a modrá je voda. Nebe nad zemí, moře a oceány na obzoru a řeky na zemi, tak veliká dokáže být duše jediného havrana a tak otevřená je i jeho mysl. Co bychom si však počali bez bystrosti a bez instinktů? Duše a mysl jsou ctnostmi, ale k životu nejsou vším. Proto má každý havran svého orla v sobě anebo vzhlíží k jinému havranovi, ze kterého orlí osobnost přímo srší a mnohdy dokáže zastínit i modrost havrana. Ale i přes sebesilnější vliv orla v nás, jsme stále havrani, jejichž duše i mysl je otevřená novým věcem.

Teď se ale vrátím k první myšlence, která mne napadla, když jsem četl "Havran či orel?" Skutečně bychom mohli být Orlospárem? Je v nás opravdu natolik orlí část, abychom mohli zanevřít nad nebohým havránkem v nás? Podle mne je to na každém z nás, zda-li chce být orlem anebo havranem, to, že má v sobě obojí však nezapře a to, že v něm je havran kořenmi, které drží strom našich životů, to již zapřít nemohou. Ať už si vybereme býti mírumilovným havránkem anebo lovícím a vševidoucím orlem je jen a jen na nás. Nesmíme ale zapomenout na to, že havran je havranem a havranem zůstane, navždy.

*

Brianag Mac Coileáin: Fides to sepsal opravdu nádherně. Líbilo se mi, že tam vlastně kladl otázky a potom na ně i odpověděl podle toho, co si myslí. Moc se mi to líbí, vzal to z mnoha směrů. Tohle u mě vyhrálo, i když jsem si prvně myslela, že Strato to má vlastně takové lepší, dokud jsem si to Fidesovo nepřečetla ještě jednou. Opravdu, smékam klobouk! *usměje se* Nádhera.

Evelina van Eyck: Fides sepsal naprosto excelentní a obdivuhodnou úvahu. Získal si mne už po prvních větách. U jeho díla jsem byla neskutečně nadšená a naprosto mě dostal do kolen. Je neuvěřitelné, kolik modromo(u)drosti dokázal dostat do jedné jediné úvahy. Nadchlo mne to a Fidovu úvahu bych mohla číst stále dokola. Přesně takhle jsem si to představovala - ne, tahle úvaha předčila všechna má očekávání. Máš můj obdiv, Fide.

Isabella Anne Swan: Ano, tak tohle je Král. *zasměje se* Tahle úvaha je naprosto nejmegagalaktičtější ze všech úvah Havran x Orel na světě. A přesně vystihuje duševní rozpolcenost nás havránků! Bravo, Fide!

John Werewolf: Líbí se mi Fidesův způsob myšlení. Jsem rád, že Moudrý klobouk poznal ve Fidesovi modrou duši, protože to, jak Fides napsal tuto úvahu, mne posadilo do židle. Klobouk dolů. *usměje se*

Justin Angel Sane: Fides se svého úkolu zhostil po svém. Jestliže Strato a Serafina psali ze znalostí hlavy, Fides psal srdcem. Téma eseje bylo velmi obecné a potěšilo mě, že si ze začátku položil hodně typů otázek, jak bylo zadání vlastně myšleno. Schválně jsem čekal, jestli se na to někdo koukne z více úhlů a mé přání bylo vyslyšeno. Není co víc dodávat, pro mě vítěz. *usměje se*

Katelyn Auster: Ano ano ano, Fides mě nadchnul, absolutně. *zasměje se* Jeho perfektní řečnické otázky hned na začátku přecházející v úžasný sloh, ach, máme v Havraspáru další talent! *rozplývá se* Ani nevím, jakou jeho část bych vyzdvihla nejvíce, protože jsem to celé v rychlosti hltala slovo po slově. Je to zkrátka tak dokonale... havraspárské, modré! Jinak se to snad ani říct nedá. Mám pocit, jako by mezi námi byl Fides už bůhvíjakou dobu, tak promodralý se mi zdá! Ale vážně, jeho úvaha na mě udělala ohromný dojem. *zahihňá se*

Larrie Larstonová: Dokonalé, naprosto dokonalé. Fidovu úvahu jsem četla jako první a pomalu jsem nebyla schopná přesunout se k ostatním, jak jsem ji pročítala stále dokola a nemohla uvěřit tomu, jak ryze havraspársky může působit člobrda, který nosí modrý hábit takovou chvilku. Fides přednesl úvahu, která je ztělesněním dnešního Havraspáru. Zahodil všechny předlohy Rowlingovské koleje a zmodral tou naší nezaměnitelnou safírovostí.

Z jeho práce vyzařuje přemýšlivost, hloubavost, oddanost a lojalita vůči koleji a jejím symbolům. Domnívám se, že každý havraspárský musí ujít v koleji určitou cestu, aby se dobral toho finálního rozhodnutí, totiž propojení a přijetí obou emblémových tvorů. Ne nadarmo vetkla Rowena z Havraspáru do své koleje havrana i orla. Jejím cílem nebylo nutit lidi k tomu, aby si vybrali, ale aby je dokázali spojit. Fides do Havraspáru už v této fázi přišel, a proto se už nemůžu dočkat, co nám předvede v běhu dalších dní a let. Jeho styl propojení havrana a orla mě vyloženě dojal a jak jsem četla ty líbivé řádky, uvědomovala jsem si, že přesně tak to cítím i já. Jen bych to nikdy nedokázala vyjádřit tak krásně. Fidův text zní místy až lyricky, opravdu mě úplně odboural. Není roboticky vědomostní - je především lidský. Od té doby děkuji dennodenně Moudrému klobouku za takovou čistou modrou duši, kterou k nám poslal.

Leelee z Arkony: Fidova práce se mi zdá nejvíce umělecká, jako jediná neobsahuje žádný výklad faktů, je spíš hravá a kreativní. Je to zábavné, čtivé povídání s hezkým závěrem. *usměje se*

Lilien Emity Meissed: U Fidese se mi líbí celkové pojetí jeho úvahy. Napsal to tak, že se člověk nenudí a může se i zasmát. Třeba jeho Orlospár nemá chybu! Jeho zamyšlení s malým havránkem a havrany se mi hodně líbí a hodně se s tím ztotožňuji. Co se týče celkové úvahy, opravdu palec nahoru, všechny palce nahoru!

Linn Rose Lairová: Tato úvaha má u mě jednoznačně první místo, protože je ze všech nejvíce havraspárská, pokud to tak můžu říct. Sice jsem byla dokonale zmatená už po třech větách, ale to je na této úvaze právě to skvostné: na konci si nepamatuju na to, co jsem vlastně četla, ale vím, že se mi to líbilo. *usměje se*

Nicolette Marique Leroy: Řeknu to bez obalu, na rovinu. Fidova úvaha se mi líbila nejvíc. Proč? Má takovou tu modrou duši. Četla jsem ji několikrát a pokaždé jsem měla husí kůži a slzy v očích. Je to prostě modré, napsáno srdcem, má to tu duši. Prostě wow. V úvaze si Fides položil více otázek, na které bylo nahlédnuto z více úhlů. Úžasná, obdivuhodná, krásná, čtivá, havraspárská (a nevím co ještě) úvaha. *popotáhne a usměje se*

***

Martinus Reckless

VYPRACOVÁNÍ

Havran či orel?
Havran a orel. Dva soupeři, kteří se vznášejí na nebi a vidí s přehledem celý svět. Komu z těchto dvou dát ale přednost? Myslím, že ve společnosti je oblíbenější orel. Přeci jen je pro lidstvo symbolem již od dávných dob. Jaké symboly mám na mysli? Například v Americe byl ztělesněním slunce a je také velice známý jako elitní bojovník v mnoha bitvách.
To je spousta kladů pro orla. Jak si ale ve společnosti vede havran? Podle mého názoru je to nedoceněné zvíře. Mnoho lidí ho má spojeno s přicházejícím deštěm a dokonce i smrtí. To asi není zrovna moc dobrá vizitka. Je to ale vše, co o něm víme? Samozřejmě, že ne. Myslím, že je také moc dobře známý fakt, že je to velice inteligentní pták s obrovským důvtipem.
Koho bych si tedy vybral za svého partnera v boji a v životě? Nebo kým bych se chtěl v příštím životě stát? Jako správný fanoušek mé koleje bych si jistě vybral havrana. Proč? To je jasné, je to přeci náš kolejní symbol.
Abych byl ale upřímný, tak musím říct, že v normálním životě bych bral oba tvory a rád bych skloubil jejich dovednosti. Víte, jaké mám na mysli? Moudrost orla, být na nebi a vše vidět s obrovským přehledem. Důvtip havrana, abych mohl přelstít i samotnou smrt a vyvarovat se všemu, co by mi ublížilo.
Možná je to nemožné, ale je to sen a sny se přeci mají plnit. Nemyslíte?

*

Brianag Mac Coileáin: Krátka úvaha, ale přeci jenom má něco do sebe. Ze začátku to bral z pohledu symbolů a potom začal stejně jako Fides pokládat otázky, na které odpověděl. Pár věci mi tam nesedí, nejvíc asi ta Amerika, je to bráno z takového obecného úhu. Hlavně když to shrnu do takového obsahu.

Evelina van Eyck: I v jednoduchosti je krása. Půvab a kouzlo Martinova díla spočívá právě v té stručnosti a jednoduchosti. Líbivá a příjemná úvaha, která mne donutila se nad touto otázkou skutečně zamyslet. Nemám výtek.

Isabella Anne Swan: Solidní, jednoduchá, přehledná úvaha, ke které se celkem vzato nedá říct vůbec nic špatného, ovšem není tak nadchávající jako ostatní. Přesto se pěkně čte.

John Werewolf: Martinus dokazuje, že ne jenom dlouhé eseje mohou mít úspěch. Pěkné obecné srovnání obou letců a na konci pěkně shrnuto.

Justin Angel Sane: Nejkratší esej, ale v obsahu nezaostává. Symbolika, vlastnosti obou tvorů, porovnání. Opět bohužel bráno spíše obecně než z pohledu naší koleje, ale to v zadání koneckonců nebylo. A jenom podotknu, že přelstít smrt nedokážeme ani my a nepokoušíme se o to, musíme brát věci takové, jaké jsou a čelit jim. *pousměje se*

Katelyn Auster: Martin, další z "uvažujících" chlapců, sice měl úvahu o něco stručnější a jednodušší než ty předchozí, avšak o nic méně čtivou a pěkně modrou.
Otázky sice pokládal podobné jako ostatní, ale odpověděl je zase trochu jinak a já nemůžu nesouhlasit s tím jak. No a bod pro něj, že volil havránka, čekala jsem na někoho takového! *nasadí andělský úsměv*

Larrie Larstonová: Martinova úvaha začíná z poměrně obecného hlediska, což jí jedině přidává. Martinus se zamýšlí nad významy orla a havrana. Co si budeme povídat, první myšlenky, které se vybaví většině lidí o havranovi, zkrátka lichotivé nejsou. Martin si však i přesto havrana zvolil, dobře své rozhodnutí odůvodnil a moc se mi líbí, že když se v druhé části úvahy přesunul do zaujatějšího kolejního pohledu, dobral se toho, že by rád skloubil oba ptáky. To je velmi havraspárský závěr - praví modří, kteří dosáhli jisté zralosti, berou za své havrana i orla, ať už více tíhnou ke kterémukoliv z těchto dvou symbolů. Pěkná práce!

Leelee z Arkony: Tato úvaha v sobě má něco z vědeckého i něco z uměleckého přístupu k psaní. Škoda, že se Martinus trochu víc nerozepsal, některé pasáže by zasloužily rozvést. *usměje se* U mě má malé, ale významné plus za to, že si jako jediný vybral havrana. *usměje se*

Lilien Emity Meissed: Martinus to vzal zase za jiný konec a to se mi líbí. Zastává se havrana, za co ho chválím. Myšlenka skloubení obou tvorů se mi jeví velice zajímavá. Někdy by to nemuselo být k zahození. Zmínění snů v této úvaze je opravdu originální a já musím jen souhlasit.

Linn Rose Lairová: Jednoduchá, ale stále pěkná úvaha. Poslední věty mi vykouzlily úsměv na tváři. *usměje se*

Nicolette Marique Leroy: Ač krátká úvaha, tak skvělá úvaha. Tato úvaha je zase jiná než ostatní, ale v jednoduchosti je krása, že? *usměje se* I v Martinově úvaze se objevuje více řečnických otázek, zmíněny jsou vlastnosti obou ptáků. Tato úvaha je odlišná od ostatních, takže i jinak pěkná. *usměje se*

***

Serafina Broom

VYPRACOVÁNÍ


Brianag Mac Coileáin: Líbí se mi, jak to pojala, je to moc hezky sepsané, jak rozebrala trochu toho havrana, vzala to stylem takovým... jak to říci, takový symbol. Líbí se mi, že to vzala i z hlediska mudlovského, to je veliké plus. Strašně se mi líbí ten pergamen. *zasměje se*

Evelina van Eyck: Úvaha Serafíny se mi vážně zamlouvá - vždyť do svého díla dokázala zakomponovat snad všechny obory od historie, politologie, literatury až po legend a bájí... Můžu na to říct jenom "wow". Dýchá z toho čisté a průzračné havraspárství. Nádherná a mysteriózní úvaha.

Isabella Anne Swan: Serafka stvořila překrásně mysteriózní dílko zabývající se historickými i mytologickými, jakož i mnohými jinými fakty, k čemuž jí při takovémhle zadání upřímně gratuluju a skládám poklonu. Obdiv!

John Werewolf: Serafinina úvaha na mě působí dost... chladně a odměřeně. Nejde o vzhled, písmo na pergamenu je pěkné - jde mi spíš o obsah. Pěkné na tom ale je, že to vzala hodně do hloubky. Na druhou stranu někdy zase až moc.

Justin Angel Sane: Opět, parádní vzhled, je super vidět, jak se svého úkolu chopili ze všech sil. Líbí se mi popis symboliky a vnímání orla z historického hlediska a podobně. Stejně jako u Stratova vypracování je ale otázka Havran nebo orel brána spíše povrchně.

Katelyn Auster: Serafina byla jediná slečna mezi ostatními, která podobně jako Strato dodala svému vypracování jiskru v podobě pergamenu.
Na jejím textu se mi, opět podobně jako u Strata, líbilo celkové zdůvodnění. Všechny ty informace, které si naši nováčci patrně vyhledali, mě nadchly, a musím přiznat, že některé z nich jsem nevěděla ani já. Stejně tak se mi moc líbila myšlenka uvedena někde k závěru, že vlastně samotná inteligence nestačí. *úsměv*

Larrie Larstonová: Velmi pěkná úvaha! Serafina práce působí, dle tradic Havraspáru, velice sečtěle. Různorodost informací, které poskytla o obou tvorech, mě potěšila, bylo to velmi naučné. Přesto to však v žádném případě nebylo nudné - velmi dobře se to četlo a problematika byla vysvětlena jednoduchým, šikovným způsobem.

Skládám poklonu za to, jak skvěle si Seraf dokázala obhájit své rozhodnutí. Nám bylo v podstatě jedno, kterého tvora si účastníci zvolí - důležité bylo, aby se nad tím zamysleli a dokázali zdůvodnit svůj výběr. Seraf měla své rozhodnutí podložené silnou teoretickou, logickou a v neposlední řadě i ideovou základnou. Moc pěkné smýšlení o bystrosti a inteligenci!

Leelee z Arkony: Také si našla spoustu informací a zajímavostí z různých oborů, díky tomu její práce působí vyčerpávajícím dojmem. Moc se mi líbí její myšlenky, které předkládá v posledních odstavcích.

Lilien Emity Meissed: U Serafiny se mi líbí, jak dokázala náhlédnout i do mudlovského světa a tak nám přiblížit to, jak na tyto ptáky nahlížejí oni. Chválím její konečnou úvahu, a vysvětlení, proč vlastně upřednostňuje orla před havranem a její zhodnocení jak havrana, tak orla. Skvěle!

Linn Rose Lairová: Serafina taktéž zvolila pergamenový podklad a text vhodný k němu. Líbí se mi argumentace "pro a proti" jak u havrana, tak u orla, a poslední tři věty na mě udělaly dojem. Hezké. *usměje se*

Nicolette Marique Leroy: Stejné plus jako u Strata, tedy to, že je úvaha na pergamenu, což vypadá prostě dobře. *úsměv* Serafina úvahu pojala také tak nějak vědecky, což na mě působí odměřeně, nevím proč, je to založeno hodně na faktech, psáno hlavou. Jinak svým způsobem je perfektní, zajímává. *usměje se*

***

Strato Lefevre

strato-lefevre.gif

VYPRACOVÁNÍ


Brianag Mac Coileáin: Docela mě to zaujalo, ale přišlo mi to divné, protože vlastně on psal takovou jako historii, jako by byl nějaký historik. Ale věřím, že mu to dalo velkou práci, je to fantastické a historické.

Evelina van Eyck: Stratovu úvahu jsem četla jako první a byla jsem příjemně překvapená, jak to pojal. Je vidět, že tuto otázku probral opravdu do té nejmysterióznější hlubiny vědění. Takovou rozumnou odpověď mohl poskytnout opravdu jen pravý havraspárský student. Zajímavé, okouzlující a dechberoucí.

Isabella Anne Swan: Stratíkův stylový pergamen poskytuje prostě megagalaktický pohled na věc, hluboce odborný a tak všechno, prostě - krásné!

John Werewolf: Asi nejvíce odborně zpracovaná úvaha, z tohoto pohledu perfektní. Přemýšlím, co bych k tomu dodal víc, ale asi nic nemám. *usměje se*

Justin Angel Sane: První plus a co mě zaujalo, bylo zpracování na pergamenu, už to ukazuje, že je Strato hravý a kreativní, prostě náš. To ale nebylo vše. Čekal jsem obyčejné srovnání, ale prohrabat se tím takhle vědecky? Klobouk dolů.

Katelyn Auster: Strato mě na první pohled dostal samotným zpracováním. Podal nám pergamen, na který sám vlastní rukou své rozhodnutí nakreslil, což se mezi ostatními na první pohled vyjímalo. Jde vidět, že se tento šikovný nováček vůbec nebojí využít svého talentu ve svůj prospěch, což je skvělé zjištění i do budoucna.
Na samotné úvaze se mi zalíbil logický postup. Se svou havraspárskou bystrostí, jež prosakovala popsaným pergamenem skrz na skrz, nám naprosto jednoduše vysvětlil svůj názor. Jsem ráda, že máme v koleji takto přemýšlivého člověka, tím spíš když své úvahy dokáže srozumitelně a čtivě rozepsat. *zazubí se*

Larrie Larstonová: Stratovu působivou práci bych srhnula jednoduše: odborná studie. Působí jako výňatek z nějaké moudré publikace a je přepěchovaná velkým množstvím nesmírně zajímavých informací. U rozebrání symboliky jsem se pousmála, protože článek s touto tématikou chystám do Corvina už jak dlouho a Strato danou problematiku shrnul velmi umným způsobem.

Nebýt Fidovy srdcové úvahy, byl by pro mne Strato vítězem. Protože je zatím takřka neposkvrněn hogwartským Havraspárem, vidíme ve Stratovi ztělesnění havraspárského studenta dle předlohy J.K. Rowling. Velice chladně uvažující, myslitel, precizní student, který má ve zvyku předčít očekávání svého okolí. Mimo Fida mi jeho úvaha přišla tedy nováčkovsky nejhavraspárštější. Pevně věřím, že až se v našem Havraspáru rozkouká, nebude psát už jen rozumem, ale zapojí i své srdce, a pak už bude jen těžko hledat mezi svými vrstevníky konkurenta.

Moc oceňuji, že zapojil i své tvůrčí já a podobu svého rozhodnutí ztvárnil kresbou! *usměje se*

Leelee z Arkony: Líbí se mi, jak odborně přistoupil k psaní úvahy - připadá mi velice havraspárské zjistit si fakta a na jejich základě si vytvořit vlastní názor. *usměje se* Je vidět, že si s úvahou dal spoustu práce, dokonce ji zajímavě zpracoval i graficky. Moc hezké. *usmívá se*

Lilien Emity Meissed: Stratova úvaha mě dost zaujala. Nahlíží tu na tento „problém“ z vícera stran a dokázal skvěle zhodnotit oba ptáky a říct, proč právě oni. Je vidět, že této úvaze věnoval něco ze sebe a dokázal se nad tím opravdu zamyslet. Chválím i krásný pergamen. *směje se*

Linn Rose Lairová: Úvaha se mi líbila, připadala jsem si, jako bych četla knížku, a tento dojem podtrhoval i fakt, že úvaha byla vyvedená na pergamenu. Zčásti je tam i způsob života každého ze zvířat, což dodává úvaze na originalitě. *usměje se*

Nicolette Marique Leroy: Za prvé bych ráda zmínila, že se mi velice líbí, jak je úvaha na pergamenu. No, a nyní k samotné úvaze. Úvaha je moc pěkná, je sepsána vědecky, ale zajímavě, čtivě. Strato zmínil historii, vlastnosti a schopnosti havrana i orla… Úvaha je skvělá, modrá. *usměje se*

***

Všem soutěžícím děkujeme za velmi vydařené, promyšlené příspěvky! Byli jste skvělí!

Porota se nakonec po diskusi usnesla na tomto finálním pořadí:

1. místo: Fides Fons

2. místo: Strato Lefevre

3. místo: Serafina Broom

4. místo: Martinus Reckless

Moc blahopřejeme! Každá z úvah měla něco do sebe a nejlépe by se celkové hodnocení dalo asi shrnout slovy jedné z porotkyň, Nicolette Marique Leroy: "Úvahy se mi líbily všechny, každá je jiná, a proto je každá zajímavá něčím jiným. Některá se mi líbí víc, jiná méně. Avšak všechny jsou svým způsobem dokonalé. U mě zvítězil Fides právě proto, že úvaha na mě působí nejvíc havraspársky a od ostatních se nejvíc lišila, právě proto, že nebyla psána hlavou, ale srdcem."

Přejeme tedy všem nováčkům, ať se jim na té modré cestě daří, protože najít odpověď na takto těžkou otázku je něco, co mnohým lidem trvá roky. A jsou to roky zaručeně šťastné.




Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Larrie Larstonová
Vydáno: 10/2011

Komentáře
1714020261