Havraspár vs. Nebelvír

Snad pro některé dávno a pro jiné před chvílí, udála se událost všední a každoroční - famfrpálový zápas moudrých havranů se statečnými lvíčaty. Ať už je to událost dávno zapomenutá či ne, Corvinus Declaratio Vám přináší možnost se přenést časem nazpátek a zavzpomínat na ni nad hrnkem teplého ležáku v nalezené reportáži.

Na hřiště se dostávám ve tři čtvrtě na jedenáct, kdy už zápas trvá bezmála dvě hodiny. Prozatím vyhrává Nebelvír s 550 body, zatímco Havraspár jich má teprve 70. Ani s takovýmto bodovým stavem však modré neopouští dobrá nálada a třináct minut před jedenáctou se poprvé podaří zaplnit všechny modré posty, čímž modří získávají převahu. Za chvíli poté už dává David Lopez svůj, v tomto zápase již čtvrtý, gól a vylepšuje tak stav na 550:80.

Dvanáct minut po jedenácté se stav zvyšuje na 580:100 poté, co Eliah Tailesová dává dva krásné góly. Chvíli poté střílí i nebelvírská Narcissa Teacherová, čímž se naše vítězství vzdaluje o dalších deset bodů. Další dva góly za ní dává Esperanza Milagrosa a stav se tak mění na 610:100.

Poté, v 11:17, nastává krásný okamžik, kdy jsou oba týmy plně zaplněny. jen pohlédněte sami na tu hojnou účast!

11:17 - oba týmy jsou plně obsazeny

Pár minut před polednem je stav 710:140 pro Nebelvír, modré pozice jsou s přestávkami stále zaplňovány a tribunu zdobí krásné transparenty od Any Dawson. Modří mají převahu a stav se vylepšuje na 710:150 díky úžasné střele Melánie Hale. Brzy se stav mění na krásných 710:190. Zatímco červení mají v týmu dva hráče, modří jsou s pauzami, během kterých utíkají doplnit síly na ošetřovnu, stále plně obsazení a stav se posouvá na 710:240.

Transparent od Any

Je právě půl dvanácté a červení díky svým odrážečským schopnostem dostávají na zem všechny modré, takže chvíli hrají bez protihráčů. My nyní hřiště na nějakou dobu opouštíme, neboť i redaktoři musí někdy jíst...

**

Ovšem sotva se vrátíme s nějakým drobným občerstvení, pár minut před druhou hodinou nás zasahuje nečekaná zpráva, Rebecca Shadowfang chytá zlatonku a ukončuje tak zápas, kteří s přehledem vyhrává Nebelvír. Gratulujeme!

Výsledek

***

A jak se o dnešním zápasu vyjádřili ostatní modří hráči?

Lilien Emity Meissed: Dnešní zápas proti Nebelvíru bych zhodnotila celkem kladně. Sice jsem na první tři hodiny zápasu chyběla, takže tu část nejsem schopna zhodnotit, ale myslím, že ta část, které jsme se zúčastnila, byla pohodová. Chvíli chyběli hráči červeným, chvíli nám. Jsem ráda, že zápas netrval až tak dlouho, jinak bych se asi musela rozkrájet. *směje se* Tímto chci poděkovat Katelyn a Morgan, které mě na začátku zastoupily, a v nekonečné řádě děkuju všem, kteří se zápasu zúčastnili, jak naším modrým, tak červeným. Byl to fajn zápas. A Rinale, s tebou si to ještě vyřídím! *zahrozí mu svou novou berlí*

*

Isabella Anne Swan: Zápas byl pozoruhodně krátký, pozoruhodně násilnický, pozoruhodně velkou část z něj jsem strávila na ošetřovně a myslím, že jsme se všichni pozoruhodně bavili *směje se*

*

Eliah Tailesová: Tohle byl můj teprve druhý zápas, takže se mi těžko soudí, ale každopádně se mi líbil více než ten první. Nebelvírští se mi zdáli příjemně komunikativní, nebylo ani jednou žádné dlouhé ticho, když se jich člověk na něco zeptal, mohl počítat s reakcí. Navíc to byl poměrně krátký zápas, i když si nadále myslím, že student Havraspáru má velmi obtížné sehnat magíka Veni, Vidi, Vici (ukončit zápas do tří hodin). *usměje se*

Jen škoda, že zápas byl rozhodnutý hned po nástupu červených na hřiště (kteří tam dopochodovali doslova jako rudá armáda *ušklíbne se*), když jsme proti velké sedmičce byli ve dvou a dostali jsme hnedle prvních 10golů.

Přišla mi i organizovanost našeho týmu poměrně dobrá. Sice u nás vládne více demokratické rozhodování než jinde, ale řekla bych, že vše hezky fungovalo, klapalo. Jediná škoda, že přišlo tak málo modrých, i když se nedivím. Komu by se chtělo v sobotu klikat tím hlodavcem na provázku.

*

Morgana Pepper: Na zápase jsem nelétala celou dobu, ale byla jsem tam pár dopoledních hodin. Zápas se myslím vydařil, slušně jsme si zalétali, využili jsme příležitosti zbombardovat protihráče (někteří šikovní i spoluhráče) hnojůvkami a naládovali si žaludky burizónami a lízátky. Ač nejsem zrovna famfrpálový mistr, ráda jsem se proletěla a pobavila, nejen s modrými. *usměje se*

***

Takže, jak vidíte, byl to tenkrát vskutku zajímavý a poměrně opravdu nebezpečný zápas, který jsme si ovšem neméně užili. Ačkoli někteří strávili většinu času v rukou ošetřovatelů, dnes už jsou snad plně zdrávi a doufáme, že je to zavzpomínání si nijak nezabolelo.

Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář

Tiráž Autor: Anita Blakeová
Vydáno: 1/2012