Tipuješ, tipuji, tipujeme aneb ceny zakladatelů Zima 2020

Závěrečná slavnost se blíží a mezi studenty už se šíří debaty o šatech a hlavně o letošních cenách zakladatelů, které jsou každoročně největším highlightem celé slavnosti. Proto jsme se optali studentů, koho na letošní ceny zakladatelů tipují. Podívejte se na tipy a tipněte si s námi také!

I v tomto roce se Corvinus Declaratio pustil do průzkumu letošních cen zakladatelů. Sovy s několika otázkami ohledně těchto prestižních ocenění byly vyslány do všech koutů hradu a ke všem studentům všech barev. Odpovědí se nám dostalo celkem dost, a tak samozřejmě nejde zveřejnit všechny, i kdybychom rádi. Většina zmíněných jmen se však v článku objeví, abyste měli přeheld, kdo všechno dle dotázaných studentů může kolejní řád získat. Letos to vypadá v některých kolejích velice zajímavě a já osobně se nemohu udílení cen dočkat, tak si pojďme zkrátit čekání na slavnost tímto článkem.

**

Cena Roweny z Havraspáru

Loni byla cena Roweny z Havraspáru udělena pokladnici Myker Fae McGarden, ale jak říká nepsaná tradice Havraspáru, havraspárský student smí získat toto ocenění pouze jednou, a tak letos dotázaní studenti museli zamířit zase jinam. I když by se mohlo zdát, že díky tomuto nepsanému pravidlu je tipování potenciálních držitelů kolejního řádu čím dál složitější, není  tomu tak, jelikož havraspárští studenti ví naprosto přesně, komu by letos cenu dali.

Hetty Londsová: Jejda, těch tipů je docela dost... Já si myslím, že cenu by si zasloužily obě dvě naše prefektky, lépe řečeno Aimée Isabell. Obě dvě odvádí neskutečnou práci jak v zasedačce, tak v kolejní místnosti, kde každým dnem zlepšují kolejní atmosféru. Obě jsou velmi pilné a pracovité a myslím, že letos se na jednu z nich usměje štěstí. A i kdyby ne, já osobně jim to neskutečně přeji, protože jsou z těch, kteří si to fakticky zaslouží a pro kolej dělají první poslední.

*

Myker Fae McGarden: Stejně jako předchozí rok jsem i letos přesvědčená, že si cenu nejvíce zaslouží Aimée Leavittová. V koleji má své šikovné prsty prakticky ve všem, co se zrovna šustne, od prefektství přes famfrpál až po redakci, pořádá řady soutěží a večírků a to vše už několikátým rokem. Dle mého není o čem diskutovat, volba je samozřejmá.

*

Aimée Leavittová: Letos bych cenu Roweny z Havraspáru přála naší skvělé prefektce Isabell Tenebris. Pro kolej toho dělá spoustu, zapojuje se snad ve všech oblastech kolejního života, má hromady skvělých nápadů a když je potřeba, pomůže. Navrhla nám také například úžasné kolejňáky! A já jsem moc ráda, že s ní můžu spolupracovat, protože je to mo(u)drá duše a je na ni spoleh. *usměje se*

*

V mo(u)dré koleji se nejčastěji objevují jména obou spolehlivých a velice aktivních prefektek, a to Aimée LeavittovéIsabell Tenebris. Já osobně jsem si skoro jistá, že na jednu z nich letos přijde řada. Kromě těchto slečen zde byl ještě tradičně zmíněn častý účastník kolejních srazů a letos největší bodový havraspárský snaživec David Lopez.

**

Cena Helgy z Mrzimoru

Na loňské slavnosti vyvolalo udělení ceny Helgy z Mrzimoru tehdejší primusce Mischel Binghum nezvyklý rozruch jak v mrzimorské koleji, tak především mezi zbylým hradním obyvatelstvem. Většina lidí totiž věřila, že ocenění připadne tehdejší kapitánce Jenny Layle Gilesové, která s přehledem ovládla i loňské corvinovské tipování, přičemž Mischel tipla pouze jedna zmijozelská studentka, a tak byli všichni dost překvapeni. Budou takto překvapeni i letos?

Klotylda Malíková: Začnu tím, že jsem ráda, že to nemusím rozhodovat doopravdy. *usměje se* Napadla by mě Helen Miltonová, která stíhá snad všechno od bodohrocení přes famfrpál až k prefektování a podporování atmosféry. Cenu by si určitě zasloužila, ale mám pocit, že se obvykle oceňují starší. Pak je tu Kim Sarah Reevesová, která už řád dostala (a dokonce dvakrát), ale letos podporovala kolej v honbě za pohárem neskutečným způsobem. Taky vím, že se loni čekalo ocenění Jenny Layly Gilesové, a přestože letos tak aktivní není (tedy nakolik můžu jako prvák srovnat), určitě by mohla řád dostat právě za ta léta předtím.

*

Vicky Charmant: Letos je to v Mrzimoru opravdu těžké. Kolej míří snad k dalšímu školnímu poháru. Nikdy bychom nebyli tam, kde jsme, bez nakopnutí Freddym Reddym, bez neustále dobře naladěných Kim Sarah ReevesovéMischel Binghum. Ocenila bych ale stálost a vytrvalost a tu jsem v uplynulém roce nejvíc pozorovala u Helen Miltonové, řád Helgy z Mrzimoru bych nejraději viděla v jejích rukou.

*

Eivli SSelene: Mám několik tipů. U Kim vím, že ji dostala už dvakrát, ale pořád dělá pro kolej hodně věcí. Je na hradě už dlouho a pořád má nápady na soutěže a motivačky. Pak je tu Jenn, která se dlouhé roky angažuje ve famfrpálu. A nakonec i Helen, která je aktivní, téměř všude ji najdeme, zapojuje se do mnoha aktivit.

*

Cena Helgy z Mrzimoru je nad slunce jasná, dle studentů by měla letos připadnout mladé, snaživé a na všech frontách aktivní prefektce Helen Miltonové. Dále se zde několikrát objevovaly i zmínky o Jenny Layle GilesovéKim Sarah Reevesové. Okrajově byly zmíněny ještě Eivli SSelene a Selina Garcia.

**

Cena Godrika Nebelvíra

Prestižní ocenění nebelvírské koleje získala loni Tessa di Maristella, která byla loni krásně vidět i mimo kolejní zdi. Za tyto zdi ale letos nevidí skoro žádný dotázaný nenebelvírský student, jak tomu ostatně bývá tradičně už několik let. Nebelvír je zkrátka tajemnější než jiné koleje, a tak je jejich udílení řádů pro mnohé tím největším překvapením večera, jelikož ani tipnout si valná většina nedokáže a políčko pro tipování na nebelvírský řád nechává prázdné či píše pro redaktory těchto tipovacích článků a jejich čtenáře známé „U Nebelvíru opravdu netuším.“ Tuší tedy alespoň nebelvírští studenti?

Una Vinona Flare: Cenu zakladatele naší koleje by měla dle mého úsudku za své zásluhy a vše, co pro kolej dělá, obdržet Mary Elizabeth Thornhill.

*

Christina Elizabeth StarkNo já osobně jsem o ni usilovala – je to pocta dostat takovou cenu! Merlinžel jsem se dozvěděla, že v r.s. už na ni stejně nedosáhnu, takže bych ráda volila někoho, kdo pro kolej dýchal, snažil se jako lev a byl (nejen mně) oporou – byť jsem myslela, že už jsem dostatečně stará fosílie, co přece stěny hradu zná. Slečna Tessa di Maristella mě ale přesvědčila, že jde povýšit „Hogování ještě na vyšší úroveň a pomohla mi s obrazárnou, když jsem si nevěděla rady.

*

Nebelbrach Mechacha: Esmeralda Milagrosa. Naše kolej již dlouho nedosáhla žádného kolektivního úspěchu, stalo se tak až letos, získali jsme kvidyčový pohár. A ona vedla tým jako kapitánka.

*

Nebelvírští studenti jsou v názorech, kdo by měl dostat řád, rozporuplní, protože každý student uvedl jiné jméno, z čehož dva se trefili do již oceněných studentů a Nebelvír by dle všeho měl stále držet tradici v neudělování řádu vícekrát jednomu studentovi, kterou porušil jen v roce Zima 2017. Vzhledem k tomu že se k nám dostaly pouze tyto tři nebelvírské odpovědi, není možné z těchto tipů udělat nějaký závěr, a tak si počkejme na závěrečnou slavnost a nechme se překvapit výběrem kolejní ředitelky madam Eillen McFirt Elat, která bude určit vědět, komu cenu dát.

**

Cena Salazara Zmijozela

V loňském roce byla jak pro zmijozelské, tak pro zbytek hradu jasným favoritem na řád Salazara Zmijozela tehdejší primuska Narcisse Cinerea, která si jej také ze závěrečné slavnosti Léta 2019 odnesla, později oblékla zaměstnanecký hábit, stala se na chvíli šéfredaktorkou Denního věštce a záhy náš hrad merlinužel opustila. Mezi zmijozelskými studenty se i tak letos vyskytuje několik favoritů a troufám si říci, že tady to nebude mít kolení ředitelka vůbec lehké, ač si na udílení těchto řádů nemálo stěžují i ostatní kolejní ředitelé, práce je to opravdu nelehká. Jak se s tím ale letos poprali studenti?

Astoria von PensKdyby to záleželo na mně, tak by si to za letošek zasloužila Bibi Anne. Byla člověkem, který nejvíce „hecoval lidi v koleji, aby sbírali body, že to jako tým můžeme zvládnout. A i když už to nevypadalo, že by se to mohlo zvrátit, pro Bibi to nebyla překážka a motivovala nás až do úplného konce. *usměje se*

*

Andra Tigers: Cenu bych letos ráda viděla u jedné ze slečen, které se ve vedení Zmijozelu pohybují už nějakou řádku let a na fungování koleje mají veliký podíl. Jednou z nich je Elaine Robillard, prefektka, báječná čarostavitelka a člověk, za kterým každý v zasedačce běží se slovy „já jsem na kolejním webu na něco kliknul a ono se to rozbilo! Pro mě je to osoba, u které se nemusím bát, že by se k tématu, které právě v zasedačce řešíme, nevyjádřila nebo vyjádřila stylem „jen aby něco řekla. Elaine je důležitou osobou kolejního vedení a já si její přítomnosti, názorů, za kterými si umí pevně stát, neskutečně vážím.
Druhou dámou, která by si řád dle mého uvážení zasloužila, je Loralei Silwerin. Lori je jedním z nejpracovitějších lidí, kteří zeleným vedením prošli, a přestože zastává funkci, která je sama o sobě velice časově náročná, zvládá přitom dělat i mnoho věcí okolo. V letošním roce sice famfrpálový pohár Zmijozel nezískal, přesto v našem týmu i nadále panuje úžasná atmosféra a na tom má zásluhu právě naše kapitánka, které bych tímto chtěla poděkovat za to, jak skvěle svou funkci plní. Především díky ní se na hřiště vrací s úsměvem nejeden hráč. *usměje se*

*

Sooyeon Choi: Myslím, že by letos z naší koleje měla dostat cenu zakladatele Loralei Silwerin. Za svou dřinu na postu prefekta a nyní na postu kapitána odvádí neuvěřitelnou práci. Samozřejmě, není to jediná osoba, těch by se v koleji našlo víc, takže pro mě bylo těžké vybrat jen jednu osobu. Ale letos bych ji dala jí.

*

Ve Zmijozelu mají studenti jasno hned u dvou jmen. Řád Salazara Zmijozela by si dle jejich slov měla odnést dlouholetá studentka, milá a podporující duše a zároven nebezpečná odrážečka Bibi Anne a neúnavně trénující, cílevědomá kapitánka Loralei Silwerin. Dále mezi tipy zmijozelských zazněla ještě tři další jména, Elaine Robillard, Inees Rut Gowstring Lucy de Lioncourt.

**


Corvinus Declaratio: Kdo by si podle vás zasloužil cenu v dalších kolejích?

Aimée Leavittová: S ostatními kolejemi mám vždycky problém – není divu, však do ostatních kolejí nevidím. V Mrzimoru bych stejně jako loni přála cenu Helgy jeho bývalé kapitánce Jenny Layle Gilesové, přestože tipuji, že toto ocenění dostane spíše prefektka Helen Miltonová, která je vidět prostě všude.
V Nebelvíru si letos neodvážím ani tipovat, tam vůbec nevím.
A cenu Salazara by letos mohla dostat Loralei Silwerin. Ve zmijozelském vedení je již několik let, nejprve jako prefektka, nyní jako kapitánka. Je vidět, že svůj tým vede skvěle a že za ní tým stojí.

*

Myker Fae McGardenO vnitřním dění zbývajících kolejí toho celkově moc nevím, natož letos, ale i tak si zkusím tipnout. U Mrzimoru zůstávám u svého dosavadního tipu, což byla a je nyní už ex-kapitánka Jenny Layla Gilesová, za letitou práci ve famfrpálu.
Za Nebelvír mě napadá Newika Shelley Lovecraft už čistě za množství bodů, které se jí podařilo získat.
Pro Zmijozel bych pak možná navrhla Bibi Anne, která pro svou kolej letos získala nejvíce bodů, plus dle soutěže a následně článku v DV byla vlastně vyhlášena největším andílkem na hradě. Jak Bibi, tak Newika navíc došly a kupovaly na naší aukci, což sice asi už znamená méně pro jejich koleje než pro mne, ale je to vlastně známka mezikolejního zapojování se, takže to stejně je funkční argument! *směje se*

*

Zendaer AmattisMrzimor – doufám, že už konečně to bude Jenny Layla Gilesová.
Nebelvír – upřímně netuším. Výrazně vnímám buď osoby již odměněné, nebo pouze kecálky z VSky, což není zrovna kvalifikace na cenu Godrika. Možná tak hrotička Newika Shelley Lovecraft, ač já hrotiče nemusím.
Zmijozel – Kira Mae Spencer jakožto šéfredaktorka, která drží Hadího krále nad vodou. Možná i r.s. Bibi Anne, která se zdá být velice aktivní.

*

Vicky Charmant: Řád Roweny z Havraspáru by se mohl pěkně vyjímat u Davida Lopeze, letos bodově nejsnaživějšího modrého studenta. Je neuvěřitelné, kolik let už má tady odslouženo a stále je aktivní a prospěšný koleji, takových lidí si vážím. Žhavým modrým tipem jsou pro mě i „íčka (IndrisIsabell).
V Nebelvíru by mohl být oceněn Connor Ian McBrownnies, prefekt, který se musel popasovat s nástupem do funkce v polovině roku.
Řád Salazara Zmijozela bych přála Bibi Anne, moc hodné hadici, která se nezdá. S jakou vervou si přibrala předměty a nezahodila je ani ve chvíli, kdy Mrzimor zvýšil svůj náskok. Má můj velký obdiv. ♥

*

Mischel BinghumNebelvír – povedala by som Marinu. Myslím si, že oživenie Lví tlapou, práca pre kolej jej nie je cudzia a zaslúžila by si to moc. New som nepovedala len preto, že aj keď je moc šikovná a klobúk jej dole za to a ona to vie, že jej fandím celý rok, tak myslím si, že na cenu treba viac rokov makať.
Havraspár – Isabell jednoznačne. A čudujem sa, že ju nemá ešte. Is je strašne šikovná podľa mňa a neviem v ktorej oblasti nie je aktívna, aspoň som si tú oblasť ešte nevšimla. Takže podľa mňa Havraspár môže byť rád, že má takú šikovnú dievčinu.
Zmijozel – Bibi určite. Myslím si, že ona za tie svoje roky práce by si to zaslúžila. Je to dievčina, ktorá zvláda asi aj nemožné. Klobúk dole pred ňou.

*

Una Vinona FlareZa Havraspár bych nominovala Indris Elwinor nebo Isabell Tenebris, samozřejmě neposoudím, jak se slečny chovají v koleji, ale ve Velké síni skvěle reprezentují havraspárskou kolej.
Za Mrzimor bych nominovala Helen Miltonovou, která je „prostě perfektní. Je o ní slyšet a nádherně píše nejen o mrzimorské koleji.
Za Zmijozel bych nominovala Bibi Anne. Sice nezastává žádný z vyšších postů, ale je tak „nádherně zmijozelská, že další důvody pro nominaci ani nepotřebuji. Až jí její malý Kerberos vyroste, ještě bude na hradě poprask. *mrkne*

*

Christina Elizabeth Stark: Těžká otázka – neznám moc další hradní bytosti, spíše nakukuji pod okraj, ale nikoliv do hloubky. Z modré mi vždy byla k ruce Aimée Leavittová, ze žluté Helen Miltonová (velmi šikovná slečna!) a ze zelené jsem pak přišla do kontaktu leda tak s Androu Tigers nebo Bibi (ta už je tedy taky v r.s.). Ale jak říkám, jsem spíše vzdělávací typ – kromě studia svět sociálního cítění více méně stále objevuji, a tak nemohu s klidem v srdci říci, že tito jmenovaní jsou ti jediní praví, pouze mohu přisypat bodíky do jejich pomyslných bodovacích hodin, jelikož tu vždy, když jsem potřebovala, pro mě byli i přesto, že nejsme ve stejné koleji a příliš se neznáme. *usměje se*

*

Sooyen ChoiZ Nebelvíru za mě Newika. Je úžasné, že vrátila do našeho hradu možnost překročit hranici 12 tisíc bodů v jednom roce. Dokazuje, že píle a dřina se vyplatí nejen ve starších ročnících, ale i v prvním jako nováček.
Z Havraspáru za mě Aimée. Je to zkušená, milá a šikovná prefektka, která o svou kolej určitě velmi dobře pečuje.
Z Mrzimoru bych letos řád předala Eivli. Nejen, že byla skvělou zástupkyní, ale zároveň prefektkou a primuskou, která by se pro kolej určitě rozdala.

*

Bibi Anne: Za Mrzimor mne napadají asi největší hrotičky Mischel BinghumHelen Miltonová, ale Mischel už ho dostala loni, takže sázím na Helen, která je zároveň aktivní střelkyní famfr týmu. Pokud by se mohlo sázet na dva lidi, pak bych dala Marka Williama Callawaye. Sice nedokončil téměř žádný z 59 zapsaných předmětů, ale bodově tak Mrzimoru velmi pomohl. A skoro každý den ho potkávám na IT – je to správný „chytač“, jak má být – hraje totiž srdcem.
Za Nebelvír mne napadá Newika Shelley Lovecraft, která letos předvedla neuvěřitelný studijní výkon a má velkou šanci získat Snaživce roku již v prvním ročníku studia. Povedlo se to už někomu?
Za Havraspár bych ráda dala Ayu, ale ta už řád také má... a myslím si, že by měl být motivací zase pro jiné, takže asi Betriu Carson, jejich famfrpálovou kapitánku.

*

Loralei SilwerinTak tohle je opravdu těžká otázka, nemám absolutně žádné tušení. *zasměje se* Ale podle mě z Havraspáru bych asi řekla Isabell Tenebris, z Mrzimoru mě napadá Helen Miltonová a z Nebelvíru Newika Shelley Lovecraft. *usměje se*

*

Ve věšině případů se tipy studentů z jiných kolejí shodují s tipy studentů v domovské koleji ohledně jejich kolejní ceny, i když zde padla i jména, která studenti při udílení své kolejní ceny vůbec nezmínili. Co se Nebelvíru týče, vypadá to, že hrad se na rozdíl od dotázaných z této koleje shodne a v udílení řádu má jasno. Když tedy zohledníme i vyjádření mimokolejních studentů, za Havraspár jsou největšími favoritkami prefektky Aimée LeavittováIsabell Tenebris, za Mrzimor je horkým kandidátem prefektka Helen Miltonová v závěsu se zástupkyní kapitána Jenny Laylou Gilesovou, ve Zmijozelu to bude boj mezi oblíbenou spolužačkou Bibi Anne a famfrpálovou kapitánkou Loralei Silwerin a v Nebelvíru to vypadá na prvačku, co láme rekordy, Newiku Shelley Lovecraft.

***

Podrtženo, sečteno, letos to bude stejně zajímavé a napínavé jako loni. Doufám, že se těšíte, protože slavnost je tu co nevidět a už je na čase začít vybírat šaty, make-up, účes,... však dámy už to znají. Co se pánů týče, klidně vybírejte také, v dnešní době je to u mudlů, dá se říci, běžné a u nás bude mít aspoň módní patrola o čem psát.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno:

Komentáře
Naprosto souhlasím, sl. Lilčo! :-)
Ayuš | 24. 01. 2020
Osobně jsem moc ráda, že tento článek pořád vychází... vystřídalo se spoustu šéfredaktorů, ale tento tipovací článek je stále předáván jako jeden z pokladů redakce Corvina Declaratio. Beru to jako hezkou poctu lidem, kteří se snaží pro kolej něco udělat... vždyť co je pro zmíněné lepší odměnou, než to, že je spolužáci považují za "vhodné" k ocenění? :))
Lilien | 23. 01. 2020
Krásné shrnutí a děkuji, Andro! ♥
Elaine | 23. 01. 2020
Každoročně mě baví si článek číst z pozice kolejního, především když už mám dávno rozhodnuto (jako třeba letos). :D Jsem zvědavá, komu řády padnou v ostatních kolejích!
NJ | 22. 01. 2020
Joo, letos to nebudou mít kolejní ředitelé vůbec lehké, nezávidím to a jsem ráda, že tohle už řešit nemusím... :D
Lilien | 22. 01. 2020