Vyhlášení Týdne Živlů

V půlce mlžena vyzval Kamenný stůl havrana všechny čtyři živly k velkolepému klání. Každý živel si zvolil soutěžní dvojici, která se za něj prala svou hlavou, kreativitou, důvtipem i šikovností. Který živel zvolil nejlépe a letošní klání vyhrál?

Živlové klání vypuklo v půlce mlžena a trvalo celé dva týdny až do jeho konce. Po celé tyto dva týdny mezi sebou soutěžily živly zvolené dvojice haraspárských studentů. Ty si živly vyvolily na Kamenném stolu havranu a každého vybraného jedince čekalo nelehké rozhodnutí, zda výzvu přijme, nebo ne. Podívejme se na ty, kteří přijali a o slávu svého živlu se letos bili, jak nejlépe uměli.

Výzvu Vzduchu přijala Melanie AbottPenelopa Parren. Oheň do svých služeb povolal Addie HazelAmaltheiu Capellu Moonlight. Voda vsadila na Charlie Ann Whitaker a Terii Rossi. Za Zemi soutěžily s plným nasazením Miraell EliraneGabrielle Sweet.

*

Soutěžící se během klání ucházeli o prvenství ve dvou disciplínách. Připomeňme si nejprve první, bodový úkol:

I. S BODY AŽ KE HVĚZDÁM

Zde se soutěžilo v počtu bodů, který daná živlová dvojice nasbírá za určený časový úsek v soutěžích a seminářích - v tomto případě od 15. do 30. mlžena. Maximální počet získaných živlíků jsou 4 a dále stupňovitě dle umístění.

VZDUCH

Melanie Abott - 339 bodů

Penelopa Parren - 272 bodů

OHEŇ

Addie Hazel - 98 bodů

Amaltheia Capella Moonlight - 91 bodů

VODA

Charlie Ann Whitaker - 185 bodů

Terii Rossi - 0 bodů

ZEMĚ

Miraell Eliranne - 36 bodů

Gabrielle Sweet - 45 bodů

*

Jak dopadl první úkol? Která ž živlových dvojic byla v bodovém sbérání nejúspěšnější a která zůstala pozadu? Výsledky prozrazují následující umístění:

1. MÍSTO = tým VZDUCHU (Melanie, Penelopa) - 611 bodů = 4 živlíky

2. MÍSTO = tým OHNĚ (Addie, Amaltheia) - 189 bodů = 3 živlíky

3. MÍSTO = tým VODY (Charlie, Terii) - 185 bodů = 2 živlíky

4. MÍSTO = tým ZEMĚ (Miraell, Gabrielle) - 81 bodů = 1 živlík

**

Druhá disciplína je v Týdnu živlů klíčová a prověřuje bystré hlavy reprezentantů, jejich nápaditost, zručnost a tvořivost.

II. JÍMÁNÍ JASNOZŘIVOSTI

Zadání tohot úkolu je podáno formou šifry/rébusu/hádanky, po jejímž rozluštění mají soutěžící možnost zvolit, jakou formou úkol zpracují – poezií, prózou, kresbami... Případně kombinacemi výše zmíněných.

V šifře skrývající zadání kreativního úkolu pro letošní ročník klání jsme mohli nalézt tuto zprávu:

Cas vam bezi, to sami vite, mozna rychleji, nez byste si prali. Vasim ukolem bude se ho urcitym zpusobem pokusit uchopit do vlastnich rukou podle prikladu zakladatelky nasi koleje. Jednou ze soucasti Rowenina poselstvi je i havrokalendar stanovujici beh casu havrasparskych dusi. Prave havrokalendar si zada o ztvarneni vasimi paratky.

Cerpejte z dostupnych zdroju a vytvorte havrasparsky kalendar. Kreativite se meze nekladou, pri tvorbe muzete vyuzit vsech svych talentu - literarnich, vytvarnych, tvoricich ci jinych! Prave tvurci pestrost bude pri hodnoceni brana v potaz, stejne tak vase napady a celistvost zpracovani.

Rowena s vami.

Šifra byla podána formou zdejších receptů na lektvary. Soutěžící z jejího texu měli vyvodit matematický příklad a ten vypočítat. Byl jednoduchý a našim soutěžícím vyšlo číslo 7, což byl počet, který udával, o kolik písmen byla posunuta abeceda, kterou byl napsaný přeložený text výše.

*

Když už měly živlové dvojice rozšifrované zadání, mohly se pustit do tvořen svých děl. Ta šla následně k naší obdorné porotě, ve které už zasedla známá a zkušená porotkyně Týdne živlů, Janel Weil a novačka v tomto oboru Any Dawson. Přesto zvládla s přehledem ohodnotit všechna díla stejně jako její kolegyně, neboť obě fialové dámy mají na poli kreativity, důvtipu i tvořivosti znatené množství zkušeností.

Úkolem výše zmíněných slečen bylo ohodnotit dílo každého živlu počtem živlíků od 0 do 7, slovně své hodnocení zdůvodnit a popsat, co se jim líbilo či nelíbilo. Kritérii pro hodnocení byla jak míra tvořivosti, tak originalita, kvalita a působivost.

Co na živelná díla říkáte vy? Vyjádřete se prosím v komentářích, soutěžícím to jistě udělá radost, dostanou-li zpětnou vazbu ke své tvorbě, a my vám budeme moc vděční!

Pozn. Pro autentičnost necháváme veškerá díla i průvodní texty k nim v netknuté podobě (jen u týmu Vody byly doplněny na vyžádání redakce později zaslané odkazy na vypracování, neboť příloha, kterou zaslaly soutěžící mailem, nebyla veřejně dostupná.)

***

SOUTĚŽNÍ TÝM VZDUCHU - Melanie Abott a Penelop Parren

Vypracování

Přejeme krásný večer.

Rády bychom touto formou odevzdaly naše vypracování úkolu Jímání jasnozřivosti. Odkaz na vypracování najdete zde: http://www.jimanijasnozrivosti.jednoduse.cz/
Náš kalendář si nejlépe prohlédnete na počítači, ale dá se otevřít i z mobilu a tabletu.
Vzhledem k povaze kalendáře ještě samostatně přikládáme správné řešení jednotlivých úloh, které najdete zde: https://docs.google.com/document/d/10oZ-aFBY4ZqhhfMpV3HmtBX9tQwVrOYKD8oM34ajYFw/edit?usp=sharing
Správné řešení však doporučujeme otevírat pouze v případě, pokud si s úlohami nebudete vědět rady.
Přejeme hezké počtení a doufáme, že se Vám náš Havrokalendář bude líbit.
Melanie AbottPenelopa Parren, tým Vzduchu
.
Hodnocení

Janel Weil
.
Počet živlíků: 7
.
Slovní hodnocení: No teda, tohle byl projekt! Havraspárský kalendář, to je tak pěkně otevřené zadání, že jsem se hrozně těšila, jak ho týmy zpracují. A tohle vypracování tedy rozhodně nezklamalo a bylo vyloženě modré skrznaskrz. V první řadě jste využily snad veškeré havraspárské zákulisní informace a mytologii, všechno do vypracování vetkly velmi přirozeně a uceleně. A v druhé řadě jste se pustily do hádanek a bonusů a udělaly z toho jednu velkou interaktivní jízdu, která je založena na testování jedné z nejdůležitějších modrých vlastností: důvtipu. A to mě naprosto dostalo.

Vymyslet dvanáct různých způsobů, jak otestovat mo(u)drost toho, kdo sedí u zadaného úkolu, klobouk dolů. A navíc se vám povedlo ještě všechny úkoly tematizovat opět do historie i současnosti Hogwarts a Havraspáru… Téma plynoucího času tady bylo pojato tak meta, že můžu akorát tleskat a uznale pokyvovat. Havraní kresbičky na jednotlivých listech mohly být trochu propracovanější, ale rozumím, že třeba kreslení zrovna není „vaší“ disciplínou – rozhodně byly roztomilé. Jako chybku vnímám jen ty šestidenní krákaly, to bylo mírně matoucí. Naopak oceňuju i to, že byly texty víceméně bez chyb, a hlavně tón, který jste ve vašem kalendáři nasadily. Byl také příjemně motivačně modrý.

Any Dawson

Počet živlíků7

Slovní hodnocení: Z kalendáře je poznat, že nedisponujete pokročilými programátorskými kouzly, ale to vůbec nevadí. Jednoduchý proklik bohatě stačí. Občas v jednoduchosti je prostě krása. Líbí se mi, jak každý měsíc máte barevně a graficky trochu jiný, ale zachovává si společné téma. Možná bych u obrázku měsíce nějak malým dopsala cože za svátek je tam vyznačen, aby to bylo jasné hned u kalendáře. Jinak jsem nadšená grafickým zpracováním názvu měsíce, prostě aa, fakt moc pěkné :)) Úkoly jsou různorodé, donutí vás prozkoumat hrad a lidi v kolejce, ale nezaberou příliš mnoho času, dobrá práce. Děkuji i za zaslání správných odpovědí, samozřejmě jsem je vůůůbec nepotřebovala, ale tak člověk nikdy neví, kdy se taková věc může hodit, žjo. Každopádně vidím tu pracnost za tím tvořením a to opravdu oceňuji. Navíc přesně jak zmiňujete, úkoly se dají každý rok prohodit, jiné obrázky na hledání, jiné sudoku.. Ale může se stále zachovat formát.

***

SOUTĚŽNÍ TÝM OHNĚ - Addie Hazel a Amaltheia Capella Moonlight

Vypracování

Dobrý den,
Posíláme Vám naše vypracování v rámci Týdne Živlů.
Na tomto úkolu jsme si daly velmi záležet ( trávily jsme na tom skoro každý večer v minulých 14 dnech). Doufáme, že se Vám kalendář bude líbit.
Děkujeme za zhlédnutí
Živel Oheň - Addie Hazel & Amaltheia Capella Moonlight

https://docs.google.com/presentation/d/1JL47WcnPoLsw4V7YSbvbrpB9z0EJu8Vj87vKnYDHOzQ/edit?ts=5fc55767#slide=id.gad379f10f8_1_0

A ešte dodatočne posielame aj vo formáte powerpoint prezentácie a pdf.

https://drive.google.com/file/d/11I315mLBIxN1u4cB-rqgXzxrbsTOGZhY/view

https://drive.google.com/file/d/1h48YMqr2o2X79675Cqj6lRqpvxszHyp1/view

Hodnocení

Janel Weil

Počet živlíků: 5

Slovní hodnocení: Tohle ale tedy taky muselo dát hrozně práce – kalendář na každý týden, nedivím se, že jste nad tím strávily tolik času, tleskám, dámy. Okouzlila mě jeho pestrost a havraspárskost, to, jak se vám ke každému týdnu povedlo vybrat nějaký relevantní obrázek, textík, fotku… Pro mě je to hrozně zajímavá nostalgie, jak se na stránkách vašeho kalendáře mísí ten „můj“ starý Havraspár s tím úplně novým.

Umím si představit, že by vaše zpracování pomohlo každému novému havraspárčeti zorientovat se v koleji a v tom, co na něj během roku vůbec čeká. Škoda, že jste nepoužily havraspárské názvosloví pro jednotlivé spáreny, ale to už fakt hledám detaily. Z kalendáře je trochu cítit, že to bylo veliké sousto, zasloužil by si ještě párkrát pročíst a doladit, ale odvedly jste za tak krátký čas opravdu kupu práce.

Any Dawson

Počet živlíků: 7

Slovní hodnoceníVy jste blázni! Joo, když kalendář, tak uděláte kalendář a po týdnech! :D Líbí se mi, že je to prokládané obrázky, básničkami, fotkami, doplňujícími informacemi plných havroidnosti. Je vidět, že jste si to promysleli a i když si člověk prochází předposlední týden, furt ho to ještě baví. Nejvíc nadšená jsem asi z těch fotek, protože díky tomu si připomenete vzpomínky z předchozího roku a to se mi moc líbí. Když bych měla doporučit nějakou oblast, která by se dala ještě trošku vylepšit, tak grafická úprava. Je vidět, že jste na tom strávili hodně hodně hodně času, takže kdybyste možná našli někoho, kdo tomu hodně rozumí a trošku ještě vylepšil estetičnost těch týdnů, tak by to bylo opravdu na Nobelovku. Krásná práce, děkuji, že jsem si tím mohla listovat.

***

SOUTĚŽNÍ TÝM VODY - Charlie Ann Whitaker a Terii Rossi

Vypacování

Zdravím,

děkujeme za bezva zadání, moc jsme si to užily :)
Příloha obsahuje:
Kalendář (celý náhled dvanácti měsíců): https://uloz.to/file/iliP2xopEa0h/kalendar-pdf
Všechnorost a Sluncepal  - Terri Rossi
Dolůpad a Nicnežer - Charlie Ann Whitaker
Náhled samostatné úvodní strany: https://uloz.to/file/JZ8qYUwVnCAe/nahled-uvodni-strana-pdf
Playlist k ročním obdobím:
- Nicnežer - The Wolf Song - Nodric Lullaby
- Všechnorost - In the House od the Inventor
- Sluncepal - Full Sail to Libertalia
- Dolůpad - Lonely Waltz
(https://www.youtube.com/playlist?list=PLV5SwYKRf_6oH27gLirZ5gf1YTPRi9rIH)
Za vodu
Charlie Ann WhikaterTerri Rossi

Hodnocení

Janel Weil

Počet živlíků: 6

Slovní hodnocení: Tak v první řadě jsem zůstala s otevřenou pusou koukat na tu úvodní stránku, protože wow! To je naprostá pecka! Jako i kdybyste odevzdaly jen to, tak by mi to úplně stačilo – a vy jste k tomu ještě udělaly celý kalendář s komplet havraspárským názvoslovím! Tu úvodní stránku si asi v kabinetu pověsím na zeď, protože to je pecka, velkou poklonu a klobouček tomu, kdo tohle vymyslel a nakreslil.

Samotný kalendář mě bavil svou rozmanitostí, tím, že se střídaly fotky, obrázky, básničky, byl to příjemný a milý mišmaš, který ukazoval vaši všestrannost. Textově to chtělo ještě poladit a vychytat chybky, taky sladit třeba fonty nebo nějak propojit jednotlivé havřence do ucelenějšího celku. Doporučený playlist je třešnička, díky! Nakonec jsem se vždycky vrátila k úvodní stránce, která je boží, tam jste se fakt překonaly.

Any Dawson

Počet živlíků: 5

Slovní hodnoceníV tomto hodnocení jsem trochu rozpolcená. Vlastně jsem nadšená myšlenkou, ale trošku naštvaná, že jste nevyužili veškerý potenciál, který ta forma, kterou jste nakousli, poskytovala. Líbí se mi tématické zpracování každého měsíce, jen bych trošku víc esteticky zpracovala obrázky a text a ačkoli obrázky/fotky tématicky ladí ke každému měsíci, jako celek nepůsobí jednotně a vynechala bych asi mudlovské vynálezy jako vlak. Moc se mi líbí úvodní strana, ta je velmi povedená. Čím jsem také nadšená je ten hudební doprovod, to je prostě geniální nápad. Písničky jsou velmi různorodé, ale jsou k sobě pohromady a úplně přesně vystihují roční období. Mimochodem děkuji za osvětu, netušila jsem, že existuje něco jako steampunk orchestra. Všechna čtyři díla jsou vybraná fakt perfektně, ale The Wolf Song je něco neuvěřitelného, děkuji za obohacení života. Takže jsem na vás furt trošku naštvaná, ale jakože v dobrým, rozumíme si, že? :))

***

SOUTĚŽNÍ TÝM ZEMĚ - Miraell Eliranne a Gabrielle Sweet

Vypracování

Ahoj,

za Tým Země posíláme Havraspárský kalendář. Snad je vše zhotoveno v souladu s pravidly a dorazí v pořádku.
Luštění bylo trochu obtížné, formou pokus-omyl, pevně doufáme, že jsme nepřehlédly kousek zadání.
Zdraví Miraell EliranneGabrielle Sweet
https://drive.google.com/file/d/1SG2OMqIHNY74ECevgRzJTlyfrX0TcSpf/view

Hodnocení

Janel Weil
.
Počet živlíků: 2
.
Slovní hodnocení: Nerada bych, abyste nižší živlíkové ohodnocení braly nějak špatně, jen bylo potřeba v rámci škály zohlednit ve srovnání všechna vypracování a to vaše je zkrátka oproti ostatním jednodušší (pokud tedy něco příšerně nepřehlížím).

Váš kalendář na mě působí velmi esteticky, vodovkové pozadí je skvělá volba, komplet sladění havřenců každé spároéry působů velmi uceleně, ale bohužel tomu za mě chybí nějaký větší nápad a invence, něco, co by způsobilo, že zalapám po dechu. Škoda taky toho, že jste nepoužily havraspárské názvy pro jednotlivé spáreny nebo nevybraly zajímavější typografii.

Any Dawson

Počet živlíků: 4
.

Slovní hodnocení: Moc se mi líbí, jak jste rozdělili kalendář do čtyř úseků a přizpůsobily tomu i barvy, které ale dohromady ladí a nádech kalendáře pak působí jako celek. Malé ilustrace jsou také velmi povedené vystihující období. Jen mi ten kalendář připadá poněkud spíš více mudlovský než havraspárský a ač razím, že v jednoduchosti je krása, zrovna tady by se mi líbilo trošku víc.

***

Oběma porotkyním děkujeme za pečlivé a podrobné zhodnocení, které pro soutěžící jistě bude nosnou zpětnou vazbou!

Nás nyní čeká odhalení výsledků, kde se konečně dozvíme, který z živlů zvítězil, který vytvořil nejlepší kalendář, s body si poradil havraspárskou moudrostí a který si odnese prestižní cenu v podobě věčné slávy svého živlu. Finální pořadí Týdne Živlů Zimy 2021 tedy vypadá takto:

1. MÍSTO

ŽIVEL VZDUCHU

melanie abottpenelopa parren

MELANIE ABOTT & PENELOPA PARREN

Celkový počet živlíků: 18

Ceny pro každou z vítězek: kolejní předmět dle vlastního výběru

*

2. MÍSTO

ŽIVEL OHNĚ

addie hazelamaltheia capella moonlight
ADDIE HAZEL & AMALTHEIA CAPELLA MOONLIGHT

Celkový počet živlíků: 15

Ceny pro každou ze soutěžících: Sova moudrá

*

3. MÍSTO

ŽIVEL VODY

charlie ann whitakerterii rossi
CHARLIE ANN WHITAKER & TERII ROSSI

Celkový počet živlíků: 13

Ceny pro každou ze soutěžících: Výreček střapatý

*

4. MÍSTO

ŽIVEL ZEMĚ

miraell elirannegabrielle sweet
MIRAELL ELIRANNE & GABRIELLE SWEET

Celkový počet živlíků: 7

Ceny pro každou ze soutěžících: Sova postarší

***

To je vše. Tímto se Týden živlů dobral zdránému konci a celý tým organizátorů gratuluje a děkuje nejen vítězům za nádherná zpracování havraspárského kalendáře. Doufám, že i vy jste si Týden živlů užili stejně jako my a naši soutěžící.

Nyní už Kamenný stůl Havrana pozvolna usíná. Ale nebojte, však on se zase brzy probere a vyjeví nová jména svých vyvolených. Dejme mu čas... a zanedlouho na shledanou!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
Gratuluji všem! Nejvíc svému oblíbenému Ohni, dobrá práce :-)
Ayuš | 21. 12. 2020
Gratulace všem (nejvíc pochopitelně patrončecí)!! :)
Myker | 21. 12. 2020