Nerozhodnost vládne Cenám zakladatelů Léta 2021

Brzy bude závěrečná slavnost Léta 2021, a tak se Corvinus opět pustil do tradiční ankety a zeptal se několika hradních obyvatel, komu by přáli cenu zakladatele a proč. Odpovědi vám přináší tento článek!

Letos se do tipování nikomu moc nechtělo. Pravděpodobně lidé nemají moc tušení, kdo by si cenu měl odnést. Musím říct, že i já v nějakých kolejích tápu a jsem upřímně zvědavá, jak se nakonec kolejní ředitelé rozhodnou.

**

Havraspár

V Havraspáru stále platí pravidlo, že každý student smí dostat kolejní řád pouze jednou. Loni ho získala kapitánka Betria Carson, kterou tehdy tipovala většina dotázaných. Letos není v koleji nikdo výrazně aktivní mimo kolejní zdi, takže tipování bylo velice těžké hlavně pro mimohavraspárské, ale překvapivě nevěděli ani modří.

Laura de MorganneChtěla jsem říct Betri, ale koukám, že ta už ji má a podruhé se dávat už nemůže. Dala bych ji buď Ewence, která je hrozně šikovná chytačka a letos jako prefektka odvedla spoustu kvalitní práce, nebo naší pokladnici Grace.

*

Elizabeth Eileen McAlcarnarPodle mne celá kolej, ale pokud bych měla vybrat jednu osobu, je to složitější. Asi Betri, neboť jako kapitánce se jí podařilo pro kolej těžce vydřít famfr pohár, nebo i Mady, protože je hodně moc šikovná.

*

Ewenlia LercheGrace Annabeth Reatcher. Grace sa úspešne stará o kolejné konto i o Candora a svojou prácou našej koleji prispieva už mnoho rokov. Konto zahŕňa aj prácu, ktorá nemusí pôsobiť zrovna viditeľne, je však značne dôležitá pre chod koleje a Grace to zvláda bravúrne. Práve preto za modrých považujem za najhorúcejšieho kandidáta na Cenu zakladateľov práve ju. *usmeje sa*

*

Jak vidíte, havrani netuší, jsou rozpolcení. Padlo pět jmén, z toho Aimée (Zima 2020) a Betria (Zima 2021) už cenu mají, takže ty to, pokud se bude pan kolejní držet tradičního havraspárského pravidla, nebudou. Dále byla zmíněna prefektka Ewenlia Lerche, pokladnice Grace Annabeth Reatcher a prvačka Valerie Madeleine Leau. Buď to bude jedna z nich (vypadá to na Grace) a holky se trefily, nebo je možné, že nás pan kolejní překvapí a řád udělí někomu úplně jinému. Jisté ale je, že letos to bude opravdu překvapení, neboť není nikdo, u koho by si havrani stoprocentně řekli, že cenu dostane.

**

Mrzimor

Loni si byli Mrzimorští stoprocentně jistí, že Cenu Helgy z Mrzimoru dostane kapitánka Selina Garcia, což se nakonec stalo. Budou i letos se svými tipy úspěšní, nebo je kolejní ředitelka překvapí?

Malwen CuthbertPetromila.

*

Amanda WrightAbych pravdu řekla, netuším, kdo by si letos cenu zasloužil. Letos jsme v koleji docela odpočívali, takže se nikdo nějak víc neprojevoval. Rozhodně bych však cenu ráda viděla u Theodora, který se už dlouhá léta zapojuje do všech oblastí kolejního života, Marka, který je srdíčkem nebo u Cassiopey, která se velmi rychle dokázala začlenit do vedení a aktivně se snažila vymýšlet a pomáhat, co ji síly stačily. Jednoznačně bych taky ráda vyzdvihla naše zapálené prvačky Lakšmí a Rosie. U těch si však budeme muset ještě pár dní počkat, zda jim ta počáteční aktivita a nadšení opravdu vydrží  já doufám, že ano a jednou se tato cena objeví i u nich. Na předávání se moc těším, protože to podle mě bude veliké překvapení.

*

Petromila NivalisPo dlouhém váhání volím Theodora. Ono o něm není moc slyšet, není ani moc vidět, ale myslím, že pro kolej dělá hodně. Moc se mi líbí jeho skromnost, pracovitost. On nemluví, on dělá. Pomáhá, kde je třeba. Pro mne si třeba udělá vždycky čas v soubojáku a taky je hnací silou ve famfru. A toho si moc vážím. Celkově, prostě jezevec jak má být. *usměje se*

*

Mrzimorští jsou nerozhodní jako Havraspárští. Padlo hned několik jmen a kromě Theodora Mudda se žádná neopakovala. Vypadá to tedy, že i v Mrzimoru bude letos předávání ceny napínavé.

**

Nebelvír

Nebelvír byl loni všemi deseti pro Newiku Shelley Lovecraft a kdo ne, ten držel palce Esmeraldě Milagrosa. Stejný názor měli i lidé mimo Nebelvír. Nakonec ale byli všichni překvapení kolejní ředitelkou, která udělila kolejní řád Beteramis Athenodoros. Dopadne to stejně i letos?

Lucy WinterEsmeralda Milagrosa.

*

Christina Elizabeth StarkLetos, stejně jako minulý školní rok, se nám rozjela v koleji parádní souhra aktivit a přitom jsme všichni zvládli sbírat body, plnit soutěže a ještě pořádat aktivity mimo. Těžko říci, kdo byl největším přínosem. Byť už ocenění v minulosti dostala (a vím, že bych měla vybrat někoho nového), za mě byla letos prostě nejúžasnější Esme. Díky ní Nebelvír zase žije. *usměje se* Dále by to mohly být i slečny z klasického složení Bete, Sky, Prin.

*

Princess StarNejvíce si podle mě Cenu Godrika Nebelvíra zaslouží naše primuska Esmeralda Milagrosa. Dělá pro kolej první poslední a nikdy nepoleví. Ani nedokážu spočítat, kolik toho pro nás za tento rok vymyslela a zorganizovala, jak za nás bojuje, motivuje nás a dokáže pochválit i za snahu. Je také skvělou famfrpálovou kapitánkou a i kolejní místnost udržuje v perfektní atmosféře. Kdyby Cenu nedostala Esme, pak by to mohla být Skylar Blair Anderson. Ještě nositelkou řádu není a rozhodně si ho zaslouží pro svou aktivitu a pro neutuchající píli. Že je s ní nesmírná legrace je pak třešničkou na dortu. *usměje se*

*

Stejně jako letos si Nebelvírští nemohou vynachválit primusku a kapitánku Esmeraldu Milagrosa. Té by cenu přáli naprosto všichni dotázaní. Dále byla ale dvakrát zmíněna i velmi aktivní prefektka Skylar Blair Anderson a jednou padla jména Beteramis AthenodorosPrincess Star.

**

Zmijozel

Stejně jako loni i letos má Zmijozel několik tipů na kolejní řád. Vypovídá to hodně o aktivitě a pracovitosti koleje. Je tam zkrátka z čeho vybírat, madam Veronica tak nemůže sáhnout špatně, jen to asi bude náročné vybrat jen jednoho. Loni padla volba na Elaine Robillard, tak kdo to bude letos?

Christina MeadowsVěřím tomu, že madam Veronica to bude mít s rozhodováním velice těžké, protože i mně hned na mysli vytanulo několik jmen: šéfredaktorka Saiph, pokladnice Astorka nebo naše skvělá primuska Noah. Všechny tři zmíněné slečny totiž odvádí skvělou práci ve svých funkcích, a dokonce i spoustu věcí navíc. V případě Saiph jsou snad slova zbytečná, její úsilí jde totiž nejlépe vidět. Potom tu máme Astorku, která z lehkého nástřelu sama domyslí a uspořádá celohradní aukci a mnoho jiného. A nakonec Noah, u které by si člověk, co nevidí dál než před dveře zasedačky, mohl říct, že toho vlastně zas tak moc nedělá. Ve skutečnosti je to ale právě naopak.

*

Vypadá to, že Zmijozel má opačný problém než Havraspár nebo Mrzimor. Nemůže si vybrat nebo minimálně jediná respondentka ze Zmijozelu, kde byla letos slabá účast, si nemůže vybrat. Rozhoduje se mezi šéfredaktorkou Saiph Lacaille, pokladnicí Astoriou von Pens a primuskou Noah Limbani. Madam Veronica letos tedy nebude mít vůbec lehkou práci.

**

Hradní erb

Corvinus Declaratio: Kdo by si podle tebe zasloužil Cenu zakladatele v dalších kolejích?

Elizabeth Eillen MacAlcarnar: Těžko říct, do toho moc nevidím, možná bych tipla Saiph, netuším.

*

Laura de MorganneUrčitě Newika – je to velký hrotič a koukám, že i odznáčky prefekta a zástupce kapitána si nasbírala. *usměje se* Jen ta cena pořád nikde. *zasměje se*

*

Ewenlia LercheV rámci ostatných kolejí nemám až taký prehľad, ale za Mrzimor tipujem Klotyldu, v Nebelvíre Newiku alebo Skylar a za Zmijozel Noah, Saiph, či Astoria. Všetky dievčatá sa javia ako veľmi šikovné a som si istá, že odvádzajú kus skvelej práce. *usmeje sa*

*

Petromila NivalisTak tady to vidím jasně u koleje zelené – okamžitě mi vytane na mysl jména Maraike, Saiph a Noah. Všechny tři dívky jsou pracovité, cílevědomé, schopné, neskutečně kreativní, upřímně? Jsou mým vzorem. Líbí se mi, jak umí táhnout za jeden provaz, mám ráda jejich smysl pro humor a obdivuji jejich píli a zdravé sebevědomí. U nich mám pocit, že drží kolej, jsou hnacím motorem a mají laskavá srdce. Myslím, že lidí ke zvolení této ceny je asi více, ale tato tři jména jsem napsala bez zaváhání.
V modré koleji ovšem váhám, vím, že je to kolej velice pracovitá, ale nějak mi na mysl nevytanulo jedno jméno nade všechny. Možná asi Aimée.
A Nebelvíři? Ach, lví kolej, tak tady je to opět moc těžké. Stačí se jen podívat do VS a vidím věčně usmívající se Skylar s citem pro jazyk český a úžasným smyslem pro humor, neskutečnou pílí a vždy pozitivní, nebo Una nebo Calla, Simelie a mnoho dalších. Kolej je plná neskutečně šikovných lidí, o kterých příliš neslyšíte, ale zanechávají za sebou rudou nesmazatelnou stopu, stačí se jen dobře dívat... Těžký výběr, velmi těžký.

*

Amanda WrightJá mám tip ve Zmijozelu a tam by si to zasloužily podle mého dvě úžasné dívky  Saiph a Noah. Mám dojem, že jsou aktivní nejen v koleji  ačkoliv do dění nevidím  ale i celohradně. Pořádají krásné soutěže, jde o nich slyšet a jsou velmi pracovité a šikovné. Zmijozel na ně může být pyšný. Za Nebelvír mi zůstává už pár let stejný typ  úžasná osoba Newika. Pozorovat ji je krása. Velmi šikovná dívenka, zasloužila by si to. A jako bonus je ještě skromná a moc milá a hodná. Jediná kolej, kde nemám jediný tip, je Havraspár. Nějak mi přijde, že tam nikdo, kdo cenu ještě nedostal, nevyčuhuje nad ostatní. Určitě u vás je spousta šikovných studentů, kteří se projevují uvnitř koleje, ale nějak... na venek mě nikdo přímo nezaujal. *usměje se*

*

Princess StarHavraspár  Buď Gabrielle Sweet, která se k nám ostatním chová moc mile, a tak si dovedu představit, jak příjemné musí být mít ji ve své koleji, anebo Aya Watanabe za své vedení CD, který si mileráda vždy přečtu a články jsou pokaždé zajímavé.
Mrzimor  Nejspíš Petromila Nivalis. Je to první člověk, který se mi vybaví, když se řekne Mrzimor a to, jak se pustila do psaní článků jak pro ŽT, tak pro DV je obdivuhodné.
Zmijozel  Bezpochyby Saiph Lacaille. Tady není nic moc vysvětlovat. Tahounka Zmijozelu (minimálně bodová), která dostala svým šéfredaktorováním HK až na první místo v anketě o nejlepší hradní tiskovinu! Její honba za magíky je také úžasná. A kde pořád bere ty netopýry, které neustále drbe za uchem, pořád nechápu. *zasměje se*

*

Christina Elizabeth StarkTěžko říci, moc jsem nesledovala dění jiných kolejí a za zdi kolejek už nevidím vůbec  jména jsem vybrala podle toho, jak aktivní je daný člověk ve VS, na hradní vývěsce, projela jsem i kolejní časopisy a DV. Zmijozel vypadal docela nadšený slečnou Saiph (asi to tedy bude ona), v Mrzimoru vyčnívala slečna Petromila a v Havraspáru (zde jsem lovila jména obzvláště dlouho) jsem nejčastěji potkávala primusku Aimée.

*

Christina MeadowsNa tuto otázku asi nejsem úplně kompetentní respondent, protože dění v ostatních kolejích moc nesleduji, abych byla upřímná. *zasměje se* Ale dovolím si střelit od boku, snad nikoho neurazím. *nasadí si svatozář* Nebelvír  Skylar Blair Anderson, Mrzimor  Klotylda Malíková, Havraspár  Aya Watanabe.

**

Stejně jako loni i letos tipují hradní obyvatelé většinově šéfredaktorku Saiph Lacaille za Zmijozel. Těsně za ní se ale drží primuska Noah Limbani. Stejně jako Saiph je na tom Newika Shelley Lovecraft, jež společně se Skylar Blair Anderson je horkou kandidátkou na Cenu Godrika Nebelvíra. U Havraspáru kouzelníci netuší, dali by cenu šéfredaktorce Aye Watanabe nebo primusce Aimée Leavittové, obě ale svoji cenu již mají (Aya – Léto 2018, Aimée – Zima 2020). Cenu Helgy z Mrzimoru by obyvatelé hradu také nejraději rozpůlili, nemohou se rozhodnout mezi prefektkou Klotyldou Malíkovou a pokladnicí Petromilou Nivalis.

***

I přesto, že se letos vyjádřilo k otázce Cen zakladatelů výrazně méně lidí, než na kolik jsem za ta léta psaní této ankety zvyklá, padlo opravdu mnoho jmen. To svědčí o nerozhodnosti hradních obyvatel, kteří váhají dokonce i komu dát cenu ve vlastní koleji. Vypadá to, že kolejní ředitelé to nebudou mít jednoduché. Doufáme, že už ale mají jasno a nebudou se posledních pár dní do závěrečné slavnosti, která se uskuteční 27. 6. v 18:00, trápit přemýšlením. My už jsme totiž zvědaví, komu nakonec kolejní řády udělí.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno:

Komentáře