Soutěžící na scéně - Elanius Aine Neil

Sedmibojařský zpravodaj si jako první z havraspárských Sedmibojařek vzal na mušku Elanius Aine Neil!

Není to tak dávno, co jsem se se slavnou Elanius Aine Neil sešla v kolejní místnosti, abych s ní udělala interview. Pokud by se však nějakým omylem a zázrakem našel někdo, kdo EAN nezná, dovolte mi ji představit.

Havraspárská prefektka, nenapravitelná rebelka a provokatérka, studentka pátého ročníku, velká osobnost, nenahraditelná kamarádka, pilná sběratelka čokoládových žabek. To všechno o ní můžeme říct.
Během svého pobytu v Bradavicích El zakusila mnohé - častou koupačku v Hannibalově jezeře, pár dní ve sklepení, výlet do Azkabanu za požírání primusky Larrie, okamžiky slávy, když získala Cenu Roweny z Havraspáru... Rozhodně se nenudí.

Zeptala jsem se několika lidí, co si vlastně o tak rozporuplné osobnosti myslí. A co jsem se dozvěděla?

Madidess Leevian
:
No, vzpomínám si, že jsem se jí dříve docela bála a nějak moc dobrý vztah jsem s ní neměla. Nicméně pak jsem dostala za úkol pořádat večírek - a Elan mi měla šéfovat. Tím se nějak naše vztahy zlepšily a myslím, že teď jsou čím dál tím více pevnější. Myslím, že Elan je fajn, i když je trochu zvláštní. Líbí se mi na ní hlavně to, jak je odhodlaná (upřímně - kdyby ona mě porazila v soubojáku 9×, už bych s ní podesáté bojovat nešla)...

Barbara Arianne Lecter:
Asi na ni budu mít zvláštní názor. Je to člověk, který si nebere servítky a má svoji hlavu. Nebojí se věci říkat naplno, ale občas je říká tak naplno, až tím otráví okolní vzduch. Také mi vadí, jak skoro vyhledává problémy, když má připnutý odznak, ale to je zase jiná pohádka. *usměje se* Když je ve VS, nikdy není ticho a nuda - to rozhodně není, oživit atmosféru EAN umí. *zamrká*

Aváček de Hillson:
No, napadne mě kód EAN, modrá dušička. Myslím, že dost oblíbená... Chytrá holka, která se umí bavit. *usměje se*

Lucy Koralka:

Keď sa povie EAN, napadne ma EAN, pretože ona je taká zvláštna osoba, ktorú nemôžem k ničomu normálnemu pripradiť. *směje se* Samozrejme je to len jej stratka, ale komu by sa chcelo napisať jej celé meno, no ne? *smích* Je to vlastne vtipná (čireny humor) prefektka Havraspáru, ktorá je zložitej povahy. Kto sa má v nej vyznať? Srší rôznymi nápadmi od smiešnych až po múdre - napríklad plat pre P a P ! To je genialne. *směje se* A jej meno sa stalo synonymom zločinu - istú chvíľku pobudla v Azkabane a neštíti sa priznať, že rozbíjala skla na výklade u Troch koštať. *smích*

Betelgeuse Orionis:
EAN je má bývalá studentka z Prefektování, inteligentní a rázná, s proříznutou pusou a podivnými choutkami, které ji dovedly až do Azkabanu... Řekla bych, že s libostí provokuje a čeká na reakce okolí, ráda se hádá, bývá vztahovačná. A nemá ráda, když se do ní někdo naváží, což mě ale upřímně trochu překvapuje u někoho, kdo si též nebere servítky vůči ostatním... Nutno ale podotknout, že ji znám jen povrchně, takže v podstatě nemusím spoustu věcí chápat a rozumět všem jejím motivům. Mně osobně prostě nijak nevadí, je podle mě schopná a originální, občas sice něco přežene, ale kdo jsme bez chyb, že?

***

Ale co nám řekla sama El? Nejprve jí musím opravdu poděkovat za její drahocenný čas, který mi věnovala. Otevřely jsme si spolu lahvinku máslového ležáku a nechaly řeč jen tak plynout.

Moje první otázka se týkala samozřejmě Sedmiboje.

***

Co říkáš na nynější, v pořadí třetí, kreslící úkol? Máš nějaké tipy na soupeře, kteří by jej mohli zvládnout lépe, popřípadě hůř?
EAN: Tak to netuším. Možná Larstonka, ta kreslí velmi pěkně. Nicméně co se týká mé maličkosti, vidím to bledě. Obávám se, že zde si hvězdičky určitě nenahrabu.
Jinak, ten třetí úkol je celkem drsnej. Dva obrázky dvou domů a k tomu vymýšlet ty věci do kuchyně a dalších dvou místností... Nic mne nenapadá, je to práce na hodiny. Sedmiboj má být náročný, ale tento úkol je dle mého názoru přehnaný.

No a jaké používáš na pány porotce nejčastěji úplatky?
EAN:Vzhledem k tomu, že ode mne by si nevzali ani sklenici vody, kdyby na poušti umírali žízní, tak žádné.

*

Ale protože jste již určitě četli spoustu rozhovorů se Sedmibojaři v Denním věštci, přešly jsme k jiným otázkám, abyste naši Elan lépe poznali.

*

Co ty a mudlové?
EAN: Snášíme se. Nevadí mi. Někdy se dokonce překonám do té míry, že je náležitě zneužiji. *vychytrale se usmívá*

Co si myslíš o "rodinách" zde na hradě?
EAN: Nemám podobné aktivity ráda. Ono je fajn, říkat si mezi kamarády mami, tati, sestřičko, bratříčku, teto, strýčku, dědečku a babičko, ale vždycky se to zvrhne. Tím chci říct, že nakonec se s nově "přijatými" lidmi neznáš. Jako každý jsem v prvním a možná i ve druhém ročníku do jedné patřila. Teď tu mám pouze jednu prapraprapra... vnučku a jsem šťastný děda. Jestli má ona pletky s nějakou zdejší "rodinkou", tak mne to asbolutně nezajímá a nepatří ke mně. Dokonce jsem viděla i inzeráty u Chytráka, že osoba XY hledá své příbuzné, což je taky pěkná ptákovina. Ale pokud se to někomu líbí, nechci mu brát nebo kazit iluze...

Až jednou budeš veliká, čím by si chtěla být?
EAN: Maminkou. *smích* Kecám. Vzhledem k tomu, že sborovna je narvaná a praská ve švech, tak profesorem asi nebudu. Taky by bylo fajn být průvodcem v Zakázaném lese, ale bohatě stačí dva, tak to je taky trošku nereálné. Takže mi zbývá jedině pěstitel škrken. To je velmi zajímavá a potřebná práce...

Připadáš si jako zodpovědná osoba? Bylo moudré ti svěřit prefektský odznak?
EAN: To musí posoudit pan Werewolf. Pokud bych neměla jisté přednosti, tak by mi ho asi nedal. *usmívá se*
No a teď bez té falešné skromnosti ti řeknu, že zodpovědná určitě jsem, tak si ho tedy zasloužím. *směje se*

Jak vůbec vnímáš módu?
EAN: Jako úplně každý. Jsem jí ovlivněná, takže kupuju, kupuju a kupuju. Tedy pokud mám peníze. Když nejsou, tak si hryžu nehty někde v koutku.

*

A jako její nováčkovský svěřenec jsem si nemohla odpustit ani tuhle otázku:

*

Co ty a patronování?
EAN: Mám smůlu. Nováček je líný, hloupý a neaktivní. Mrzí mne jeho přístup. Ale co mám s ním dělat? Bití, zákazy a podobné tresty nefungují. Zlomila jsem nad ním hůl.

Poslední dobou si někteří starší studenti stěžují, že tzv. "nová krev", která zde je jen chvíli, přináší do hradu jisté změny, které nepůsobí zrovna optimisticky. Co si o tom myslíš ty?
EAN: Tento názor slyším poprvé. Pokud se však tzv. "nová krev" chová nevhodně, existuje několik možných prostředků, jak je umravnit. Ne všechno nové musí být zákonitě špatné.

A jelikož chceš být – jak si sama říkala – opravdu slavná, touto otázkou ti dávám prostor: Co bys nám ještě chtěla říci?
EAN: Hm, asi jsem to někdy plácla. Nicméně svá opravdová moudra říkám pouze kamarádům, aby se jimi mohli potěšit. *smích*

***

Potom už jsme se s Elan rozloučily, protože ona jako velká prefektka spěchala řešit modré věci a já jako "nová krev" musela do hajan. Všichni jí budeme i nadále držet v Sedmiboji palce. Tak zlom vaz, EAN!
Šéfredaktorka Sedmibojařského Zpravodaje: Madidess Leevian
Zástupkyně šéfredaktorky Sedmibojařského Zpravodaje: Avreya Monowitz
Technická stránka Zpravodaje: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: John Werewolf, Larrie Larstonová, Madidess Leevian
Ilustrátoři: Avreya Monowitz, John Werewolf
Autoři článků: Annet Slapfootová, Avreya Monowitz, Elanius Aine Neil, Janel Weil, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian
Šéfredaktorka Corvina (a ta, na kterou se má křičet, když vyvstanou připomínky): Larrie Larstonová

Poděkování: Děkujeme Madidess Leevian, že se královsky zhostila velení Sedmibojařské redakce. Avreye Monowitz, že jí v tomto byla nápomocná. Samotným redaktorům pak, že v šibeničním termínu stihli připravit celý Zpravodaj a jedinkrát nezažádali o zvýšení platu. Děkujeme i siru Johnovi, našemu technickému mágovi, že nakreslil a stvořil Zpravodaji speciální obličejíček, na který se nám krásně kouká. A vám všem, naši čtenáři, protože jsme tu hlavně pro vás a bez vás by náš plátek nebyl nic než záchodová četba (protože teď jej pochopitelně čtete na těch nejreprezentativnějších místech ;)). Díky vám všem!