Smějeme se Sedmiboji

Co si budeme nalhávat, Sedmiboj nebyl pořád jen k smíchu; občas byl i k pláči. Pojďme si v krátkosti zrekapitulovat letošní Sedmiboj...

...a to pomocí několika vtipů! Možná vtipných, možná ne. Jak pro koho. Tento článek vážně i nevážně popisuje dění okolo Sedmiboje. Ten se ani letos neobešel bez komplikací...

No, posuďte sami, jak naše, mimochodem, velmi šikovná a pohledná redaktorka, zachytila situaci Sedmiboje pomocí vtipů.

 

***

Larrie se chystá vyrazit do lesa pro žíni jednorožce, kterou potřebuje na první úkol a ptá se pana Veldrina. "Pane, jsou v tom lese akromantule?" "Ale co tě nemá, ten škrknodlak je už dávno zabil!"

***

Jednoho krásného večera zaklepe Teodorik Valdorius na kabinet slečny Fisto. "Nechci vás strašit, paní profesorko," řekne Teodorik, "ale madam Letitia říkala, že jestli nebudu získávat víc hvězdiček, tak si to někdo pěkně odskáče!"

***

"Merline, dej, ať je hůlka s žíní jednorožce na páté poličce," mumlá si Paul. "A proč?" nechápe Selena. "Protože jsem to napsal do druhého úkolu."

***

Sfinga píše kamarádce dopis z Bradavic: "Je tu moc hezky. Vzorně se o mě starají. Hodně mě krmí a jenom odpočívám, pořád za mnou chodí novináři. Prý jsem jediná, kdo má dračí neštovice..."

***

"Isabelo, vždyť vy škrábete jako kocour," zlobí se Silvia na zelenou Sedmibojařku."Kdo má po vás ty úkoly číst?! To nemůžete psát čitelně?" "Nemůžu," odvětí Isabela, "to byste teprve viděla moje pravopisné chyby."

***

Jane Mooren stojí na paloučku v Zapovězeném lese a rozčileně pozoruje rudý obzor. Kolem jde pan ředitel ze své večerní procházky a říká: "To je nádhera! Taky Vás tak těší, slečno, ten krásný západ slunce?"
"To není západ slunce. To jen Bilkis vaří lektvar na poražení Sfingy."

***

Ptá se novinářka při rozhovoru Jean. "Kde jste se narodila?" "V Londýně." "A která část to byla?" "Já jsem se tam narodila celá."

 

 

Co dodat? Mějte se a smějte se s námi!

Šéfredaktorka Sedmibojařského Zpravodaje: Madidess Leevian Technická stránka Zpravodaje: John Werewolf Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, John Werewolf, Larrie Larstonová Ilustrátoři: John Werewolf, Larrie Larstonová Autoři článků: Janel Weil, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian Šéfredaktorka Corvina (a ta, na kterou se má křičet, když vyvstanou připomínky): Larrie Larstonová Poděkování: Děkujeme organizátorům Sedmiboje a všem, kteří se zasloužili o jeho konání, že se zhostili tak náročného úkolu a tak mistrně předvedli svá umění. Nebýt vás, nemáme o čem psát a co si užívat. Dále děkujeme všem zúčastněným, soutěžícím i porotě, že byli tak skvělými objekty zájmu a subjekty našich článků. Veliké díky patří rovněž siru Johnu Werewolfovi za to, že před každým vydáním ochotně přiskočil a vyrobil nám k němu líbeznou tvářičku. Nu, a asi největší dík patří všem čtenářům, protože bez vás by to nešlo, protože vy jste naše inspirace a motivace a ženete nás kupředu. Děkujeme vám všem a loučíme se se Sedmibojařským zpravodajem třetího ročníku Sedmiboje!