Knihovna na mušce: Pozdravy a Nápady

Ráda bych vám představila zajímavé knížky - Pozdravy od Leeho Mortira a také příručku "Jak napsat knihu do knihovny", ke které mám pár rad navíc.

Přiznám se, že v knihovně moc nečtu. Jistě, už jsem si vypůjčila knížku "Rukověť alchymistova aneb Lučba začátečníkova", ale to je spíš učebnice než nějaké to počtení.

Vlastně bych vás hned na záčatku měla upozornit, že ani "Pozdravy" nejsou nějakým románem. Spíše obecným shrnutím, díky kterému si leccos uvědomíme. Já jsem si tedy několik drobností uvědomila. *usměje se*

Výpůjční cena knihy jsou 3 svrčky, takže za brigádu ve Žluté tlapě si do knihovny zajít můžete. *mrkne*

Kniha není nijak dlouhá, vlastně by se tomu mohlo říkat jen "Popsané pergameny" nebo "Sešit", ale když už je to v knihovně...

Hned na úvodníku na vás vyskočí text plný pozdravů. Lee se s tím nepatlal a napsal všechny pozdravy, na které si vzpomněl. A že jich je! *směje se* Spoustu neznám ani já a naopak bych některé přidala. Však kdyby každý z nás napsal jiný pozdrav, to by jich bylo! *usměje se*

Na dalším pergamenu jsou vysvětleny původy některých z těch nejběžnějších pozdravů. Půjčte si tedy tuto knihu, pokud vás zajímá odvětí pozdravů.

*

A nyní se vrhneme na druhý titul "Jak psát knihy do knihovny". Výpůjční cena je 1 svrček, což je málo vzhledem k obsahu. Knihu napsalo několik autorů, mezi nimi i profesorka, která má knihovnu na starost. Tudíž jsou rady opravdu užitečné. *mrkne*

Co se knihy samotné týče, je samozřejmě dobré si ji přečíst před napsáním vlastní knihy. Třeba vám to pomůže.

Kdybych tak měla shrnout (opravdu stručně), co na pergamenech stojí, asi bych upozornila na to, že je třeba si uvědomit, o čem psát, než psát začnete. Dále si prostudovat tématicky blízké knihy, abyste načerpali inspiraci a vyvarovali se zbytečnému opakování. Samozřejmě pravopis by měl být váš kamarád.

Paní knihovnice dokonce píše, že na ni nemáte pospíchat a máte si ji hýčkat - odměna pak může trochu vzrůst. A samozřejmě si knihu před odesláním několikrát přečíst, jestli dává smysl a tak.

Já bych připojila ještě jednu radu, kterou v knize nenajdete.

Můžete třeba napsat o tom, co vám v jiné knize chybělo. Tak třeba mě v knize "Pozdravy" chybělo trochu jiné téma, které jsem očekávala a tak jsem se rozhodla, že na to téma napíšu knihu sama. A tak si občas sednu a něco napíšu.

Však to také můžete zkusit.

Příjemné počtení! *usměje se*




Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Cecília de Chevruse
Vydáno: 1/2013

Komentáře
Pěkné shrnutí dvou knížek a určitě užitečné rady Cecilko... :)
Lilien | 26. 01. 2013
1713457125