Fobie a fobikové mezi námi

Strach z Hallowenu patří prý jako Whitecrow do ředitelny. Proto je čas ukázat si opravdový strach, neschovaný za halloweenské masky, ale takový, který by se z některých dal přímo ždímat.

Halloween se díky mudlům, kteří znehodnotili Památku zesnulých, změnil v komerční svátek, který jinak slaví dospělí a jinak děti. Děti se převlékají do kostýmů, nejen hororových a strašidelných postav, ale knižních a filmových hrdinů. Pak obchází dům po domu a žádají koledu. Za co? To se mě neptejte. Ale o to mají Halloween asi ještě raději. Kdo by nechtěl čokoládu zadarmo, že madam Meissed, nebo slečno de Mad? Pak slaví Halloween i dospělí, kteří se buď vydají rovněž v kostýmech na nějakou párty a nakonec nejsou prakticky o nic lepší než děti, nebo se naopak chtějí vrátit do dětských let a chtějí se pořádně bát.

*

Mudlové se vlastně rádi bojí. Je to divné, ale proč by jinak natáčeli filmy, které je mají vyděsit a pak jim nedají spát. Následně se bojí večer jít po ulici nebo na záchod. Ale přesto se na nějaký takový film podívají znovu! Proč by jinak stavěli strašidelné zámky a domy hrůzy? Jedno je však ještě divnější. Mudlové se bojí, i když vědí, že se jim nic nemůže stát! Vědí, že ten šílený film s rozporcovanými mrtvolami někdo natočil, vědí taky, že někdo ten strašidelný zámek postavil a že v něm nic není opravdové! Zkrátka jsou to mudlové, my se je v tomto článku nebudeme snažit pochopit. Podíváme se na strach, který je skutečný, kterého by se přímo měli bát a kterého se jen tak nezbaví.

Strach

Vypátral jsem v knihovně mnoho zajímavých druhů strachu, které se nazývají fobie. Pojďme se tedy podívat na to, co jsou zač a jak by asi vypadaly u nás na hradě.

 • Ailurofobie - strach z koček. Touto fobií by trpěl každý druhý obyvatel hradu po setkání s paní Norrisovou. Před půlnocí v termínovou neděli by jí trpěli všichni studenti píšící na poslední chvíli úkoly.
 • Arachnofobie - strach z pavouků. Doufejme, že tato fobie nepostihuje naši lesnici. Ti, kdo se pavouků bojí, mají problém hodit do kotlíku tři pavoučí nožky, nebo naopak, hází je tam opravdu rádi, protože pavoukovi zbylo už jen pět nohou!
 • Démonofobie - strach z duchů, strašidel, démonů. Trpíte touto fobií? Tak co tu vůbec ještě děláte? Že vás Eliah nestraší ve spaní!
 • Herpetofobie - strach z plazů. Může postihovat 3/4 hradu před famfrpálovým zápasem, nebo při boji o školní pohár. Výjimkou nejsou ani případy během zařazovací slavností. Je prokazatelné, že díky této fobii poslal Moudrý klobouk Harryho Pottera do Nebelvíru.
 • Hylofobie - strach z lesa. Pokud některý z našich čtenářů touto fobií trpí a uvažuje o kariéře lesníka, doporučujeme vynechat tuto skutečnost ve vašem životopise.
 • Venustrafobie - strach z krásných žen. Pokud Moudrý klobouk neposlal Pottera do Zmijozela pro fobii z plazů, do Havraspáru ho neposlal pro venustrafobii. Naše dámy jsou krásné a chlapci hrdinové, když čelí každý den takové kráse!

To jsme letem mudlsvětem prolétli mudlovské fobie a nyní nás čeká exkurze do světa kouzelnických fóbií.

 • Bodofobie - strach z bodů. Velice rozšířená a nebezpečná fobie. Má ale dva odlišné projevy. Většina postižených se bodů bojí, a proto je zásadně nesbírá, a následně opouštějí náš hrad. Druhá skupina je o něco menší, ale trpí panickou hrůzou, že bude mít málo bodů.
 • Cellarofobie - strach z neudělení trestu. Toto je citlivé téma, proto raději nebudeme o Any nic psát.
 • Hubertofobie - strach z vlastního mazlíčka. Tak touto fobií naštěstí na hradě nikdy nikdo netrpím! A ani nebudu...
 • Malkinofobie, NiTofobie- strach z nových kolekcí. Kde kdo má strach z toho, že všechny svoje úspory utratí za nové kolekce.
 • Osidlofobie - srach z nedostatku Ďáblových osidel a Lektvarů rozvahy. Každý se bojí, že nebude mít, ale pst!
 • Sedmifobie - strach z neúspěchu v Sedmiboji. Velmi, velmi zlá fóbie, která doslova sžírá duši. Může vést i k podvodům a lžím.

 

***

Pokud tedy nějakou z výše uvedených fóbií trpíte, vyhledejte co nejdříve odbornou pomoc. Pokud by ani to nepomohlo, můžete ještě skočit z věže. Pokud tedy netrpíte fobií z výšek.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Edmund Heusinger
Vydáno:

Komentáře
...
Theresa Podivná | 13. 11. 2016
Zrovna před týdnem jsem vyhrála pusu za vyslovení zpaměti: hipopotomonstroseskvidpedalaliofobii (psáno bez pomocí kouzla ctrl c). Originální nápad! :)
E.T. | 04. 11. 2016
Tak to je povedený článek, nasmále jsem se při zkoumání těch fobií... hlavně třeba u té Venustrafobie! :D Máme to ale pár vyvolených hrdinů! Dobře zní i Cellarofobie. Ale celkově je to dobře uvedené, za to má Edemund velké plus :D
Lilien | 02. 11. 2016
1550307575