Lahůdky z kuchyňského stolu

Školní kuchyně patří k jedné z nejoblíbenějších místností na hradě. Znáte to, jen si tak bloudíte po hradě… a najednou PUF! Před Vámi se objeví mlha, a když se rozplyne, uvidíte velkou šedou zeď plnou obrazů. Na tom snad není nic podivného!

Tady na Hogwarst na nás za každým rohem něco vybafne… ať už je to nějaký tajemný nález, vytažená věc z jezera, měnící se schody nebo třeba čas od času i kuchyně. Poprvé mě celkem dost vyděsila. Ihned jsem běžela do Velké síně a poslušně hlásila zlobící schody. Reakce studentů mne ale zaskočila. Většina se začala pomalu vytrácet směrem k *cenzura pro ty, kteří ještě nenašli a chtějí hledat sami* a  zbytek se na mě tajemně usmíval.
No není to podivné? Jasně že je! A tak jsem začala pátrat a hledat řešení. Brzy jsem ho našla, v podobě přátelské nebelvírské studentky. A tak jsem se zápisníkem a brkem v ruce pospíchala k *jen hledejte* …a vida!
Najednou se propadám do bílé mlhy a hned na to vidím před sebou zeď plnou prapodivných obrazů.

Zeď

*

Zadala jsem správnou kombinaci a PUF! Najednou se přede mnou objevuje malý otvor, skláním se tedy na kolena a lezu malým černým tunelem dále.

Věc

*

A jak tak pomalu vlézám do tunelu, slyším čísi tichý šepot. Vylezu a kolem mne pobíhají malinkatí skřítci. Vezmu si tedy svou oblíbenou horkou čokoládu a pospíchám si sednout ke třem košťatům a zpovídat.

Nevo

*

Corvinus Declaratio: Jaké jídlo je podle Vás v kuchyni nejlepší?
Barbara Arianne Lecter: V kuchyni je nejchutnější kukuřice.
Aimée Leavittová: To je opravdu těžká otázka… *zasměje se* …jídlo je prostě jídlo. Ale nejradši mám asi kukuřici.
Aya Watanabe: Jídlo? Vždyť tam jídlo není. *zasměje se* Jen zelenina a ovoce, což se za jídlo považovat nedá.

*

Corvinus Declaratio: Jaký je  podle Vás v kuchyni nejlepší nápoj?
Aimée Leavittová: Vzhledem k tomu, že jsem tam zatím našla jen horkou čokoládu, myslím si, že nejlepší právě ta. *usměje se*
Aya Watanabe: Rozhodně horká čokoláda! Sice je v kuchyni celkem vzácná, ale když se objeví v nabídce, neváhám ani vteřinu.

*

Tímto všem děkuji za rozhovor a přeji plno štěstí v hledání kuchyně!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Hetty Londsová
Vydáno: 2/2018

Komentáře
1550308469