Orchestr a tajemná komnata

Další velká událost je za námi. Pokud vás zajímají informace o tom, jak probíhal koncert k filmu Harry Potter a tajemná komnata, čtěte dále.

Kouzelný svět se opět dočkal velkého kulturního zážitku. A že to čekání bylo zdlouhavé... Při prvním koncertu v roce 2017 totiž pořadatelé informovali kouzelnickou veřejnost, že ten další se uskuteční tentýž rok v říjnu. Ovšem mudlům občas nemůžeme věřit vše, a tak jsme museli vydržet až do letošního ledna, přesněji do 18. 1. 2018.

*

Oproti minulé zkušenosti, kdy jsme se do O2 Arény dostávali opravdu dlouho, protože před kontrolními rámy se mačkaly davy natěšených kouzelníků i mudlů, a ještě deset minut před plánovaným začátkem jsme byli venku, jsme tentokrát prolétli kontrolou překvapivě rychle. Doba čekání nepřesáhla ani 10 minut.

Celé představení začalo více méně včas a orchestr nastoupil na pódium za příjemného potlesku. Po krátké zkoušce nástrojů se ujal slova pan dirigent. Začal v naší mateřštině, ale po krátkém pozdravení rychle přešel do angličtiny. I tak se mu dostalo ovací a vše mohlo začít.

První tóny - alespoň ve mně - znovu probudily tu kouzelnou atmosféru a lehké mrazení a zasloužily se o široký úsměv na mé tváři. Už podruhé jsme mohli obdivovat dokonalost provedení a umu slavného tělesa.

Diváci odměňovali hudebníky aplausem průběžně po jednotlivých výrazných melodiích a neubránili se potlesku ani při svých oblíbených filmových scénách. Výsledkem byla příjemná a nadšením naplněná atmosféra, kdy bylo vidět, jak moc mají přítomní příběhy Harryho Pottera pod kůží.

Po nezbytné krátké přestávce, kdy se diváci a jistě i hudebníci občerstvili, pokračoval koncert ve stejném duchu.

Na začátku celého večera se pan dirigent přesvědčil o tom, kolik kouzelníků z jednotlivých kolejí je v hale přítomno. Vyvolával jednotlivé koleje - Mrzimor, Nebelvír, Havraspár i Zmijozel a čekal na ohlas, jenž se dostavil u všech čtyř. Ostatně příslušníky všech kolejních barev jsme mohli potkávat po celé aréně. Ani já jsem nebyla výjimkou a to, že patřím k Havraspáru, jsem dala jasně najevo.

Pozitivní bylo, že všechny kouzelníky tato akce spojovala a nikdo nedával najevo nějaké mezikolejní antipatie. A tak by to mělo být.

*

Jediné, co bylo trochu zklamáním, bylo chování některých jedinců na závěr koncertu. V momentě, kdy zavětřili blížící se konec představení, začali v houfech opouštět hlediště. To bylo smutné, jelikož je to nejen neslušné, ale navíc to kazí zážitek ostatním divákům i samotným hudebníkům, kteří si za svůj výkon zasloužili bouřlivé ovace na úplném závěru.

Závěrečný aplaus byl přesto velký, neboť skalní příznivci zůstali až do posledního písmenka titulků a tleskali, dokud těleso neodešlo z pódia. Získali jsme však informace, že většina těch, kteří odešli předčasně, byli mudlové, u kterých to není Merlinužel nic nebvyklého. Nicméně kouzelnická veřejnost podržela orchestr až do samotného závěru.

*

Veříme, že na další z koncertů se budeme moci těšit už brzy. Jakmile budou na světě podrobnosti o jeho konání, budeme vás samozřejmě informovat.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Wronka Zabloudilová
Vydáno: 1/2018

Komentáře
1550309181