Rozloučení s rokem Zima 2018

Tak jako každý rok se v Havraspárské kolejní místnosti uskutečnil závěrečný večírek. Kdo si odnesl jakou cenu? A co se vlastně dělo?

Školní rok Zima 2018 se nachýlil ke konci, a tak nadešel čas, abychom se stejně jako rok minulý sešli v naší modré kolejce a zhodnotili odvedenou práci.

***

V kolejní místnosti jsme se opravdu sešli, ale příliš dlouho nás její stěny neudržely. Slečna kolejní nás všechny zvedla z pohodlných křesel či polštářků a tajemnou chodbou nás dovedla na Sluneční paseku věčného rána. A protože v každém novém ránu lze spatřit naději, tak právě zde byla vyhlášena dvě ocenění, která přísluší výhradně nováčkům.
A kdože je získal? Bodového nováčka za rok Zima 2018 si odnesla Myker Fae McGardenNováčka kolejní atmosféry Hetty Londsová.

*

Naše další cesta vedla k jezeru, přes které se bylo však potřeba dostat. A tak jsme se všichni nalodili na kolébající se lodičku, užívali si výhledu a zároveň tleskali, chválili a odměňovali se dál.

Cenu sedmi bratří si odnesly hned tři modré duše, a to sice Edmund Heusinger, Aya WatanabeAngela QuickBow.
Dále se vyhlašoval i Havraspárský snaživec, o kterého se zasloužila Myker Fae McGarden.

*

Předávaly se i památeční pergameny za Havraspárské karty legend. Přesně 18 pergamenů se rozlétolo mezi havrany, kteří si je po právu zasloužili. Nejvíce si jich vysloužilo kartu Laverne de Montmorency, pozadu však nezůstal ani Zlatoslav Lockhart, Cho Changová, Uric Ujetý nebo Lenka Láskorádová.

Někdo by už mohl mít mořskou nemoc, ale rozdávání ocenění nebyl ani zdaleka konec! Po Legendách následoval skřítek Seminárníček, kterého letos překonalo 15 osůbek!

*

Na lodi se vyhlašovali i nadaní orlí letci, ať už jim Odznak orlích letců připnut byl či nebyl. Mezi takové patří Aimée Leavittová, Angela QuickBow, Anee Hillsová, Arietty Liella Minette, Edmund Heusinger, Eleanor Blackfoot, Evanlyn Cooper, Hazel Jane Morion, Lessien Posie, Mona Phillips, Myker Fae McGarden, Serafína Squirrelová, Wronka Zabloudilová a samozřejmě i naše kapitánka Aya Watanabe.

*

Plavidlo konečně dorazilo ke břehu a všichni jsme se ocitli na krásné písečné pláži, nad kterou už nesvítilo slunce ale měsíc. Na tomto místě nás však už žádná ocení čekat neměla. Stejně tak, jako se střídá den s nocí, střídají se i lidé na různých kolejních postech.

Zlatý plíšek předala dál Wronka Zabloudilová, která ho připla na hruď Arietty Lielle Minette. Vzhledem k tomu, že se rozhodla odstoupit Hazel Jane Morion, se uvolnily oba prefektské posty. Prázdná místa zaplnily Lessien Posie a Elisa de Lunne.

*

Už to vypadalo, že se budeme vracet zpět do útulné kolejky, avšak naše cesta ještě skončit neměla. Naše kroky vedly do nedalekého Půlnočního labyrintu, který se navštěvuje jen při výjimečných situacích. A přesně takovou situací je předání Odznaku Roweny z Havraspáru. Ten byl letos udělen dívce, která Havraspáru i kolejnímu časopisu Corvinus Declaratio přispívá vším možným i nemožným po dlouhá léta! Tou dívkou není nikdo jiný než Wronka Zabloudilová!

*

Poté už jsme se skutečně vrátili do modré kolejní místnosti. A teď nezbývá nic jiného, než ještě povědět, že Řád Roweny z Havraspáru byl udělen Arietty Lielle Minette.
V boji o školní pohár Havraspár skončil na krásném třetím místě a první místo ve Školním famfrpálovém mistrovství mu uteklo jen o vlásek!

***

Havraspár by nebyl Havraspárem, kdyby nebylo připraveno bohaté občerstvení a každý se nepřecpal k prasknutí. Bylo zkrátka potřeba načerpat nové síly, aby další školní rok byl minimálně tak úspěšný jako tento!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Eleanor Blackfoot
Vydáno: 2/2018

Komentáře
1550308048