Prváci bilancují

Požádali jsme nejmladší studenty o ohlédnutí za jejich prvním školním rokem. Čeho dosáhli, co jim udělalo radost a jak se na hradě zabydleli? A co je na škole čar a kouzel okouzlilo nejvíc?

Školní rok utekl jako voda a je tu období, kdy netrpělivě čekáme na známky z našich ročníkových prací, které jsme my, prváci, tvořili úplně poprvé. Ohlížíme se zpátky a vzpomínáme na náš první rok mezi zdmi hradu. Neváhala jsem a obeslala některé z mých spolužáků z jednotlivých kolejí a zeptala se, jak vidí sebe sama po pár měsících na škole.

*

Corvinus Declaratio: Jakého největšího úspěchu jsi tady podle tebe dosáhla?


Hetty Londsová: Dostudovala jsem bez omluv. *usměje se* Což je úspěch vzhledem k tomu, že jsem teď měla hodně málo času. A jsem za to ráda.

Aimée Leavittová: Možná to zní i chabě, ale letos byl můj velký cíl být dobrým patrončetem, na kterého může být patronka pyšná. Což se mi myslím i povedlo. I ve famfrpálu se mi celkem dařilo, upřímně jsem překonala svá očekávání. *zasměje se*

Olivie Henrieta Větroplachá: Dokázala jsem i se svým poměrně časově náročným mudlovským životem - myslím - vést docela obstojný, aktivní hogwarts život. *mrkne* Dokončila jsem sedm předmětů, angažuji se v Denním věštci, zkusila jsem si famfrpál a teď si musím utřídit, co chci dělat více a co méně a podle toho pokračovat.

Myker Fae McGarden: Našla bych více věcí, co považuji za velký úspěch svého roku. Jmenovitě nejvíce bytí mezi vítězi Modrého života a natrénování 12. úrovně ve famfrpálu. Plus pochopitelně výuka, ale tam kdo ví, jak ještě ty eseje dopadnou. *zasměje se*

Calla Torová: Za můj úspěch bych považovala úplně první jedničku z eseje. Jsem za ni ráda, neboť bych řekla, že Ztracené kouzelnické světy jsou předmět nelehký, ale zato zajímavý.

Birgitta Runesson: Za největší úspěch považuju to, že jsem zdárně dokončila všechno, co jsem si v září naložila, a počáteční nadšení neochablo. Naopak jsem dotáhla vše do konce. Neodhlásila jsem si žádný předmět a ze všech úkolů mám zatím samé jedničky. *usměje se* A pak je tu samozřejmě ten prefektský odznak. Vážně jsem nečekala, že bych ho mohla kdy získat, navíc hned v prváku! Moc si vážím toho, že ve mě mají červení takovou důvěru a udělám všechno pro to, aby byli s mým prefektováním spokojení.

Stella Wiliems: Úspěch byl určitě, když jsem se stala správkyní obrazárny. Ten byl asi největší. Pak jsem překonala 1000 bodů, přežila školní rok, hrála famfrpál. Je toho moc! Ale nejpyšnější jsem asi za tu obrazárnu!

 

 

 

 

 

 

Cirilla Steling: Za svůj největší úspěch považuji hlavně přežití tohohle školního roku. Mnou vybraná paleta předmětů nebyla zrovna nejlepší, ale alespoň jsem hned v prvním ročníku zjistila, co je to, co mi sedne, a nebudu se další roky trápit. Možná i to, že jsem stihla vypotit všechny závěrečné eseje během tří dní.

Carrie Chambers: Bohužel bych řekla, že v prvním ročníku jsem toho moc neudělala. *zklamaně sklopí uši* Ale pokud bych měla něco opravdu vybrat, jsem docela ráda, že jsem se na začátku účastnila mnoha kolejních tréninků, v čemž chci pokračovat i nadále.

 

 

 

 

 

 

Katy Ritch: Asi že jsem ve zdraví přežila úkoly. Ale když to vezmu víc vážně, tak asi to, že jsem dosáhla celkem dobré úrovně.

Selina Garcia: Prvně si tedy myslím, že jsem první ročník zvládla úspěšně. Ze všech předmětů jsem ani jednou nemusela žádný úkol omluvit, z čehož mám radost. Dost mi dala zabrat zvěromagie, ale taky se stala mým nejoblíbenějším předmětem. S některými úkoly jsem měla problémy, ale vždy jsem si ve finále nějak poradila. Taky mě velice zaujal famfrpál, ale bohužel jsem si na něj troufla až teď ke konci roku. Zatím jsem dosáhla páté úrovně na pozici střelce a chci se v něm nadále zlepšovat.

Mori no Yōsei: Žádný úspěch. Předmět jeden a ten jsem nezvládla. Prostě pro mě špatný rok.

Alex Teerová: No, asi že jsem dostala V na vysvědčení. *usměje se* A taky mi jde a baví mě famfrpál.

*

Corvinus Declaratio: Našla sis tu nějaký svůj vzor?

Hetty Londsová: Ano, Ayu Watanabe a madam Lili. Jsou to lidi, kterých si fakt cením.

Aimée Leavittová: Vzorů mám hned několik, nebudu je zde vyjmenovávat, protože je jich strašně moc a určitě bych na někoho zapomněla. Ale myslím, že alespoň svou patronku bych zmínit mohla, protože ta je pro mě vzorem největším!

Olivie Henrieta Větroplachá: Vzorů hned několik! Ale nechám si je pro sebe, ať se nečervenají. *mrkne*

Myker Fae McGarden: Určitě, celou řadu, jmenovat z nich musím alespoň Arietty, která je neskutečný dříč na všech frontách. Pak ještě několik v řadách famfrpálu a tak dále, a tak dále.

Calla Torová: Mým vzorem je vedení koleje, které dělá, co může, a samozřejmě má patronka, Bete.

Birgitta Runesson: Mým vzorem je má patronka Thereska. Díky ní se například umím pořádně opřít do potlouku. A hlavně vím, že se na ni můžu kdykoliv obrátit s jakýmkoliv problémem. Rozhodně bych chtěla jednou být tak skvělou patronkou nějakému prváčkovi, jako je ona mně!

Stella Wiliems: Mým vzorem je má patronka. Už tím, že je primuska, má hodně bodů, pomáhá a je prostě úžasná!

Cirilla Steling: Mým vzorem se stali hlavně zmijozelští, kteří se umisťují na vyšších příčkách v bodování. Upřímně jsem sotva stíhala čtyři předměty a dávat jich víc… Asi si budu muset práci lépe rozložit. A i pár osob s naprosto výtečným humorem, ale teď si na všechny nevzpomenu a nechci nikoho vynechat.

Carrie Chambers: Vzor žádný nemám. Jen pár takových cílů, jako dostávat skvělé známky, mít hodně peněz, známe to, ne? *zasměje se*

Katy Ritch: Přímo ne, ale když se to tak vezme, tak ve famfrpálu si přeji být jako Bibi Anne. *pousměje se*

Selina Garcia: Ne, vzor tu nemám. Ani v mudl světě jsem ho nikdy neměla, vždy jsem byla svá.

Mori no Yōsei: Zatím ne.

Alex Teerová: Mým vzorem je rozhodně naše kapitánka Sau, která je taky na prvním místě v bodování.

*

Corvinus Declaratio: Na co se zaměříš v dalším školním roce?

Hetty Londsová: Budu se určitě více snažit a přihlásím se na více předmětů a zapojím se více do kolejních soutěží, na které jsem v poslední době trochu kašlala.

Aimée Leavittová: Mým cílem pro další rok je rozhodně větší přispívání koleji, v jakémkoli směru. *usměje se*

Olivie Henrieta Větroplachá: Těším se na spoustu věcí. Na další výklady, na kolejní soutěže a akce, na famfrpál a individuální tréninky, na práci pro Denního věštce a teď i pro Corvina. Očividně toho mám až až! *směje se*

Myker Fae McGarden: Příští rok mám v úmyslu povolit ve výuce a spíše se zaměřit na aktivitu v koleji, ještě intenzivněji se pustit do famfrpálu a snad konečně dopsat své příspěvky do knihovny.

Calla Torová: V dalším školním roce, bych se zaměřila na famfr a výuku. Těším se na pokračování, individuální trénink a posléze ve třeťáku na sklepení. *usměje se*

Birgitta Runesson: Můj hlavní cíl pro další rok je být co nejlepší prefektkou, zejména bych chtěla nováčkům co nejvíce usnadnit jejich začátky na hradě, jako to dřív dělali ostatní pro mě. Dál mám předsevzetí chodit poctivě na individuální tréninky a taky bych ráda zvládla stejný počet předmětů jako letos. Všechny byly přínosné a psaní úkolů pro mě rozhodně nebyla ztráta času.

Stella Wiliems: Určitě se zaměřím na famfrpál a body. Pak bych se samozřejmě ráda stala prefektkou, jenže už funkci mám, tak toho zase tolik nemůžu chtít.

Cirilla Steling: Na příští rok jsem si zadala dva hlavní cíle. Získat za rok víc jak tisíc bodů pro kolej a taky se konečně odhodlat napsat do kolejního časopisu, snad mě něco napadne. A taky trochu více zaoxidovat a zazelenit Velkou síň.

Carrie Chambers: Rozhodně se chci vytáhnout ve famfrpálu, jelikož jdu do druhého ročníku a otevře se mi individuální trénink. Pak chci také zlepšit své známky, protože jsem tu koncem roku moc nebyla, nestihla jsem dvě eseje, takže to je taková menší katastrofa pro mě. A o prázdninách chci nabrat hodně peněz v soutěžích, zatímco ve školním roce co nejvíc bodů! Tak nějak ode všeho něco.

Katy Ritch: Na lepší dělání úkolů a na individuální trénink. A na soutěže.

Selina Garcia: Jak jsem psala, ve druhém ročníku bych se ráda zlepšovala ve famfrpálu a vzala si víc předmětů. Můj sen je jednou se stát prefektkou, ale myslím si, že mám na to ještě dost času. *usměje se*

Mori no Yōsei: Studium. Pokusím se víc se tomu věnovat a být lepší.

Alex Teerová: Rozhodně na studium, chci více předmětů (asi deset), a možná by se mi líbil i ten stříbrný odznak. A taky bych si ráda zahrála v ŠFM.

*

Corvinus Declaratio: V čem je podle tebe přínos Hogwarts? Na co bys navnadila případné zájemce o studium na naší škole?

Hetty Londsová: Je zde fajn komunita, zároveň se do něčeho donutíte, a dáte sbohem prokrastinaci.

Aimée Leavittová: Nevím, možná, že se zde dá rozvíjet kreativita a celkově se zlepšovat ve všem možném. A navíc se nebát zkoušet i něco, o čem jsem si třeba myslela, že jsem na to úplně levá! Hlavně je tu skvělý kolektiv, moc ráda sem chodím.

Olivie Henrieta Větroplachá: Ač se to nezná, některé z předmětů mi toho spoustu dali i do běžného mudlovského života. Navíc jsou tady perfektní lidi a zkrátka a dobře si myslím, že trávit svůj volný čas na Hogwarts není čas promarněný, ba naopak!

Myker Fae McGarden: Podle mého názoru je škola skvělá pro podporu kreativity a určitý oddech od mudlovských povinností. A také se tu dá poznat řada zajímavých lidí. *usměje se*

Calla Torová: No, nenavnadila jsem kamarády skoro na nic, a přesto se sem několik lidí chce přihlásit. Dle mého to každý musí zkusit, famfr, výuku, kolej...

Birgitta Runesson: Za nejlepší považuju to, že se tu sešli skvělí lidé, kteří zde dokážou vytvořit bezvadnou kouzelnou atmosféru. Tolik let jsem každé prázdniny vyhlížela sovu s pozvánkou do Bradavic a letos jsem díky nim konečně dostala svůj vytoužený dopis. *usměje se* Je mi tu skvěle, narazila jsem na samé milé a přátelské lidi. A tento kouzelný svět navíc není samoúčelný, ale má přínos i pro mudlovský život. Z předmětů, co jsem si zapsala, bych vyzdvihla hlavně psychologii a astronomii. Tyto znalosti využiju i mimo stěny hradu.

Stella Wiliems: Zájemcům bych to řekla na rovinu. Nejlepší je společnost úžasných lidí! Pak také zdokonalování, chuť být lepší a snaha. Navíc Hogwarts podporuje velkou trpělivost!

Cirilla Steling: Tak zaprvé je to samotná komunita tady na hradě. Nenašla jsem nikoho, ke komu bych cítila skutečně nenávist nebo něco podobného. Ale to může být i mým podivným vnímáním všeho. Zadruhé je to zodpovědnost, sice jsem jí nezískala tolik, aby to ze mě udělalo superčlověka, ale něco tam bude. Pak je tu i to, že se přeformovala i má samotná osobnost, která se ze zamindrákované depresivní osůbky dokopala k něčemu mnohem bláznivějšímu. Možná na to nemá vliv jen Hogwarts, ale podíl má obří. Nevím, co bych pro sebe mohla udělat lepšího než pokračovat ve studiu na hradě, každý si tady najde svoje.

Carrie Chambers: Je tu skvělá komunita. Pokud máte mnoho volného času, už se nebudete nudit. Pro fanoušky Harryho Pottera je to snad hotové království. Pro nás, co jsme již od jedenácti čekali na vlastní dopis z Bradavic, bych řekla, že je to skoro jako splněný sen. *usměje se*

Katy Ritch: Fjííu. No, myslím, že se díky tomu dá naučit psaní různých prací do mudlovské školy. Novým bych asi řekla, že se nemají bát, že si to tu mají užívat a že mají vydržet. *udělá obrovské oči*

Selina Garcia: Na Hogu je strašně moc fajn lidí s kterými si lze vždy pokecat a pobavit se. Mě osobně baví i psaní úkolů, pokud najdete předmět, který by vás bavil a chytl za srdce. Vždy je tu co dělat, soutěže, kolejní večírky atd. Můžete si tu najít i kamaráda/y, s kterým/i se dokonce začnete vídat i v mudl světě. Vše záleží jen na Vás!

Mori no Yōsei: Asi nejvíc lidé. Protože jsem si tady našla spoustu přátel. A taky je tu dost prostoru pro odreagování.

Alex Teerová: Tak rozhodně mi to tu dalo spoustu znalostí, kamarádů a schopnost rozvrhnout si čas na domácí úkoly. Nováčky lákám na skvělou atmosféru hradu, super studenty i profesory a taky na famfrpál! *mrkne*

***

Všem zpovídaným děkujeme, že nám věnovali špetku svého času a přejeme další úspěšný rok, ve kterém už budeme všichni patřit mezi sta… zkušené studenty.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Mia Whitebear
Vydáno: 1/2018

Komentáře
1550311071