Ceny zakladatelů: Tradiční tipování

Tradiční článek o tom, kdo by si podle studentů nejvíce zasloužil každoročně udělované ceny zakladatelů.

I když o udělování cen zakladatelů rozhodují sami kolejní ředitelé, jsou názory studentů rovněž přínosné. A i když se nejednou stalo, že se respondenti se svým tipem netrefili (najdeme dokonce i článek, ve kterém se netrefil vůbec nikdo!), jde o zajímavé pohledy. Kolejní ředitel může vidět věci jinak, zcela určitě vidí do organizace koleje a zasedačky, ale už jen samotné nominace ostatními studenty jsou nemalou odměnou.

Jak tedy vidí studenti napříč kolejemi udílení cen zakladatelů letos? Ptali jsme se celkem 37 respondentů. Část se jich omluvila, nechtěla tipovat, nebo vůbec neodpověděla. Názory těch, co se vyjádřili, vám přinášíme níže.

Annie Reprobate: Myslím, že cenu by si letos zasloužila Arietty Liella Minette.

*

Miraell Eliranne: Za mě je to Arietty za práci prefektky a realizaci MŽ, a Aya za neúnavnou práci na hřišti.

*

Olivie Henrieta Větroplachá: Musím říct, že ač jsem se snažila být aktivní, co nejvíce, stejně mám pocit, že jsem toho spoustu nestihla vnímat, a tak jsem ráda, že se ode mne žádá pouze tip :-). Ale musím říct, že ten kdo byl jednoznačně vidět u nás v koleji, je Ariettka. Štíhlá toho spoustu, organizovala výpravy do lesa, modrý život, je šikovnou patronkou a pomocnou rukou všech, kdo pomoc potřebuji. Je to naše sluníčko a bezesporu si ocenění zaslouží. Věřím, že nejsem zdaleka jediná, kdo si to myslí.
Ohledně ostatních koleji si netroufám ani tipovat. To jsem už sledovat opravdu nezvládala. *usměje se*

*

Wronka Zabloudilová: Navrhovala bych Arietty Liella Minette pro její neutuchající modrou energii, kterou kolem sebe šíří a pro skvělou práci, kterou odvádí jako prefektka i členka zasedačky. Je příkladnou modrou duší.

**

Amanda Wright: U nás u žlutých bych cenu dala zřejmě Saurinne Arlen , která pro nás celý rok pilně sbírala body a dokonce si vzala pod křídla náš famfrpálový tým, který pod jejím vedením dál kvetl a rozrůstal se. Měla toho opravdu hodně a nechápu jak to všechno tak krásně zvládala. Určitě by ale nebyla jediná adeptka, zaslo

užilo by si ji více žlutých. Letos bych ráda poděkovala opravdu všem jezevcům, kteří tvořili v koleji příjemnou atmosféru, sbírali body, podporovali se a nebo se vůbec jinak zapojovali do dění v Mrzimoru. Tenhle půlrok byl opravdu (alespoň pro mě) báječný ve všech směrech a doufám, že ty další budou minimálně tak skvělé jako letošní.
V Havraspáru by si toto ocenění jednoznačně zasloužila Arietty Liella Minette. Minulý rok si suverénně odnesla titul snaživce a letos si k tomu všemu, co dělá (a že toho je požehnaně!), přibrala i prefekta. Jde ji vidět snad všude na hradě - od famfrpálu až po psaní do časopisů. Pro Havraspár dělá opravdu první poslední a dýchá za něj. K tomu všemu je milá, ráda pomůže či poradí a modří můžou být velice rádi, že ji mají mezi sebou.
U Nebelvíru mohu opravdu jenom odhadovat, ale řekla bych, že by cenu mohla dostat třeba Kathy Mikealson.
A ve Zmijozelu mám tipů hodně, ale nebudu vypisovat tolik jmen a vyberu dvě, které mi přijdou u zelených nejvýraznější. První by byla Bibi Anne, která nás všechny zastrašuje potlouky a je velkou oporou zmijozelského famfrpálového týmu. Určitě ji není cizí ani sběr bodů. Druhou už dlouhodobě aktivní Veronica Narcissa Williamsová, která je každoročně mezi nejlepšími sběrači bodů a dělá spousty soutěží. K tomu všemu, bych řekla (do zelené koleje nevidím mohu jen odhadovat), zvládá i dobře prefektovat a starat se o kolej.

*

Chris Jericho: Když se zamyslím nad naší kolejí, napadají mne jen dvě jméne. Jako první mne napadá Emily Moonová, která se po letech odhodlala ke složení zkoušek. Ve snaze pomoci koleji to pro ní jistě nebylo snadné, vystoupit z klubu stálých páťáků, o to více bychom si toho měli cenit.

Druhé jméno, je naše současná pefektka, Amanda Wright. Za ta leta co jí máme na hradě, je velmi silnou osobností naší koleje, snaživá a pracovitá studentka, se srdcem na pravém místě.

Jistě by se našla i jiná jména, ale z mého pohledu na naší kolej, si nikdo jiný cenu tolik nezaslouží. S touto cenou by měla ruku v ruce kráčet také čest.

Když se podívámna Nebelvír, vidím dvě jména, Emma Ellie LewisMelisa Pestrá. Holky jsou pracovité, a podle mne tak trochu symbolem Nebelvíru, i když se nebudete pohybovat moc po hradě, nemůžete je neznát. Často na ně narazíte na famfrpálovém hřišti, obě by si jistě cenu moc zasloužili.

V Havraspáru to pak je podle mne Aya Watanabe. Pracovitá to kapitánka koleje.

*

Lilian Isabella RorrsMám jednoznačný tip za modrou kolej. Myker Fae McGarden, protože ta holka je zdá být opravdu poklad, značný zisk bodů, je milá, šikovná, zapojuje se a velmi příjemně se s ní o čemkoliv konverzuje.
Popravdě se na to odpovídá snáz než u naší koleje, kde bych zkrátka za osobní preference ráda viděla Emily Moonovou, ale jak jsem řekla, u nás je to vždycky těžké říct..

*

Tadäus Trottertickler: Cenu Helgy z Mrzimoru by si tento rok podle mě zasloužila Patricia Baloure. Její funkce pokladníka je totiž nenahraditelná a mám za to, že v tomto je naše Pati úplně nepřekonatelná. Pati má přehled o každém svrčku, který naše kolej utratí. Když k tomu přidáme ještě její ostražitost a pracovitost, tak mám jasného favorita.

Nicméně by si cenu Helgy z Mrzimoru zasloužila také naše primuska, Susan Cooková. Není pochyb o tom, že ji kolej přirostla k srdci a neváhala by podniknout cokoli, jen aby zlepšila chod a fungování celé koleje. Dělá toho opravdu spoustu a věřím, že i ona by si cenu zasloužila.

Ať se pan Nich rozhodne jakkoli, věřím, že se jako vždy rozhodne správně a cenu získá osoba, která si ji bezpochyby zaslouží nejvíc, o tom není sporu!

Co se týká ostatních kolejí, tak tam bych raději nikoho nenominoval. Přeci jen do ostatních kolejí nevidím a věřím, že studenti a vedení jednotlivých kolejí zváží s nejlepším vědomím a svědomím, kdo si ony ceny zakladatelů zaslouží nejvíc.

**

Angie Claire Silvery: V naší koleji byla letošní školní rok bezesporu nejvýraznější Esmeralda Milagrosa. Nejenže skvěle trénovala famfrpálový tým, ale též Nebelvír reprezentovala i velkou sumou rubínů, za což jí jistě patří velký obdiv nás všech. Esme však svou cenu Godrika Nebelvíra převzala loni a ačkoliv by si ji bezesporu zasloužila i letos, nemyslím si, že se tak stane.
V hlavě se mi tak objevuje několik dalších jmen šikovných a nepostradatelných červených, kteří by si toto ocenění za svou snahu a práci pro kolej zasloužili, a to ať už ho vlastní či nikoliv. Jelikož už však trpím stařeckou zapomnětlivostí, raději všechny své nebelvírské tipy nezveřejním, dost pravděpodobně by se mohlo stát, že bych někoho opomenula.
Rozhodla jsem se tak vypíchnout pouze jednoho studenta, který má k ceně Godrika Nebelvíra dle mého názoru nejblíže. A to kolejního kaziče a padoucha, Michaela Jonese, hlavně za všechny ty roky, co na hradě, potažmo v koleji, je. Svým optimistickým přístupem, snad nikdy nevysychajícím proudem energie a neotřelým humorem dokáže rozproudit jakoukoliv zábavu a vyčarovat tak úsměv na tváři snad každého.

Co se ostatních kolejí týče - přiznám se, že tam budu trošku střílet od boku, neboť do jejich vnitřních záležitostí nevidím. Úmyslně jsem neuvažovala o těch, co již svou cenu z minulých let mají, jelikož by bylo mé rozhodování ještě o poznání složitější.
Na cenu Helgy z Mrzimoru mám tipů hned několik, jelikož letošní rok byl Mrzimor velmi úspěšný. Jako prvního bych jistě jmenovala Chrise Jericha, který se tu v tipech každoročně objevuje, a to hlavně za jeho obrovskou pracovitost, píli a oddanost koleji. Jako další mě napadá stále usměvavá mrzimorská prefektka Amanda Wright, famfrpálová kapitánka Saurinne Arlen či šikovná chytačka Jenny Layla Gilesová.
K ceně Salazara Zmijozela má dle mých úvah nejblíže Bibi Anne, která se angažuje snad do všech oblastí kolejního života a přitom stále zůstává morální oporou koleje. Jako další bych jmenovala famfrpálovou kapitánku Andru Tigers, která dovedla svůj tým k vítězství a jejíž hráči famfrpálem doslova žijí, což je pravděpodobně hlavně její zásluha.
V Havraspáru mám rovněž "pouze" dva tipy - i zde nesmím zapomenout na schopnou famfrpálovou kapitánku Ayu Watanabe, které famfrpálový pohár unikl jen o vlásek, či prefektku Arietty Liellu Minette.

*

Liana Phillips: Myslím si, že nejvíc si u nás zaslouží cenu Emma Ellie Lewis, naše čerstvá prefektka. Je to takové naše sluníčko, vždycky je tu pro všechny s dobrou náladou, dobrou radou nebo jen tak si popovídat. Určitě by si cenu zasloužila, protože má kolej moc ráda a dělá pro ni mnoho.
Jak je to v ostatních kolejích, to mohu jen typovat. Zelených slyším nejvíc mluvit o své primusce Zuzaně Malron nebo o kapitánce Andře, takže typuji jednu z nich. V Mrzimoru je aktivní a zanícená osůbka Amanda Wright. A u vás typuji cenu pro kapitánku Ayu Watanabe.

*

Emma Ellie Lewis: Podla mna, by si rad aj tohto roku zasluzila Esmeralda Milagrosa. Pretoze sama pre kolej nazbierala nieco cez 7000b a do toho nas zvladla krotit na famfrpalovom ihrisku. Taktiez nam bola velka opora a vzdy velmi rada pomohla, ked to slo. *usměje se*
Co sa tyka ostatnych koleji, tak tam vazne nemam potuchy, kto by si zasluzil rad ale urcite ho ziskaju ti, ktory si ho skutocne zasluzia.

*

Theresa Berndi: Já se přiznám, že letos nemám nějak představu, kdo by mohl dostat řád u nás, natož v jiné koleji, takže se nechám překvapit.

**

Bibi Anne: Ocenění za Zmijozel by měla dostat Andra Tigers, naše famfrpálová kapitánka. Převzala od Zuzky Malron výborný famfrpálový tým, který se jí i přes jeho nesporné kvality podařilo ještě vylepšit, spojit a dovést k dalšímu vítězství. Každý zná její neodbytné sovy, nikdo z nás nezapomene na hladovění na kolejních trénincích, ale i tak ji posloucháme na slovo - jen nikdo zatím neví, jaké slovo to je. *směje se*

*

Loralei Silwerin: Ahoj, trochu jsem nad tím přemýšlela a mám hned dva kandidáty na tuto cenu. Jsou to Zuzana Malron Andra Tigers, každá trochu z jiného důvodu, ale obě toho pro kolej hodně udělaly. *usměje se* Co se týče ostatních kolejí, tak nemám ani tušení.

*

Magdarlene di Facittra: Od nás z koleje bych tipovala naši skvělou famfrpálovou kapitánku Andru Tigers, kterou je hodně slyšet na hřišti, ale i mimo něj. Sice nás nechává o hladu, ale tenhle rok se její taktika očividně vyplatila. Kromě Andry by si ho určitě zasloužila i primuska Zuzana Malron, díky které je momentálně Zmijozel úžasnou kolejí.

U ostatních kolejí moc nevím, příliš je nesleduji. Za Mrzimor bych tipla Saurinne Arlen, z Nebelvíru Emmu Ellie Lewis a u Havraspáru si dle mého názoru cenu zaslouží Ayu Watanabe.

*

Veronica Narcissa Williamsová:  Ráda bych si tipla, ale letos vážně nevím. Přijde mi, že za Zmijozel by to možná mohla být Andra, ale ve funkci je teprv jeden školní rok. Pak možná Zpytlehněv, jelikož pořád srší nápady. Jinak opravdu netuším. *směje se* U ostatních kolejí nevím ještě víc...

***

Letos spojuje jména těch, které by ocenili studenti, několik zásadních věcí. Z odpovědí můžeme vypozorovat, že řády by si nejvíce zasloužili pilní sběrači bodů, prefekti, nebo primusové a famfrpáloví kapitáni.

Kdo ale nakonec ceny zakladatelů získá se dozvíme už 25.1. na závěrečné slavnosti.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Edmund Heusinger
Vydáno: 24. 1. 2018

Komentáře
Pěkný článek, který urychlí čekání na slavnost! Děkuji také těm, podle kterých si cenu zasloužím právě já, opravdu si toho velmi vážím :-)
Ayuš | 24. 01. 2018
1550310300