Zástupkyně kapitánky: Ta druhá vzadu?

Zástupce nebo spíše zástupkyně kapitána, osoba, která není vidět a stojí tak nějak bokem. Mimo od všech světel reflektorů, které se upínají na kapitána. Kdo je tato šedá eminence v našem kolejním týmu? Vydali jsme se ji vyzpovídat.

Angela QuickBow, pravá ruka naší kapitánky, odrážečka s chutí drtit kosti kohokoliv, kdo se postaví na opačnou stranu hřiště. Člověk co není barvista a pošle dolů z koštěte žlutého, červeného, zeleného a dokonce i modrého. Tak toto je osoba, která se pyšní tím, že nosí odznak s písmenem "A" a je pravou rukou kapitána kolejního týmu.

Corvinus Declaratio: Ahoj, děkuji, že sis na mě udělala čas a konečně nám to vyšlo tak, že jsme si spolu mohli sednout a popovídat si.

Angela QuickBow: Zdravím, já jsem taky ráda, téměř jsem si za ten čas okousala pálku *zasměje se*

*

Corvinus Declaratio: Všichni tě znají jako nelítostnou odrážečku, ale teď čtenářům prozraď, jaká jsi jako zástupkyně? Dostáváš hodně prostoru se realizovat?

Angela QuickBow: Z mého pohledu si myslím, že jo. Bylo období, kdy jsem měla pocit, že jsem opravdu jenom ta "vedlejší", ale bylo to opravdu krátký a většinou dostávám dostatek prostoru na vlastní nápady a postřehy, jejich realizaci a tak nějak se s kapitánkou navzájem doplňujeme.

*

Corvinus Declaratio: Myslím si, že každý zástupce takový pocit někdy měl. Letos jsi měla na krátký okamžik premiéru s odznakem kapitána na hrudi, jak sis užila, že se všechna pozornost zaměřila na tebe?

Angela QuickBow: Velice. Ale zase to nebylo tak slavný a "wow", jak jsem si představovala. *směje se* Byla to cenná zkušenost, za kterou jsem opravdu vděčná, že jsem ji dostala. Cítila jsem tu obrovskou zodpovědnost, kterou kapitán má, a popravdě jsem ráda, že to nemusím zažívat každej den, ačkoliv mi hodně lidí říkalo, že mi to s odznakem sluší. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Sice jsi to tak trochu už nakousla, ale přesto se na to musím zeptat. Kdyby ses vrátila v čase a měla na výběr stát se kapitánkou nebo znova přijmout jen post zástupce, jak by ses, s tím co teď znáš a víš, rozhodla?

Angela QuickBow: Popravdě, opravdu asi ten zástupce. Nejsem ten typ, co by chtěl být všude vidět, a kapitán je vidět opravdu hodně. Má komfortní zóna je právě tam, kde jsem teď - nejsem úplně neviditelná, mám možnost se vyjádřit, mám možnost naše hráče inspirovat a motivovat je, přestože středem pozornosti je stále právě kapitán. Na druhou stranu mám věci ráda pod kontrolou, všechno vyčmuchaný, seřazený a uklizený, dokud něco nedotáhnu dokonce, tak na to pořád myslím, a ano, ráda občas lidem říkám, co mají dělat. A protože vidím, kolik toho má naše drahá kapitánka na krku, kolik věcí musí mít pod kontrolou, co všechno musí zařizovat a kolik času to zabere, to je další důvod, proč bych kapitán být nechtěla. Já bych celkem jednoduše postavila famfrpál před všechno ostatní, zdraví, mudl život, a to by nebylo dobré jak pro mě, tak pro lidi kolem mě. Zástupce mi plně vyhovuje, podle svých možností pomáhám kde se dá, a tak kapitánce (snad) alespoň trochu starostí ubírám. A samozřejmě, lezu ji na nervy, což mě neskutečně baví. *vyplázne jazyk*

*

Corvinus Declaratio: Tak tomu říkám všeříkající a vyčerpávající odpověď. Tak se teď podívejme trochu do statistik. Podle všeho si zástupkyní už druhou sezonu a tím jsi vyrovnala nejdelší působení na postu zástupce. Pokud začneš ještě třetí staneš se malou legendou na této kolejní pozici. Jak toto vnímáš?

Angela QuickBow: *vykulí oči* Vážně? Teď jsem upřímně překvapena. Musím se přiznat, moc to nesleduji, věděla jsem, že se zástupci střídají celkem často, ale.. No, zda budu i třetí sezónu levá ruka kapitána, to záleží od toho, zda se kapitán změní nebo ne, a pak taky od toho, zda mě tam pořád bude chtít. Pokud bych měla tu možnost, tak to pro mne bude opravdu veliká čest, a možná si tedy odškrtnu v mém srdíčku tuhle událost, a bude mi dělat radost v krušných dnech... A možná, možná to nějak společně oslavíme, ale to je problém mého budoucího já. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Ano tohle vím z první ruky, protože tak nějak ten rekord bereš mé maličkosti, ale to je problém mého bývalého já. Skončila nám letošní sezóna a to se stříbrným výsledkem. Jak hodnotíš průběh této sezóny, co se do výsledků týče, ale také do práce, jak vám s hráči jako vedení fafmrpálu, šla?

Angela QuickBow: Tak pokud ho beru tobě, tak je všechno zcela v pořádku. *vyplázne jazyk* Co se týče výsledků, tak jsem rozhodně spokojena. Na to, že bylo občas problém na zápasy sehnat ty nejlepší hráče z naší sestavy, tak druhé místo je zasloužené a poctivě odpracované, a já nemohu jinak, než chválit celý tým, ale hlavně kapitánku, která to v mudlovském světě teď nemá lehké a přeci to s námi nevzdala. Tahle sezóna byla podstatně jednodušší, než ta minulá, tehdy to bylo nové jak pro mne, tak pro kapitánku, teď to bylo mnohem pokojnější, mám takový pocit. Těšíme se z plného hřiště, ze spousty malých havráňat, která k nám tuhle sezónu doletělá, můžeme jenom doufat, že budoucí sezóna bude alespoň takhle dobrá. Samozřejmě, jsou věci, které bychom ve vedení mohli vylepšit, to budou asi vždy, ale s tak skvělým týmem, jaký máme, si na nic stěžovat nemůžu. Já jsem na konci této sezóny nadmíru spokojena. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Tak na závěr než tě propustím ze svých spárů ti dám možnost říct od srdce nebo od plic, to je na tobě, cokoliv co by sis přála čtenářům sdělit o čemkoliv, co tě zrovna napadne.

Angela QuickBow: Buďte šťastní. Jen tak. Ve své bublině. Ve všem hledejte jen to dobré, i když to nevypadá, že tam něco je, tak vám mohu říct, je to tam! Zbytečně se nestresujte, neběhejte za něčím, jen abyste ostatní uspokojili. Dělejte věci tak, jak vy chcete. Když něco chcete, tak si to kupte; když někam nechcete jít, tak tam nechoďte; když nestihnete odevzdat esej a neprojde z předmětu, no a co, budete studentem další rok; když vám ujede vlak, nevadí, přijde další, a zatím si můžete dát kafe! Užívejte si život, jak ten kouzelnický, tak ten mudlovský, protože je opravdu co vidět! To je to, čím momentálně žiju, a to je to, co bych přála i vám, všem - abyste všechno viděli tak kouzelné, jak to opravdu je! *usměje se* A tobě, Wayno, děkuji za možnost být tu s tebou a tak hezky si pokecat - a ne, že budu středem pozornosti! *vyplázne jazk*

*

Corvinus Declaratio: To ti bohužel slíbit nemůžu, že si na tebe prváci nezačnou ukazovat prstem s otevřenou pusou. Ale i přesto ti děkuju za tento rozhovor a budu se na tvoji přítomnost těšit zase někdy na hřišti.

Angela QuickBow: A já se budu těšit, až tě na tom hřišti shodím z koštěte, muhaha!

***

Další sezóna ve famfrpále je za námi a je nutno dodat že byla plná zvratů a kapitáni i zástupci si ji plně užili, i když světlo reflektorů dopadalo jen na obličeje kapitánů je nutno si uvědomit, že na tu práci nejsou sami a velké uznání si zaslouží i jejich zástupci!

Za redakci Corvina Declaratio bych rád složil poklonu a poděkování všem zástupců kapitánů na našem hradě, protože bez jejich neviditelné práce by kolejní týmy mnohdy nebyly tím, čím jsou a za to jim patří plné uznání.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Wayna Wayra Tlaloc
Vydáno: 1/2018

Komentáře
Hezky zpracovany a originální článek! :-)
Ayuš | 30. 01. 2018
1552959941