Voldemort: Origins of the Heir

Už jste viděli nový film o dědici Zmijozelova rodu? Pokud ne, podívejte se na něj s námi!

Svět Harryho Pottera má stále poměrně silnou fanouškovskou základnu. Generace, o které se říká, že jí Harry Potter naučil číst, už sice odrostla, ale i po dvaceti letech od vydání první knihy je komunita stále živá. Příběh byl až do vydání knihy Prokleté dítě zdánlivě uzavřen, s čímž se někteří nechtěli jen tak smířit a navazovali na dějovou linii vlastními fanouškovskými povídkami, či dokonce celými knihami. Výjimkou nebyly ani filmy. Nejnovější z nich Voldemort: Origins of the Heir se v čase vrací daleko před příběh Harryho Pottera a sleduje Lorda Voldemorta na začátku jeho příběhu černokněžníka.

Film se točí okolo příběhu bystrozorky Grishy McLaggen. Zda jde o shodu jmen, nebo opravdu o příbuznou spolužáka Cormaca McLaggena není jisté a pro příběh ani důležité. Grisha se vydává do Ruska, kde pátrá po tajemném deníku. Ve svých vzpomínkách se pak vrací do dob studií v Bradavicích, kde potkala Toma Rojvola Raddlea, a k jeho osudu poté, co dokončil školu. Film chvílemi jen kopíruje příběh známý z šestého dílu knih o Harry Potterovi. Jindy zase příběh utvářený tak, aby byl v souladu s reáliemi z knih, působí nelogicky a možná i trochu křečovitě.

Vizuální stránka filmu na to, že jde o amatérský počin, je překvapivě dobrá. I když tvůrci neměli možnost využít kulisy bradavického hradu, našli poměrně dobrou náhradu. Ve filmu nepřijdeme ani o souboje, byť nemají žádný velký význam a příběh spíše doplňují. I tak jsou ale poměrně dobře zpracované, co se vizuálních efektů týče.

Tento italský, 53 minut dlouhý film vyšel celkem na 15000€. Je dostupný online zdarma v originálním anglickém znění od 13. ledna tohoto roku. Máte-li tedy necelou hodinu čas, podívejte se na něj a udělejte si názor sami. A pokud neovládáte dostatečně dobře angličtinu, je od 16. ledna k dispozici také s českými titulky.

***

S informací o novém snímku si jako první pospíšil Žlutý Trimeles. Po zhlédnutí filmu doporučujeme nastudovat i podrobnější recenzi žlutého plátku a zapojit se do diskuse i se svými názory a dojmy.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Edmund Heusinger
Vydáno: 1/2018

Komentáře
1550308419