Arietty Liella Minette - Modrá hvězda na vzestupu

Arietty Liella Minette. Toto jméno poslední dobou v koleji, ale i na hradě samotném, potkáte na každém kroku. Čerstvá držitelka Ceny Roweny z Havraspáru a zbrusu nová primuska. Jaká byla její životní cesta hradem doposud? Zvládá své nové povinnosti? Co plánuje dál? Na to vše a mnohem více jsme se jí zašli zeptat.

Naše nová slečna primuska Arietty se do funkce pustila s plným nasazením. Odchytit ji na rozhovor byl překvapivě náročný úkol, Najít totiž dostatečnou díru v jejím nabitém programu je poslední dobou opravdový oříšek. Přesto jsem se nevzdala a nakonec se mi ji ke Třem podařilo dostat a pořádně ji vyzpovídat!

***

Corvinus Declaratio: Ahoj, Arietty! Jsem ráda, že sis na tento rozhovor našla ve svém plném programu trochu času. Máš za sebou skutečně převratný konec roku - Cena Roweny, post primusky,… Určitě to byly dny plné emocí. Jak se cítíš teď, s lehkým odstupem od vší té slávy?

Arietty Liella Minette: V poslední době se cítím na jednu stranu sice dost unaveně, ale na druhou stranu stále velmi vděčně. Mám sice hodně práce, některá je nová, jiná zase ne, zvykám si na novou funkci a všechno s ní spojené a poslední dny pro mě byly dost hektické, ale řekla bych, že mě to všechno tak nějak baví a snažím se pro Havraspár dělat, co můžu. Je pro mě velkou ctí, že jsem byla vybrána slečnou kolejní jak na post primusky, tak i na člověka hodného ceny naší zakladatelky, což pro mě bylo obzvlášť překvapení. V tuto chvíli především doufám, že nikoho nezklamu a podaří se mi ukázat, že to všechno mám zaslouženě. *usměje se na redaktorku*

*

Corvinus Declaratio: To zní jako pěkný cíl! *usměje se* Vrátíme se ale úplně na začátek. Co tě k nám na hrad přivedlo?

Arietty Liella Minette: Co mě na hrad přivedlo? *zamyslí se* Tato škola má už dlouho velmi dobrou pověst, která se donesla až ke mně. Studoval tady jeden můj dobrý kamarád, který mi navrhnul, jestli bych také nechtěla zjistit, zdali by pro mě tato škola byla to pravé. V hlavě mi to chvíli šrotovalo a nakonec jsem se rozhodla zkusit registraci.

*

Corvinus Declaratio: *pokyvuje a zapisuje si* Jak vzpomínáš na své první dny na hradě? Bylas nerozhodná ohledně koleje? Jaké byly tvé plány, pokud šlo o rozsah tvé aktivity?

Arietty Liella Minette: Mé první dny na hradě byly skvělé. Jsem z letní registrace, měla jsem hodně času se tady porozhlédnout. Na hrad jsem však už šla s rozhodnutím o tom, že bych ráda do Havraspáru. Když klobouk následně mé přání splnil, byla jsem skutečně nadšená. *nostalgicky vzpomíná*

*

Corvinus Declaratio: *usměje se* Tomu dobře rozumím. Jaké byly tvé plány, pokud šlo o rozsah tvé aktivity?

Arietty Liella Minette: Na hradě se mi od začátku dost líbilo, ale jako losos jsem neměla v plánu mu věnovat nějaké závratné množství času. Zaujala mě hodně místní výuka, chtěla jsem vyzkoušet spoustu předmětů, každopádně původní plán do prváku bylo tak pět. Zároveň mě dost lákala hradní novinařina a famfrpál, chtěla jsem už jako nováček začít psát do kolejního časopisu a zkusit si zahrát. Takovým mým tajným lososovým snem byla patrola, moc ráda jsem sledovala hradní módu a chtěla jsem být součástí týmu patrolářů. Takže asi tolik jsem chtěla na hradě v prváku zkusit. *kývne a napije se mléka*

*

Corvinus Declaratio: Když už jsme u tvého prvního ročníku, jaký vlastně byl tvůj první rok v koleji? Nějaké zajímavé zážitky, co s tebou zůstaly?

Arietty Liella Minette: Můj první rok v koleji byl parádní. Zařadila jsem se mezi patroláře, začala psát do časopisu, měla jsem osm skvělých předmětů a vyzkoušela jsem si famfrpál. Nejsilnější zážitek z prváku, který mám, je asi ten, když jsem celý rok na famfr trénincích dělala piňatu. *směje se* Byla jsem po každém tréninku dotlučená a Angie si do mě dodneška s chutí střelí potlouk.

*

Corvinus Declaratio: Některé věci se nemění, že? *směje se* Když zmiňuješ své první předměty, tak se musím zeptat - které předměty tě zlákaly jako první a proč?

Arietty Liella Minette: Tak to už si upřímně úplně přesně nepamatuju. *směje se* Tím, že můj prvák a druhák byly kousek od sebe, tak se mi část míchá. Jsem si ale naprosto jistá tím, že v prváku jsem studovala Magii patronů. To je dodnes moje naprostá srdcovka, úžasný předmět a můj první u slečny Niane, díky kterému jsem si toho o sobě spoustu uvědomila. Jo a určitě jsem ještě měla Psychologii, protože to je obor, o který se hodně zajímám a letos jsem tady na hradě už ve čtvrtém ročníku Psychologie. Také moc fajn předmět. *usměje se* Tuším, že jsem měla ještě Magii slova od madam kolejní, Dějiny čar a kouzel, Žertovné zaříkávání, možná i Lektvary a Kouzelnickou etiketu. U toho posledního si nejsem jistá, možná Starověká civilizace? Každopádně všechny předměty mě hodně zaujaly a chtěla jsem je zkusit. Rozhodně toho nelituji, protože se mi všechny moc líbily! *usměje se a doufá, že si vzpomněla na všechny správně*

*

Corvinus Declaratio: *usměje se* Ano, pomalu se dostáváme ke tvému druhému ročníku. Tehdy se ti po letech podařilo získat Snaživce pro Havraspár. Byl to už od počátku tvůj plán, nebo se to prostě tak plynule nějak stalo?

Arietty Liella Minette: Můj plán to tedy původně vůbec nebyl. *zasměje se* Chtěla jsem koleji od začátku pomoct v boji o pohár a počítala jsem s větším množstvím předmětů. Nakonec to každopádně dopadlo tak, že z plánovaných cca 15 bylo něco přes 30. K tomu jsem ten rok nechtěla vůbec dělat soutěže ve velkém a z těch se mi nakonec podařilo také získat asi 2500 bodů. Takže jak jde vidět, plány se asi občas mění. *směje se*

*

Corvinus Declaratio: Tomu už říkám změna! *zasměje se* Jaký to byl pocit získat tak náročné ocenění, obzvláště když v tak značné míře vypomohlo k získání Školního poháru v témže roce?

Arietty Liella Minette: Pocit to byl naprosto úžasný. Já teda po celém tom roce hlavně byla ráda, že už mám to hrocení za sebou. Při vstupu na hog bych nikdy nečekala, že se mi něco takového může povést a upřímně jsem si moc šancí nedávala ani během toho samotného roku. Každopádně když už jsem se stala Snaživcem, byl to opravdu skvělý pocit úlevy a hrdosti na to, že se mi podařilo pomoct koleji k zisku poháru a zároveň na to, že se mi něco takového vůbec povedlo.

*

Corvinus Declaratio: Nu, všichni víme, že ses tehdy věnovala výuce, ale jistě zde byly i další oblasti hradního života, kterým ses i nadále věnovala. Jaké to byly?

Arietty Liella Minette: Abych pravdu řekla, věnovala jsem se vážně všemu možnému. *směje se* Hodně jsem hrála famfrpál, psala do CD, psala patroly a pomáhala v koleji. Těch oblastí bylo ve výsledku skutečně dost.

*

Corvinus Declaratio: Po roku Snaživce tě čekal první rok v kolejním vedení na pozici prefektky. Byla jsi překvapená, když jsi funkci dostala?

Arietty Liella Minette: Překvapená jsem byla dost, protože jsem nečekala, že někdo z "péček" bude odcházet. Zároveň to pro mě ale byla velká pocta, že ze všech možných kandidátů na prefekta pozici nabídli zrovna mně.

*

Corvinus Declaratio: Co tě na pozici nejvíce bavilo? Překvapilo tě na funkci něco, nebo jsi snad narazila na něco náročného?

Arietty Liella Minette: Co mě nejvíc bavilo? *chvíli se odmlčí a přemýšlí* Pravděpodobně možnost organizace hlavní vnitrokolejní soutěže a super byl i Patronát. Ale celkově mě po celý rok práce pro vedení dost bavila, zkusila jsem si všechnu možnou zasedačkovou práci a nemůžu říct, že by bylo vyloženě něco, co by se mi nelíbilo a nebavilo mě to. Že by mě něco hodně překvapilo, se říct nedá, ale časem jsem zjistila, že je práce ve vedení náročnější, než jsem si původně myslela. Třeba když jsem konkrétně zmínila Patronát, tak ono to na první pohled může vypadat jako brnkačka, ale není jednoduché rozdělit nováčky mezi patrony tak, aby si co nejlépe všichni sedli a byli spokojení a pak kontrolovat v průběhu roku, že vše funguje, jak má. I tak ale musím říct, že jsem za příležitost být součástí vedení moc ráda a prefektský rok jsem si užila, jak to jen šlo. *uculí se*

*

Corvinus Declaratio: Tak to je skvělé! *usměje se* Tak a jsme skoro v současnosti. Na závěrečné slavnosti jsi dostala Cenu Roweny z Havraspáru, jedno z nejvyšších ocenění, co lze v koleji získat. Očekávalas, že ji dostaneš? A jaký to byl pocit ji získat?

Arietty Liella Minette: Upřímně jsem to ocenění nečekala. Sice mě moc potěšil článek v CD, kde mě tipovalo dost havránků, ale v koleji bylo i letos pár dalších lidí, kteří by cenu mohli dostat, takže jsem si příliš nadějí nedávala. Pocit to byl úžasný, byla jsem madam kolejní neskonale vděčná a hlavně jsem byla hrozně ráda, že jde vidět, jak se pro kolej snažím pracovat skutečně ze všech sil. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: *nebezpečně se usměje* Teď mám pro tebe trochu náročnější otázku - řekla bys, že sis toho vážila více, nebo méně než Snaživce v předchozím roce?

Arietty Liella Minette: Tak tohle je skutečně těžká otázka. *zvážní* Upřímně nevím, jestli na tohle dokážu odpovědět. Snaživec byl hodně o mně samotné, o mém vlastním výkonu a o tom, jak jsem se dokázala překonat. Tahle odměna pro mě byla skutečně cenná, protože jsem se za ten rok sama se sebou naučila mnohem lépe pracovat. Na druhou stranu cena zakladatelky pro mě byla skutečnou poctou, protože to znamená, že si mé práce pro kolej lidé všimli a byla dostatečně dobrá na to, abych si vysloužila toto vzácné ocenění, kterého si nesmírně vážím. Asi na to tedy nedokážu odpovědět, protože pro mě osobně jsou obě ocenění o něčem úplně jiném a nejsem schopná srovnat jejich váhu. *omluvně se usměje*

*

Corvinus Declaratio: Následující týden jsi na kolejní slavnosti převzala post primusky. Jak moc velký skok to je oproti prefektství? A která funkce ti zatím vyhovuje víc?

Arietty Liella Minette: Jako prefektka jsem toho sice dělala docela dost, ale už po týdnu ve funkci primusky musím říct, že skok je to vážně velký. Jako primuska mám práce o dost víc, ale přibylo především té, která nejde vidět. Na druhou stranu je to docela velká výzva, kterou jsem ochotná přijmout. Po týdnu ve funkci si však skutečně netroufám říct, co mi vyhovuje víc. *směje se* To se ukáže až časem, jestli mě zlatý odznak dovede k šílenství nebo ne!

*

Corvinus Declaratio: *zasměje se* Snad ne! Letos jsi spolu s Lessien vymyslela úplně novou vnitrokolejní soutěž. Jaké máš další plány do budoucna v rámci svého primusování?

Arietty Liella Minette: Plánů do budoucna mám hned několik, ale přece je všem hned neprozradím! *směje se* Mým hlavním cílem je ale určitě to, aby byl Havraspár i nadále skvělým domovem všem havránkům a aby se v modré všichni cítili dobře.

*

Corvinus Declaratio: Poslední otázka našeho rozhovoru: V rámci studentské kariéry jsi už dosáhla na většinu milníků. Jaký je tvůj další cíl? A plánuješ se někdy stát profesorkou, nebo se přidáš k věčným studentům rozšiřujícího studia?

Arietty Liella Minette: Mým dalším cílem je pracovat co nejsvědomitěji na pozici primusky pro modrou kolej, užívat si hradního života, psát co nejvíc do CD a DV, studovat a až přijde čas, třeba i zfialovět. *uculí se* Mám i nějaký ten sen ohledně předmětů, které bych třeba jednou ráda v budoucnu učila, ale to je ještě za dlouho a do té doby se toho může spousta změnit.

*

Corvinus Declaratio: Dobře. *usměje se a zavře svůj zápisník* Děkuji ti moc za tvůj čas a trpělivost v tomto jistě vyčerpávajícím rozhovoru a přeji ti krásný den a hodně štěstí ve funkci!

Arietty Liella Minette: Také moc děkuji, štěstí se mi bude rozhodně hodit. *směje se* Krásný den i tobě!

***

Já ještě jednou i za celou redakci přeji Arietty hodně štěstí v jejím úsilí a myslím, že jsme všichni tuze zvědaví, co si na nás ještě přichystá!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Myker Fae McGarden
Vydáno: 2/2018

Komentáře
Moje housenka Ari má post i cenu Roweny nesmírně zaslouženě. Snad nám s tím zlatým odznakem moc nezešílí, už teď je to s ní na hraně =P =D
Lessien Posie | 05. 03. 2018
1552961000