Any Dawson: „Vydělávat je teď v módě!“

Bylo, nebylo a Any Dawson oblékla fialový hábit...

Není to tak dávno, co se bývalá mo(u)drá studentka Any Dawson vrátila ze zimních krajů. Návrat to však nebyl ledajaký! Nejednoho zaskočilo, že ji potkal ve fialovém hábitu a z věty: "Ahoj, Dósni!" se stalo zaryté: "Dobrý den, slečno."

Any Dawson se na hradě potuluje už od roku 2005. Pro některé se stala parťákem ke zlobení, pro jiné noční můrou. Ale co měla na svědomí Any a co Dawsonka? Nebo některá jiná osobnost? To se dnes už nedozvíme.
V havraspárské koleji strávila vskutku dlouhou dobu. Její cesta nevedla jen výsluním, ale také trním. A to doslova. To máte tak, když se někdo stane Šípkovou Růženkou... Kromě Růženky však Any byla také šefredaktorkou kolejního časopisu Corvinus Declaratio, a to ve školním roce Léto 2016. Potkat ji ale můžete i v redakci Denního věštce, protože je to právě ona, kdo mívá na svtarosti legendárního vánočního králíčka!


(Any v průběhu věků)

*

Corvinus Declaratio: Hezký den! Slyšela jsem, že jste zfialověla z ničeho nic. Už víte, jak se to přihodilo?

Any Dawson: I vám! No, nějak se to stalo. Vypsala jsem soutěž a mnoho studentů si chtělo přivydělat na můj úkor, takže jsem se dostala i k takovým teoriím, že se mě snažila zabít domácí skřítka! To vůbec není pravda, já jsem na skřítky vždycky nejhodnější! *ukazuje na svatozář* Ale já osobně se přikláním k variantě, že už bylo na čase a hvězdy tak byly nastaveny. I když asi nejkrásnější důvod, co mi přišel, je, že jsem víla! I když velmi pravděpodobná je také teorie, která zazněla několikrát, že vedení školy potřebuje otrockou sílu, a tak to nějak zařídilo.

*

Corvinus Declaratio: Už jste si zařídila nějakou tu místnůstku k bydlení?

Any Dawson: Ne, nezařídila! Zatím spím tak porůznu ve Velké síni, občas nad stolem, občas pod stolem, sem tam před krbem. Je to skandál, to vám povídám! Kabinet vlastní nemám a s ohledem na nulové konto a nízké výplaty i na tu kadibudku v GD bych šetřila půl života! Občas se mi sice podaří přemluvit nějakého šťastlivce s kabinetem, aby mě pustil na gauč, ale to víte, doba je těžká!

*

Corvinus Declaratio: Takže přemýšlíte nad koupí domečku? Tedy až budou finance...Je to teď prý v módě!

Any Dawson: Ano, ano, vydělávat je teď v módě! Bohužel jsem na špatném postu. Říkají tomu sice plat, ale já tomu spíš říkám charitativní kapesné. *hystericky se začne smát* Jako samozřejmě bych domeček ráda, ale víte jak jsou teď nemovitosti drahé?! Potřebovala bych nějakého sponzora, kdybyste o někom věděla... *nenápadně mrkne*

*

Corvinus Declaratio : A co svatozář? Nerozbila se při stěhování?

Any Dawson: Kdepak! Svatozář je ve skvělé kondici, tu jen tak něco nerozhodí, momentálně funguje jako moje světlo na konci tunelu. *zamyslí se* Tedy spíš na konci Velké síně. Zrovna dneska moje svatozář kousek své svatozářnosti odloupla a darovala se jedné mo(u)dré novačce - Leri. Zachytila potenciál a rozhodla se k takovému neobvyklému kroku, mám z ní radost! Vypadá to, že své svatozářní pubertální léta už má za sebou a dospívá! *tváří se naoko vážně, ale cukají ji koutky*

*

Corvinus Declaratio: Evidentně z ní máte radost. *usměje se* Jak tu změnu snáší všechny vaše osobnosti?

Any Dawson: Pobyt v Mrazáku a celá tato transformace si vybraly svoji daň a o pár osobností jsem přišla. Abych pravdu řekla, tak už jsem měla bordel v tom, která je která, kolik jich vlastně je a tak. *povzdechne si* Občas se nějaká odmlčí, takže nevím, momentálně jsem plus mínus na třech. Nejhlasitější je Dawsonka, protože se jí nelíbí, že už nemůže tak neomezeně držkovat a musí se občas chovat. Zároveň vnitřně strádá, protože už nemůže získávat žádné tresty. Má to těžké holka. Ale věřím, že nové začátky přinesou i nové osobnosti, držte palce!

*

Corvinus Declaratio: *drží palce* Co tykání a vykání? Už jste si zvykla?

Any Dawson: Musím se přiznat, že jsem si myslela, že to bude mnohem horší. Možná hodně pomohla ta mrazáková pauza nebo to, že během všech těch let mnoho mých spolužáků a vrstevníků fialovělo, a tak jsem se navykla různě vykat, tykat a tak různě přepínat. Občas mě to ale hrozně baví, že vybraní studenti mi prostě musejí vykat, ale pro zachování dobrých vztahů raději nebudu jmenovat. *andělsky se uculí*

*

Corvinus Declaratio: Zatím jste "pouze" zaměstnanec školy. Nepomýšlíte i na světlejší hábit?

Any Dawson: Prej pouze! Prosím?! Já vás kopnu do jezera! Hm, to vlastně nemůžu... Strčím vás do sklepení! Eee, to taky nemůžu... Tak vám dám školní trest! Aj, to taky nemůžu... Máte pravdu, jsem jenom zaměstnanec. *začne natahovat a smutní*

*po chvilce začne šilhat očkem a sleduje reakci slečny* Uvěřila jste mi to? Víte, s tím světle fialovým hábitem je to takové složité. Já bych samozřejmě chtěla. Moc! Ale kdo při smyslech by nechal Dawsonku učit? Držka to je, odmlouvá, líná je, není na ní spoleh, vyvádí, kamarádí se s tučňákama! Any ji musí teďka trošku umlčet, aby se na ni zapomnělo, chvíli byla naprosto hodná a slušná fialová a časem by mohl projít i ten světle fialový hábit! *ďábelsky se směje svému plánu*

*

Corvinus Declaratio: To jezero mi připomíná... Tady Vám jedna modrá posílá šípkový čaj. *přistrčí ho ke slečně*
A poslední otázečka. Nebude se vám stýskat po domovské koleji?

Any Dawson: *podezřele kouká na šípkový čaj* Neusnu po tom, že ne? Jednou už jsem zakletá byla. A to mi bohatě stačilo na všechny hogroky dopředu! Tak samozřejmě, že bude a už se stýská, protože nic na hradě není dostatečně úchylné a divné a nejmo(u)dřejší jako havraspráský kolejní pokec, žjo. Teď bych to mohla nějak emotivně zakončit. *přemýšlí* Nehledě na to, že jsem teď ve fialových řadách a ze své podstaty jsem neutrální, moje srdce nikdy nezapomene z jaké koleje pocházím a jaká krev proudí v mých žilách. Takže doufám, že mi absenci divnosti vynahradí modří v mých soutěžích a seminářích!

A co se lustru týká, víte, že já nejsem původní Lustropaní? To byly jiné studentky přede mnou, já jsem pak na lustr byla pozvána a myslím, že tradice předávání lustru bude pokračovat. Nechť lustr patří tomu, kdo jako první od zveřejnění tohoto rozhovoru získá stylový školní trest! *nasadí andělský úsměv* Ach jo. A to jsem si řekla, že se budu chovat dospěle a nudně a zopovědně a vono zase nic. Tak snad příště!

*

Corvinus Declaratio: To bude pro dnešek vše. Děkuji za rozhovor, slečno!

***

Tak to vidíte. Život fialových není rozhodně jednoduchý. Proto za celou redakci přeji hodně štěstí ve fialovém hábitě!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Eleanor Blackfoot
Vydáno: 2/2018

Komentáře
1550310671