Po stopách Roweny

Na letošní léto si pro nás modré Myker připravila kolejní soutěž trvající celé léto. Je určena pro tříčlenné týmy, které mají za cíl najít Roweniny cenné artefakty. Role členů týmu jsou předem určené - je zde průzkumník, knihomol a umělec. Každý má sice svou „funkci“, ale hru tým hraje společně, na domluvě záleží i to, jaký kdo bude v daný moment plnit zadaný úkol. Sama se této kolejky účastním, moc se mi líbí, a tak jsem Myk poprosila, zda by mi nezodpověděla pár připravených otázek.

*

Corvinus Declaratio: Pamatuješ si ještě moment, kdy tě poprvé napadla myšlenka organizovat kolejní soutěž? Kde si čerpala inspiraci?

Myker Fae McGarden: Nějakou týmovou soutěž na léto jsem chtěla udělat už nějakou dobu, ale soutěž v téhle formě mě prvně napadla, když jsme s pár havránky měli malý sraz a hráli Yrrhedesovo Oko a já začala zvažovat, zda by se dal podobný styl hry aplikovat na náš hrad. Pár dní jsem si s tou myšlenkou pohrávala a nakonec začala sepisovat hru do současné podoby.

*

Corvinus Declaratio: Prozraď nám, jak dlouho trvalo, než hra dostala takovou podobu, jakou má a mohla se začít hrát?

Myker Fae McGarden: Přesně to odhadnout nedokážu, ale budou to tak tři měsíce, když jsem s tím nápadem začala. Většinu jsem dělala zhruba od půlky května, kdy se už blížil začátek, takže hromadu nápadů a úseků bylo zapotřebí nahradit finální verzí.

*

Corvinus Declaratio: Kterou část tvorby hry sis nejvíce užívala?

Myker Fae McGarden: Určitě tvorbu příběhu a herního světa, přesněji řečeno hlavně propojování úkolů na hradě s příběhem hry.

*

Corvinus Declaratio: Kdyby ses mohla do kolejky zapojit, kterou úlohu by sis vybrala - knihomola, průzkumníka nebo umělce a proč?

Myker Fae McGarden: Rozhodně průzkumníka. Na umělce nemám ani sebemenší vlohy, no a průzkumník mi zkrátka sedne jako role více než knihomol. Jak jsem i psala v úvodních instrukcích, tak průzkumník má řadu rysů společných s pokladničením, takže bych byla více ve svém živlu.

*

Corvinus Declaratio: Teď úplně z jiného soudku. Jak trávíš léto a co tě ještě během prázdnin čeká?

Myker Fae McGarden: Léto trávím a budu trávit hlavně mudlovským stěhováním a nepřestávajícím organizováním této soutěže. Na další věci už pak nezbyde příliš mnoho času, ale uvidím, třeba se situace ještě do konce léta stihne změnit.

***

Myslím, že budu mluvit za všechny havraspárské studenty, když ti poděkuju za úžasnou soutěž, která nám všem zpestří prázdninový pobyt na hogu.

Díky za rozhovor a přeji ti pohodové léto plné příjemných zážitků.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
1550443752