Móda v kouzelnickém světě

Móda je nesmrtelná. Neustále přichází nové trendy, kolekce, podle nichž se kouzelníci oblékají. Jak se oblékají obyvatelé hradu, se pravidelně dozvídáme v módní patrole. Nedávno jsem měla opět možnost vidět HP sérii a zhodnotit styl oblékání několika kouzelníků. Kteří z nich se dostali do mého hledáčku?

Jistě nejsem jediná, kdo občas kroutí hlavou nad tím, co si někteří mudlové dokáží vzít na sebe. Ovšem někdy se jisté módní trapasy mohou najít i mezi kouzelníky. Často mezi těmi, kteří se chtějí inkognito dostat do mudlovské společnosti a splynout s davem. Opak obvykle bývá pravdou. Ne všichni totiž studovali Studium mudlů, kde se dozví nespočet důležitých informací o mudlovském světe. Mezi těmi informacemi je také móda. Ale abych nepoukazovala pouze na ty kouzelníky, co se snaží začlenit, tak i samotná móda mezi kouzelníky je kapitola sama o sobě. Nechybí jí extravagance, originalita, nápad a každý si domyslíme sám, jakými slovy můžeme kouzelnickou módu titulovat.

Dovolím si tvrdit, že hradní módu máme pod palcem. V módní patrole pravidelně vídáme aktuální trendy, všemožné zajímavé kombinace, méně či více povedené outfity. Díky hradním návrhářům, kteří odvádí výbornou práci, máme čím dál větší možnost čerpat z různých stylů a rozšiřovat svůj šatník o nové kousky. Rozhodně má každý možnost najít si to své. Styl, v němž se cítí pohodlně, který mu vyhovuje a je sám sebou. Někdo nejčastěji sáhne po kolejních barvách a předmětech, aby ukázal svou kolejní příslušnost. Jiný se zahalí do černé a jen těžko na něm zahlédnete veselou barvu. A pak je tu třeba někdo, kdo oblečení neřeší a něco na sebe hodí. Každý to máme jinak.

Stejně to mají i postavy ze světa Harryho Pottera. Jsou tam osoby, které se v davu ztratí a nijak nevybočují a pak jsou tu takové, které nelze přehlédnout. Jestli v dobrém, nebo špatném to je na každém z nás. Vybrala jsem několik postav, které jsou podle mě výrazné a mají „vytříbený“ šatník. Žádného z nich nelze v davu přehlédnout. Oni totiž výrazní lidé v davu nějak září, dav se od nich rozstoupí a vznikne dostatečný prostor pro okukování. Jako by nad nimi visela obrovská šipka a náš zrak je dokázal vždy vyhledat.

Za některými z nich se možná ještě otočíme, abychom se ujistili, že to co vidíme, opravdu vidíme… Někdy nás ani čas, který věnujeme ujištění, že je to realita, nepřesvědčí. Já osobně mám podivíny ráda a bláznivé outfity bývají veselé a člověku se hned projasní den. Ovšem tyhle modely obvykle mají obě strany, že je to únosné a vlastně milé a pak něco, co se nedá slovy popsat a s podivně strnulým obličejem, ze kterého nejde vyčíst převládající emoce, prostě zíráme. Abych nebyla jen kritická, tak stejné pohledy přitahují lidé s opravdu vytříbeným vkusem. A nezmůžeme se na nic víc, než zírat s otevřenou pusou a pochvalně pokyvovat.

Osoby, které mě zaujaly, jsou všem velmi dobře známé. Možná se mnou budete sdílet stejný názor a možná ne, zde již k samotnému výběru…

***

Že si vysoké postavení žádá náležitý dress code, je nám všem jasné. Jestli je to vždy jasné i vysoce postaveným… To je otázka spíše na ně. Konkrétně první náměstkyně Ministra, chvíli také ředitelka Bradavic má velmi specifický vkus, který není pro každého. Zda se hodí na její pozici na ministerstvu, kde jsou lidé oděni do tmavých barev, tím si jistá opravdu nejsem. Ona je přesně někdo, koho v davu nepřehlédnete, ani kdybyste se sebevíc snažili. A že zrovna ona je někdo, koho přehlédnout chcete. A jestli zrovna Dolores dokáže mezi šedými zdmi ministerstva prosvětlit den… No, někomu možná? Tahle sympatická kouzelnice má nejraději růžovou barvu a reprezentují ji kostýmky. Až na barvu bývají zvoleny velmi dobře vzhledem k její pozici. Růžová sukně pod kolena, růžové polobotky na nízkém růžovém podpatku, obojí je k jejímu věku zvoleno správně.  Růžové sako originálního střihu, malá růžová kabelka, růžový klobouk a brož s kočkou. Svým laskavým postojem, projevem, jemným hláskem a okouzlující růžovou musí rozzářit den každému kolemjdoucímu.

*

Zvědavým a mnohdy obezřetným pohledům se nevyhne ani Bradavický klíčník a šafář Hagrid. Z velké části za to může jeho výška. Ono není úplně jednoduché přehlédnout v davu polo obra, který je navíc oděn poněkud omšele, ač příhodně své profesi. Takový hromotluk přiláká spoustu pohledů. Jestliže si kolem krku navíc zapomene mrtvou zvěř, kterou krmí své mazlíčky, tak je pozornost jasná. Spoustu času tráví venku, jelikož se stará o rozsáhlé pozemky Bradavic, proto i oděv jeho zaměstnání odpovídá. Zde není samozřejmě možné hodnotit módní kousky. Ovšem zvolené kousky jsou praktické a splňují účel. Především obuv, která se hodí do podmínek, které nejsou vždy příznivé. V zimním období pak rozhodně zahřeje kabát z kůží. S jistotou můžeme říct, že by se dobrák Hagrid s nynějším stylem nedostal do žebříčku módních trendů, ale pracovní oděv je zvolen velmi dobře.

*

Kdo by nemiloval tuhle havraspárskou studentku s osobitým vystupováním a projevem? Já ji přímo zbožňuji. Ona je přesně ten typ „bláznivého“ člověka, který vám projasní den. Její svoucnost, bezprostřednost a laskavost v kombinaci s jejím výstředním stylem oblékání je výjimečná. Mezi mnohými však může být její osobnost a vizáž nepochopená. Originalita jejích módních výstřelků je legendární. Ředkvičkové náušnice, fandící klobouk à la lví hlava, brýle odhalující přítomnost Strachapudů a v ruce časopis Jinotaj. K tomu nějaký ten výrazný barevný kousek oblečení či chybějící obuv k pohledům okolí přispívá.

*

Jedním z kouzelníku, kdo si módu opravdu užívá a dost si ujíždí na vzhledu, je rozhodně pětinásobný vítěz Týdeníku čarodějek o nejkouzelnější úsměv, držitel Merlinova řádu třetí třídy, bojovník proti černé magii a spisovatel. Jeden by čekal, že jakožto hrdina a dobrodruh, který se dostal do křížku s mnohým nebezpečím, zvolí Zlatoslav příhodnější oděv. Ten si však potrpí na zdobených hábitech. Každý jeho outfit přesně ladí, dbá na kombinaci barev a to i do nejmenších detailů. K tomu vždy perfektní účes a okouzlující úsměv. To vše dostává mnohé ženy do kolen, čehož si je Zlatoslav velmi dobře vědom. Zakládá si na tom, aby v davu zářil a byl středem pozornosti. Musím ovšem uznat, že smysl pro módu bývalý profesor Obrany proti černé magie má.

*

Někdy se najde někdo, kdo je i mezi kouzelníky, kteří jsou v módě často benevolentní, považován za podivína. Víme, že kouzelnické oblečení by mudlům připadaly velmi bláznivé a přitahovaly by pozornost okolí. V kouzelnické módě jsme zvyklí i na spoustu bizarních stylů oblékání. I přesto je mezi námi někdo, kdo dokáže vybočovat. Tehdejší bradavická profesorka jasnovidectví má velmi osobitý vkus. Chodí zahalena do několika vrstev starého pleteného oblečení. Libuje si ve velkém množství doplňků. Šály, náramky, korále, prsteny. To všechno a ještě víc je pro ni typické. Obrovská hříva vpředu stažená širokým barevným šátkem a k tomu velké brýle zvětšující její oči, dodávají jejímu vzhledu ještě více podivínství. To, že si čas od času mumlá cestou, či vykládá nahodilé tragické předpovědi a očividně žije ve vlastním světě, přispívá k pohledům kolemjdoucích.

***

Stále nám mezi známými kouzelníky zůstává velká spousta z nich, která má svůj svérázný styl oblékání. Ať už je to mezi černokněžníky, kouzelníky, duchy či jinými bytostmi. Každý si jistě vybavíme někoho dalšího, kdo by přilákal náš zvědavý, nebo uznalý pohled. Já osobně mám ještě několik svých favoritů, ale k nim možná někdy příště.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
1550443384