Kam na prázdniny?

Svět je obrovské a překrásné místo, ale bohužel mnoho mladých studentů naší školy si neuvědomuje, že prázdniny je možno trávit i jinou formou než jen na výletech s cestovní agenturou PART. Tento článek vám přiblíží, jak tráví své volno někteří studenti Krásnohůlek a Kruvalu a snad někoho i inspiruje k vyzkoušení něčeho nového.

U sportovněji založených studentek Akademie v Krásnohůlkách se v  posledních letech stalo téměř tradicí, že se před posledním rokem studia vydávají na pouť do Santiaga de Compostela po stopách věhlasného francouzského kouzelníka Pierra Truca. Pierre Truc žil v patnáctém století a většinu svého života prožil ve Španělsku, kde se účastnil znovudobývání Pyrenejského poloostrova, které mudlové nazývají reconqistou. Byl důležitou figurou v boji proti marockým černokněžníkům, ale těsně před koncem bojů byl zasažen hnijící kletbou. Nakonec se mu ji povedlo zlomit, ale musel kvůli tomu procestovat velkou část severního Španělska, kde z místních magických zdrojů čerpal sílu k svému uzdravení. Od té doby se stalo zvykem, že kouzelníci putují v jeho stopách a snaží se znovu spojit se světem přírodní magie. Tento zvyk si osvojily i francouzské studentky magických umění, a tak dnes na magických místech severního Španělska slyšíte především jejich smích. Pokud máte rádi pohyb a nová přátelství, určitě se do této staré kouzelnické tradici zapojte i vy.

*

*

Mezi studenty Kruvalu také převádlo aktivně strávené léto, a tak je můžete především najít v rumunské dračí rezervaci, kde mnoho z nich během prázdnin pracuje. Dračí rezervace je skvělé místo, kde strávit prázdniny a ještě si něco přivydělat. Pokud tam ovšem pojedete prvním rokem, nečekejte, že se hned budete starat o draky. V rezervaci je vždycky spousta práce, a než vás pustí ke drakům, budete se starat především o udržování jejich doupat. Pokud se ale osvědčíte, jistě se propracujete až ke krmení dračích mláďat a to je zážitek, o kterém budete moci vyprávět celý následující školní rok.

*

***

Nebojte se proto vyrazit na prázdniny i někam dál a hlavně si je pořádně užijte!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
zajímalo by mě, jak přesně probíhá to spojování se světem přírodní magie? nějaký naturalismus na stezce? nebo snad nudismus?!
Zendaer | 01. 09. 2018
1550449208