Hudba naša každodenná

Noty, zvuk, rytmus, melódia... To všetko tvorí hudbu. Nebýva ohraničená vekovou hranicou a spája ľudí rôznej vekovej kategórie. Vyspovedali sme pár študentov ohľadne ich hudobného štýlu a vkusu. Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Hudbu dnes počúva každý čarodejník, od ťažkej klasiky až po nadupaný rock. Každodenne nám pomáha prekonávať rôzne situácie, problémy alebo ju používame na zaslúžený relax po náročnom dni. Dokáže nám vyčariť úsmev na tvári iba pri prvých taktoch ale aj ukradnúť pár slaných sĺz. Vydala som sa naprieč školskými chodbami a vyspovedala pár študentov, ktorí sa ochotne podelili o svoje dojmy a pocity.

Corvinus Declaratio: Aký štýl hudby počúvaš?

Lessien Posie: No, záleží, jakou mám náladu, většinou poprock, rock...

Arietty Liella Minette: Poslouchám nejrůznejší styl hudby. Nemám moc vyhraněný hudební vkus, takže co se mi líbí a zaujme to, to poslouchám.

Emma Ellie Lewis: Nemám určitý štýl, proste počúvam to na čo mám momentálne náladu, od klasiky ako je Mozart, Bach cez modernú hudbu až po Metallicu a podobne. *usmeje sa*

Aimeé Leavittová: Asi nemám žádný určitý, záleží hlavně na náladě, ve výsledku jsem schopná poslouchat snad úplně všechno.

*

Corvinus Declaratio: Kto je tvoj najobľúbenejší spevák/speváčka/kapela? A prečo?

Lessien Posie: Asi Guns 'N' Roses, nevím úplně proč, prostě je to klasika. *směje se*

Arietty Liella Minette: Neposlouchám většinou moc konkrétní autory a nijak zvlášť jsem si nikoho neoblíbila, poslouchám zkrátka to, co se mi líbí. *usměje se*

Emma Ellie Lewis: Najobľúbenejšie sú asi Nickelback, Ed Sheeran a Goo Goo Dolls.

Aimée Leavittová: Budou to asi Imagine Dragons. Miluju jejich melodie, texty... Přijde mi, že mají nějaký smysl, nejen prázdná slova a ještě k tomu dobře procítěná a tak... *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Ktorú pesničku máš najradšej?

Lessien Posie: Stairway To Heaven - Led Zeppelin.

Arietty Liella Minette: Nemám nejoblíbenější píseň. *směje se*

Emma Ellie Lewis: Najobľúbenejšie sú: The Verve - Bitter Sweet Symphony, Nickelback - How You Remind Me, Goo Goo Dolls - Iris.

Aimée Leavittová: Z takových těch krátkodobě nejoblíbenějších, že si tu písničku musíš zpívat pořád dokola, je to momentálně, buď Rise od Jonase Blue nebo Colors od Jasona Derula. No a dlouhodoběji je to Believer a Demons od Imagine Dragons, to si poslechnu úplně kdykoliv a vždycky mi to zvedne náladu.

*

Corvinus Declratio: Prečo počúvaš hudbu?

Lessien Posie: Protože má velký vliv na mou náladu a emoce. Některé písničky tě dovedou rozveselit, přivodit ti dobrou náladu, jiné tě nutí přemýšlet nad světem. A tak dále. *směje se*

Arietty Liella Minette: Protože je skvělá! Jednou člověka uklidní, jindy povzbudí, někdy mi zase zkrátka dělá jen kulisu na pozadí, když pracuji. Hodí se ke každé příležitosti a zkrátka si bez ní život neumím představit.

Emma Ellie Lewis: Počúvam ju hlavne vtedy keď potrebujem vypnúť a na chvíľu nemyslieť. Nemám na to veľa času, takže si väčšinou každú skladbu poriadne vychutnávam.

Aimée Leavittová: Poslouchám ji pro své uvolnění, vypuštění myšlenek, nebo třeba pomoc při usínání. Poslouchám hudbu, protože to považuji skoro za část sebe samé.

*

Corvinus Declaratio: Čo pre teba znamená hudba?

Lessien Posie: Hudba je pro mě velká část mého života, je v ní uchována spousta mých vzpomínek.

Arietty Liella Minette: Znamená pro mě hodně, asi to nezvládnu vyjádřit. *usměje se*

Emma Ellie Lewis: Hudba pre mňa znamená veľa, pomáha mi odreagovať sa, prebrať sa ráno, či len prísť na iné myšlienky. *usmeje sa*

Aimée Leavittová:Hudba pro mě znamená strašně moc. Tolikrát mi pomohla odprostit se od temnějšího okolí, ať jsem jí třeba jen poslouchala nevo sama provozovala a tím v podstatě vypouštěla svůj smutek. Jak už jsem řekla, hudbu považuji za část sebe samé. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Hráš na nejaký hudobný nástroj? Ak nie, chcela by si?

Lessien Posie: Kdysi jsem hrála na klavír a na kytaru. *usměje se*

Arietty Liella Minette: Umím trochu na flétnu, protože jsme se na ni učili povinně hrát ve škole v hudebce pár let zpátky. *směje se* Taky zvládám úplné základy na klavír, ale o nějakém hraní se moc mluvit nedá. Ráda bych se jednou naučila hrát pořádně právě na klavír.

Emma Ellie Lewis: Bohužiaľ nehrám na žiadny nástroj, ale mojím snom bolo naučiť sa hrať na klavír.

Aimée Leavittová: Hraju, teď na housle, dříve na různé druhy zobcových fléten... A strašně ráda bych se jěště naučila na spoustu dalších, tak uvidím, jestli to vyjde. *zasměje se*

***

Tiež radi počúvate hudbu? Hráte na nejaký hudobný nástroj, máte kapelu alebo píšete texty? Podeľte sa s nami o to v komentároch!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
1550309633