Neštěstí přichází do Bradavic!

Hradem zmítá neobvyklé množství nešťastných náhod. Hradní brána se bez ohlášení zavírá, sklepní místnosti se hroutí, učebny zamrzají. A řetězu neštěstí není konec….

Ano, čtete správně. Sotva umlkly poslední oslavy konce školního roku, na hrad se začala řítit jedna katastrofa za druhou. Přitom vše vypadalo tak krásně. Body byly sečteny, ocenění rozdána a všichni se těšili na prázdniny. Bohatší studenti balili kufry, ti s méně prostředky alespoň cestovní batůžky.

Bohužel do hradu spolu s prázdninami přišly i tragédie. Na slavnostní hostině Nebelvírské koleje, došlo k tragické smrti mladého studenta Martina Matýska. Tento nadějný kouzelník a miláček Nebelvíru se udusil kouskem řízku. Budiž nám útěchou, že zemřel při činnosti, kterou tak miloval. Martin se rozhodl nevydat se zatím na slunný druhý břeh a zůstává tak na naší škole na pozici kolejního ducha. Gratulujeme mu k zisku tohoto místa. Martinovo tělo bylo s velkou pompou pohřbeno v Zapovězeném lese a Martin pronesl nad svým hrobem slavnostní řeč. To opravdu nebývá obvyklé, ani při kouzelnických pohřbech ne. Zatím však nebyl dokončen Martinův náhrobek. Vítězný návrh vzejde až ze soutěže, která byla vypsána pro umělce z řad studentů i zaměstnanců.

*

Čas utíkal neúprosně dál a provoz hradu byl již zcela prázdninový. Venkovní teplota stoupala do závratných výšin a studenti si užívali osvěžení ve vodách Hanibalova jezera. Letní vedra si však vybrala svou daň. Několik studentek skončilo na ošetřovně s letní anginou a byl jim nařízen odpočinek, spolu s přísným zákazem opalování.  Vysoké teploty však potrápily i hrad samotný. Z důvodu obnovení chladících a větracích kouzel musel být hrad na jeden den uzavřen. Po jeho znovuotevření však byla nalezena silná námraza v místnostech soubojového klubu a na hráčské ploše famfrpálového hřiště. Zatímco Soubojový klub byl uveden do původního stavu velmi rychle, situace na hřišti byla vážnější. Hřiště se proměnilo v tlustou vrstvu ledu, neumožňující souvislý pohyb (pouze zády dolů). Z famfrpálových obručí se odlamovaly rampouchy velikosti desítek cm, které hrozili rozšířit duší sbor o další členy. Hřiště bylo až do odvolání uzavřeno.

Nejnovější, a doufejme poslední, tragédií je smrt milované zmijozelské studentky Marguerity Laux. Příčinou její smrti bylo vypití neznámé tekutiny, která byla uchovávaná v lahvičce s nápisem Nápoj krásy. Dotyčný předmět se nyní nachází v majetku bystrozorů, kteří jej podrobují různým testům. Jisté však je, že Marguerita skutečně zůstane již navždy krásná a jistě vnese hodně štěstí a sil do Koleje mocného Salazara, jejíž se stala dušicí.

***

Prázdniny se zvolna přesouvají do své druhé poloviny a osazenstvo hradu doufá, že příděl tragédií byl pro tento rok již vyčerpán.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
Aneb jak pravil Cimrman: "Nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být ještě hůř". Vždy se najde nějaké další neštěstí...
Miraell Eliranne | 22. 11. 2018
A není to tak, že duchům je cesta "na druhý břeh" znemožněna? A proto musí být duchy.
Zendaer | 01. 09. 2018
1550311157